Sport. Zdravlje. Prehrana. teretana. Za stil

Scenarij matineje "9. svibnja". Scenarij matineje posvećene proslavi Dana pobjede Scenarij matineje 9. svibnja u vrtu

Cilj: formiranje patriotskih osjećaja na temelju obogaćivanja znanja o Velikom Domovinskom ratu, njegovanje interesa i osjećaja ponosa za prošlost naše zemlje.

Ciljevi obrazovnih aktivnosti:

Proširiti znanje djece o Velikom Domovinskom ratu, nastaviti upoznavati predškolce sa životom dugotrajnog naroda.

Njegujte duboko poštovanje prema herojskoj prošlosti svoga naroda,

podvig ruskog naroda, ratnik-oslobodilac, ratnik-branitelj.

Njegujte osjećaj patriotizma

- Unapređivati ​​dječji govor, obogaćivati ​​njihov rječnik kroz pjesme, pjesme, monologe o ratu.

Razvijati sposobnost percipiranja književnih djela,

Pripremni radovi:

Razgovori s djecom o ratu, o Velikom danu pobjede,

Učenje pjesama o ratu,

Razmatranje albuma, fotografija, ilustracija o Velikom domovinskom ratu, plakata "Majka domovina zove", spomenika "Nepoznatom vojniku", spomenika "Vojniku pobjedniku".

Rad s rječnikom: Veliki domovinski rat, domovina, krvavi rat, heroji, podvig, obelisk, vječna vatra, spomenik, nacistička Njemačka, Hitler, rovovi, izdajničko, vlak, vojnik Crvene armije, fronta, minobacači, oružje, lijekovi.

Izložba dječjih crteža o ratu i proslavi Dana pobjede.

Slušanje i učenje pjesama iz ratnih godina: “Sveti rat” - glazba. A. Aleksandrova, “Dan pobjede” - glazba. D. Tukhmanova, “Daleke vatre gore” glazba. B. Mokrousova, kao i "Majčina sudbina" - glazba. A. Stihareva,

"I zalasci su grimizni" muze. V. Ososhnika. “Veliki okrugli ples” - stihovi E. Zhigalkin, glazba A, Hait. Učenje plesova.

Tijek matineje:

Djeca ulaze u dvoranu uz pjesmu "Dan pobjede"

Odgajatelj: Dragi momci! 9. SVIBNJA naša zemlja slavi veliki praznik - 70. godišnjicu Dana pobjede. Od tog prvog Dana pobjede dijeli nas 70 godina. Da, ljudi, prošlo je 70 godina od završetka Velikog domovinskog rata. Ali svake godine, iznova, uoči 9. svibnja, sjećamo se onih koji su branili našu domovinu; ljudi nikada neće zaboraviti ovaj dan. Za to što živimo i veselimo se ti i ja, dugujemo našim pradjedovima i prabakama, koji u ratu, u ljutim bitkama i bitkama, nisu štedjeli svoje živote. Veliki domovinski rat najkrvaviji je rat u povijesti čovječanstva. Rat je odnio mnoge živote. Narodi svijeta platili su veliku cijenu pobjede nad fašizmom.

Mnogo je godina prošlo od završetka rata. Vrijeme je poravnalo rovove, klasje raste na poljima prošlih bitaka, gradovi i sela koje su uništili nacisti su obnovljeni. Tragovi rata nestaju s lica Zemlje, ali njegov odjek i dalje ne jenjava u dušama ljudi.

Nemamo pravo zaboraviti strahote tog rata kako se ne bi ponovio! Nemamo pravo zaboraviti one vojnike koji su poginuli da bismo mi sada živjeli.

Moramo zapamtiti sve. Zaboraviti prošlost znači izdati sjećanje na ljude koji su ginuli za MIR na našoj zemlji.

Pa okrenimo neke stranice Velikog domovinskog rata i prisjetimo se kako je to bilo...

Zamislimo s vama vrijeme mira prije rata. Naša je država jačala i razvijala se. Izgrađeni su pogoni i tvornice. Djeca su išla u vrtiće i škole. Živjelo se mirno. Posljednji mirni dan 1941. bila je subota. Nakon običnog tjedna rada, milijuni sovjetskih ljudi otišli su na godišnji odmor. Samo su tvornice i dalje disale vrelinu, dimnjaci non-stop radnih poduzeća i dalje disali, teretni i putnički vlakovi jurili prugama...
Tišinu tople ljetne noći koja se spustila u mnoge gradove i sela prekinuli su razdragani glasovi mladih ljudi koji su slavili završetak škole, ulazak u punoljetnost...

lipnja... Zalazak sunca se približavao večeri,

I more se razlilo u bijeloj noći,

I začuo se glasan smijeh momaka,

Oni koji ne znaju, oni koji ne znaju tugu.

lipnja ... Tada nismo znali

Hodajući iz školske večeri,

Da će sutra biti prvi dan rata,

A završit će tek 1945. u svibnju.

Rekonstrukcija početka rata (u izvedbi djece).

Na pjesmu “Daleke vatre gore” prema glazbi. B. Mokrousova

Djeca u parovima hodaju po dvorani, prikazujući mirnodopsko vrijeme (mali ples). I odjednom je iz zvučnika stigla strašna vijest da je nacistička Njemačka napala našu zemlju (glas Yu. Levitana). Djevojčice se sa strahom drže uz dječake. Odslušavši poruku do kraja, uz pjesmu “Sveti rat”, dječaci oblače vojne uniforme, djevojčice za to vrijeme uzimaju grimizne rupčiće, a djeca se opet postrojavaju u parove.

1. dječak

Ne plači mala sestrice,

Mama nemoj plakati

Vratit ću se pobjednički

U naš rodni kraj.

2. dječak

Imamo tenkove, imamo mitraljeze!

Imamo oružje i avione!

Neustrašivo ćemo uništiti naše neprijatelje,

Za oslobođenje domovine!

Djeca izvode ples uz pjesmu "I grimizni zalasci sunca"

Djevojka
Oh, rat, što si učinio, podlo:
Naša su dvorišta utihnula,
Naši dečki su digli glave
Za sada su sazreli.
Jedva su se ocrtavali na pragu
I otišli su - za vojnika vojnika...
Doviđenja momci!
dečki,
Pokušajte se vratiti!
Ne, ne skrivaj se, budi visok
Ne štedite metke ni granate,
I ne štedite sebe ... Ali ipak
Pokušajte se vratiti!

(Djevojčice mašu maramicama ispraćajući dječake u rat, nakon čega djeca zauzimaju mjesta u dvorani)

Odgajatelj: Dana 22. lipnja 1941. godine u 3 sata i 15 minuta, kada su svi gradovi i sela spavali, neprijatelj je neočekivano i izdajnički napao našu Domovinu. Rat je počeo. Njemački zrakoplovi bombardirali su gradove, aerodrome, željezničke postaje, bombardirali su bolnice u kojima su se liječili bolesnici: odrasli i djeca. Bombe su padale na stambene zgrade, vrtiće i škole. Hitler je bio taj koji je naredio svojim trupama da zauzmu našu zemlju i pretvore ljude u robove. Pucali su na tiha sela. Njive su zapaljene. Neprijatelji nisu znali gdje su odrasli, gdje su djeca - ubijali su sve na svom putu. A oni su našu rodnu zemlju gazili i gazili. U obranu naše Domovine stali su svi, i stari i mladi. Vaše prabake i pradjedovi su išli u rat, čak su i tinejdžeri hrlili na frontu i branili svaki svoju domovinu. Svakodnevno su vlakovi vozili vojnike Crvene armije na frontu. Rodbina i prijatelji ispratili su ih sa suzama u očima, ali s vjerom u pobjedu. . I ovaj su rat nazvali Velikim domovinskim ratom.

Veliki Domovinski rat trajao je četiri i pol godine. Naši vojnici su se hrabro borili u bitkama. Oni koji su ostali u pozadini radili su u tvornicama i tvornicama, izrađujući oružje: tenkove, mitraljeze, avione, minobacače i topove. Vojni ešaloni su na bojišnicu nosili oružje, lijekove i odjeću te hranu za vojnike. Napokon je neprijatelj slomljen! Naš narod je pobijedio fašizam i od njega spasio narode cijeloga svijeta. Pobjeda je došla u proljeće 9. svibnja 1945. godine. Prva Parada pobjede održana je u Moskvi na Crvenom trgu. Na današnji dan, 9. svibnja 1945., svi su se ljudi radovali. Izašli su na ulicu, izgrlili se i izljubili. Potpuni stranci, ali tako dragi i bliski jedno drugom, toliko su strašnih dana prošli zajedno. A sada ih je spajalo jedno: radost pobjede, radost mira, radost neba bez oblaka.

Rekonstrukcija Dana pobjede. Poruka Yu Levitana o kraju rata.Uz pjesmu “Dan pobjede” djevojke se susreću s dečkima iz rata i čitaju poeziju.

1 dijete

Deveti maj: Pobjeda, hura!
I odrasli znaju sve, i djeca,
Da na današnji dan naši slavni junaci
Pobijedili smo neprijatelja, spasili tebe i mene!

2dijete

HVALA VAM HEROJI,
HVALA VOJNICI,
Da su dali SVIJET,
Onda - u četrdeset i petoj!!!

3 dijete
Ti si krv i znoj
Dobili smo POBJEDU.
Bio si mlad
Sada su djedovi.

4 dijete
MI ĆEMO IZVOJITI OVU POBJEDU -
Nikada nećemo zaboraviti!!!
Neka je sunce MIRNO
Sjaji za sve ljude!!!

5dijete

Ti si naš ponos, ti si naša slava,
Vi ste čast i savjest svoje države.
Prošli smo pakao i pobijedili!
Država je obnovljena iz pepela!

A samo zemlja i nebo znaju
Po koju je cijenu odnesena pobjeda...

(Nakon skeča djeca zauzimaju mjesta u dvorani)

Odgajatelj: Ali Pobjeda nije samo radost, nego i tuga. Ljudi su se radovali Velikoj pobjedi i tugovali zbog gubitaka najmilijih. Procjenjuje se da je od stotinu onih koji su se borili samo troje preživjelo.

Dani nadolazećeg proljeća više im nisu dati.
Molim vas ustanite na minutu
U spomen na sve one koji nisu došli iz rata.

Svi u dvorani ustaju i odaju počast žrtvama pale svijeću i uz tihu glazbu čitaju pjesmu.

POBJEDNIČKI RATNIK

Kroz sve bitke i nevolje,
Bez poznavanja sna i tišine,
Hrabro ste išli putem pobjede
Za čast moje domovine.
U ime razuma i svjetla
Zaštitio si me od crnih sila
Ne samo domovina Sovjeta -
Zaštitio si cijeli planet.
Vodio te sveti bijes
Do pobjede, u vatrenu daljinu...
Pobjeda nam je teško pala:
Sadrži našu radost i tugu;
Sadrži jaku leguru vatre i čelika,
Naš ruski duh i vreli žar...
Skovana je u borbi, u radu,
Bio je kovan sprijeda i straga.

I unuci, i očevi, i djedovi
Skovao svijet...
I došlo je vrijeme...
I u našem parku u čast pobjede
Na pijedestalu je stajao naš vojnik.
Vojnik stoji. I ptice su glasne
O njemu pjevaju nedaleko...

Vojnik stoji i budno gleda,

Mač u njegovoj ruci neće zadrhtati.
Vojnik stoji na vidnom mjestu
Kao vjerni stražar
u strahu od neprijatelja...
I ljudi svijeta
ljudi od časti
Pred noge mu polažu cvijeće.
(Nakon čitanja pjesme svi sjednu.)

Dramatizacija za pjesmu “Majčina sudbina” (izvode djeca: 9 dječaka i djevojčica). Nakon predstave djeca zauzimaju svoja mjesta u dvorani.

Odgajatelj:

Dolazi večernji čas,

Majke oka ne sklapaju

I gledaju dečke s ljubavlju.

Svuda se čuje zov majki:

Naš život je sreća djece!

Pogledajte naše momke:

Tišina – djeca spavaju, djeca spavaju.

Rođen da živim,

Neka ne poznaju rat!

Vjerujemo da će razum i mir pobijediti!

Tišina – djeca spavaju, djeca spavaju.

Dijete: Svima treba mir i prijateljstvo,

Mir je važniji od svega na svijetu,

Na zemlji gdje nema rata,

Djeca noću mirno spavaju.

Gdje oružje ne grmi,

Sunce jarko sja na nebu.

Trebamo mir za sve momke.

Potreban nam je mir na cijeloj planeti!

Odgajatelj:

Ljudi, prkosimo vremenu

Zagrlimo planet s našim kružnim plesom,

Raspršimo oblake i dimimo nad njim,

Nećemo dopustiti da je itko uvrijedi.

(djeca ustaju i primaju se za ruke, u sredini dijete drži globus)

1. dijete: - Svojim radom učinit ćemo našu Domovinu jačom i ljepšom!

2. dijete: - Pobijedit ćemo sve bolesti!

3. dijete: - Gradit ćemo moderne kuće, tvornice, tvornice!

4. dijete: - Naučit ćemo rukovati najmodernijom opremom!

5. dijete: - Učinit ćemo našu Domovinu najbogatijom i najsretnijom

Dijete: Spasimo planetu

Ne postoji ništa slično u cijelom svemiru.

Sasvim sam u cijelom svemiru,

Što će ona bez nas?

Dijete: Budimo prijatelji jedni drugima.

Kao ptica s nebom, kao vjetar s livadom,

Kao jedro s morem, trava s kišama,

Kako je sunce prijatelj sa svima nama!

djeca (pjevanje):

pjesma “Big Round Dance” - tekst E. Zhigalkin, glazba A, Hait.

Odgajatelj:

Danas je veliki dan - Dan pobjede!
I na slavni dan želim poželjeti
Imaj sretan, miran, dug život,
I nikada nećete upoznati okrutne ratove!
Neka sreća vlada planetom,
A tuga će zaobići sve.
Samo blago sunce sja sve nas
Neka je mirno nebo nad našim glavama!
Čestitam vam svima! Dobro zdravlje!
Živjela Pobjeda!
hura! hura! Hura (svi zajedno)

Predloženi scenarij je scenarij jedne od mnogih lekcija posvećenih Danu pobjede, održanih u grupi Kolobok od 2009. do 2013. godine.

Materijal odražava i smjer "Upoznavanje s fenomenima društvenog života" i "Formiranje znanja o povijesti države".

Vjerujemo da je relevantnost problema domoljubnog odgoja mlađe generacije nesumnjiva i stoga ne zahtijeva dodatno obrazloženje. Što se tiče novine u pristupu ovom problemu, smatramo da pretjerana želja za inovacijama radi same inovacije donosi više štete nego koristi.

U našem radu široko koristimo iskustvo stečeno od strane učitelja starijih generacija. Također pomno pratimo najnovija dostignuća vodećih učitelja našeg vremena i primjenjujemo ta dostignuća u svakodnevnom radu, prilagođavajući ih našim uvjetima i mogućnostima.

U tom smislu, koristimo ovu priliku da izrazimo duboku zahvalnost našim kolegama: Z. Ya Root, M. Eremeeva, E. Gomonova, N. V. Burtseva - odgajateljima predškolskih ustanova, čije iskustvo nas inspirira i često služi kao osnova za naše događaje.

Jedna od teških zadaća moralnog odgoja smatramo odgoj domoljubnih osjećaja kod djece. To uključuje njegovanje ljubavi prema bližnjima, prema vrtiću, prema rodnom gradu i domovini.

Čini nam se da je najteži zadatak njegovanje ljubavi prema rodnom gradu i domovini. S tim u vezi nameću se mnoga pitanja. Kako se domoljubni osjećaji manifestiraju kod djece predškolske dobi? Kako predškolsko dijete može izraziti te osjećaje? Čemu treba težiti učitelj?

Uostalom, predškolsko dijete emocionalno percipira stvarnost oko sebe, stoga se domoljubni osjećaji prema svom rodnom narodu, prema rodnoj zemlji očituju u osjećaju divljenja prema svom narodu, povijesti i postignućima svoje zemlje. Upravo te osjećaje treba pobuditi u procesu upoznavanja djece sa svojom zemljom.

Takvi se osjećaji ne mogu pojaviti nakon nekoliko, čak i vrlo uspješnih sesija. Rezultat je to dugotrajnog, sustavnog i ciljanog utjecaja na dijete.

Naravno da se domoljubni odgoj ne može postići kroz jednu matineju godišnje. Upoznavanje djece predškolske dobi s poviješću domovine dug je i složen proces. Ne može se dogoditi od slučaja do slučaja. Pozitivan rezultat može se postići samo sustavnim radom, a taj se rad ne provodi samo na nastavi, već se treba odvijati i izvan nastave. Na nastavu donosimo složene teme koje zahtijevaju objašnjenje i tumačenje.

Sav rad na usađivanju ljubavi prema domovini kod djece rasporedili smo na tjednu bazu. Različitim oblicima rada djecu upoznajemo s pojavama društvenog života, upoznajemo s tradicijom i kulturom svog naroda, formiramo znanja o čovječanstvu, formiramo predodžbe o obitelji, rodbini, rodu i podrijetlu, kao i formiramo znanja o povijest svoje domovine.

Ovisno o cilju, to može biti: ciljana šetnja, razgovor, didaktičke igre, čitanje beletristike i sl.

Nastavu izvodimo jednom do dva puta mjesečno, ovisno o dobnoj skupini. Znanje stečeno u nastavi učvršćuje se u različitim oblicima rada izvan nastave. A kroz godinu se učiteljica i glazbeni voditelj nekoliko puta vraćaju na ono što su djeca ranije naučila.

Neke se teme ponavljaju u svakoj skupini, ali uz određenu komplikaciju. Ako se u srednjoj skupini završni događaj može posvetiti nekoj temi, na primjer, Dan pobjede, tada u starijoj skupini to već može biti zabava praćena tematskim izletom na nezaboravna mjesta u njihovom rodnom gradu, a sljedeće godine, već u pripremne skupine bit će to svečana matineja s pozivom braniteljima i multimedijskom prezentacijom.

Svečane matineje vrlo su važna karika u ovom lancu događaja.

To su, na primjer, matineje posvećene temama kao što su "Dan branitelja domovine", "12. travnja - Dan kozmonautike", "9. svibnja - Dan pobjede".

Svaka se lekcija izvodi pomoću vizualnog materijala.

U svaku matineju nastojimo uključiti multimedijsku prezentaciju. Uostalom, domoljubna pjesma ili pjesma popraćena videom kod djece izaziva vrlo snažan emocionalni odgovor. Gledajući koliko je naša zemlja velika, lijepa i raznolika, uče je voljeti i ponosni su na svoje sunarodnjake. Učiteljica i glazbeni voditelj odabiru gradivo prema mogućnostima kojima raspolažemo, kao i prema dobnim karakteristikama djece.

U gotovo svakoj lekciji djeca uče nove riječi koje su im prije bile nepoznate. Vjerujemo da ih djeca ne bi trebala nastojati zapamtiti sve odjednom. Ali preporučljivo je ponavljati svaku novu riječ s djecom u zboru, tako da svako dijete izgovori tu novu riječ, što pomaže proširiti dječji vokabular.

Svira fonogram pjesme “Zavičajna pjesma”,

glazba Yu.Cichkova, stihovi. K. Ibryaeva.

Djeca ulaze u dvoranu, sjedaju na stolice i glazba prestaje.

Vodeći.

Naša zemlja Rusija je velika i lijepa. Za svaku osobu ono počinje s roditeljskim domom. U kojem god kutku da ste rođeni, s ponosom možete reći: “Ovo je moja domovina!”

Pjesma "Tamo gdje počinje domovina" zvuči tiho

glazba V. Basne riječi M. Matusovskoga.


Vodeći.
(U pozadini glazbe)

Naša Rusija je vrlo pobožna zemlja.

Bogat je širokim lijepim rijekama.

Bogat je gradovima i selima: malim i velikim, bučnim i tihim; staro i novo...

Bogat je mineralima - zlato i srebro, drago kamenje, nafta i plin su pohranjeni u njegovim dubinama.

Bogata je šumama, poljima, livadama...

Ali njezino najvažnije bogatstvo su ljudi, naši sunarodnjaci. Svaki od njih na svoj način veliča svoju domovinu. Graditelji grade kuće, znanstvenici otkrivaju slaveći njezino ime, skladatelji pišu pjesme o njoj, pjesnici joj posvećuju svoje pjesme. Poslušajte jednu od njih.

Dijete.

Rusija - kao riječ iz pjesme

Mlado lišće breze.

Okružen šumama, poljima i rijekama

Prostranost, ruska duša!

Volim te, moja Rusijo

Za jasnu svjetlost tvojih očiju,

(S. Vasiljev)

Zvuči pjesma "Gledam u plava jezera".

glazba L. Afanasjeva, stihovi. I. Šaferana

Nastupaju djevojke u elegantnim ruskim nošnjama

Ples s maramicama

Djeca sjedaju na svoja mjesta.

Glazba A. Aleksandrova,sl.V. Lebedeva-Kumača

U to vrijeme dečki stavljaju kape.

Vodeći.

Prije više od sedamdeset godina nad našom se Domovinom nadvila smrtna opasnost. Nacistička Njemačka odlučila je otimati tuđe zemlje, tuđa bogatstva. Uspjela je osvojiti mnoge zemlje, a na red je došla i naša.

Tako je bilo...

1 dijete:

Nacisti su nas napali

Ne postoje brojevi za neprijateljske tenkove

Borba za tvrđavu Brest

Pod kišom lijevanog olova.

2 dijete:

Sevastopolj gori od vatre

Andrijin barjak raširen.

I štiti grudima

Mornar iz Odese.

3 dijete:

Panfilov brani Moskvu,

U prstenu na Nevi Lenjingrad,

Ali umorni ljudi šapću;

"Ni korak, ni korak nazad"

4 dijete:

Borićemo se za svaki grad,

Borba za ulicu, za kuću,

Ljudi pomažu kicošu.

Pošten, vrijedan rad

5 Dijete

Muškarci su krenuli u žestoku bitku,

Žene su počele raditi za strojem

Za više mina, granata

Pogodio je pravo u neprijatelja.

Multimedijska oprema se uključuje.

Djeca su pozvana pogledati foto prezentaciju o ratu

uz pjesmu “Na bezimenoj visini”, glazba V. Basner, stihovi. M. Matusovski ,

Prezentacija traje 3 minute.

6 dijete:

Bilo je bitaka sa zanimljivim neprijateljem

Kretanje na istok

Večeri u zemunici

Provedite večer

Oni koji su ujutro s mitraljezom,

Bio sam u borbi s mitraljezom.

I vojnici su na odmoru

Pjevaju tihu pjesmu.

Svira fonogram pjesme “U zemunici”.

glazba K. Listov, stihovi. A. Surkova

Djeca pjevaju zajedno. (1 stih)

Prezenter.

Rat je rasuo mlade momke - neke u telefoniste, neke u izviđače, neke u topnike.

Nekoliko djece dramatizira pjesmu S. Mikhalkova "I mi smo ratnici."

Djeca se raspoređuju po dvorani, oblače elemente kostima i uzimaju potrebne atribute.


signalista
(dijete sjedi na stolici, glumi signalistu, sa slušalicama na glavi i mikrofonom ili telefonom u rukama).

Halo, Jupiter? Ja sam Dijamant

Jedva te uopće čujem

Borbom smo zauzeli selo.

Što je s tobom? Zdravo! Zdravo!

Sestra (previja ranjenika koji sjedi na stolici, on stenje).

Zašto ričeš kao medvjed?

Samo je pitanje strpljenja!

A tvoja rana je tako laka,

Da će sigurno zarasti.

Mornar (gleda u nebo dalekozorom).

Na horizontu je avion.

Na kursu - punom parom naprijed!

Spremite se za bitku, posado!

Na stranu - naš borac.

Dva pilota (pogledajte kartu u otvorenom tabletu).

1. pilot.

Pješadija je ovdje, a tenkovi su ovdje,

Let do cilja traje sedam minuta.

2. pilot.

Borbeni poredak je jasan.

Neprijatelj nas neće ostaviti.

mitraljezac.

Pa sam se popeo na tavan.

Možda se ovdje krije neprijatelj?

Čistimo kuću iza kuća.

Zajedno.

Naći ćemo neprijatelja posvuda.

Prezenter.

Postojalo je i u ratu zanimanje – vozač. A ona nije bila manje važna od pilota ili tankera.

Sljedeći ples posvećen je vozačima prve linije.

Svira pjesma "Pjesma vozača prve linije", glazba B. Mokrousova, stihovi. B. Laskina.

Dječaci nastupaju

Ples vozača prve linije

Prezenter.

Da netko nosi cvijeće u rukama,

Nosili ste mitraljeze u rukama

Nisu vojnici rođeni za rat,

I da ne bude rata.

Dečki, danas je naša gošća veteranka Velikog domovinskog rata Maria Petrovna Sidorova.

Pozdravimo našu dragu veteranku Mariju Petrovnu.

Kao vrlo mlada djevojka dobrovoljno se prijavila na front. Maria Petrovna, možete li reći momcima nešto o tome kako ste branili našu domovinu.

Kratka priča veterana.

Menadžer.

U ime cijele ekipe i sve djece čestita veteranu praznik i upućuje riječi zahvalnosti.

Prezenter.

Marija Petrovna, u znak naše zahvalnosti dajemo vam ovo cvijeće.

Glazba svira, djeca daju cvijeće.

Djeca pjevaju pjesmu “Kad veterani idu na mimohod” glazbu i tekstove Korijen.

Prezenter.

Pamtimo sve po imenu

Sjetimo se svojom tugom

Ovo je neophodno - ne za mrtve

Ovo je potrebno - živo.

Kroz stoljeća, kroz godine - zapamti

O onima koji više nikada neće doći - zapamti!

nemoj plakati Suzdrži svoje stenjanje u grlu,

Gorki jauci.

Budite dostojni sjećanja na pale,

Vječno dostojan.

Uz kruh i pjesmu, san i poeziju,

Prostrano stanovanje.

Svake sekunde, svakog daha

Budi vrijedan!

Ljudi, dok srca kucaju -

Po koju cijenu ste osvojili sreću?

Molimo zapamtite!

7 dijete:

Jutros rano ustanite

Izađite u grad i pogledajte.

Kako hodaju veterani

S naredbama na prsima.

8 dijete:

Hvala draga, draga

Što nas je tada štitilo

I oni koji su branili Rusiju

Po cijenu vojnog rada.

Voditelj:

Pobjeda je skupo koštala naš narod.

Milioni boraca zauvijek su ostali u zemlji.

Poklonimo se glavama i minutom šutnje odamo počast mubarek uspomeni na naše heroje.

Molim sve da ustanu.

Reproducira se soundtrack "Metronome".

Minuta šutnje.

9 dijete:

Ne zaboravimo te heroje.

Što leži u vlažnoj zemlji,

Dajući svoj život na bojnom polju

Za ljude, za tebe i mene...

10 dijete:

Slava našim generalima,

Slava našem admiralu

A običnim vojnicima -

Pješice, plivanje, jahanje,

Umoran, iskusan!

Slava palim i živima

Hvala vam od srca!

Zvuči pjesma "Dan pobjede"

glazba D Tukhmanova, riječi V. Kharitonova.


Djeca izvode formacijski marš s balonima i cvijećem.

Praznik je gotov.

glazbeni direktor,

Sokolova Irina Ivanovna,

učiteljica MKDOU "CRR - vrtić br. 5 "Delfin",

Semiluki, regija Voronjež, Rusija



Kako provesti matineju Dana pobjede u vrtiću što je svečanije moguće? Ovaj svečani scenarij za 9. svibnja pomoći će svakom učitelju da organizira zanimljiv događaj koji sigurno neće ostaviti nijedno dijete ravnodušnim.

Naziv praznika: “Moramo se sjećati i poštovati...”

Vodeći. Na ovaj blagdan u našem vrtu otvara se Muzej sjećanja na ratne godine u kojem možete vidjeti ilustracije, vojne zapise i knjige, sačuvane su u obiteljima naše djece. Ima tu i puno zanimljivih stvari: kape, fotografije, tableti itd.

Muzej mogu posjetiti ne samo djeca, već i njihovi roditelji. Imat će kino dvoranu u kojoj će se moći gledati razni filmovi i dijapozitivi o ratu. Također će biti zanimljivo poslušati govor vodiča. Nakon posjeta muzeju možete prisustvovati matineji posvećenoj 9. svibnja.




U dvoranu ulaze lijepo odjevena djeca s cvijećem i vrpcama u rukama.

Vodeći. Danas slavimo značajan datum. Došli su nam veterani Velikog Domovinskog rata, upoznajmo ih (počinje pozdrav veterana).

9. svibnja je Dan pobjede, put do kojeg je bio težak. Poštujmo naše goste niskim naklonom, pozdravljajući ih što više od ispunjavanja dužnosti prema domovini. Sjetimo se i onih koji se nisu mogli vratiti iz rata.

Učenik. Slava našim braniteljima!

djeca: Slava! Slava! Slava!




Počinje svirati pjesma “Dan pobjede” (riječi V. Kharitonov, glazba D. Tukhmanov). Nakon uključivanja snimanja djeca se postrojavaju u 3 kruga. U prvom krugu polaznici vrtića drže vrpce, u drugom - cvijeće, u trećem - vatromet.

Tijekom prvog stiha djeca se kreću u kontra pokretu u svim krugovima. Učenici s vrpcama podižu ih iznad glave i spuštaju. Isto rade i djeca iz druga dva kruga. Svi pjevaju refren.

Tijekom drugog stiha djeca se poredaju, okrenuta prema publici. U dvoranu ulaze oni s lentama s podignutim rukama, a za njima djeca s cvijećem i vatrometom.

Tijekom sviranja refrena sve radnje se ponavljaju. Na trećem stihu djeca se slobodno kreću po publici.



1. učenik:

Pobjeda! Pobjeda! Pobjeda!

Vijest se širi zemljom,

Kraj kušnji i nevolja

Kraj dugog rata.

2. učenik:

Pobjeda izvojevana krvlju -

Stoput si mi srcu draži.

Bio si s nama u moskovskoj regiji,

Sjećate li se Kavkaza, Lenjingrada.

Odgajatelj:

Hodali ste s nama u kolonama,

Povela nas je u odlučnu bitku.

Danas na našim transparentima

Zasjenili ste sunce.



Vodeći. Mir i pobjeda dvije su riječi koje su nerazdvojne.

1. učenik:

Trebamo mir: ti i ja,

I svoj djeci na svijetu.

I zora bi trebala biti mirna,

Koju ćemo sutra upoznati.

2. učenik:

Treba nam mir, trava u rosi,

Nasmiješeno djetinjstvo;

Treba nam mir, lijep svijet,

Naslijeđeno!

3. učenik:

Treba trčati, skakati, pjevati

I razgovarati jedno s drugim.




4. učenik:

Razgovarajte o bilo čemu -

O igrama i zabavi,

O motorima, o kinu

I o hrabrim kaubojima.

5. učenik:

Kome je smetao ovaj svijet -

S cvijećem na rubu?

6. učenik:

Tko na ovom svijetu, divnom svijetu,

Uperio top?

7. i 8. učenik:

Bit će mi drago.

Bit će mi drago.

Kad na Zemlji nestanu svi meci i granate.

Djeca pjevaju pjesmu “O miru”.




Vodeći. Prije 73 godine naši slavni djedovi branili su mir na Zemlji. Vrlo dobro znamo vrijednost ovog mira i mirnog života. Što je potrebno da bi svi živjeli sretno na svijetu?

djeca. Svijet.

Vodeći.Što mislite što je svijet?

Djeca se izmjenjuju:

Svijet je jutro bez oblaka;

Mir je kad si pun briga;

Svijet su cvjetni vrtovi i široka polja;

Svijet su otvorena vrata vrtića i škola;

Mir je kad se čuje grmljavina umjesto grmljavine oružja;

Mir je kad je cijela obitelj na okupu.

Mir je život!



Djeca izvode skladbu "Neka uvijek bude sunce." Svjetla u dvorani se gase.

Vodeći. Svi smo mi preživjeli težak i vrlo strašan rat, iz njega izašli kao pobjednici. Borili su se svi – od najmanjeg do najstarijeg. Žene i djeca radili su pozadi: dobavljali granate, krpali odjeću, liječili bogalje. Slogan tih godina bile su riječi "Sve za front".

Dok učitelj govori, iza njega se vrti dijaprojekcija.

Vodile su se žestoke borbe u šumama, na nebu, na moru i kopnu, u močvarama i rijekama. Mnogi se nikada nisu vratili iz rata, ali ćemo zauvijek čuvati uspomenu na njih u našim srcima (u ovom trenutku se prikazuje slajd “Grobnica neznanog junaka”). Zauvijek su u našem sjećanju. Odajmo im počast minutom šutnje.




1. učenik:

Cijela kugla je pod nogama,

Živim, dišem, pjevam.

Ali u sjećanju je uvijek sa mnom

Poginuo u borbi.

2. učenik:

Znam što im dugujem.

I neka ne bude samo stih,

Moj će život biti dostojan

Smrt njihovog vojnika.

U dvorani svi počinju pjevati pjesmu “Vječni plamen” (riječi D. Chibisova, glazba A. Filippenka - 1976.).




Učitelj-voditelj daje riječ jednom od veterana, koji djeci i svima prisutnima priča svoju vojnu priču. Djeca mu počinju postavljati pitanja. Na primjer: “Kako ste proslavili Dan pobjede? Kakvi su vas osjećaji ispunili? O čemu ste razmišljali kada ste čuli "Victory?", itd.

Zatim učenici vrtića izvode skladbu „Nasljednici pobjede” (riječi V. Shumilin, glazba E. Zaritskaya), nakon čega veteranima daju pripremljeno cvijeće.

Odgojiteljica. Naši veliki i slavni ratnici hrabro su se borili na frontovima rata. Pogledajmo video “Mi smo vojska” S. Mikhalkova, on će vam reći s čime su se morali suočiti naši djedovi.

Djeca izlaze u odjeći s elementima vojne opreme.




Signalista (s voki-tokijem u rukama):

Zdravo, zdravo, Jupiter, ja sam Dijamant.

Jedva te uopće čujem.

Borbom smo zauzeli selo,

Kako si, zdravo, zdravo?

Mornar (sa dalekozorom):

Na horizontu je avion.

Punom brzinom naprijed, naprijed!

Spremite se za bitku, posado,

Pusti nas na miru, naš borče.




mitraljezac:

Pa sam se popeo na tavan.

Možda ovdje vreba neprijatelj.

Čistimo kuću iza kuće,

Naći ćemo neprijatelja posvuda.

Pilot (s kartom):

Pješaštvo je ovdje, a tenkovi su ovdje.

Još sedam minuta leta.

Borbeni poredak je jasan.

Svi zajedno:

Neprijatelj nas neće ostaviti.




Pješak (uz zapovijed):

Ja sam mladi pješak.

Borio se s fašistima u blizini Moskve.

Više puta sam išao u izviđačke misije,

Pukovnik me nagradio.

Vodeći. Samo najhrabriji i najjači, najvještiji i najspretniji vojnici mogli su izdržati ovaj okršaj.

Na red dolaze igre “Najprecizniji strijelac” i “Potezanje konopa”.

Odgajatelj:

Tko je jači tip?

Pa, uzmimo uže!

Onaj koji će povući

On će postati najjači.




Prikazane su 4 kuverte, objašnjeno je da su to izvještaji, te ih treba hitno dostaviti u stožer (stol za kojim su sjedili veterani). Održava se atrakcija „Šetnja močvarom i javljanje“.

Jedan od veterana čita zagonetku:

Kornjača puzi, čelična košulja,

Neprijatelj je u klancu, a ona je tamo gdje je neprijatelj.

Ne poznaje ni tugu ni strah.

Kakva je ovo kornjača?

(Tenk.)

Svira se skladba “Tri tankera” (riječi B. Laskin, glazba D. i D. Pokrassov). S kacigama na pozornici izlaze tri dječaka s volanima u rukama i kruže dvoranom.




Učiteljica otvara drugu kovertu i čita:

Kao divno cvijeće bez presedana,

S nebeskih visina letjeli su kišobrani.

(Padobranci.)

Vodeći. A evo i naših padobranaca.

Polijeću mali padobrani igračke. Djevojke izlaze i počinju plesati s dječacima.

Otvara se treća koverta:

Željezna riba pliva pod vodom

Neprijatelju prijeti vatra i katastrofa.

Željezna riba roni na dno.

Ona štiti svoja rodna mora.

(Podmornica.)




Dijete u kapici:

Mornari marširaju u formaciji, sidra svjetlucaju.

A mi u mornarskim odijelima sanjamo mora.

Djeca plešu "Jabuka", učiteljica otvara posljednju kovertu:

Tijekom rata ratnici su složili mnoge poslovice i izreke. poznajete li ih

Momci (jedan po jedan):

Vješt borac, svugdje bravo.

Dobar u formaciji - jak u borbi.

Posao vojnika je boriti se hrabro i vješto.

Ruski vojnik ne poznaje prepreke.

Djevojka je crvena s pletenicama, a vojnik s ordenima.

Stekni inteligenciju u učenju, hrabrost u borbi.

Stanite jedni uz druge i dobit ćete bitku.

Odgojiteljica. Tijekom rata, skladatelji i pjesnici smislili su mnoge prekrasne pjesme koje su vojnici voljeli izvoditi tijekom odmora između bitaka. Sjetili su se doma, obitelji.




Djeca, zajedno sa svojim učiteljima, počinju pjevati poznate pjesme.

Djevojka u ruskoj narodnoj nošnji:

Pjevam ruske pjesme, iako nisam Ruslanova.

Izvodi pjesmu “I go up the hill.” Djeca plešu u kolu uz rusku narodnu melodiju "A ja sam na livadi".

Učitelj na pozornicu donosi veliki globus. Pogledajte kako je zemaljska kugla mala, a na njoj ima mjesta za apsolutno sve: životinje i polja, ljude, ribe, vode, šume. Moramo se brinuti za našu Zemlju, dom našeg oca. Stoga, moramo živjeti u miru.




1. učenik:

Spasimo planetu

Ne postoji ništa slično u cijelom svemiru.

Sasvim sam u cijelom svemiru,

Što će ona bez nas?

2. učenik:

Budimo prijatelji jedni drugima.

Kao ptica s nebom, kao vjetar s livadom,

Kao jedro s morem, trava s kišama,

Kako je sunce prijatelj sa svima nama!




Svi zajedno:

Neka uvijek bude sunca.

Neka uvijek postoji raj.

Neka uvijek postoji majka.

Neka to uvijek budem ja!

Scenarij praznika posvećenog 69. OBLJETNICI Velike pobjede.

Popova Ana Sergejevna,

glazbeni direktor

MADOU "Dječji vrtić br. 88" Tyumen

Cilj: formirati kod djece starije predškolske dobi domoljubne osjećaje i poštovanje prema braniteljima Domovine na temelju konkretnih povijesnih činjenica; živopisne dojmove koji pobuđuju emocionalne doživljaje kroz glazbenu i književnu baštinu Velikog domovinskog rata.

Obrazovni:

Nastavite upoznavati djecu s pojmovima: "Veliki Domovinski rat", "Ratni veteran", "Sudionik rata", Heroj Velikog Domovinskog rata." Produbiti znanje djece o povijesti njihove domovine.

Obrazovni:

Razvijajte djetetove intelektualne sposobnosti, pažnju, znatiželju.

Razvijati komunikacijsku funkciju govora.

Produbiti znanje djece starije predškolske dobi o vojsci, simbolima, vojnim činovima i vojnim nagradama.

Obrazovni:

Usaditi djeci ponos na svoju zemlju, odati počast sjećanju na vojnike koji su poginuli za slobodu domovine.

Usaditi djeci želju da dobiju živopisne dojmove iz djela književne i glazbene baštine Velikog Domovinskog rata.

Glazbeni materijal:

Pjesma: “Dan pobjede”, glazba. D. Tukhmanova, riječi V. V. Kharitonov.

Ožujak: glazba "Oproštaj od Slovjanke". V. Agapkina.

Pjesma: glazba “Vječni plamen”. A. Filipenko, stihovi. A. Sverdlova.

Glazba "Pjesma mira". A. Filipenko, stihovi. T. Volgina.

Glazba pjesme "Ždralovi". Ya. Frenkel, tekstovi. R. Gazmatova.

"Metronom" - Minuta šutnje

Pjesma: “Ne zaboravi, strašne godine” muz. A Pakhmutova, stihovi M. Lavov.

Glazba "Nasljednici pobjede".

Napredak praznika.

Voditelj: Draga djeco, dragi gosti! svaka čast

Veliki domovinski rat. Put do pobjede bio je težak i herojski.

Voditelj: Danas je Dan pobjede,

Sretan, vedar proljetni dan.

Sve su ulice u cvijeće obučene,

I čuju se zvonke pjesme.

Dijete: Bio je to Veliki dan pobjede

Prije mnogo godina.

Djedovi se sjećaju Dana pobjede,

Svaki od momaka zna.

Dijete: Govorimo o prvom danu pobjede

Volimo slušati našu priču,

Kako su naši djedovi ratovali

Za cijeli svijet i za sve nas.

Voditelj: Slavimo Dan pobjede! Slavimo oslobođenje

Naša domovina od fašističkih osvajača. Ali ova pobjeda nije bila laka. Mnogi se nisu vratili kući jer su junački poginuli boreći se za domovinu. Oni su živi u našim srcima.

U spomen na njih upaljena je i uvijek će gorjeti “Vječna vatra”.

Dijete: Ustani rano jutros,

Izađite u grad i pogledajte.

Kako hodaju veterani

S naredbama na prsima.

Dijete: Za našu domovinu, ljudi

Dali su svoje živote.

Nikada nećemo zaboraviti

Oni koji su pali u hrabroj borbi.

Dijete: Vatra gori na obelisku,

Breze stoje u tišini.

I poklonili smo se nisko, nisko,

Ovdje spava nepoznati vojnik (pjesma “Vječni plamen”).

Voditelj: S bolom u duši žalimo za onima koji se nisu vratili s ratišta.

Minutom šutnje odat ćemo im počast, a svi će im u srcu zahvaliti za sretan svijet u kojem živimo.

Stanimo i pognimo glave pred njihov spomen.

(MINUTE ŠUTNJE.) Sjedaju na stolice.

Voditelj: Ljudi nikada neće zaboraviti ovaj dan. Za ovo što smo sada

zajedno se veselimo, veselimo, smijemo, plešemo, dužni smo

naši djedovi i bake, koji su branili svijet u ljutim bitkama. Zato sa zahvalnošću njegujemo ovaj svijet, u kojem

živimo.

Dijete: Hvala vam vojnici

Za život, za djetinjstvo i proljeće.

Za tišinu, za miran dom

Za svijet u kojem živimo.

Dijete: Treba nam šareni svijet

I svi ćemo biti sretni.

Kad nestanu na zemlji,

Sve meci i granate.

Dijete: Mornari, topnici,

Graničari, signalisti,

Svima koji štite naš svijet

I čuva granice

Za velike stvari

SLAVA! SLAVA! I POHVALA!

(pjesma o miru.)

Ved: Naši su se vojnici odlikovali ne samo junaštvom i domišljatošću, već i odvažnim i veselim karakterom. A kako su odrasli njihovi praunuci? Sad ćemo vidjeti.

Održavaju se igre atrakcije.

Naprijed do zastavice: Dva tima: Zadatak: trčati između čunjeva igrajući loptom, dodati loptu sljedećem, posljednjem

podiže zastavu. (Prvi tim koji podigne zastavu pobjeđuje.)

A kakve su to bile neustrašive bolničarke, nosile su ranjenike ravno s bojnog polja dok su meci zviždali iznad njih.

a sada će djevojke pokazati svoju sposobnost prevladavanja poteškoća.

- “Pomoć ranjenima” Zadatak: previti ranjenika i premjestiti od točke “A” do točke “B”

Privlačna pozornost: Tri zastave: 1 - zelena, marširajuća.

2- plava, stoji mirno. 3 - crveno, viči Hura!

Dijete: Rat je završio pobjedom, te su godine iza nas.

Mnogi ljudi imaju medalje i ordene na prsima.

Dijete: Golubovi lete više, u majsko jutro u zoru.

Polijeću u plavetnilo želeći svima sreću i mir na zemlji.

Dijete: Slava! Slava veteranima, slava dragoj vojsci.

Zavijori se troznamenkasta zastava nad rodnom domovinom.

Dijete: Neka grmi vatromet pobjede! Svijet je zagrijan ovom svjetlošću.

Svaka čast našim djedovima, veliki im pozdrav!

Voditelj: Slava Danu pobjede! Slava! Slava!

Svi: Slava!

Voditelj: Slava veteranima! Slava! Slava!

Svi: Slava!

Voditelj: Sreća, mir na zemlji,

Svi: Slava! Slava! Slava!

Pjesma "Nasljednici pobjede"

Pozivamo odgojitelje predškolske djece regije Tyumen, autonomnog okruga Yamal-Nenets i autonomnog okruga Hanty-Mansi-Yugra da objave svoje nastavne materijale:
- Pedagoško iskustvo, originalni programi, nastavna pomagala, prezentacije za nastavu, elektroničke igre;
- Osobno razvijene bilješke i scenariji obrazovnih aktivnosti, projekata, majstorskih tečajeva (uključujući videozapise), oblici rada s obiteljima i učiteljima.

Zašto je isplativo objavljivati ​​kod nas?

Djeca se poredaju u parove s obje strane dvorane. S njima su učitelji (1 s jedne strane, drugi s druge strane).

Djevojčice u tamnim suknjama, bijelim bluzama, dječaci u hlačama ili kratkim hlačama, bijelim košuljama. U dvorani sjede veterani.

Svira glazba iz filma. "Službenici". — Od junaka prohujalih vremena.

Djeca mirno ulaze u dvoranu u parovima i raspoređuju se po dvorani, u blizini svojih stolica.

Voditelj 1:

Ljudi, danas nije lak dan,

Danas je poseban dan

Pozvali smo branitelje u vrtić.

To su najčasniji ljudi u našoj zemlji.

To su ljudi koji su dobili rat.

Voditelj 2:

Samo zahvaljujući ovim ljudima

Živimo u svijetu

Naš današnji gost je: ………

Dragi naši branitelji, od srca vam čestitamo ovaj praznik.

Ti si naš ponos i sve naše poštovanje, sva naša zahvalnost ide tebi.

Dečki, pozdravite i čestitajte našim dragim gostima.

(glazba "Dan pobjede")

(djeca prilaze i govore "Zdravo!" Čestitamo praznik.

(Poezija).

1. Postoji jedan praznik – onaj najvažniji

Proljeće nam ga donosi!

Dan pobjede - svečan, veličanstven

Cijela zemlja slavi!

2. Što je Dan pobjede -

Jutarnja je parada

Dolaze tenkovi i rakete,

Ide kolona vojnika.

3. Što je Dan pobjede -

Ovo su svečani vatrometi

Vatrometi lete u nebo

Tu i tamo poderano.

4. Što je Dan pobjede-

Ovo su pjesme za stolom

To su govori i razgovori

Ovo je album mog djeda.

5. Što je Dan pobjede-

Ovo su mirisi proljeća,

Što je Dan pobjede -

To znači da nema rata!

(Pjesma “Pobjeda”).

Voditelj 1:

Dolaze sjedokosi veterani

Na prsima im medalje, zvjezdice, ordeni!

Rane ih podsjećaju na vojničke dane,

O Danima pobjede - nadolazećem proljeću.

Voditelj 2: Naši heroji, uvijek ćemo vas se sjećati

oni koji su otišli i oni koji su preživjeli!

Do zemlje ti se klanjaju tvoji potomci, djeca, praunuci i unuci.

(Sva djeca kleknu, pognute glave i ruku na srce, te sjednu na stolice).

Voditelj 1:

Ljudi, naravno, vaši rođaci su vam pričali o ovom strašnom ratu. Svaka obitelj ima sjećanja na ta daleka, teška vremena.

Danas ste donijeli fotografije onih koji su se borili, koji se sjećaju kako je to bilo. Reci mi što znaš. ( Saznajte unaprijed tko je spreman).

(Dječje priče).

Voditelj 2:

Dragi naši veterani. Ne želimo vam smetati pamćenje, ali ako sami želite nešto reći djeci, saslušat ćemo vas s velikom zahvalnošću.

(saznati unaprijed)

(priče branitelja).

Voditelj 1:

Rat je tuga, to je uništenje.

Nacisti su uništavali gradove, sela, škole

Ubijali su ljude, starce, djecu.

Mnogi se nisu vratili iz tog rata,

Poginuli su braneći svoju domovinu.

Voditelj 2:

A sjećat ćemo se i mi

Postoji običaj - ustati i stajati tiho.

Razmišljajte sa zahvalnošću o onima koji su sačuvali svijet.

(Metronom otkucava) Minuta šutnje.

(4 djevojke odlaze presvući se, skidaju bluze i suknje, ostaju u trikoima i bijelim i ružičastim suknjama, bijelim tajicama i bijelim čehinjama). Dok se presvlače, dječaci izgovaraju riječi:

Voditelj 1:

Stigao je dugo očekivani mir!

Zadatak svake osobe je spasiti svijet!

Kako to učiniti dečki?

Djeca: budite ljubazni, suosjećajni, poželite ljudima sreću.

Dječaci izlaze.

6. Potreban nam je mir

Trava u rosi

Nasmiješeno djetinjstvo.

7. Trebamo mir

Divan svijet, primljen u nasljedstvo.

(djeca premještaju stolice na bočne zidove, 4 dječaka uzimaju krpu)

Ples "Kako je lijep ovaj svijet."

Voditelj 2:

Ponosni smo na naše heroje i braniteljima se obraćamo s velikim poštovanjem.

“Hvala vam na podvigu!

Djeco, vaši pradjedovi i pradjedovi ostat će u vašim srcima, u vašem sjećanju. Sve dok se sjećate, oni će uvijek biti s vama.

Pjesma "Pradjed"

(Irina, Christina, Yana)

(Djeca stoje blizu stolica, voditelji dijele zastavice).

8. Da uvijek budu mama i tata,

Tako da ima dovoljno sunca za sve,

Mi smo za mirno, dobro nebo

Tako da nevolje potpuno nestanu.

“Sunčani krug” je vježba s obnavljanjem. Na kraju vježbe djeca izlaze iz dvorane kroz vrata iz kuhinje, okrenuta prema braniteljima i mašući njihovim zastavama.

Moglo bi vas također zanimati:

Zlatna ribica od tjestenine Za svaku priliku
Štoviše, u svakoj kuhinji jednostavno postoji puno glavnih komponenti za ovu aktivnost! Što ako...
Kravata nije ukras, već atribut ovisnosti
Stilisti koji daju preporuke za kreiranje osnovne muške garderobe, u jednom...
Kakva njega je potrebna nakon karbonskog pilinga?
Laserski karbonski piling prvobitno je razvijen u Aziji, a sada je postao jedan od...
Grafika tetovaža - jednostavnost u složenim linijama Grafičke skice tetovaža
Tetovaže u grafičkom stilu doista su neobične, zbog čega se obično odvajaju od ostalih...
Stopica za satenski ubod
Kada kupite novi šivaći stroj u kutiji s alatom i priborom, uvijek...