спорт. здраве. Хранене. Фитнес зала. За стил

Как да пуснеш някого, когото обичаш, но той не те обича?

Думите на Кудрин за липсата на пари за пенсии крият неприятен план Пенсионерите нямат пари.

Модели на плетени шапки за жени

Пиелонефрит при бременни жени: симптоми и методи за диагностика Може ли пиелонефрит да възникне поради бременност?

Описание на шевовете за плетене на една кука

Модели за плетене на една кука за бебешки шапки описание

Как да плета красива дамска жилетка за начинаещ: най-оригиналните и необичайни модели дамски жилетки със собствените си ръце с модели и фото идеи Палто с кожена яка за жени

Какво представлява календарното изчисляване на трудовия стаж?

Loceryl: инструкции за употреба срещу гъбички по ноктите Дати и условия на съхранение

Възможно ли е да се подстриже дете под една година?

Най-често срещаните признаци за брачните халки: как да се предпазите от вреда Защо младоженците не трябва да докосват празна кутия за пръстени

„Установено е, че маските от плат са неефективна защита срещу замърсяването на въздуха.

Карма на човек, изоставил семейството си

Занаяти от мъниста за начинаещи, модели на цветя

Изработка и апликация на таралеж за детска градина, училище от семена, зърнени храни, зеленчуци, плодове, цветя, пластилин, солено тесто, пластмасова бутилка, хартия, царевични пръчици и карамели, кафе на зърна, клечки за зъби, листа, шишарки, кестен

Обобщение на урок по рисуване: нека украсим къщата на ръкавицата. Темата на обобщението на изчерпателен урок във втората младша група е да украсите домашната ръкавица. Комплекс от упражнения Teremok. Дидактическа игра "Намери двойка"

Бележки за уроци по рисуване
„Да украсим домашната ръкавица“
2-ра младша възрастова група.

цел:развиват се артистични способностив процеса на рисуване.
Задачи:
-Научете се да рисувате модели от прави линии, създавайте ритмична композиция, използвайки техниката на рисуване на редуване.
-За затвърждаване на знанията за имената на цветовете (жълто, червено).
- Възпитаване на естетически вкус.
-Развиване на възприятие, визуално-образно мислене
- Култивирайте спретнатост
- Научете децата да рисуват шаблон - украсете ръкавица.
Художествено-естетическо развитие
1. Развийте умения за точна работа.
2. Вдъхнете радост в полученото изображение.
не Затвърдете знанията за цветята.
Социално и комуникативно развитие
1. Създайте приятелски отношения помежду си.
2. Научете се да поддържате разговор по предложената тема.
3.Изразете своята гледна точка, отговаряйте ясно на въпросите
Когнитивно развитие
1. Насърчаване на развитието на любопитството и мисленето.
Развитие на речта.
1. Овладяване на речта като средство за общуване и култура.
2.Обогатяване на активния речник.
3. Развитие на съгласувана, граматически правилна диалогична и монологична реч
Физическо развитие

Развитие на фината моторика на двете ръце.
Вид дейност:интегриран (продуктивен, игрив).
форма организирани дейности: групови, индивидуални.
Методически похвати:въпроси, детски отговори, физическо възпитание, изненадващ момент.
Предварителна работа:
- разглеждане на албума “Дрехи”;
- разговор с деца за зимни явления;
- наблюдение на облеклото на хората през зимата;
- четене на руски народна приказка"Митенка";
- Разглеждане на илюстрации;
- Дидактическа игра„Намери чифт“
Здравословни технологии:Физкултурна минута.
материал:четки, тапи, гваш (жълто, червено), буркани с вода, заготовки за ръкавици, салфетки за всяко дете.

Напредък на работата:

Момчета, нека се разходим с вас:
-Вървяхме, вървяхме, вървяхме и намерихме снежинка. (Каква е тя?)
- Вървяхме, вървяхме, вървяхме и намерихме ръкавица (дискретно поставете ръкавицата на място, където момчетата могат да я видят).
Възпитател: Момчета, чия ръкавица? - Рисуване?
Нашата ръкавица остана без собственика си. Каква катастрофа!

Изгубен, изгубен
А около нея е зима.
Какво трябва да прави ръкавицата?
Нямам тази скъпа химикалка.
Какво ще стопли всички парцали
С твоята малка топлина.
Нашата ръкавица плаче,
Замръзване, лежане в снега,
И сънува, че любовницата
Той ще дотича за нея в снежна буря.
(Е. Александрова-Снежная).

Образовайте : Може би това е ръкавицата на дядо от приказка? Спомнете си, дядо изгуби ръкавицата си и когато я намери, в нея вече живееха животни. Назовете ги? (Отговорите на децата).
Мишка, жаба, зайче, лисица, вълк, глиган, мечка. Дядо взе ръкавицата и животните останаха вътре зимно времебез топъл дом. Нека върнем топлия дом на животните.
-Седни.
- Имам една ръкавица. (Показва изрязана хартия).
-Какъв цвят е? (бял).
- Да, ръкавицата не е украсена. Но имам бои и четка, така че мога да направя дизайн върху него.
- Кажи ми какъв цвят е боята на масата?
- С какъв модел можете да украсите ръкавица? (отговори на децата).
Ще нарисувам цветни ивици върху него.
Сега гледайте и слушайте как ще рисуваме.
- Нека вземем четката правилно, с три пръста близо до металната "яка". Нека намокрим четката: четката отива да плува "Глуг - глуг - глуг." Отстраняваме излишната вода по ръба на буркана: „Капете, капете“.
- Четката докосва само боята линия на косата, "яката" трябва да остане чиста.
- Начертайте права линия. Поставям четката отляво на самия ръб на ръкавицата и рисувам линия вдясно до другия ръб. Ако четката изсъхне, трябва да я намокрите отново и да вземете боята.
- Какво трябва да направите, за да рисувате с различен цвят? (измий четката)
- Сега теглим червена линия. Отдръпвам се от права линия. Поставям четката отляво и я премествам надясно до другия край.
- Нека покажем със суха четка как ще рисуваме линиите.
(Децата показват въображаеми действия, а учителят контролира правилната позиция на четката в ръката, посоката на движение. Покажете първо във въздуха, а след това върху ръкавиците).
- Добре, браво.
- Това е ръкавицата, която получих.
Преди да започнем да рисуваме, трябва да изпънем пръстите си.

Физическо възпитание.

Маша си сложи ръкавицата(Търка една длан в другата)
О, къде отивам?(Разперват ръце, палецът е притиснат към дланта)
Няма пръст, няма го. (Ръцете отстрани. Пръстите са събрани)
Не стигнах до малката си къща. (Ръцете отстрани, стиснати пръсти)
Маша свали ръкавицата си(С лявата си ръка имитираме премахване на ръкавицата)
Вижте, намерих го.(Разпъваме пръстите си настрани.)
- Браво.
- Сега, момчета, украсете и вашите ръкавици. (Извършване на работа от деца.)
-Ето колко различни ръкавици направихме за животните.
- Да сложим ръкавиците на прозореца да изсъхнат.
Отражение.
Вижте колко красиви се оказаха ръкавиците! елегантно! Сега животните ще имат топъл дом. Кажете ни какво животно ще живее във вашата къща с ръкавици? (отговори на децата). Харесвате ли вашите ръкавици? Вижте, има нещо в ръкавицата, което открихме: дидактическата игра „Намери чифт“ и бисквитки като лакомство. Ето как животните ни се отблагодариха.
Нека изчистим нашите работно мястои да отидем да си измием ръцете.

Дидактическа игра "Намери двойка"

Цел: Да научите как да сравнявате обекти и да подчертавате основните характеристики.
Цели: развиват вниманието, паметта, мисленето, фина моторикаръце
;затвърдете понятията „различен“, „еднакъв“, „двойка“.

ЕЛЕНА РЕЗНИКОВА
gcd във втория по-млада група. „Нека украсим домашната ръкавица.“

GCD в втора по-млада група.

« Да украсим домашна ръкавица » .

Цел: Изграждане на умения украсявампредмет по нетрадиционен начин.

Задачи: Научете се да рисувате по приказка « ръкавица с ръкавица» , създайте страхотен образ. Научете се да дирижирате памучен тампонправи линии и точки, създаващи орнамент. Затвърдяване на знанията с деца от сини и червени цветове; Укрепване на способността за използване на боя в процеса на рисуване различни цветове; Развийте способността да работите с бои, възхищавайте се на работата си; Култивирайте чувство на състрадание; .

Материали и оборудване: статив, ръкавици червени и жълти цветяили с ивици от същия цвят, кошница, примерен дизайн, бои, памучни тампони, салфетки, чаши с вода, листове хартия, изрязани във формата ръкавици без ръкави.

Прогрес на урока:

1. Създаване на игрова мотивация.

Учителят тихо поставя ръкавица на такова място, където момчетата могат да я видят.

Момчета чиито ръкавица с ръкавица? Рисуване?

Нашата ръкавица остава

Без домакиня. Каква катастрофа!

Изгубен, изгубен

А около нея е зима.

Какво да правя ръкавица с ръкавица?

Нямам тази скъпа ръка,

Какво ще стопли цялата троица

С твоята малка топлина.

Нашият плаче ръкавица с ръкавица,

Замръзване, лежане в снега,

И сънува, че любовницата

Той ще дотича за нея в снежна буря. (Е. Александрова - Снежная)

Деца, според вас чие е това? ръкавица с ръкавица? - Може би това ръкавицата на дядо от приказка? Не забравяйте, че дядо ми загуби своя ръкавица с ръкавица, а когато го намерих, в него вече живееха животни. Назовете ги. (Отговорите на децата). IN мишка се настани в ръкавицата, жаба, зайче, лисица, вълк, глиган, мечка.

Комплекс от упражнения.

V-l: Нека си спомним как са героите от приказката ръкавицата беше намерена. (Поставя го в средата групова ръкавица) .

Първа дотича мишката - беше драскалка. (с произношение на звуци "пи-пи-пи").

Тогава една жаба скочи - скачаща жаба. (постановяване на присъда: "Ква-ква-ква").

Тогава дотича зайчето беглец. (Постройте в кръг. Децата скачат на два крака до центъра на кръга).

Но сестричката-лисичица бяга. (Маха с опашка).

И ето малкото мече идва - татко идва. (Децата имитират ходене на мечка).

Ето колко животни се вписват ръкавица с ръкавица! (Разперват широко ръце).

Дядо взе своето ръкавица с ръкавица, а животните останаха без топъл дом. Животните са разстроени, как могат да оцелеят през зимата? Можем ли вие и аз да помогнем на бедните животни? Нека върнем топлия дом на животните. Седнете на масите, но преди да се захванем за работа, трябва да разтегнем пръстите си.

2. Рисуване " Да украсим домашната ръкавица".

V-l: Имам един ръкавица с ръкавица. (Показва ръкавица с ръкавицаизрязани от хартия бяло). какъв цвят е

деца: бяло.

V-l: ръкавица с ръкавицанякак бледа и не красива. да ръкавицата не е украсена. Какво можем да направим с ръкавица с ръкавица? Но имам бои и памучни тампони, така че можем украсявам. Кажи какъв цвят е боята?

деца: Червено и жълто.

V-l:Преди да се захванем за работа, трябва да подготвим пръстите си. Phys. само минутка

Има ключалка на вратата.

Кой би могъл да го отвори?

Почукаха се

Усукана

Издърпано

И го отвориха! Ще нарисувам цветни ивици върху него.

Учителят рисува орнамент върху ръкавица с ръкавицабял цвят и предложения за деца украсете други ръкавици.

5. Обобщение на урока.

На щанда са изложени детски рисунки.

V-l: Ето колко различни ръкавица с ръкавица, украсени с раирана шарка, направихме за животните. Сега всеки от тях ще има топла къща.

Публикации по темата:

"Къща за думи" Фрагмент от работната програма във втора младша групаФрагмент работна програмавъв втора младша група по програма „Детство” понеделник Двигателна активноств интеграция с играта.

Момчетата и аз не губихме време, помогнахме на Дядо Коледа! Украсиха елхата, пяха песни и танцуваха заедно! Представяме на вашето внимание...

Обобщение на урок по апликация във втора младша група „Къща за жабата“Интегриране на образователни области: „ХУДОЖЕСТВЕНО ТВОРЧЕСТВО“ (приложение) „СОЦИАЛИЗАЦИЯ“, „КОМУНИКАЦИЯ“, „ПОЗНАВАНЕ“ (формиране на цялостен.

Обобщение на урок по визуални изкуства в младшата група „Да украсим домашна ръкавица“Синопсис на директен образователни дейностипо изобразително изкуство в младшата група. (образователно направление „Художествено изкуство.

Резюме на ООД (апликация от готови части) във втора младша група „Да украсим пощенски пликове за Дядо Коледа“Абстракт ООД приложение от готови частивъв втора младша група „Да украсим пощенските пликове за Дядо Коледа“. Тема: „Да украсим пощенските пратки.

Програмно съдържание Култивирайте интерес към народно творчество; дайте идея как народни занаятчииправят играчки; развиват се.


общински бюджет предучилищно образование

институция детска градина No1 "Слънце" стр. Мишкино

общински район Мишкински район

Република Башкортостан

Обобщение на непрекъснатите преки образователни дейности в

старша групав рисуването

Тема: „Да украсим ръкавицата - къща“

съставен от:

Мукимова Е.С.

Мишкино 2015 г

Програмно съдържание:
Образователни:  Научете се да рисувате ръкавица с длани. Създайте сами орнамент - по идея или план.  Развийте точни графични умения за внимателно и уверено рисуване на ръцете си, като държите молива близо до ръката си и без да го повдигате от хартията.  Образователни:  - да се култивират чувства на „съпричастност” у децата към героите на приказките, „отзивчивост”, когато помагат на други деца. Възпитайте приятелско отношениеедин към друг.  Развитие:  - развиват фините двигателни умения на ръцете, чувството за ритъм;  -насърчават развитието на умствените процеси.  -развиват въображението, координацията на движенията на ръцете и очите.
Предварителна работа
: четене на руската народна приказка „Рукавичка“, разглеждане на илюстрациите с героите от приказката.
Работа върху речник
: драскаща мишка, скачаща жаба, ръкавица. Създаване на среда за организиране и провеждане на GCD: статив, ръкавица, гваш, салфетки, ръкавица, изрязана от бяла хартия.
Видове детски дейности в GCD:
Игри. Комуникативен. Когнитивна и изследователска. Продуктивен. Театрален.
Материал и оборудване.
Бяла хартия формат А4, прости моливи, четки, бои, салфетки, буркани за вода, подложки, мостри, няколко красиви ръкавици, куклен театър, ръкавици за игра.
Прогрес на урока
1. Орг. момент (В кръг) Да поздравим гостите. Всички деца се събраха в кръг. Аз съм твой приятел и ти си мой приятел. Нека се държим здраво за ръце и се усмихваме един на друг

Уводна част.

Драматизация на приказката „Ръкавицата“.
Децата седят на столове в полукръг. Учителят чете приказката „Ръкавица“ с драматизация (куклен театър).
Вървял дядото през гората, а кучето тичало след него. Дядото вървеше и изпусна ръкавицата. Ето една мишка тича, влезе в тази ръкавица и казва: „Ще живея тук“. И по това време жабата пита: "Кой, кой живее в ръкавица?" - Мишката е драскалка. кой си ти - И аз съм скачаща жаба. Пуснете и мен! - Върви! Вече има две от тях. Зайчето тича до ръкавицата и пита: - Кой, кой живее в ръкавицата? - Мишката е драскач, жабата е скачач. кой си ти - И аз съм малко зайче, малък бегач. Пуснете и мен! - Върви! Вече са три. Малка лисица тича: - Кой, кой живее в ръкавица? - Мишката е драскач, жабата е скачач, зайчето е бегач. кой си ти - И аз съм лисица - сестра. Пуснете и мен! - Върви! Вече са четири. Ето, върхът тича и пита: „Кой, кой живее в ръкавица?“ - Мишката е драскалка, жабката е скачачка, зайчето е малка бегачка, лисицата е малка сестричка. кой си ти - И аз съм топ - сива бъчва. Пуснете и мен! - Върви! И този влезе. Бяха петима. И са толкова стиснати, че не могат да се обърнат. И тогава клоните започнаха да пукат; излиза мечка: - Кой, кой живее в ръкавица? - Мишката е драскалка, жабата е скачачка, зайчето е малко бегач, лисицата е малка сестра, горнището е сиво буре. кой си ти - И аз съм мечка - баща. Пуснете и мен! - Как да те пуснем, вече е толкова тясно! - Да, някак! - Върви, просто си почини! Те влязоха и бяха шестима, но беше толкова пренаселено, че ръкавицата щеше да се скъса. Междувременно дядото го пропусна - нямаше ръкавица. След това се върна да я потърси. И кучето хукна напред. Тя тичаше, тичаше и погледна - ръкавицата лежеше там и се движеше. Тогава кучето излая: „Уф, уф, уф!“ Животните се изплашиха, изскочиха от ръкавицата и избягаха. Дядо дойде и взе ръкавицата.
Обсъждане на проблемна ситуация.
- Животните останаха без дом. Момчета, мислите ли, че можем да им помогнем? (Отговорите на децата).
- Какво трябва да направим? (Отговорите на децата). След това да отидем на работните си места и да направим ръкавици. Имайки предвид чифт ръкавици.- Вижте, вече имам няколко чифта ръкавици. Какви ръкавици? (Отговорите на децата). Да видим колко чифта ръкавици имам? (Две) - Защо тези две ръкавици се наричат ​​чифт? Колко ръкавици има в чифт? Какво е общото между тях и по какво се различават? (
Общ цвят , размер, модел, различават се по това, че единият е десен, а другият ляв)., а коя е отляво?
- С какво са украсени нашите ръкавици? (Шарки - пръстени, кръгове, точки, вълнообразни и прави линии).
Дидактическа игра „Намерете чифт“.
- Момчета, вижте ръкавиците, колко са различни и красиви. Намерете ръкавици от един чифт и ги облечете.

Основна част.
Рисуване на ръкавица. - Ще нарисувам ръкавицата с помощта на дланите си. сложихлява ръка
върху лист хартия отляво, за да оставите място за втората ръкавица, пръстите са плътно притиснати един към друг, палецът е преместен настрани. Взимам обикновен молив с три пръста - среден и палец, показалец отгоре и обикалям дланта си, без да спирам никъде и да притискам молива силно към ръката си. Махам ръката си от чаршафа и виждам ръкавицата. Децата изпълняват задачата.
- Какво трябва да се направи? (Свържете началото и края на линията). Рисувам и дясната ръкавица, поставям дясната си ръка върху листа отдясно и го очертавам с молив, който държа в лявата си ръка. Ръкавицата стана страхотна. Но вижте, всички имате едни и същи. Но какво липсва на ръкавиците без ръкави, за да са различни? (Шаблони).
Обсъждане на модели на ръкавица.
- Какво можете да нарисувате на ръкавица? (Отговор на децата).
Физкултурна минута.
- А сега да си починем.
Физическо упражнение „Малка мишка“ (Железнов)

Изработване на модел на ръкавици.
- Успокой се, седни. Помислете откъде ще започнете да рисувате? - Как държим молив или четка? - За какво е салфетка? - Не забравяйте, че вашите ръкавици трябва да са еднакви. Десенът отдясно и отляво трябва да е еднакъв по цвят и орнамент. По време на самостоятелни дейности учителят подсказва и помага.Финалната част.

Изложба на творби, дискусия.
В края на работата децата напускат масите с работата си. Поставят се на килимната „морава” пред животните. Предстои анализ.

- Момчета, вие се постарахте, сами измислихте шаблоните, нарисувахте къщи за всички животни. Браво, толкова светъл и
красиви ръкавици

получихте го. ръкавица на такова мястоОбобщавайки.

Животните ви благодарят за отличната работа. -Какво ти хареса? - Какво беше интересно?-Какво правихме в клас днес? (Отговорите на децата). ръкавица с ръкавицаТатяна Горинова

Нашата ръкавица остана без собственика си. Каква катастрофа!

Изгубен, изгубен

А около нея е зима.

Какво да правя ръкавица с ръкавица?

Нямам тази скъпа химикалка.

Какво ще стопли всички парцали

С твоята малка топлина.

Нашият плаче ръкавица с ръкавица,

Замръзване, лежане в снега,

И сънува, че любовницата

Обобщение на урока по рисуване „Да украсим ръкавицата на къщата“ във 2-ра младша група

орг. момент. Поставете го незабележимо , където момчетата могат да я видят.? Не забравяйте, че дядо ми загуби своя ръкавица с ръкавицаПедагог (Отговорите на децата).

: Момчета, чиито ръкавица с ръкавица, а животните останаха без топъл дом през зимата. Нека върнем топлия дом на животните.

2. Образовайте. Имам един ръкавица с ръкавица. (Показва изрязаната хартия).

какъв цвят е (бял).

да ръкавицата не е украсена. Но имам бои и четка, така че мога да направя дизайн върху него.

Кажи ми какъв цвят е боята на масата?

Какъв модел можете да използвате? украсете ръкавицата? (отговорите на децата).

Ще нарисувам цветни ивици върху него.

Гледайте как ще го направя. (показва техники рисунка) .

Физкултурна минута.

Уморени сме, останахме твърде дълго,

Искахме да се стоплим. (един ръка нагоре, другата надолу, сменя ръцете рязко).

Тогава те погледнаха към стената,

После погледнаха през прозореца.

надясно, ляв завой,

И след това обратното. (Обърва се)

Да започнем с клекове

Сгъваме краката си напълно.

нагоре и надолу, нагоре и надолу,

Не бързайте да клякате. (клякания).

и в последния пътседни,

И сега седнаха.

Сега момчета украсете вашите ръкавици и вас. (Извършване на работа от деца.)

3. Игра "Намерете ръкавицата" според описанието.

Ето колко различни ръкавица с ръкавицанаправихме го за животните. Сега всеки от тях ще има топла къща. Кажете ни какво животно ще живее във вашата къща - ръкавица с ръкавица? (отговорите на децата.)

Публикации по темата:

„Да украсим рокля за кукла“ Художествено творчество (рисуване).Обобщение на интегриран урок във 2-ра младша група „Да украсим рокля за кукла“ Изпълнено от: В. А. Чехлан, учител на 2-ра младша група.

Тема: Украсете чашата. Цели: Образователни: научете се да подреждате и залепвате предмети в определена последователност. Развитие: консолидиране.

Обобщение на преките образователни дейности. Художествено творчество. Колаж. Хижа за приятели. Цели: 1. Да запознае децата.

Обобщение на преките образователни дейности в старшата група: художествено творчество (апликация) „Параход“Обобщение на изграждането на директна образователна зона в старшата група Тема: Параход Образователни направления: Приоритет: художествен.

Обобщение на организираните образователни дейности в областта на художественото творчество в старшата групаРисунка в нетрадиционна техника - грис. "Пощенска картичка - покана." Цели: -Запознаване на децата с нова технологиярисунка - манна.

Обобщение на урока по образователни дейности „Художествено творчество“Резюме за образователни дейности „Художествено творчество“ в средна група. Тема: "Бонбони". Техника: шаблонно очертаване.

Обобщение на урока по OO „Художествено творчество“ (рисуване) в младшата група „Сняг навсякъде“Цели: Развиване на способността за изобразяване на предмети и явления околния живот, продължете да се учите как да рисувате с памучен тампон (техника на мушкане, ритмично.


Тема: Реферат сложен уроквъв втора младша група "Да украсим ръкавицата на къщата. Комплекс от упражнения "Теремок" ".
Цели: затвърдяване на знанията на децата за жълти и червени цветове; научете се да рисувате прави линии с четка, създавайки прост модел чрез редуване на ивици различни цветове; развийте способността да работите с бои, възхищавайте се на работата си; култивирайте чувство на състрадание; упражнения в бягане; продължавайте да учите как да изпълнявате упражнения за движениеследване на учителя; изграждане на умения правилно изпълнениескачане на два крака с движение напред Материали и оборудване: статив, ръкавици с червени и жълти цветове или с ивици от същия цвят, кошница, примерна рисунка, бои. четки, салфетки, чаши с вода, листове хартия, изрязани във формата на ръкавица.
Прогрес на урока:
1. Създаване на игрова мотивация.
Учителят тихо поставя ръкавицата на място, където децата могат да я видят.
- Момчета, чия е ръкавицата? Рисуване?
Нашата ръкавица остава
Без домакиня. Каква катастрофа!
Изгубен, изгубен
А около нея е зима.
Какво трябва да прави ръкавицата?
Нямам тази скъпа ръка,
Какво ще стопли цялата троица с малкото си топлина.
Нашата ръкавица плаче,
Замръзване, лежане в снега,
И сънува, че любовницата
Той ще дотича за нея в снежна буря. (Е. Александрова - Снежная)
- Може би това е ръкавицата на дядо от приказка? Спомнете си, дядо изгуби ръкавицата си и когато я намери, в нея вече живееха животни. Назовете ги. (Отговорите на децата). В ръкавицата се настаниха мишка, жаба, зайче, лисица, вълк, глиган и мечка. Дядо взе ръкавицата си и животните останаха без топъл дом през зимата. Нека върнем топлия дом на животните.
2. Рисуване "Да украсим къщата ръкавица."
Vs: Имам една ръкавица. (Показва ръкавица, изрязана от бяла хартия). какъв цвят е
Деца: Бяло.
Vs: Да, ръкавицата не е украсена. Но имам бои и четка, така че мога да направя дизайн върху него. Кажи ми какъв цвят е боята на масата?
Деца: Червено и жълто.
V-l: Ще нарисувам многоцветни ивици върху него.
Учителят рисува орнамент върху бяла ръкавица и кани децата да украсят други ръкавици.
3. Игра "Намерете ръкавицата."
Учителят кани децата да намерят ръкавица според неговото описание. (Намерете червена ръкавица. Има ли ръкавица тук? жълтос червени ивици).4. Комплекс от упражнения.
V-l: Нека си спомним как героите от приказката намериха ръкавицата. (Поставя ръкавица в средата на групата).
Първа дотича мишката - беше драскалка. (Подредете се в колона един по един. Тичайте като змия след учителя, произнасяйки звуците „пи-пи-пи”). Тогава скочи жаба - скачаща жаба. (Оформете се в кръг. Ръкавицата е в центъра. Децата на четири крака скачат до ръкавицата, казвайки: „Ква-ква-ква“). След това тичащото зайче дотича. (Оформят се в кръг. Децата скачат на два крака в центъра на кръга.) Но малката лисица бяга. (Бягане в кръг).
И ето малкото мече идва - татко идва. (Децата имитират ходенето на мечка).
Ето колко животни се побират в ръкавицата! (Разперват широко ръце).
5. Обобщение на урока.
На щанда са изложени детски рисунки.
В-л: Ето колко различни ръкавици, украсени с раирана шарка, направихме за животните. Сега всеки от тях ще има топла къща.

Може също да се интересувате от:

Трети триместър на бременността по седмици: как се развива бебето
Третият триместър може да бъде физически и емоционално предизвикателство. Размерът и позицията на детето...
Нека ви помогнем да разберете вашия омекотител!
Само преди няколко десетилетия домакините дори не знаеха за съществуването на климатик за...
Великденски кошници: как да ги направите сами Как да направите кошница за великденски яйца
Резюме: Великденска кошница. Направи си сам великденски кошници. Как да...
Плетени пуловери за момичета от различни възрасти: описания и модели
Нова блуза с плетени листа. Изплетох една блуза за внучката си от много отдавна...
Майсторски клас „Театрални маски Оцветете чинията, както ви казва вашето творческо въображение
Театралните маски Виктория Петрова се изработват от чинии за еднократна употреба. Маски, които са направени...