Sport. Egészség. Táplálás. Tornaterem. A stílusért

Komplex lecke a kertben idősebb csoport számára. Az integrált és összetett osztályok közös jellemzői. Komplex és integrált foglalkozások témái az idősebb csoportban

Vezényel: Alina Narsovna Kim, a GBOU 2097/8-as iskola tanára

Cél: alapfokú képzés matematikai ábrázolások az idősebb csoport gyermekeinél; az ordinális és mennyiségi számolási készségek erősítése (beleértve a tételeket is) az első tíz számsorán belül.

Nevelési

  • továbbra is tanulmányozza a gyerekekkel a természetes számsor tulajdonságait
  • számok közötti megfelelés megállapításának gyakorlata és külső tulajdonságok tárgyakat
  • javítja a számsorok összeállításának képességét és a számok helyének megtalálását a sorozatban
  • különböző technikák segítségével erősítse a héten belüli számolás képességét
  • megszilárdítani az objektumok elemzésének képességét, és a páratlant elkülöníteni a bemutatott sorozatból egy jellemző tulajdonság szerint
  • fejleszti a számolási készségeket, az egyszerű matematikai feladatok önálló összeállításának és megoldásának képességét
  • megszilárdítani a sorszámok helyes megnevezésének képességét.

Fejlődési

  • A didaktikus játékokban fejleszteni kell a tárgyak összehasonlításának képességét, észrevenni a jellemzőikben mutatkozó kisebb eltéréseket (szín, forma, méret, mennyiség)
  • kognitív folyamatok fejlesztése (beszéd, figyelem, logikus gondolkodás, képzelet, tapintható érzékelés)
  • fejleszti a gyermekek kíváncsiságát, kölcsönös segítségnyújtását és önértékelési készségeit
  • elősegíti a képzelőerő és a logikus gondolkodás fejlődését, az egyszerű következtetések levonásának képességét.

Nevelési

  • fejleszteni az érdeklődést a matematika iránt
  • a tárgycsoportok összehasonlításakor megfigyelési készség fejlesztése
  • csapatmunka készségeinek fejlesztése
  • alatti együttműködés révén elősegíti a kölcsönös segítségnyújtás érzését oktatási tevékenységek, örülj az elért sikereknek.

Bemutató anyag: hét színű mag és szirmok, minta 5 színnel, 3 sor képsor, rátét "farkas, róka és hal" , légyölő galóca lábai számokkal.

Kiosztóanyagok: színes ceruzák, számokkal ellátott kártyák (pontos összeköttetéshez), házakkal ellátott kártyák, pöttyös légyölő galóca kalapok.

Az óra felépítése és menete:

  • szervezési szakasz (3-5 perc)– motiváló órakezdés;
  • főszínpad (15-19 perc)– a tanár elmagyarázza azoknak a gyakorlatoknak a lényegét, amelyekkel a gyerekeknek meg kell birkóznia, figyelemmel kíséri a feladatok, problémák megoldásának előrehaladását;
  • végső szakasz, a tevékenység tükröződése (3-5 perc)- köszöni a gyerekeknek a tanárnő aktív részvétel, velük közösen elemzi és értékeli az elvégzett munka eredményeit, reflektál a tevékenységekre és az érzelmi állapotra.

Szervezési szakasz

Pedagógus: Jó napot, kedves gyerekek! Ma egy utazásra hívlak benneteket. És az utazás nem lesz egyszerű, hanem varázslatos. Messze, messze van tündérország, rendkívüli virág nő ott, bármilyen kívánságot teljesíthet. Szerinted ez milyen virág?

Gyerekek: Ez a hét virág virága.

Pedagógus: Helyes.

A virág tetején
Hét varázsszirom
Az álmok valóra váltása.
Ne rohanjon kiválasztani őket -

Sok rózsa és százszorszép van a világon,
Nefelejcs, mák, zabkása,
De egyedül a világon
Hét virágú virág.

Srácok, hogy hívták azt a lányt, akinek ilyen virága volt?

Gyermekek: A lány neve Zsenya volt.

Pedagógus: Honnan szerezte Zsenya ezt a virágot?

Gyermekek: A varázslónő adta neki.

Pedagógus: Srácok, hány szirom van? "Cvetika-seven-tsvetika" ?

Gyermekek: A hét virágú virágnak hét szirmja van.

Pedagógus: Helyes. Egy napon huncut szél tört be arra az országra, és egy varázslatos virág szirmait szórta szét. Zsenya lánynak már csak a magja maradt, itt van a táblán. Szeretnél egy ilyen virágot? (Gyerekek válaszai). Ezután induljunk útnak, és gyűjtsük össze a varázsvirág összes szirmát. készen állsz? (Gyerekek válaszai) Látom, készen állsz az utazásra.

Útba kell lépnünk.
Szerezz egy kis bölcsességet, némi értelmet,
Találd meg az összes szirmot,
Kívánni.

Főszínpad

Pedagógus: Először is el kell rendeznünk a számokat 1-től (egy) 5-ig (öt) sorrendben, kezdve a legmagasabb virággal és a legalacsonyabb virággal. (1. gyakorlat az 1-től 5-ig terjedő számok és a virág hosszának korrelálására; a tanár felakasztja a rajzot a táblára, a gyerekek a helyükről válaszolnak).

Pedagógus: Jó volt, gyerekek! Elvégezted a feladatot. Ó, nézd, itt az első szirom. milyen színű?

Gyermekek: A szirom piros. (Kérje meg a gyermeket, hogy rögzítse a szirmot a közepére).

Pedagógus: Srácok, találjuk ki a rejtvényt:

A virág aludt, és hirtelen felébredt -
Nem akartam tovább aludni.
Megmozdult, elindult,
Felemelkedett és elrepült.

Kiről beszélünk? (A pillangóról). Tippünk teszteléséhez kössük össze a pontokat, és nézzük meg, ki jön fel. (2. gyakorlat a csatlakozásról "pontból pontba" szám alatt 1-10; a tanár üres kártyákat oszt ki, a gyerekek egyénileg dolgoznak). Előtted egy papírlap, rajta pontok vannak, mindegyik egy számnak felel meg. A számokat sorrendben kell összekapcsolnia. kit kaptál?

Gyermekek: Pillangó.

Pedagógus: Hány kör van a pillangóid szárnyán?

Gyermekek: Hat kör.

Pedagógus: Jó volt! A feladatot teljesítettük, és ezért egy második szirmot kapsz! (A gyerekek narancssárga szirmot rögzítenek a táblára)

Pedagógus: Hány szirmot sikerült már találnunk?

Gyermekek: Két szirom.

Pedagógus: Helyes, mennyit kell még találnod?

Gyermekek: Öt szirom.

Pedagógus: Keressünk tovább. Útközben házakkal találkoztunk. (3. gyakorlat a számsorokkal, a névadási képességgel kapcsolatos elképzelések megszilárdítására "szomszédok" számok: következő és előző szám; a tanár elosztja "házak" , a gyerekek beírják a hiányzó számokat). Milyen számok vannak itt elrejtve?

Pedagógus: Megtöltöttük az összes házat, és egy újabb varázsszirmot rögzíthetünk a virágunkra! Ezúttal sárga.

Pedagógus: (Fizikai perc)

A nap felhő mögé bújt -
De ez csak vicc!
És mindannyian együtt fogjuk tölteni
Sport perc:

Összecsapjuk a kezünket
És taposunk egy kicsit.
Egyszer - leültek, kétszer - felálltak,
Három - lehajolt és kivette

Jobb kézi cipő,
A bal fogantyú a mennyezet.
És üljünk le még egyszer!
Most pedig üljünk le.

Kicsit elfáradtunk
Pihenjünk egy percet.

Srácok, nézzétek, miközben játszottunk, a szél újabb varázsszirmot hozott nekünk. milyen színű?

Gyermekek: Szirom zöld. (A gyerekek a szirmot a táblára rögzítik)

Pedagógus: Srácok! A huncut szél megkeverte a kártyákat, és minden sor kapott egy plusz képet, keressük meg őket együtt? (5. gyakorlat – didaktikus játék – Mi az extra? a figuratív és logikus gondolkodás folyamatainak feltárására készült; A tanár egyenként felmutatja a kártyákat, a gyerekek a helyükről válaszolnak). Mi hiányzik ebből a sorozatból? Miért? (A tanár felváltva mutatja a sorokat a gyerekeknek; a gyerekeknek meg kell találniuk a plusz tárgyat, és el kell magyarázniuk, miért).

Pedagógus: Jó volt srácok! Fogjon meg egy másik szirmot, és inkább egy varázslatos virághoz rögzítse.

Pedagógus: Gyerekek, hány szirmot találtunk már?

Gyermekek: Öt szirmot találtunk.

Pedagógus: Hány szirmot kell még találnunk?

Gyerekek: Találnunk kell még két szirmot.

Pedagógus: És most a farkassal és a rókával együtt egy mesés horgászatra indulunk. (6. gyakorlat az egyszerű matematikai feladatok önálló megfogalmazásának és megoldásának képességének kialakítására és fejlesztésére; a tanár egy alkalmazást akaszt a táblára, a gyerekek halakat rögzítenek). Nézd, a farkas négy halat fogott, és a róka eggyel kevesebbet. Hány hala van a rókának? (Három) Helyezze a szükséges számú halat a róka vödörébe. Melyikük fogott kevesebbet és melyik többet? (A farkas 1 hallal többet fogott, mint a róka) Hány halat fogott együtt a farkas és a róka? (összesen 7 hal kettőre)

Pedagógus: És itt lebeg hozzánk egy másik szirom. milyen színű?

Gyermekek: Kék szirom.

Pedagógus: Helyes, mint a víz színe, amikor egy farkas és egy róka horgászik. Gyerekek, hány szirom hiányzik még?

Gyermekek: Egy szirom hiányzik.

Pedagógus: Srácok, nézzétek, a huncut szél légyölő galóca gombát szórt szét a tisztáson: külön a kalapok, külön a lábak. (7. gyakorlat "Bonyolult légyölő galóca" , a gyerekeknek meg kell számolniuk a pontok számát, és meg kell találniuk a megfelelőt "láb" számmal; A tanár minden gyermeknek ad egy légyölő galóca sapkát, a gyerekek önállóan választanak egyet hozzá. a jobb láb számmal). Újra kell élesztenünk a légyölő galócát, mindenki vegyen fel egy-egy piros sapkát, számolja meg a pöttyök számát rajta, és válasszon ki egy lábat, amelynek száma megfelel a légyölő galóca sapkáján lévő pöttyök számának.

Pedagógus: Jó volt! Tehát megtaláltuk az összes szirmot. (A gyerekek az utolsó szirmot a táblára rögzítik). Nos, miféle virág nem lett varázslatos?

Gyerekek: Szépek, fényesek, színesek, színesek... (Gyerekek válaszai)

Pedagógus: Srácok ma azt mondtátok nekem, hogy szeretnétek egyet varázsvirág! Próbáljunk együtt emlékezni varázsszavak hogy a kívánságod valóra váljon: "Repülj, repülj, szirom át a nyugaton keletre, amint megérinted a földet, véleményem szerint te vezetsz" . (Hangzik varázslatos zene, a tanár ebben a pillanatban megfordítja a szirmokat, hátsó oldal mely betűket írják "GRATULÁLOK!" ) . Srácok, a kívánságotok teljesült, most mindegyikőtöknek van egy varázsvirágja "Hét virágú virág" , elkészítheti saját magát dédelgetett vágyakat aki csak jót, örömet és boldogságot hoz az embereknek.

Utolsó szakasz, tevékenység tükröződése

Pedagógus: (Visszaverődés) Gyerekek, tetszett az utazásunk? (Gyerekek válaszai) Melyik feladat elvégzése érdekelt leginkább? (Gyerekek válaszai) Melyik feladat volt a legnehezebb számodra? (Gyerekek válaszai) Hány színes szirmot sikerült összegyűjtenünk? (Hét) Köszönöm. Annyit tudtok, figyelmesek voltatok, okosak voltatok, segítettétek egymást, így jól megbirkóztatok minden olyan feladattal, ami elénk került. Ennek jutalmául egy édes finomsággal készültem nektek, és itt az ideje, hogy felfrissüljünk legyen egy varázslatos utazás. Biztos vagyok benne, hogy mindig olyan keményen fog próbálkozni, mint ma. Gratulálok!

Önkormányzati óvoda oktatási intézmény

"Óvoda Kedrovyban"

Egy nyílt integrált óra összefoglalása a Szövetségi Állami Oktatási Standard követelményeivel idősebb csoport: "Utazás egy mesén keresztül" .

tanár:

Kosztrykina

Anasztázia

Jurjevna

Kedrovy falu - 2017

Lecke a matematikai fogalmak kialakításáról az idősebb csoportban "Utazás egy mesén"

Integráció oktatási területeken : megismerés, kommunikáció, egészség, játék.

A gyermekek tevékenységeinek típusai: játék, oktatási-kutatási, kommunikációs.

Feladatok:

    Beszéd fejlesztése, beleértve aktív szótár kifejezések (bal, jobb, kevesebb, több).

    Lehetőség a számok eggyel való csökkentésére és növelésére.

    Ismételje meg az 5-ös szám összeállítását.

    Folytassa a navigálást egy papírlapon, rögzítse a figurák nevét.

    Megszilárdítsa ismereteit a hét napjairól, évszakairól, hónapjairól.

    Fejleszti az intelligenciát, a figyelmet, a memóriát és a logikus gondolkodást.

    Fokozza a matematika iránti érdeklődést és a tanulási vágyat.

Tervezett eredmények:

    alapvető ismeretekkel rendelkezik az 5-ös szám összetételéről;

    tudja, hogyan kell egy számot eggyel csökkenteni és növelni;

    eligazodik egy papírlapon, megérti a jelentését térbeli viszonyok(bal és jobb felső sarok stb.);

    aktívan és kedvesen interakcióba lép a tanárral és társaival a játék- és kognitív problémák megoldásában;

    fejleszti a gondolkodást;

Anyagok és felszerelések:

bemutató anyag: az 5-ös szám „háza”, számkártyák, a „kastély” síkképe, kartonszámok - kövek;

szóróanyag: számok, papírdarabok, színes ceruzák, 5-ös számot tartalmazó „ház”, három részre vágott kulcs.

A szervezési tevékenységek tartalma

1. Szervezeti mozzanat.

A gyerekek zenére lépnek be a csoportba.

Srácok, nézzétek, vendégek jöttek hozzánk. Köszöntsük Önt és adjuk át a vendégeket jó hangulat (a gyerekek tenyerükből fújják ki a vendégek jó hangulatát )

2. Mese.

Pedagógus: Gyerekek, szeretsz mesét hallgatni? Nem szeretnél belemenni egy mesébe és segíteni hőseinknek?

Gyerekek válaszai.

Finom. Ma egy mesét szeretnék elmondani neked, ez nem egy egyszerű mese, hanem varázslatos, matematikai feladatok. És ahhoz, hogy bekerüljön egy mesébe, be kell csuknia a szemét, és ki kell mondania a varázsszavakat: „1, 2, 3 fordulj meg, találd meg magad egy mesében”. Kinyitjuk a szemünket.

Mi srácok a palota közelében állunk. A tündérmese elkezdődött. Élt egyszer egy király. És volt egy gyönyörű lánya. Egyszer a király elment királyi dolga miatt, de a lánya otthon maradt. Kiment a kertbe sétálni, aztán megjött a szél, felkapta a hercegnőt, és elvitte. távoli királyság. Ivan Tsarevics elment megkeresni. Egy nap kell hozzá, kettő kell. Csirkecombokon hajt fel a kunyhóhoz. És Baba Yaga ott lakik. Ivan Tsarevics mesélt szerencsétlenségéről. Baba Yaga megígérte, hogy segít, ha Ivan Tsarevics válaszol a kérdéseire.

Figyelmesen hallgassa meg Baba Yaga kérdéseit:

    A hét melyik napja van ma?

    A hét melyik napja volt tegnap?

    A hét melyik napja lesz holnap?

    Milyen évszakokat ismersz?

    Nevezze meg az őszi hónapokat!

    Nevezze meg a tavaszi hónapokat!

    Nevezze meg a téli hónapokat!

Pedagógus: Elvégeztük Baba Yaga feladatát.

Baba Yaga labdát adott, és elküldte a herceget a húgához, Kikimorához. Van térképe. A labda elgurult, a herceg pedig követte a labdát. A labda a mocsár felé gurult. És hirtelen megjelent Kikimora a herceg előtt. Hallgatott a hercegre, és úgy döntött, segít. De ahhoz, hogy megkapja a kártyát, el kell végeznie a feladatot.

Pedagógus: Segítsünk Ivan Tsarevicsnek a feladat végrehajtásában. Előtted ceruzák és papír. Készülj fel a feladat meghallgatására és rajzolj:

    rajzoljon egy piros háromszöget a bal felső sarokban;

    rajzoljon egy zöld négyzetet a jobb alsó sarokban;

    rajzoljon egy fekete oválist a közepére;

    rajzoljon egy kék téglalapot a bal alsó sarokban;

    Rajzolj egy sárga négyzetet a jobb felső sarokban.

Pedagógus: Most ellenőrizzük.

Milyen geometriai alakzatot rajzolt Rodion a jobb alsó sarokba? Hol rajzolt Angelina sárga kör?

Melyik sarokba húzta Angelica az oválist?

Elvégeztük a feladatot, Kikimora pedig adott egy térképet Iván Tsarevicsnek, mehet tovább. A labda továbbgurult, és Ivan Tsarevicset vitte tündérerdő.

Így hát Ivan Tsarevics és én egy mesebeli erdőben találtuk magunkat. Csodák történnek az erdőben. Az erdőlakók feladattal készültek.

Megjelenik egy ház az 5-ös számmal.

Nézd ezt a házat, hány szám lakik ebben a házban? A lakókat emeletenként kell hozzárendelnünk úgy, hogy két szám együttesen adja ki az 5-ös számot. Kezdjük a legfelső emelettel. A 4-es szám már ezen az emeleten lakik, de melyik szám lakjon mellette? 1. Jól tetted, ezzel a feladattal is megbirkózott.

A ház lakói azt tanácsolták, vegyek erőt a továbblépéshez.

Testnevelés perc

Ivan Tsarevics egyszer lehajolt, felegyenesedett,

Kettő: lehajolva, kiegyenesedve, karokkal oldalt, széttárva és sétálva,

elment, követte a hercegnőt az erdő vadonába,

Hirtelen meglátott egy farönköt, csendesen leült és elszunnyadt.

Pedagógus: Gyerekek, nyisd ki a szemed, látod, egy kastély áll előttünk. Itt van a kastély bejárata. A kastély ajtaja, amely mögött a hercegnő rejtőzik, kövekkel van borítva. A kastélyba való belépéshez szét kell szedni a köveket. Arthur megoldja a táblánál, mi pedig segítünk neki az asztaloknál. Helyezze el a számsort 1-től 10-ig balról jobbra. Mindenki felkészült és elkezdett dolgozni.

    mutasson 5-nél nagyobb számot 1-gyel (6);

    kis szám (1):

    olyan szám, amely 7-nél kisebb (6);

    a hét napját jelző szám - kedd (2);

    4. (5) bekezdését követő szám.

Pedagógus: Jó volt, megtisztítottuk az ajtót a kövektől. De nem tudunk belépni, még egy feladatot kell teljesítenünk, ha minden rendben van, kinyílik az ajtó.

Ivan Tsarevics a földre ejtette a kristálykulcsot, amely darabokra tört és elveszett.

Srácok, ahhoz, hogy összeszedjük a kulcsot, meg kell találnunk az összes darabot. (A kulcs begyűjtése )

Pedagógus: Gratulálok. És most te és én bedugjuk a kulcsot a zárba, és kiszabadítjuk a hercegnőt.

A gyerekek bedugják a kulcsot a zárba, és kinyitják a kaput.

A hercegnő kijön és megköszöni a gyerekeknek, hogy segítettek Ivan Tsarevicsnek a felkutatásban és a szabadulásban, és édességet ad a gyerekeknek. A hercegnő elbúcsúzik a gyerekektől.

Pedagógus:

És most itt az ideje, hogy visszatérjünk az óvodába. Csukd be a szemed, és kezdj el számolni 1-től 5-ig.

( A gyerekek kórusban számolnak )

Itt vagyunk az óvodában. Meglátogattunk egy mesét, sokat tanultunk, visszatértünk, az óvoda nagyon örült a megjelenésünknek.

3. A lényeg.

a) Hol voltunk ma, srácok?

b) Mi tetszett?

c) Mit kívánna vendégeinknek?

(rajz + matematika)
A program tartalma:
Tisztázza a gyerekek tudását az évszakokról, hónapokról és a hét napjainak sorrendjéről. Erősítse a 10-en belüli sorszámú és visszafelé számolás készségeit.
Az objektumok számának egy számmal való összekapcsolásának képessége. Erősítse a gyerekek geometriai formákkal kapcsolatos ismereteit. A gyermekek gondolkodási képességeinek, kíváncsiságának, kognitív érdeklődésének fejlődésének ösztönzése; elkezdődött a munka befejezésének képessége. Ismertesse meg a gyerekekkel egy új típusú rajzot - a karcolást (karcolás). Tanuld meg látni és értékelni a szépséget. Fejleszti az esztétikai érzékelést. Elősegíti a kölcsönös segítségnyújtás és az empátia érzését. Érdeklődés a környező világ iránt.
A lecke előrehaladása
Pedagógus: Srácok, tudjátok, hogy minden nap hajnalban kezdődik. És ahhoz, hogy minden napkelte gyönyörű legyen, mosolyogva kell köszönteni. Mosolyogjunk az új napra, barátunkra, vendégeinkre és rám.
Pedagógus: Ma elmesélek egy mesét. Van benne egy kis szomorúság, fény, melegség, sok öröm és szeretet. És mindezt biztosan érezni fogod, tudom. Szóval... figyelj.
Az ókorban az égbolt éjszaka teljesen sötét volt, és csak egy apró csillag élt. (Fekete levél és szomorú csillag).
Amikor körülnézett, rájött, hogy egyedül van az égen – egyedül. És ez szomorúvá tette. A sztár nagyon szeretett volna nővéreket, szeretni őket és saját fényt adni nekik. Aztán úgy döntött, hogy a jó varázslóhoz fordul, aki egy magas, magas hegyen élt. Egy alacsonyabb csillag jött le, és megkérdezte: „Tudsz segíteni?” A varázsló öreg volt és bölcs, jól tudta, mi a magány. Ti mit gondoltok, mi a magány? (gyerekek válaszai). A varázsló úgy döntött, hogy segít a sztárnak. De amint meglengette varázspálcáját, a pálca hirtelen eltört. Mit tegyek? Kellett egy új pálca, és a varázsló elküldte a kis csillagot a varázslatos évszázados tölgyfához egy új pálcáért. És a csillag elindult.
Útközben találkozott egy medvével (a bemutató illusztráció), aki éppen felébredt a hibernálás után.
- Srácok, hol alszanak a medvék télen?
Így van, az odúban.
És így. A medve éppen felébredt, kimászott az odúból, a füle mögé kaparászva ült, és azt gondolta:
– Milyen évszak van most? Srácok, segítsünk a medvének
(gyerekek válaszai)
Melyik hónap van most?
Milyen tavaszi hónapokat ismersz még? (évszakok kereke) hány van?
Az év melyik szakában nyílnak a virágok és érik a kedvenc málna?
Az év melyik szakában sárgulnak be a levelek a fákon?
És amikor a nyuszi felöltözik fehér bundát?
Melyik napszakban ébrednek a madarak?
Szép volt ma reggel. Segítettünk a medvének és a csillag továbbrepült. És hirtelen látta, hogy a rókakölykök ülnek és sírnak, (illusztráció) a rókakölykök nagyon szeretnének iskolába menni, de Bagoly tanítónő mondta. Először is meg kell tanulniuk helyesen alkotni egy számsort 1-től 10-ig.
Nézd meg, hogy a kis rókák helyesen írják-e be a számokat. 1 2 4 5 3 6 7 9 8 10. (a gyerekek javítsák ki a hibát a kártyájukon)
Játék "Mutasd a számot."
Jó volt srácok, segítettetek a kis rókáknak, és játszani akarnak veletek, képeik vannak, és tárgyak vannak rájuk rajzolva.
Számolja meg magának, hogy hány tárgyat rajzolt, és mutassa meg a kívánt számot.
A sztár továbbment. És hirtelen furcsa jeleket látott a földön.
Mi ez? Sorrendben kell összekapcsolnia a számokat, és megtudja, mi van ott. Segítsünk a sztárnak. A gyerekek teljesítik a feladatot.
A sztár nagyon boldog volt, mert ezek a rajzok annyira hasonlítottak a húgaira. És még gyorsabban futott. És ő végzett vasútállomás, ahol a kis nyulak várták a vonatukat. A nyuszik nagyon jókedvűek voltak, és nagyon örültek a sztárnak: „Játssz velünk, kiscsillag, játssz! Játsszunk veled is.

Fizminutka
Képek megjelenítése kíséretében
Tapsoljon annyiszor, ahány bögrénk van
Hány kört mutatok meg, hány ugrást fogsz végrehajtani?
Döntse meg a lábát annyiszor, ahány kacsa van
Hány zöld karácsonyfát tudunk csinálni, annyi kanyart.
Annyiszor fogsz leülni, ahány ház van most.
Hány pont van a körben, annyiszor emeljük fel a kezünket.

(a gyerekek a szövegnek megfelelő mozdulatokat végeznek)
És akkor bejelentették, hogy a Nedelka gőzmozdony nem tud elindulni, mert az összes kocsi leszállt a sínekről és összekeveredett...
- Javítsuk meg a vonatot.
Mit gondol, ha a vonatot „Nedelkának” hívják, akkor mi a kocsijának a neve?
- Melyik trailer lesz az első? Ezután a gyerekek maguk állítják össze a mozdonyt.
- Nos, most tedd a nyuszikat pótkocsikba. Mindenkinek van elég hely? Maradtak még extra trailerek?
- Hány nap van egy héten?
- Hány trailer lesz még a nyusziknak?
- Mondd, a számoláson kívül, ha van 7 pótkocsi, akkor egy pótkocsi maradt pluszban, hány nyuszi volt? (elrejti a mozdonyt)
Az utolsó utánfutó az anyanyúlra maradt.
A nyúl sietett a mozdonyhoz, annyira rohant, hogy megbotlott és leejtett egy teli tányér sütit, amit az összes nyuszijának sütött. Segítsünk neki összegyűjteni, és mondjuk el, kinek milyen formájú sütije van.
Gyerekek gyűjtenek geometriai formákés adj nekik leírást.
- Összeszedtük a sütiket, a nyúlanyának sikerült elkapnia a mozdonyt.
És a kis csillag továbbsietett, és talált egy évszázados tölgyfát. Kértem a tölgytől egy gallyat, hogy a varázsló készítsen új pálcát. Mondtam a tölgynek valami varázslatot, kedves szó melyik? KÖSZÖNÖM, és visszarohantam a varázslóhoz.
A kis csillag odaszaladt a varázslóhoz, és adott neki egy tölgygallyat, de bármennyire is próbálkozott a varázsló, nem tudott új pálcát készíteni, láthatóan elfelejtette a varázsszavakat. Csillagunk szomorú lett: „Tényleg egyedül maradok az égen – egyedül, és keservesen, keservesen sírtam.
Srácok segítsünk a sztárnak. Van egy varázslatos fekete égboltunk, ahol egy csillag él, és abból vannak tölgyágak varázsfa. És most te és én egy kis varázsló leszünk, és kistestvéreket rajzolunk a csillagunknak.
Munkatechnikák bemutatása A4-en.
- Először próbáljunk meg egy csillagot rajzolni a levegőbe: hány szöge van a csillagnak (5)? Úgy néz ki a sztár, mint egy férfi?
A gyerekek megkarcolják a csillagokat
Pedagógus: Srácok, a varázslatnak még nincs vége, amíg ti munkával voltatok elfoglalva, a varázsló adott nekünk csodálatos tasak, sok csillag van benne, nézd. A tanár csillagokat szór a szőnyegre.
Keress két egyforma csillagot, egyet tarts meg magadnak, és adj egyet egy barátodnak vendégeinknek, hogy ezen a világon senki ne legyen magányos.
- Srácok, nézd, milyen a sztárunk és a nővérei? (válts boldogra)
Milyen nagyszerű fickó vagy, mennyi barátnőt rajzoltál neki.
Tetszett a mese? Hová tűnt a csillag? Minek? Miért?
Kivel találkozott a sztár útközben? hogyan segítettél?

Integrált óra az idősebb csoportban „Utazás a tudás szigeteire”.

Az oktatási területek integrálása:

Kognitív fejlődés, beszédfejlődés, társadalmilag kommunikáció fejlesztése, művészileg esztétikai fejlődés, testi fejlődés.

A gyermekek tevékenységeinek típusai:

Kognitív - kutatás, kommunikatív, zenei, észlelés fikció, tervezés, játék, motor.

Módszeres technikák:

    Játék ( meglepetés pillanatai, szigetugrás).

    Vizuális (bemutató - IKT bemutató és szóróanyagok).

    Verbális (a teljes óra alatt).

    Gyakorlati(feladatok elvégzése az óra minden szakaszában).

Célok:

Teremtsen feltételeket a körülötte lévő világ értelmes érzékeléséhez, serkentse a képzeletet, a kreativitást és az érdeklődést, és fenntartsa a pozitív érzelmi hangulatot.

Oktatási célok:

Forma szint kognitív tevékenység gyermekek. Erősítse meg tudását a 9-en belüli számokról a „Rajzás pontokkal” gyakorlat segítségével. Geometriai formák felismerése és megnevezése. Tanuld meg megérteni az adott feladatot és önállóan megoldani. Fejleszteni kell az ellenőrzési és önbecsülési készségeket. Bontsa ki szójegyzék. Tanulj meg papírból építeni (origami csónak).

Fejlesztési feladatok:

Fejlessze a lapon való navigálás képességét, határozza meg a lap oldalait, sarkait és közepét. Fejleszti a képzeletet, a memóriát, a logikus gondolkodást, a párbeszédes beszédet, a vizuális és hallási figyelem, finom motoros készségek kezek, az egyik típusú tevékenységről a másikra való váltás képessége.

Nevelési feladatok:

Neveld a gyerekeketegyüttműködési készség, önállóság, kíváncsiság, intelligencia, a tanár és a társak figyelmes meghallgatásának képessége.

Szókincs munka:

Tenger, útvonal, szigetek, utazás, láda, kincs, jel "SOS».

Felszerelés és anyagok:

Multimédiás projektor, zenei központ, hangfelvételek (tengeri zaj, jel "SOS", baba mamut dal, dal "Chunga-Changa", nyugodt dallam), billentyűk, láda, ajándékok gyerekeknek (csokoládé érmék), társasjáték– „Dinosauruszok” színház, ballon egy zongora képével.

Kiosztás:

Levelek számokkal és pontokkal, viaszkréta, filctollak, geometriai formakészletek, „műhely” négyzet, színes négyzetek (origamihoz).

SOD haladás:

Pedagógus:

Srácok, ma olyan csodálatos az idő! Süt a nap!

És nagyon szeretnék mindenkinek, mindenkinek „Jó reggelt!”, és melegen mosolyogni rátok. Ti pedig mosolyogjatok rám és egymásra, hogy egész nap jó hangulatban legyünk (a gyerekek észrevesznek egy léggömböt az ablakon kívül, rajta egy zongora képe). Srácok, egy léggömb repült hozzánk, rajta egy zongora kép. Szerinted ez mit jelent? (menj a zeneszobába).A tenger hangjának felvétele lejátszásra kerül.

Pedagógus: Srácok, hallgass néhány szokatlan hangot. Milyennek tűnnek neked?(2. dia)

Pedagógus: Így van srácok! Nézze meg a képernyőt. A tenger egy titokzatos palackot sodort a partra. Van benne valami! Szerinted mi van az üvegben?

Pedagógus: Így van, ez egy térkép. Nézzük meg jól(3. dia).

Pedagógus: Szerintetek mi látható a térképen?

Pedagógus: Ez így van, itt szigetek vannak ábrázolva, és egy titokzatos útvonalat rajzolnak, amely szigetről szigetre halad. Srácok, nézzétek meg az utolsó szigetet, ahol magas a hegy. Mit látunk ezen a szigeten?

Pedagógus: Mi lehet a mellkasban?

Pedagógus: Ahhoz, hogy eljuss a kincshez, el kell utaznod a szigeteken keresztül, és meg kell látogatnod minden szigetet, ahol nehéz, de nagyon érdekes feladatokat. Minden szigeten egy feladat elvégzéséhez kap egy kulcsot, ezek közül kell választani helyes kulcs ennek a ládának a zárjához (a szigetek kulcsait mutatja). Csak a legfigyelmesebb, leggyorsabb észjárású, ügyes, hallgatni és gondolkodni tudó tud megbirkózni a feladatokkal.

Pedagógus: Szeretnél kirándulni?

Pedagógus: Finom. De megtudhatja, mire utazunk, ha teljesíti az első feladatot(4. dia)

Pedagógus: Nézd meg a leveleket, amelyek előtted hevernek. Pontok vannak rajtuk számokkal. Most nézzen a képernyőre, és figyelmesen hallgassa a feladatot.

A pontokat egyenes vonalakkal kell összekötni abban a sorrendben, amelyben a számok találhatók. Kezdjük a feladattal.Nyugodt zene szól.

Pedagógus: Jó volt srácok! Kiváló munkát végeztek. Milyen tárgyat kapott a papírlapra?

Pedagógus: Így van, egy hajó! Mire van szükségünk ahhoz, hogy a hajónk a hullámokon mozogjon?

Pedagógus: Oké, most légy óvatos, ismételd meg a mozdulatokat utánam, és együtt fújunk a hajónkon.

Vitorlázunk

(kar felfelé, kezek balra, jobbra)

A krokodilok követnek minket.

(kezek, mint egy kígyó)

Kerek szemekkel néznek.

(kézzel mutasd)

Legelni vele éles fogak

(használja a kezét, hogy mutassa a száját)

A vitorlában erősebben fúj a szél

Gyorsan elúszni előlük.

(gyerekek fújnak) (6. dia)

Pedagógus: Micsoda csoda, elhajóztunk az első szigetre. Mit gondolsz, ki él ezen a szigeten?

Pedagógus: Milyen alakokat látsz ezen a szigeten?

Pedagógus: És magának a szigetnek az alakja, milyen geometriai alakra hasonlít?

Így van, jól sikerült! Ennek a szigetnek a lakói - a figurák - a geometriai műhelyben kérnek segítséget, amelyben a kalózok kincset keresve teljes rendetlenséget csináltak. A figurákat arra kérik, hogy geometriai formákat helyezzenek a helyükre(7. dia)

Srácok, geometriai alakzatok vannak az asztalotokon, és négyzet alakú műhely. Figyelj rám figyelmesen. Helyezzen egy négyzetet a jobb felső sarokban. Helyezzen egy oválist a bal alsó sarokba. Helyezzen egy háromszöget a jobb alsó sarokba. Helyezzen egy téglalapot a bal felső sarokba. Helyezzen egy kört a műhely közepére (megmutatja helyes minta feladatokat8. diaszám)

Jó volt srácok! Helyesen teljesítette a feladatot, így nyugodtan megkaphatjuk első kulcsunkat(9. dia)

Pedagógus: És utunk folytatódik(10. dia)

Megszólal a jel" SOS ».

Szóval eljutottunk a következő szigetre, de itt valami nincs rendben?

Srácok, szokatlan jelet hallotok? Szerinted mi ez a jel?

Pedagógus: Hányan tudják, mikor adnak ilyen jelet?SOS»?

Pedagógus: Ez azt jelenti, hogy ennek a szigetnek segítségre van szüksége. Ezt a szigetet megbabonázta egy gonosz művész, aki a kép festésekor mindent összekevert, így a sziget fejjel lefelé áll. Hogyan segíthetünk a sziget lakosságának megbirkózni nehéz helyzetével?

Pedagógus: Nézd meg figyelmesen az első képet. Szerintetek mi a baj ezzel a képpel? (akkor nézd meg a második képet)(11-12. dia)

Így van, jól sikerült! Nos, srácok, a sziget lakói köszönik, hogy látták a művész összes hibáját és megtörték a varázslatot a szigeten(13. dia) , adnak egy másik kulcsot. Milyen kulcsunk van?(14. dia)

Pedagógus: Srácok, a következő szigetre megyünk.(15. dia) .

Megszólal a „Chunga-Changa” dal

Pedagógus: Előttünk, srácok, a „Fun Warm-Up” sziget.

A sziget lakói, Chunga és Changa szeretik a szórakoztató matematikai gyakorlatokat és játékokat, és meghívnak minket játszani velük.

Hány pont van a körünkben?

Annyiszor emeljük fel a kezünket.16. dia

Hajoljon meg annyiszor

Hány botunk van?17. dia

Hány hal van a zsinórban?

Ugorj annyiszor18. dia

Pedagógus: Chunga és Changa nagyon örülnek, hogy meglátogattuk őket. Adnak nekünk egy másik kulcsot. Hányszor kaptuk meg te és én a kulcsot?

És most pislognak egy kicsit a szemükkel

És egy új szigeten kötöttünk ki(20. dia)

Pedagógus: És itt, srácok, az utolsó sziget, ahol van egy varázsláda kinccsel, és ezek a sziget lakói. Ó srácok, úgy tűnik, történt velük valami. Nézd meg az arcukat, milyenek? Miért gondolod, hogy szomorúak?

Pedagógus : Szerinted szeretnek tengeren utazni, van mire vitorlázni? Hogyan segíthetünk nekik, srácok? Mit tehetünk értük?

Pedagógus: És így fogjuk megépíteni a csónakokat: tedd magad elé a négyzetet úgy, hogy az egyik sarok felfelé legyen, és most kösd össze a felső és az alsó sarkot középen - van egy cukorka, de most megfordítjuk az édességet csónakba, hajtsa pontosan ketté vízszintes vonal le. Ezek a gyönyörű hajók, amiket kaptunk. Mutassuk meg őket a szigetlakóknak, szerintetek tetszettek a hajók?(21. dia)

Pedagógus: Igen, nagyon boldogok, és varázsládát adnak nekünk.

És most srácok, vehetjük a varázsládát, és mehetünk haza az óvodába (szól a mamut dala). Nos, itthon vagyunk az óvodánkban, de a varázsládát csak egy kulccsal tudod kinyitni, ami a ládazárhoz illik. Nézd meg alaposan a kulcsokat, szerinted melyik nyitja ki a zárat?

Pedagógus: Próbáljuk meg kinyitni.Kinyitják a ládát.

Pedagógus: És ebben a ládában ajándékok vannak mindannyiótoknak, gyerekeknek, mert tökéletesen megbirkózottatok minden feladattal. De mielőtt ajándékot kapnánk, emlékezzünk arra, hová utaztunk, és mivel?

Hogyan sikerült megtalálnunk a kincset?

Melyik kulcsot volt a legnehezebb megszerezned Nastya-nak, neked pedig Kirillnek stb.?

Csodálatos utazás volt, barátságos, bátor és figyelmes voltál.

Ajándékok átadása.

Integrált óra az idősebb csoportban

– Rendkívüli utazás.

Cél:

    Ismertesse meg a gyerekekkel az ingatlanokat különféle anyagok(homok, agyag, kövek, föld).

    Javítsa a koherens beszédet azáltal, hogy narratív történetet ír kedvenc meséi hőseiről, és fejlessze szókincsét.

    Erősítse a szavak szótagokra bontásának képességét.

    Aktiválja a gyerekek geometriai formákkal kapcsolatos ismereteit és kreatív alkalmazásának képességét önálló feladatok elvégzése során.

    Fejleszti a figyelmet, a képzelőerőt, a kíváncsiságot, az érdeklődést keresési tevékenység, az elemzés, az összehasonlítás, a következtetések levonásának, a beszédben való kifejezésének és az érvelésre való rávezetésének képessége.

    Keltsd fel az érdeklődést és a szeretetet az irodalmi művek iránt.

    Fejleszteni kell a társaikkal való interakció készségeit, a segíteni akarást

Előnyök:

Konténerek homokkal, agyaggal, kavicsokkal, földdel. Ragasztó, geometriai formák, karton „szőnyegek”. Mesehősök illusztrációi: Aldar-Kose, Greedy Bai, Piroska, Aibolit. Térkép – utazási rajz, házat, kastélyt, kunyhót ábrázoló illusztrációk, tárgyképek. Kosár. TV, DWD, sztereó rendszer, hangkazetta, CD a „Libák és hattyúk” című rajzfilmmel

Előzetes munka:

Tündérmesék olvasása, megfigyelés télen séta közben, beszélgetés az évszakról - télről.

"Circle of Joy: "Jó reggelt"

Jó reggelt állatoknak és madaraknak

Jó reggelt mosolygós arcoknak

És azonnal minden kedves és bizalmas lesz

ÉS Jó reggelt estig fog tartani

Képzelt szituáció:

Kopogtatnak az ajtón. A tanár behozza a levelet, kinyitja és felfedez egy hangkazettát. Felajánlja, hogy meghallgatja.

A felvétel hangja:

„Srácok, én vagyok az irodalom királynője! Baba Yaga elrabolt és fogságban tart. Nagyon félek és magányos vagyok. Könyörgöm, ments meg engem."

Pedagógus: „Srácok, nem hagyjuk bajban az irodalom királynőjét, ugye? Megmentjük őt? Akkor most menjünk kirándulni. Nagyon nehéz és veszélyes. Csak a legbátrabb, legkitartóbb és legbarátságosabb srácok jöhetnek velünk. készen állsz? Gratulálok! - Ó, srácok, maradjatok csendben, valami furcsát hallok...

Ekkor a Baba Yaga megjelenik a TV képernyőjén. Részlet a „Geese-Swans” című rajzfilmből (hangfelvétel)

Baba Yaga:

„Nos, drágáim! Szóval találkoztunk! Csak tudd, hogy az irodalom királynőjének kiszabadításához teljesítened kell a tesztjeimet és a borítékokba rejtett feladataimat. És a hozzájuk vezető utat egy térkép - diagram jelzi. Ha ezt megteszi, megtalálja a börtön kulcsát, és kiszabadítja a királynőt. Ha nem tesz eleget, akkor örökre bezárva marad. Nos, sok sikert kívánok az akadályok legyőzéséhez.”

Munka sematikus térképpel:

A tanár felajánlja, hogy nézze meg a térképet, és határozza meg, hová menjen. A gyerekek azt mondják: „Menjünk el egyenesen a nyírfa és a gomba mellett, majd forduljunk balra, és menjünk az 1. feladathoz.” (elértek az útra)

Játék-teszt.

    „Séta hideg, mély tócsákon” (séta magas térddel)

    "Sétálj vékony jég"(lábujjakon járás)

    „Átkelni a szakadékon” (séta egy képzeletbeli rönkön)

    „Séta egy sötét barlangon” (séta csukott szemmel)

Keressen egy borítékot az 1. feladattal

Pedagógus: Hogy megbirkózzunk a feladatokkal, mondjunk egy varázsigét: oinayik, oinayk, oinayik ta oylayyk.” (játszunk, játszunk, játszunk és gondolkodunk)

1. feladat:

„Három épület áll előtted: egy ház, egy kastély és egy kunyhó. Az alábbi épületek közül melyikben lakna szívesen és miért? Szerinted ki lakik mindegyikben?

A képek az épületekben éltek. Elszöktek a házaikból és összezavarodtak.

1 épület egy ház, egy szótagú szavak laknak benne, 2 épület egy kastély, két szótagúak laknak benne, 3 épület egy kunyhó, három szótagúak laknak benne. Képet kell készíteni, meg kell határozni, hogy hány szótag van benne ezt a szótés helyezze a képet a kívánt épületre.

Térkép-sémával való munka

Fizikai perc „Menjünk kirándulni”

2. feladat:

„Srácok, szeretitek a tündérmeséket? Milyen mesék vannak? (gyerekek válaszai)

Nemrég Baba Yaga hirdetéseket olvasott az újságban, és felkéri Önt, hogy találja ki, melyik mesehős adta ezeket a hirdetéseket.

    "Mosógépért cserébe egy új vályút és egy kunyhót ajánlok."

(Az öregasszony a Halász és a hal meséjéből)

    – Aranytojást tojtok. (Ryaba csirke)

    – Elviszem a pitét és egy fazék vajat a nagymamának. (Piroska)

    "Minden állatot meggyógyítok." (Aibolit doktor)

    – A régi, lyukas bundámat kicserélem egy új, rókabundára. (Aldar-Kose)

    – Lemosom az összes foltot és a tintát. (Mosdó a „Moidodyr” meséből

Szólj egy szót...

Nem remegtem a farkas előtt.

Elfutott a medve elől.

És a róka fogaiért,

Mégis elkapták... (Kolobok)

Kedvesebb, mint mindenki más a világon

Beteg állatokat gyógyít

Híres, híres

Ez az orvos… (Aibolit)

kazah vakmerő

dombrát játszik

Védi a szegényeket (Aldar – Kose)

Apámnak volt egy furcsa fiúja,

Szokatlan, fából készült

Szárazföldön és víz alatt

Aranykulcsot kerestem

Ő, Malvina lány

Hívják….(Pinokió)

Volt egy aranytojásunk,

És a kosár üresen maradt

A nagyapa sír, az asszony sír

Őket vigasztalja… (Ryaba Hen)

Baba Yaga: „Portrék lógtak a kunyhómban mesehősök. A földrengés során elestek és összetörtek. Megparancsolom, hogy állíts össze részekből portrékat, és meséld el mindegyik hősről, melyik meséből származik, szereted-e vagy sem, és miért? ( Szürke farkas, Greedy Bai, Aibolit, Piroska)

Térkép-sémával való munka

Bemelegítés

A kacsák kijöttek a rétre: Káp-hák-hák

Egy vidám bogár repült el mellette: Zh-zh-zh

A libák behajlítják a nyakukat Ha-ha-ga

A csőr kiegyenesíti a tollakat Egy-kettő, egy-kettő

A szél megrázta az ágakat V-V-V

A labda is morgott Rrrr

susogott a vízben nád P-sh-sh

És ismét csend lett P-sh-sh

3. feladat:

„A kunyhómban egerek rágták a szőnyegeket. Rögzítse azonnal, és varrja fel a tapaszt. Küldtem neked szőnyegeket és rongyokat." Az asztalon vannak különböző formák, színek, méretek aprítanak - geometriai formák. Válassza ki a szükséges mennyiséget a teljes mennyiségből. Indokolja meg választását, és ragassza fel a szőnyegre.

Térkép-sémával való munka

Pedagógus: Srácok, nem vagytok fáradtak? Hogyan folytathatjuk utunkat? (gyerekek nyilatkozatai) Felhőkön való utazást javasol.

Pihenés.

Gyerekek ülnek a szőnyegen. Becsukják a szemüket. Azt képzelik, hogy a felhőkön lebegnek. Felhangzik a „Fehérszárnyú lovak a felhők” című dal. Pihentél? Aztán a tanár azt javasolja, menjünk tovább gyalog.

4. feladat:

„Találd meg a rejtvényt: elszórtam az ösvényeket,

Feldíszítettem az ablakokat,

Örömet adott a gyerekeknek

És elmentem szánkózni. (téli)

Nézd, milyen szép a kosár. Ő adta nekem Hókirálynő. Ez a kosár nem egyszerű, „téli” szavakat tartalmazott. Nyáron elolvadtak. Megparancsolom, hogy töltsd meg a kosarat „téli” szavakkal.

Minden olyan szót meg kell neveznie, amely megfelel a „tél” szónak. Például: hó, Mikulás, szán stb.

Térkép-sémával való munka

Bemelegítés „Csillagos égbolt”

Pedagógus: „Hosszú volt az út, már sötétedett, közeledett az éjszaka. Nézzük az éjszakai égboltot.

    Személyi távcsöveket vettünk fel. A berendezés beállítása (csaj-csaj)

    Kinyitotta a csappantyút (Whack-Whack)

    Láttam egy csillagot (ó-ó)

    Sok csillag (o-o-o-o-o-o)

    Láttam egy üstököst (oh)

    Sok üstökös (óóóóóóóóóóó)

    Repülő csészealjat látott (ding-ding)

    Egy idegen jött ki belőle (blokk-blokk)

    Meteorzápor kezdődött (taps)

5. feladat: Kísérlet

„A kedvesem lezuhant virágcserép. Meg kell mondani, hogy milyen anyagból készülhet, és meg kell indokolnia, hogy miért. Siess, gondolkodj, magyarázd el világosan és érthetően, hogy megértsem."

Az asztalon tartályok vannak homokkal, agyaggal, kavicsokkal és földdel. A tanár és a gyerekek átgondolják a javasolt anyagokat, megvizsgálják, összehasonlítják, következtetéseket vonnak le és döntésüket megmagyarázzák.

Munka térképpel - diagram.

Megtalálják a kulcsot. Kinyitják a kastélyt, és kiszabadítják az irodalom királynőjét.

Időben értünk a kastélyba.

Helyet adjon a fenyőknek és lucoknak.

Legyőztük Baba Yagát,

Kiszabadítottuk a barátunkat.

Az irodalom köszönetet mond a srácoknak. Szíveket ad nekik hálája jeléül – szíve melegét. Megkérdezi, mi segítette őket leküzdeni az összes akadályt? (barátságunk és tudásunk)

Elindultak visszafelé. Előadják az „Erős barátság” című dalt

A következők is érdekelhetik:

Hogyan készítsünk karácsonyfát pezsgősüvegből
Elkészítés Az ajándékban részesülő ízlésbeli preferenciái vezérelhetik....
Hogyan csaljunk szexre egy lányt: hatékony módszerek
- A férfi egyik fő előnye, amikor egy fiatal hölgynek udvarol, nem titok, hogy...
Kókuszolaj: tulajdonságai, előnyei és alkalmazásai
A kókuszolaj évről évre egyre nagyobb népszerűségre tesz szert a nők körében. Ez eléggé...
Faház stílusú mit vegyek fel esküvőre
Az év hűvösebb hónapjaira tervezik az esküvőtöket? Akkor fontos...