Sportas. Sveikata. Mityba. Sporto salė. Dėl stiliaus

Sveikatos diena parengiamojoje grupėje pamokų planas (parengiamoji grupė) tema. "sveikatos diena du" Sveikatos diena parengiamosios grupės ikimokyklinukams

Šventės „Sveikatos diena“ scenarijus

(paruošiamosios grupės)

Tikslas : Pagerinti fizines savybes: greitį, vikrumą, ištvermę. Kaupkite ir praturtinkite vaikų motorinę patirtį. Suformuokite fizinio aktyvumo poreikį. Ugdykite norą dalyvauti žaidimuose su varžybų elementais, estafetėse. Sukelkite teigiamą emocinį vaikų atsaką.

Preliminarus darbas :

Pokalbiai apiesveikatos, sportas,sveiką gyvenimo būdąkaip išsaugoti savosveikatos;

Stebėti sportą namuose su tėvais;

Albumų, knygų, fotografijų, pristatymų apie sportą ir sportininkus nagrinėjimas.

Įranga :

Žaidimų ir estafečių garso įrašai;

Dantų pastos tūbelė - 2 vnt.;

Laistytuvas - 2 vnt.;

Šiukšlių krepšys - 2 vnt.;

Tunelis - 2 vnt.;

Skara - 2 vnt;

Kamuolys - 2 vnt.

Molbertas - 2 vnt.;

Kortelių rinkinys"Naudinga - žalinga!" - 2 vnt.;

Vitaminai.

Šventės eiga

Instruktorius: Vaikinai, šiandien susirinkome švęsti Sveikatos dienos.

Šviesi šypsena,

Draugiškame parade

Turime pradėti Sveikatos dieną.

Šaukime visi kartu

Sveikiname su Sveikatos diena! Sveika! Sveika!

Kas gali pasakyti, ką reiškia būti sveikam? (vaikų atsakymai) Taip, jūs teisus, tai reiškia nesirgti, sportuoti ir stiprinti save, valgyti daugiau vitaminų ir sveiko maisto. Ir nesėdėkite vietoje, judėkite dažniau.

Galų gale, kaip dažnai sportuosite, priklauso nuo to, kokia bus jūsų sveikata. Ir šiandien mes parodysime vieni kitiems, kaip labai mėgstame sportą ir mėgstame jį užsiimti. Pirmiausia siūlau pasisveikinti vieni su kitais.

Žaidimas "Pasveikink"

Vaikai vaikšto po salę pagal muziką. Kai tik muzika baigiasi, vaikai prieina vienas prie kito ir pradeda sveikintis: keliu, pečiu, nugara, nosimi.

Instruktorius: Mums čia niekada nenuobodu

Atėjo laikas pradėti apšilimą

Stovėkite kartu ratu,

Laikykite rankas kartu

Ritminis šokis. „Lokomotyvas Antoshka“

Instruktorius: Dabar, vaikinai, atspėk mįsles

Aš pradėsiu, o tu baigsi,

Atsakykite kartu:

1. Smagus futbolo žaidimas, pirmasis jau įmuštas...(įvartis)

2. Kažkas greitai pabėgo

Ir be kamuolio jis įskrido... (vartai)

3. Jis skris į dangų kaip kregždė,

Neria į ežerą kaip žuvis (šokinėja į vandenį)

4. Nupiešiau aštuonetą ant ledo -

Treneris man davė A.

Kas tai per sportas? (dailiasis čiuožimas)

5. „Ilgas, ne lazda, greitas, ne žagaras,

Su ja labai smagu šokinėti. Kas tai yra?" (šokinėlis)

Instruktorius: Nuostabu! Į savo šventę pasikvietėme gydytoją, kuris prieš varžybas apžiūrės dalyvius. Ir štai jis. Pasveikink jį audringais plojimais.

Vaikai atsisėda. Gydytojas įeina į kambarį skambant muzikai.

Gydytojas: Sveiki! Mano vardas yra daktaras Pilyulkinas.

Instruktorius: Kaip tu ten atsidūrei?

Gydytojas: Aš vos turėjau laiko atvykti pas jus per šventę.

Bėgau per laukus, per miškus, per pievas,

Ir ji sušnibždėjo tik du žodžius:

"Darželis, darželis, darželis!"

Instruktorius: Gerbiamas daktare, jūs nė kiek nevėluojate, mūsų atostogos tik prasideda. Tačiau mums reikia jūsų pagalbos: prieš visas varžybas gydytojas turi apžiūrėti sportininkus, ar jie neserga ir gali dalyvauti varžybose.

Gydytojas: Mielai apžiūrėsiu jūsų vaikus.

Atlieka vaikų tyrimus.

Gydytojas: Ar jums skauda gerklę? Skarlatina? Cholerina? Apendicitas? Maliarija ir bronchitas? Kokie jūs sveiki vaikai! Esu labai patenkintas patikrinimu! Varžybos gali prasidėti! O kad tu būtum sveikas ir stiprus: sportuok ir gerk vitaminus, bet aš skubu pas kitus vaikus. Viso gero!

Gydytojas išeina.

Instruktorius: Vaikinai ir aš mylime

Žaisti estafetes

Šokinėti, bėgioti, užsidegti.

Dantys kaip gėlės sodo lysvėje,

Prisimink! ir be tolesnio kalbėjimo.

Laikykite juos visus tvarkingai

Tavo dantų sodininkas!

1. Estafetės „Išlaikyti dantų pastą“ lenktynės

Dalyviai išsirikiuoja į koloną, pirmas dalyvis turi dantų pastą rankose, gavus signalą, pirmasis dalyvis pradeda leisti dantų pastą per kairę pusę, kai tik pasta pasiekia paskutinį dalyvį, grąžina ją iš dešinės pusės. . Laimi komanda, kuri estafetę baigia greičiau.

Instruktorius: Kasdien anksti ryte

Mes netingi nusiprausti

2. Moidodyr estafetės

Dalyviai išsirikiuoja į 2 kolonas. Pirmasis dalyvis bėga pas mokytoją, mokytojas stovi su laistytuvu. Skalbimo imitacija. Grįžta į savo komandą, perduoda estafetę kitam dalyviui. Laimi komanda, kuri estafetę baigia greičiau.

Instruktorius: Niekada neišmeskite žievelių, odelių, pagaliukų -

Mūsų miestai greitai pavirs sąvartynais.

Jei šiukšlinate dabar, tada gana greitai

Čia gali augti šiukšlių kalnai.

3. Estafetės „Pasiimk šiukšles“

Po salę mėtosi šiukšlės. Dalyviai suskirstyti į 2 komandas. Pirmasis dalyvis bėga, paima šiukšles, išmeta jas į šiukšliadėžę ir grįžta į komandą, perduodamas estafetę kitam dalyviui. Laimi komanda, kuri estafetę baigia greičiau.

4. Estafetės: „Naudinga – žalinga!

Priešingoje pusėje yra sveiki ir kenksmingi maisto produktai. Pirmos komandos žaidėjai, įveikę kliūtį (lipdami po arkomis, turi atsinešti sveikų produktų, o antrosios – kenksmingus (manekenus).

5.Žaidimas - „Linksmos nosinaitės“ estafetės.

Vaikai komandose tampa poromis vienas priešais kitą, paima skarelę už kampų skarelės viduryje, padeda kamuoliuką ir neša kartu, apeina kubą ir bėga, perduodant lazdelę atgal kitai porai.

Instruktorius: Tuo mūsų atostogos baigėsi. Draugaukite su sportu ir būkite sveiki!

Vaikai chore: Esame stiprūs sporto draugai,

Sportas mums visiems labai reikalingas,

Sportas yra sveikata, sportas yra žaidimas.

Sakykime sportui – PASKUBĖK!

Instruktorius: Labai džiaugiuosi už tave šiandien,

Ir aš duosiu jums šį patarimą -

Atlikite fizinius pratimus

Rytais ir vakarais!

Ir už mūsų linksmas šventes

Aciu jums visiems.

Ir tavo dovanos

Dovanoju visiems dėl sveikatos. (gydykite vitaminais).

Sveikatos diena ikimokyklinio ugdymo įstaigoje

Visa diena buvo pažymėta tema „sveikata“, kur per žaidimus ir pokalbius vaikai sužinojo daug naudingų ir reikalingų dalykų apie savo kūną. Pasidalinome sveikos gyvensenos taisyklėmis ir įpročiais. Neliko nuošalyje ir tėvai. Kartu su vaikais į rytinę gimnastiką jie atvyko su sportine uniforma.




Iš pradžių tėvai buvo drovūs, bet paskui jiems taip patiko, kad pasiūlė surengti tokius renginius kaip bendra gimnastika vaikams ir tėvams.


Užsiėmimai, skirti susipažinti su supančiu pasauliu „Sportlandijos šalis“.

Tikslas: 1. Supažindinti vaikus su įvairiomis sporto šakomis.
2. Pratinkite vaikus formuojant žodžius (sportininkų vardus) pagal sporto šakos pavadinimą.
3. Ugdykite norą sportuoti.
Praturtinkite vaikų žodyną žodžiais (treneris, stadionas, boksas - boksininkas, tenisas - tenisininkas, slidinėjimas - slidininkas, ledo ritulys - ledo ritulio žaidėjas)
Rankinis darbas: „Vitamininis kebabas“
Tikslas: 1. Toliau mokykite vaikus naudotis peiliu, supjaustyti vaisius į gabalus ir suverti juos ant iešmo.
2. Sustiprinti žinias apie saugaus darbo su peiliu taisykles.
3. Plėsti žinias apie vitaminų svarbą augimui ir sveikatai.
4. Lavinti smulkiąją rankų motoriką.
5. Ugdykite norą sveiką desertą pasigaminti patys.
Antruosius pusryčius šiandien sudarė „vaisinis šašlykas“ Vaikai ruošėsi patys.





Šią dieną tėvai galėjo lankyti bet kurią įprastą akimirką: nuo rytinės mankštos iki vakarinio pasivaikščiojimo. Sveikatingumo dieną užbaigė pramoga „Pasakos svečiuose“.

Istorija paremta pramoga
„Pasakų lankymas“

Parengiamoji „B“ ir vyresnioji „B“ grupės.
Programos turinys. Stiprinti ritminės gimnastikos, įvairių rūšių ėjimo ir bėgimo įgūdžius; lavinti pusiausvyrą einant įtempta virve; praktikuoti šokinėjimą į priekį; ugdyti drąsą įveikiant kliūtis ir draugystę.
Muzikiškai ritmiškų judesių atlikimas.
Pagalbinės priemonės, virvė, kubeliai, rutuliukai, mediniai šaukštai, vandens indai, žiedlapių preparatai, muzika, skanėstai.

Pamokos eiga
Pedagogas:
Vaikinai, mes eisime su jumis į nedidelę kelionę. Tai nebus lengva. Šiandien aplankysime pasakas. Turėsime patirti daug sunkumų. Ruoškimės rimtai.
Pirmiausia reikia gerai apšilti... Taigi, pradėkime. Suformuokite stulpelį po vieną.



Vaikai vaikšto, bėgioja, išsibarstę išsibarstę atlieka muzikiškai ritmingus pratimus.




Pedagogas: Nuostabu, vaikinai! Jūs įveikėte kliūtis.
Taigi atvykome aplankyti pasakų.
Muzika skamba pasakoje.

Močiutė sėdi ir liūdi, šalia didelės ropės.
Pedagogas: Vaikinai, kaip vadinasi ši pasaka?
Vaikai: "Ropė"
Pedagogas: Močiute, kodėl tu tokia liūdna?
Močiutė: Ropė užaugo didelė ir didelė, bet nėra kam jos išvalyti.

Pedagogas: Vaikinai, padėkime.


Estafetės „Trauk ropę“
Pedagogas: Puikūs vaikinai.
Mergina eina, numeta nuo gėlės žiedlapius ir linki. Vaikinai, kaip vadinasi ši pasaka?
Vaikai: „Septynių gėlių gėlė“

Pedagogas: Zhenya nuplėšė visus žiedlapius. Surinkime sėklinę gėlę.
Žaidimas: „Surinkite gėlę“.


Pedagogas: Puikūs vaikinai.

Vaikinai, prisiminkite pasaką, kur močiutė, anūkė, višta ir pelė ėjo neštis vandens. Teisingai: „Baimė turi dideles akis“
Padėkime jiems atnešti vandens.

Estafetės „Šaukšte nešk vandenį“


Pedagogas: Kokie jūs puikūs bičiuliai, stiprūs ir drąsūs, pagalbininkai ir greitai bėgate. Net man pasidarė karšta, nueisiu prie šulinio ir pasiimsiu vandens. Nuleidžiu kibirą į šulinį ir pasiimu.
Kibire yra skanėstas.

Apibendrinant:

Močiutei jie ištraukė ropę, Ženia rinko žiedlapius, o anūkei, vištai, močiutei ir pelei buvo duota vandens. Gyvename kartu ir visiems ateisime į pagalbą.

Sportinės pramogos „Sveikatos diena“ scenarijus

priešmokyklinėje grupėje

Tikslas: supažindinti vaikus su sveiku gyvenimo būdu.
Užduotys:
- Stiprinti kultūrinius ir higienos įgūdžius
- Ugdykite ištvermę ir dėmesį žaidimuose ir estafetėse;
- Sukurkite džiugią emocinę nuotaiką.

Pramogų eiga:

Sportinio žygio metu vaikai įeina į sporto salę, ima garbės ratą ir rikiuojasi į eilę.
Pirmaujanti:
Esame sporto salėje, dabar visus pakvietėme.
Sporto ir sveikatos šventė prasideda nuo mūsų.
Šiandien, balandžio 7 d., minima Pasaulinė sveikatos diena. Kad augtum sveikas, ko tau reikia?
Vaikų atsakymai.
Pirmaujanti: Viskas, ką pasakėte, yra teisinga. Pradėkime savo atostogas, pradėsime jas apšilimu ir žaidimu.
Žaidimas „Kampai“.
Vaikai po vieną eina per salę kolonoje. Mokytojui liepus, kiekvienas dalyvis paeiliui sustoja salės kampuose. Taigi grupė suskirstoma į keturias komandas, parenkamas vadovas, komandos vadovas. Pagal komandą: „Sekite vadovus, žygiuokite! - vadai veda savo komandas po salę. Pagal komandą: „Išsklaidyk, bėk! - vaikai laksto išsibarstę po salę. Tada duodama komanda: „Kampai! Vaikai išsirikiuoja į savo komandas savo salės kampuose. Laimi ta komanda, kuri susiburia greičiausiai. Žaidimas kartojamas 2-3 kartus.
Pirmaujanti:
Svečias skuba pas mus atostogauti,
Atspėk mįslę, sužinok jo vardą.
Ateik pas jį gydytis, bet koks gyvūnas, bet koks paukštis
Jis skubės visiems padėti.
Vaikai: Aibolit!
Aibolitas įeina į salę.
Aibolitas: Sveiki vaikinai! Ar tu sveikas?
Vaikai: Taip!
Aibolitas: Ar esate pasirengęs bėgti ir žaisti?
Vaikai: Taip!
Aibolitas: Na, tada nežiovaukite ir netingėkite
Pasiruoškite apšilimui!
Apšilimas prie muzikos "Daryk kaip aš darau". Aibolitas rodo judesius, vaikai kartoja.
Aibolitas: Vaikinai, kam žmonėms reikia vandens?
Vaikų atsakymai.
1 relė:„Imk vandens“. Kiekviena komanda gauna po kibirą. Priešingoje salės pusėje yra mėlyni lankai „šuliniai“. Vaikai pribėga prie lankų, kad „paimtų vandenį iš šulinio“, bėga atgal ir perduoda kibirą kitam žaidėjui.
Aibolitas:„Turime, turime nusiprausti.
Rytais ir vakarais,
Ir gėda nešvariems kaminkrėčiams!“
2 estafetė:„Pasiimk vonios reikmenis“. Ant stalo yra: skalbimo servetėlė, muilas, šampūnas, rankšluostis, knyga, sąsiuvinis, rašiklis, penalas. Vaikai turi pasirinkti ir neštis tik vonios reikmenis.

Aibolitas: Vaikinai, kokį maistą turėtumėte valgyti, kad būtumėte sveiki ir stiprūs?
Vaikai: daržovės ir vaisiai.
Aibolitas: Ką daryti su vaisiais prieš valgant?
Vaikai: Prieš valgydami vaisius ir daržoves reikia nuplauti!
3 relė„Nuplauk daržoves ir vaisius“. Priešingoje salės pusėje yra kibiras vandens ir krepšelis švarioms daržovėms ir vaisiams. Vaikai paima po vieną daržovę ar vaisius, pribėga prie kibiro, nuplauna ir deda į krepšelį. Jie bėga atgal ir perduoda estafetę kitam žaidėjui.

Aibolitas: Mėgstate tvarką ir švarą?
Vaikai: Taip!
4 relė„Pakelk šiukšles“. Ant grindų išdėlioti spalvoti kamšteliai. Vaikai renka kiekvienos skirtingos spalvos kamštelius. Kas gali greičiau surinkti?
Aibolitas:
Bet mes negerbiame nešvarių ir slogių,
Mes patys išskalbsime savo nosines.
5 relė„Nusiplaukite ir išdžiovinkite šalikus“. Atrenkami keturi žaidėjai. Dvi „nusiplauna“ skareles, bėga ir atneša kitiems žaidėjams. Tie žaidėjai pakabina juos ant virvių ir pritvirtina drabužių segtukais.
Aibolitas: Jūs esate puikūs, atlikote visas užduotis. Linkiu geros sveikatos, būkite stiprūs, nesirgkite, laikykitės asmeninės higienos taisyklių, tada jūs ir aš liksime tikrais draugais amžinai. "Zverobika"
Aibolitas:
Mūsų atostogos baigėsi! Būkite visi sveiki! Ir aš noriu jus visus palepinti vitaminais! (gydo). Na, aš turiu eiti, atsisveikinkite, vaikai!

Pagrindinės užduotys:

- formuoti sveikos gyvensenos įprotį;

- patenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį;

Žaidimo personažas: futbolo kamuolys iš Sportlandia.

RYTAS

Iš netoliese esančios vietos įrieda kamuoliukas (ant jo nupieštos akys ir burna, prie jo galima pritvirtinti rankas ir kojas iš virvių, prisegti kepurę).

Kamuolio pasakojimas apie „Sportlandia Goals“: sužadinti susidomėjimą ateinančia diena, nuteikti nuotaiką sportui, išsiaiškinti vaikų idėjas apie sportą ir jo reikšmę.

Rytinės mankštos svetainėje „Kelionė į Sportlandiją“.

Pratimai atliekami pagal poetinį tekstą.

1. Vaikščiojimas iškėlęs rankas aukštyn žemyn, plojimai.

Mes visi ką tik įėjome į mišką,

Atsirado uodai.

Rankos aukštyn virš galvos

Nuleiskite rankas, ploji ar du.

2. Ėjimas pėdos išorine puse siūbuojant į dešinę, į kairę.

Ir mes sutinkame lokį.

Susidedame rankas už galvų

Ir mes einame į griovimo balių.

3. Šokinėjimas nuo kojos ant kojos „Per akmenukus“.

Mes einame taku -

Prieš mus yra tvenkinys.

Šoksime drąsiau

Ir greičiau per akmenukus.

Vienas-du, vienas-du,

Vanduo jau už mūsų.

4. Bėgimas („srovė“) tarp ant grindų išdėliotų daiktų („akmenukai“).

Miške teka upelis,

Ir jis kažkur skuba.

Vis greičiau ir greičiau

Glug-glug-glug - vanduo šniokščia.

5. Vaikščiojimas iškėlus rankas.

Ir dabar mes vėl vaikštome,

Iškeliame rankas aukščiau.

Kvėpuojame tolygiai, giliai,

Mes einame tiesiai ir lengvai.

6. Pasilenkite į priekį, rankomis palieskite grindis, išsitieskite, pakelkite rankas aukštyn.

Staiga prie krūmo pamatome -

Jauniklis iškrito iš lizdo.

Tyliai paimame jauniklį

Ir vėl įdedame į lizdą.

7. Pasukite kūną į kairę, į dešinę su pagrobta ranka.

Dešinėje bręsta braškės,

Kairėje saldžios mėlynės.

Dešinėje - raudonos bruknės,

Kairėje bręsta gervuogės.

Surinksime visas uogas

Ir tada mes eisime namo.

8. Pritūpimai.

Bet pirmiausia atsisėsim,

Švelniai paglostykime zuikį.

Rasime žolėje ežiuką,

Bet su savimi nesiimsime.

Po drebule rasime grybą

Ir mes jį pasiimsime su savimi.

9. Šokinėjimas ant dviejų kojų.

Kažkas išgąsdino zuikį

Kiškutis greitai nušuoliavo.

Greitai eikime paskui jį

Ir mes greitai skubame namo.

Šok-šok, šuoli-šok,

Labai laiminga diena.

10. Raminantis vaikščiojimas.

Šalis matoma priekyje.

Ji labai keista.

Mes einame pas ją kaip sportininkai,

Sporte mums nėra pakaitalo.

Mes mėgstame sportuoti

Labai stengsimės.

Mus veda futbolo kamuolys.

Palinkėkite mums sėkmės.

DIENA

Pamoka „Kas yra sveikata ir kaip ją išsaugoti bei stiprinti“

Tikslai:įtvirtinti „sveikatos“ sąvoką; plėsti vaikų žinias apie prevencines priemones ligų ir traumų prevencijai; mokyti priimti sprendimus remiantis savo asmenine ir kitų vaikų bei suaugusiųjų patirtimi; plėtoti dialoginę kalbą.

Kamuolys vaikams pasakoja, kad Sportlandijoje gyvena tik sveiki žmonės. Klausia, ką vaikai žino apie sveikatą. Prisimena, kad turi vieno berniuko laišką su keistu prašymu.

Kūno kultūra „Sporto aikštelėje“

Tikslai: sukurti teigiamą emocinę nuotaiką, padidinti vaikų motorinį aktyvumą; ugdyti draugiškumo ir savitarpio pagalbos jausmą; suteikti džiaugsmo iš bendros veiklos; formuoti domėjimąsi kūno kultūra ir sportu, sveika gyvensena.

Įranga: scenarijaus tema.

Kamuolys dėkoja vaikams už žinias apie sveikatą ir jos saugojimo būdus.

Kviečia juos į sporto šventę.

Žaidimas su kamuoliu „Kokias sporto šakas tu žinai?

Tikslai:įtvirtinti vaikų žinias apie sportą; lavinti miklumą gaudant kamuolį; suaktyvinti žodyną.

Kamuolys kviečia žaisti žaidimą su savimi, kad pamatytumėte, kas išmano daugiausiai sporto šakų.

Pasakojimais paremtas didaktinis žaidimas „Sveiko maisto parduotuvė“

Tikslai:įtvirtinti vaikų žinias apie sveiką maistą; plėtoti vaidmenų sąveiką, dialoginę kalbą.

Kamuolys sako, kad jis jau alkanas, bet bijo viską suvalgyti, kad nesusirgtų. Siūlo atidaryti parduotuvę su sveikais produktais.

VAKARAS

Žiūrint knygas ir albumus apie sportą

Tikslai: išsiaiškinti vaikų idėjas apie įvairias sporto šakas, pačią „sporto“ sąvoką, apie tai, kodėl žmonės užsiima kūno kultūra ir sportu; plėtoti kalbą.

Ballys atnešė vaikams dovanų albumus ir knygas apie sportą.

Psichologinė gimnastika

Tikslai: subalansuoti vaikų emocijas, palaikyti teigiamą emocinę nuotaiką popietę; harmonizuoti vidaus organų, smegenų veiklą ir proto būseną.

Kamuolys atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad jie daug kalbėjo apie fizinę sveikatą, tačiau yra ir psichinė sveikata, kuri siejama su mūsų nuotaika, jausmais, emocijomis.

Agiševa Liniza

Tikslas:

Sąmoningo požiūrio į vaikus formavimas sveiką gyvenimo būdą.

Užduotys:

Įtvirtinti vaikų žinias apie įtaką sveikatos fizinis aktyvumas, grūdinimasis, mityba, grynas oras, nuotaika;

Ugdyti pažintinį susidomėjimą ir protinę veiklą;

Ugdykite norą pasirūpinti savo sveikatos.

Po savaitės pakabinkite jį kampe tėvams skelbimas:

Mieli tėveliai!

Šią dieną galite lankyti rytines mankštas, užsiėmimus, pasivaikščiojimus ir grūdinimąsi.

Rytinis priėmimas

Įeina vaikai grupė per labirintą(sukurtame vaiko kelyje tegul: šliaužti po lanku, eiti kartu "guzeliai", peršokti "dugnė" ir tt).

Pratimai protui – mįslių apie kūno dalis spėjimas.

Nemokami užsiėmimai vaikams.

1. Ritualinis pasisveikinimas rate – emocinis bendravimas.

2. Lauko žaidimai, vaikų pageidavimu.

3. Problemos sprendimas situacijos: „Kaip suteikti pirmąją pagalbą, jei vaikščiodamas įsipjovėte ar susibraižote?

Kaip pradedame rytą darželyje? (nuo įkrovimo). Tai bus pirmasis mūsų padėjėjas paieškoje“ sveikatos".

Atlikite pratimus ryte

Tu būsi stiprus

Būsite drąsūs.

Pasiruoškite mankštintis!

Rytinės mankštos

1. Pas vaikus ateina gydytoja Aibolit (pasirengęs mokytojas).

Daktaras Aibolitas:

Būk sveikas To nori ir suaugusieji, ir vaikai.

Ko mums tam reikia?

galiu atsakyti.

Norėdami gyventi laimingą gyvenimą,

Neguli lovoje ilgai,

Pradėkite rytą nuo mankštos.

2. Komplekso atlikimas.

Aibolit:

Atsisveikinant, vaikinai, aš noriu jūsų visų pasakyti:

Kad būtum gražus, kad nešykštum,

Kad jūsų rankose bet koks verslas ginčytųsi ir degtų kartu.

Kad dainos skambėtų garsiau, kad gyvenimas būtų įdomus

Užsiimkite fizine mankšta, jūs visi domitės sportu.

3. Probleminė situacija įjungta provokacija kultūrinis ir higieniškas įgūdžių: "Aš neplausiu rankų po ėjimo, kas bus?"

Palydėjos pristato meniu ir pasakoja apie šių patiekalų naudą sveikatos.

Po pusryčių žaidžiamas žaidimas"Magiškas gėrimas" (skalauti burną ir gerklę).

1. Edukacinė veikla "Vyriški drabužiai".

Tikslas: supažindinkite vaiką su drabužių įtaka jam sveikatos.

2. Sporto varžybos „Linksmos pradžios“. (Pagal fizinis planas. darbuotojas)

Vaikščioti

Stebėjimas.

Tikslas. Suteikite vaikams pagrindinį supratimą apie oro taršos šaltinius ir švaraus oro svarbą žmonių sveikatai.

Paslaptis: „Jis pereina per nosį į krūtinę ir grįžta atgal, bet mes negalime be jo gyventi“. (oras).

Kam reikalingas oras? Ar įmanoma gyventi be oro? Sakoma, kad be maisto žmogus gali išgyventi kelias dienas, o be oro – net kelių minučių. Pabandykime? Vaikai kvėpuoja, sulaiko kvėpavimą ir stengiasi sulaikyti kuo ilgiau. Kokiu oru malonu, lengva ir sveika kvėpuoti? Kas teršia orą? (dūmai iš katilo vamzdžių, automobilių išmetamosios dujos). Kodėl oro tarša pavojinga? Ką daryti, kad mieste būtų daugiau gryno oro? (sodinti sodinukus, nelaužyti medžių, nešiukšlinti). Medžiai yra deguonies šaltinis. Jie valo ir gaivina orą. Būti sveikiems žmonėms reikia daugiau vaikščioti, kvėpuoti grynu oru. Daug laiko gryname ore praleidžiantys žmonės yra linksmos išvaizdos, skruostų paraudimas, malonus žvilgsnis, geras apetitas, miegas, retai sergantys.

Kvėpavimo pratimai „Balionas“.

Lėtai pakelkite rankas į šonus, giliai įkvėpkite per nosį. Iškvėpdami per burną, nuleisdami rankas, ištarkite garsą š-š-š. Pakartokite 4 kartus. Atkreipkite vaikų dėmesį į tai, kaip krūtinė plečiasi įkvėpus. (dedamas delnas prie krūtinės).

Vaikinai, kodėl mes išnešėme kastuvus į lauką? (vaikų atsakymai). Ar manote, kad fizinis darbas yra naudingas? Kaip? (vaikų atsakymai). Fizinis darbas stiprina kūną, stiprina kaulus, ugdo raumenis. Sveikas, stiprus žmogus lengvai susidoros su bet kokiu darbu. Prisiminkite su vaikais patarlė: „Tam, kuris tvirtas pečiais, nerūpi našta“. Ar jaučiate, kaip padaugėjo jėgos? Sunkiai dirbome ir dabar galime žaisti.

Nemokami vaikų užsiėmimai, kurių metu mokytojas diriguoja individualus dirbti:

1. „Sharp shooter“ – praktikuokite metimą į tolį, treniruokite metimo jėgą, lavinkite akį.

3. „Šok ir pūsk“ – kvėpavimo funkcijos gerinimas, tonuso didinimas, kvėpavimo ir viso kūno pritaikymas fizinei veiklai.

4. Žodinis žaidimas visiems vaikams „Įvardink sporto šaką“ – sutvirtinti sporto šakų pavadinimus; skiepyti vaikams norą sportuoti.

Vaikinai, ar jums patinka sportuoti? Tada einame į stadioną (sporto aikštyną, treniruosimės.

Motorinė veikla.

Tikslas:

1. Išmokykite vaikus viena ranka atlikti žiedines sūpynes mėtant kūgius į tolį. Metimo metu sustiprinkite teisingą smulkių daiktų sukibimą.

2. Ugdykite vaikų gebėjimą greitai pradėti bėgti nuo ir. p. stovėdami nugara į judėjimo kryptį ir pagreitinkite.

3. „Pelių gaudyklė“ p/i mokykite vaikus gebėjimo pasirinkti norimą lipimo būdą, atsižvelgdami į vartų aukštį ir jų aukštį.

Grįžęs iš pasivaikščiojimo. Atkreipkite vaikų dėmesį į jų išvaizdą, jų akys spindi, skruostai paraudę, jie linksmi, patenkinti, laimingi. Kodėl? (vaikų atsakymai).

Priminkite, kad ant radiatoriaus reikia dėti šlapius drabužius. Kodėl šlapi drabužiai pavojingi? (galite peršalti ar susirgti).

Mokytojas pasakoja apie patiekaluose esančius vitaminus.

Mokytojo pasakojimas, kodėl žmogui reikia miego.

Ruošiasi miegoti gulėdamas lovose atliekamas raumenų atpalaidavimas.

1. Pratimai atpalaiduoja rankų raumenis.

Mes galime šokti

Bėgti, šokinėti, piešti,

Bet mes dar ne viską žinome

Atsipalaiduok, pailsėk.

Mes turime tokį žaidimą -

Labai lengvas, paprastas.

Judėjimas sulėtėja

Įtampa dingsta:

Ir tampa aišku -

Atsipalaidavimas yra malonu!

Su jėga tiesiame rankas. (Pakelkite rankas, ištieskite jas už galvos, ištieskite.)

Mes tarsi augame. (Gilus įkvėpimas, pauzė.)

Dabar atpalaiduokime juos.

Sklandžiai, švelniai nuleiskite. (Iškvėpdami nuleiskite rankas išilgai kūno, atpalaiduokite raumenis.)

2. Pratimai kojų raumenims atpalaiduoti.

Kas yra šios keistos spyruoklės?

Ar mūsų nugaros ištiesintos? (Patraukite kojų pirštus link savęs.)

Patraukite kojines

Ir būk atsargus, nepaleisk! (Pauzė.)

Kojos atsipalaiduoja (Atpalaiduokite kojų raumenis.)

Jie stengiasi pailsėti.

Gimnastika po miego.

Tikslas. Gerinti vaikų nuotaiką, didinti raumenų tonusą, padėti išvengti prastos laikysenos ir plokščiapėdystės.

Mažo mobilumo žaidimai.

1. Grožinės literatūros skaitymas, dėl kurio norisi vadovauti sveiką gyvenimo būdą(S. Mikhalkovas "Mimoza", K. Čukovskis "Moidodyr").

2. Pokalbis su vaikais apie tai, kas sportuoja šeimoje.

3. Žvelgiant į iliustracijas apie sportą.

Vakarinis pasivaikščiojimas

1. Lauko žaidimai.

2. Nemokamas vaikų užsiėmimas.

3. Vaidmenų žaidimas "Gelbėtojai".

Jus taip pat gali sudominti:

Ką rinktis – dezodorantą ar antiperspirantą
Kai iškyla klausimas dėl kito produkto nuo prakaitavimo įsigijimo, daugelis jo net neskaito...
Kaip pinti afrikietiškas pynes: nuoseklios instrukcijos, nuotraukos
Afro kasytės arba kasytės – viena populiariausių šukuosenų, kurios populiarumą...
Limfoidinis ryklės žiedas
Ryklė, ryklė, yra ta virškinimo vamzdelio ir kvėpavimo takų dalis, kuri...
Laiškas Visatai, kad noras išsipildytų: rašymo pavyzdys
- Viešpatie, kaip aš noriu šokolado!