Sportas. Sveikata. Mityba. Sporto salė. Dėl stiliaus

Mazgų, naudojant TRIZ drabužių technologiją, santrauka. Jaunesnės grupės vaikų sveikatą tausojančių technologijų mazgų santrauka. GCD, naudojant šiuolaikines švietimo technologijas, santrauka (vidurinė grupė)

Pamokų užrašai naudojant technologijas smėlio terapija

Sukūrė L. V. Moskaleva, Novočerkasko vaikų darželio Nr. 21 mokytojas.

Tikslas : stimuliacija emocinis fonas vaikams naudojant smėlio technologiją.

Reabilitacijos užduotys:

    mokinių emocinio fono stabilizavimas naudojant smėlio technologiją.

    mokinių psichikos sutrikimų vystymas naudojant smėlio terapiją.

Ugdymo tikslai:

    ugdyti įgūdžius eksperimentuoti su smėliu;

    praturtinimas lytėjimo patirtis mokiniuose;

Vystymo užduotys:

Edukacinės užduotys:

Įranga:

    šviesus stalas ir kėdės kiekvienam vaikui;

    žibintuvėlis (spindulys);

    magnetinė lenta;

    saulės raštai;

    smėlis;

    dalykinės nuotraukos „Saugos taisyklės dirbant su smėliu“;

    akmenukai skirtingų dydžių.

Pamokos pradžios ritualas. Psichologinis žaidimas"Stebuklingas akmenukas" (muzikinis akompanimentas)

Tikslas: Kūrimas teigiamas požiūris už bendradarbiavimą, produktyvų darbą.

Pažanga:

Pedagogas: « Atsipalaiduokite, padėkite rankas ant stalų delnais aukštyn, užmerkite akis ir palaukite, kol ant delno atsiras stebuklingas akmenukas.

Mokytojas įdeda po akmenį kiekvienam žmogui į delną. Tuo pačiu metu vaikai neturėtų atidaryti akių ar judėti. Mokytojas primena, kad reikia atpalaiduoti visą kūną. Po to vaikai atmerkia akis ir apžiūri savo akmenį. Mokytojas sako: pažiūrėk į savo akmenukus, suspausk juos kumštyje. Akmenys turi tokius didelė jėga kad vos jie palietė tavo delnus, tu iš karto tapsi maloniausias, protingiausias, dėmesingiausias, paklusniausias ir ką darysi, tau tikrai pasiseks.

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk ką gražus stalas prieš jus. Spėkime, kas jame dabar? Aš tau užminsiu mįslę, o tu pamėgink ją atspėti:

Paslaptis: Iš manęs patogu kepti velykinius pyragus, bet tu negali manęs valgyti.

Esu puri, geltona, nevalgoma. Ar atspėjote, kas aš esu? (smėlis)

Pedagogas: Teisingai, priešais jus smėlis

Pedagogas: Sakykite, vaikinai, ar jums patinka žaisti su smėliu?(Taip!),

Pedagogas: Bet prieš pradėdami žaisti su smėliu, prisiminkime

Žaidimo su smėliu taisyklės:

    1. Negalite pilti smėlio į burną – galite užspringti!

    2. Žaisdami su smėliu vaikai visada turi turėti švarias rankas ir nosytes.

    3. Neberkite smėlio į veidą – galite pažeisti akis!

    4. Negalite įkvėpti smėlio – galite uždusti!

    5. Pažaidę su smėliu nusiplaukite rankas!

Pedagogas: Gerai padaryta! Prisiminkite visas taisykles!

Pedagogas:

Skaisčiai šviečia saulė

Ir jis kviečia vaikus

Dabar žaisk smėlį

Upės meilus draugas,

Tai labai įdomu

Žavinga, nuostabi.

Pratimai „Sveiki, smėli!

    1. Žaidimas „Jautrūs delnai“:

Tikslas : plėtra lytėjimo jautrumas, atsipalaidavimas, susidomėjimo suaktyvinimas.

Pedagogas: Paimk savo stebuklingą akmenį. Pamerkite rankas į smėlį, paslėpkite. Jaučiamės gerai ir maloniai, jaučiame smėlio vėsą. Vaikinai, ką galime pasakyti apie smėlį, koks jis?(vaikų atsakymai: geltona, sausa, kieta...)

Pedagogas: Šiandien mūsų laukė smėlis – švarus, gaivus, auksinis.

Įsijunk, drauge: jei nori, gali būriuotis, bet jei nori, gali statyti.

Pedagogas: Suspauskite rankas į kumštį ir mes parodysime, kaip tai vyksta...

2. Žaidimas „Neįprasti pėdsakai“

Tikslas: lytėjimo jautrumo ir vaizduotės ugdymas.

Įranga: Smėlio dėžė.

Žaidimo eiga:

"Ateina lokys" - vaikas kumščiais ir delnais jėga prispaudžia smėlį

Meškiukas

Vaikščiojimas per mišką, Top-top-top...

"Kiškiai šokinėja" - vaikas pirštų galiukais atsitrenkia į smėlio paviršių, judėdamas įvairiomis kryptimis.

Maži zuikiai. Šok-šok, šokink-šok!

Jie šokinėja kaip kamuoliukai! Šok-šok, šokini-šok.

"Šliaužia gyvatė" - vaikas atpalaiduotais/įtemptais pirštais banguoja (įvairiomis kryptimis) smėlio paviršių.

Akinių gyvatė smėlyje

Staiga pamečiau akinius.

Ji šliaužia iš didelio liūdesio,

Jis šliaužia bet kur.

„Šimtakojis bėga“ - vaikas judina visus pirštus, imituodamas judesį

Šimtakojui skaudėjo kojas.

Ar matai kelyje nuautus batus?

Pedagogas: Pažiūrėkite į įdomius takelius, kuriuos gavome. Dabar surask savo akmenuką, prisimink jį ir padėk į mano lėkštę. Viską rado! Pamokos pabaigoje pamatysime, kas atsitiks su mūsų akmenukais.

Pedagogas: Dabar prašau jūsų prieiti prie stalo.

Staigmenos akimirka

Vaikai prieina prie „Stebuklingos smėlio dėžės“ ir užmerkia akis. Šviesa išsijungia. Įjungiami apšvietimo efektai ir stalo apšvietimas.

Auklėtojas : Dabar pažiūrėkime, koks esate dėmesingas, mano įsakymu turite užmerkti akis rankomis:

Vienas, du, trys, nežiūrėk!

Auklėtojas : Ar tau tamsu? Baisu?Kas bijo tamsos?

Kas bijo tamsos?

Na, žinoma, ne mes!

Galite žaisti tamsoje

Ar net piešti!

Auklėtojas : Prašau atverti akis!(Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į „bėgančias“ lemputes)

Ir virš mūsų, ir virš mūsų

Pieva su stebuklingomis gėlėmis.

Auksinės gėlės

Pražydo tamsoje.

Auklėtojas : Vaikinai, pažiūrėkite, kaip gražiai per lubas bėga šviestuvai kaip įvairiaspalvės žvaigždės.

Žvaigždės mums šviečia iš dangaus

Tamsoje jie mus apšviečia

Auklėtojas : Ir čia yra daugiausia ryški žvaigždė, nori žaisti su mumis. Pažvelk į jos piešinį tamsoje!

Ant sienos atsiranda spindulys, mokytojas parodo vaikams, kaip judindami žibintuvėlį (spindulį) jie gali gauti skirtingos figūros- apskritimas, kvadratas ir kt.

Vaikai kartu su mokytoju, naudodami spindulį ekrane, piešia figūras.

Pedagogas:

Čia (pirštu nubrėžkite tiesią liniją iš kairės į dešinę)

Taigi (pirštu nubrėžkite tiesią liniją iš viršaus į apačią)

Čia (nubrėžkite tiesią liniją pirštu iš dešinės į kairę)

Taigi (pirštu nubrėžkite tiesią liniją iš apačios į viršų)

Pakartokite šiuos veiksmus dar kartą ta pačia seka.

Pasirodo, tai kvadratas.

Štai keturios pusės:

Nubraižėme kvadratą.

Sulenktos keturios pagaliukai

Ir taip aš gavau kvadratą.

Kvadrato stačiakampis ilgesnis. Figūra paprastesnė, piešiame drąsiau.

Taip pat galite „nupiešti“ trikampį:

Vienas, du, trys: nubrėžkite trikampį.

Apvalus ratas atrodo kaip rutulys,

Jis greitai šokinėja palei sieną.

Paprašykite savo vaiko paties nupiešti. geometrines figūras. Pedagogas: Tau patinka piešti. Tavo vietoje gera nuotaika (mokytojas kreipiasi į vaikus, vaikai atsako)

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į „Stebuklingą smėlio dėžę“, pirmiausia nuėmęs nuo jos šaliką.

Pedagogas: O dabar mūsų pirštai išmoks piešti smėlyje – taps menininkais.

Piešiu smėlyje

Kaip kreida ant lentos.

Tiesiog piešiu pirštu

Viskas ko noriu .

Tapau dangų

Saulės eilė,

debesys... visai ne debesys,

o apačioje – galingas ąžuolas!

Piešiu – netingiu

Graži diena lauke...

Pedagogas: Noriu pakviesti piešti ant smėlio pirštu: debesys

Debesys susirinko į krūvą

Jie virto piktu debesiu.

Jie pradėjo pilti žemės vanduo,

Ir jie sugadino orą. (piešti lietų)

Kiek lietaus aš pažinojau?

Greitai suskaičiuok.

Vėjas ir lietus

Grybų lietus, (piešti grybą)

Lietus su vaivorykštės lanku, (nupieškite vaivorykštę)

Pedagogas: Gerai padaryta! Ko trūksta nuotraukoje?(Saulė)

Kambaryje užsidega šviesa

Auklėtojas : Teisingai, saule! Dabar atsisėskite į savo vietas, ir visi pieš saulę savo smėlio dėžėje. Bet pirmiausia sušildykime rankas.

Pirštų gimnastika"Mūsų pirštai"

Rankenos tvirtos,

Rankenos tvirtos

Dešimt pirštų

Ir visi yra atkaklūs.

Didysis pirštas

Pirštas sveikas.

Tu augi - užaugi

Ugdykite jėgą ir protą

Rodomasis pirštas

Protingas ir dėmesingas.

Tu augi - užaugi

Duok mums žvalgybos.

Štai vidutinis mūsų pirštas,

Dabar patrinsime!

Dabar patrinkite pirštą

Bevardis milžinas

Greitai užaugkime

Greitai pasakyk savo vardą.

Štai mažas mažasis pirštelis -

Užaugk mano brangioji

Pedagogas: Gerai padaryta!

Pedagogas: O dabar piešime saulę! (mokytojas kiekvienam vaikui išdalina trafaretus, vaikas atlieka rodymo užduotį)

Žaidimas – pratimai „Smėlio saulė“

Tikslas: Mandalos kūrimas ant smėlio naudojant įvairiaspalvį smėlį purškimo būdu, naudojant smulkūs daiktai(makaronai; karoliukai; pupelės).

Žaidimo eiga:

Vaikas trafaretu nupiešia apskritimą ant smėlio ir pabarsto jį spalvotu smėliu; puošia saulės spindulius įvairių daiktų

Pedagogas:

Pieškime geltonas apskritimas, (vaikai užpildo saulės ratą spalvotu smėliu)

Po spindulių aplink – (vaikai užmiega saulės spinduliuose)

Įsileiskite į šį pasaulį

Saulė šviečia ryškiau!

Pedagogas: Dabar papuoškime spindulius(vaikai puošia saulės spindulius makaronais, karoliukais ir pan.)

Piešiu smėlyje

Nosis ir akys puodelyje.

Tai saulė šviečia,

Geltona ir karšta. Vaikai, mokytojo nurodymu, piešia saulės akis, nosį ir burną

Pedagogas: Pažiūrėkite, kokias gražias, džiaugsmingas saulutes sukūrėte. Puiku vaikinai! Visi atliko užduotį. Mūsų saulės šypsosi mums, nusišypsokime ir mes joms(mokytoja prieina prie kiekvieno vaiko, paglosto jį, vadina vardu ir prašo nusišypsoti saulei) . Pedagogas: Pavargote? Dabar šiek tiek pailsėkime.

„Sukurk saulę savyje“

Gamtoje yra saulė. Visiems šviečia, visus myli ir šildo. Kurkime saulę savyje. Užmerkite akis ir įsivaizduokite mažą žvaigždę savo širdyje. Psichiškai nukreipiame į ją meilės spindulį. Žvaigždutė išaugo. Siunčiame jos link šviesos spindulį, kuris atneša savyje ramybę. Žvaigždutė vėl išaugo, Mes siunčiame gerumo spindulį, o žvaigždutė tapo dar didesnė. Mes siunčiame žvaigždei spindulius, kurie neša sveikatą, džiaugsmą, šilumą, šviesą, švelnumą, meilę. Dabar žvaigždė tampa tokia didelė kaip saulė. Jis suteikia šilumos viskam – visiems (rankos į šonus priešais jus). Ačiū!

Pamokos santrauka:

Pedagogas: Dabar sustokime ratu ir pažiūrėkime į savo akmenukus, kas jiems nutiko? Žiūrėk, jie tapo dideli, kupini jėgos, gerumo ir tavo meilės!

Pedagogas: Pamoka baigta. Ačiū visiems! Bet mes pamiršome laikytis paskutinės taisyklės:Pažaidę su smėliu nusiplaukite rankas! Nueikite prie praustuvo ir nusiplaukite rankas.

2018 m

GCD naudojant modernų pedagoginės technologijos vidurinėje grupėje

Tema „Medžiai“.

Tikslas:
- auklėti atsargus požiūris gamtai, įtvirtinti vaikų žinias, kad medis yra gyvas organizmas.
Užduotys:
Švietimas:
- Tęsti, išsiaiškinti vaikų idėjas apie medžius;
- Išmokti sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių;
- Išmokti analizuoti gamtos objektus (medžius), nustatyti esminius požymius (šaknis, kamienas, šakos, lapai);
Švietimas:
- Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą;
- Ugdykite vaikų vaizduotę, mąstymą, atmintį ir smalsumą.
Švietimas:
- Ugdykite rūpestingą požiūrį į gamtą;

Medžiagos ir įranga: multimedijos instaliacija, nešiojamas kompiuteris.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Auklėtojas. Vaikinai, patikrinkite savo kėdes. Ar jie sveiki? Niekas jų nesulaužė? Kaimyninio darželio vaikai neatsargiai elgėsi su savo kėdėmis ir stalais, juos sulaužė. Reikalingas nauji baldai.

Ar žinote iš ko gaminami baldai? (Vaikai atsako) Žinoma, iš medžio.

Klausykite istorijos.

Medkirčiai nuėjo į mišką ir pradėjo kirsti medžius. Jų yra mažiau. Medžiai, kuriuose gyveno voverės, guli ant žemės. Taip ir sužinojo baldus laužę vaikinai, jiems pasidarė gaila žvėrių ir miško. Jie nusprendė suremontuoti senas kėdes ir stalus. Bet iš medžių gaminami ne tik baldai, bet ir popierius, mediniai žaislai, indai, muzikos instrumentai. Medžiai naudingi, nes valo orą, kuriuo kvėpuojame. kenksmingų medžiagų. Negalite nulaužti šakų ar nuplėšti lapų. Reikia saugoti medžius ir sodinti naujus. O miškas – sandėliukas, dosniai dovanojantis savo dovanas: grybus, uogas, grybus. Taip medžiai naudingi. .Turime saugoti medžius ir vietoj nukirstų sodinti naujus.

Paklausykite, ką rašo poetas S. Marshak:

Ką mes sodiname, kai sodiname miškus?

Krūmynas, kur klajoja barsukas ir lapė,

Storutė, kur voverė slepia voverių jauniklius,

Krūmynas, kuriame rytais verkia varnos.

Ką mes sodiname, kai sodiname miškus?

Lapas, ant kurio krenta rasa

Oras plaučiams, drėgmė ir šešėlis -

Štai ką šiandien sodiname.

2. Susipažinimas su medžių ir jų vaisių pavadinimais

Mokytoja rodo skaidres, kuriose vaizduojami medžiai ir jų vaisiai, o vaikai juos įvardija.

3. Pratimas „Įvardink medžio dalis“

Pirmiausia mokytojas plakate parodo šaknis, kamieną, šakas, vainiką, lapus. Tada kiekvienas vaikas įvardija medžio dalis.

4. Kūno kultūros užsiėmimas „Ąžuolas“

Proskynoje žaliuoja ąžuolas, tiesiasi - rankas aukštyn

Jis ištiesė ranką į dangų su savo karūna.

Jis yra ant šakų vidury miško Tiesiasi – rankos į šonus

Jis dosniai pakabino giles.

Ir grybai auga apačioje,

Dabar jų čia labai daug. Posūkiai į priekį

Nebūk tingus ir nesidrovėk,

Pasilenk grybauti!

Štai varlė pašoko,

Matyt, jai čia neužtenka vandens. Šokinėja vietoje

O varlė linksmai šokinėja

Tiesiai į tvenkinį, ne mažiau.

Na, mes šiek tiek pasivaikščiosime. Vaikščiojimas vietoje

Pakelk koją aukščiau!

Vaikščiojo aplinkui, linksminosi, pritūpė

Ir jie nusileido ant žolės!

5. Pratimas „Kuris lapas? »

Visi lapai skirtingi. Žiūrėk, koks čia medžio lapas? Iš kokio čia medžio?

Klevo lapas - klevas,

Ąžuolo lapas --- ąžuolas,

Lapas --- beržas

Vaikai, pažiūrėkite, kas yra po eglute? Kas jame yra? Lapeliai, bet ne paprasti – su mįslėmis.

Sėskim ant kelmų kėdžių ir mįskime mįsles.

Jis padengtas tamsia žieve

Gražus supjaustytas lapas

O šakų galiukuose daug gilių (Ąžuolas)

Ištvirkusios kalės

Vaisiai yra sparnuoti.

Ir lapas su delnu

Su ilga koja. (klevas)

Šis medis yra madingas,

Rudenį taip apsirengęs

Žalias paltas

Mygtukai raudoni, bet (Šermukšnis)

Stovi baltais drabužiais

Kabantys auskarai. (Beržas)

Puiku, vaikinai, jūs išsprendėte visas mįsles.

Ar žinote, kad žmogus ir medis taip pat panašūs. Palyginkime. Žmogaus liemuo – kaip medžio kamienas, jo rankos – kaip šakos, delnai – kaip lapai, kojos – kaip šaknys, o oda – kaip medžio žievė. Medis gyvas. Jis auga, valgo, žiemą miega ir kvėpuoja. Žmonės ir gyvūnai taip pat kvėpuoja. Jie įkvepia ir iškvepia orą (kviečia vaikus įkvėpti ir iškvėpti) O medžiai taip pat kvėpuoja, bet įkvepia „blogo“ (sunkaus, nešvaraus) oro, o iškvepia švarų, gaivų gyvą orą. Šis oras vadinamas deguonimi. Deguonis. Tai reiškia, kad medžiai valo orą.

6. Žaidimas „Vienas – daug“.

Mokytojas rodo skaidres ekrane ir įvardija medį vienaskaita, o vaikai – daugiskaita.

7. Atlikta didaktinis žaidimas„Iš kieno filialo vaikai?

Mano krūtinėje yra įvairių medžių vaisiai. Išsiaiškinkite, iš kurios šakos yra vaikai (vaikai atpažįsta vaisius, įvardykite, nuo kurio medžio jis kilęs, nueikite prie magnetinės lentos, kur rado medžius, iš kurių šakos yra vaikai)

Puiku, jūs atlikote užduotį.

8. Mokytojas siūlo pasodinti gilę į spalvotą vazoną su žemėmis ir kasdien atlikti stebėjimus. Siūlo dažyti ąžuolo lapus, medžiagą pasirenkant patiems.

9. Pamokos santrauka. Atsakymai į klausimus:

1) Kokius medžius pažįstate?

2) Iš kokių dalių susideda medis?

3) Kas tau patiko pamokoje?

2. Edukacinė sritis: „Bendravimas“, „Pažinimas“, „Socializacija“, „Saugumas“, „ Meninė kūryba“, „Muzika“, „Darbas“, „Sveikata“.

3. Skyrius: Vaikų pažintinio susidomėjimo eksperimentinės veiklos procesu ugdymas.

4. Planuojamas rezultatas:

Eksperimento rezultatas – nustatyti vandens savybes, kurios gali keistis priklausomai nuo aplinkos.

Vaikai, remdamiesi savarankiškai, daro išvadas apie vandens savybes savo patirtį rengiant eksperimentą.

Dizaino komponentas.

Mokytojo darbas:

Tikslas: Pamatų formavimas ekologinė kultūra ir aplinkai nekenksmingas elgesys aplinkoje.

1. Edukacinė užduotis: Formavimas pilnas vaizdas ramybę, plečiant vaikų akiratį. Vaikų idėjų apie vandens savybes ir jo naudojimą žmonėms apibendrinimas.

2. Vystymo užduotis:

  • Ugdykite pasakojimo įgūdžius remiantis asmeninė patirtis, naudojant modelį.
  • Ugdyti vaikų stebėjimo galias, gebėjimą lyginti, analizuoti, apibendrinti, nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius, daryti išvadas.
  • Plėtoti pažintinę, tiriamąją ir gamybinę veiklą.

3. Edukacinė užduotis: Ugdykite savarankiškumą, pagarbą vandeniui ir bendravimo įgūdžius.

4. Sveikatos užduotis: Blogos laikysenos prevencija keičiant pozas, regėjimo prevencija, psichoemocinės, patogios aplinkos kūrimas adekvačios pagyrimų, konstruktyvios sąveikos su vaikais forma.

Įranga: (medžiagos, įrankiai):

Skaidrūs puodeliai su švarus vanduo, stiklo rutuliukai, servetėlės, kortelės su vandens savybių modeliais, lustai.

Preliminarus darbas: (ugdymo sričių integracija).

- Skaitymas:„Didžioji vaikų enciklopedija ikimokyklinukams“, N. Ryžovo „Burtininkė Vanduo“, pasaka „Lašelio kelionė“, mįslės ir patarlės apie vandenį; E. Andrejevo eilėraščiai „Alioša ir sniegas“, V. Ivanovo „Darbus vanduo“, V. Fetisovo „Upė žiemą“, E. Stekvašovos „Jūrininkas“, N. Nikolaenko „Sielų lietus“, apsakymas „ Kaip žmonės įžeidė upę“; pažintis su patarlėmis, priežodžiais, mįslėmis ta tema.

- Bendravimas:Žvelgiant į plakatus, susijusius su objektu negyvoji gamta– su vandeniu, pokalbis „Vandens burtininkė“, istorija „Vandens gydymas“,

užsiėmimų vedimas „Neįprasta kasdienybėje“, pokalbis „Ką žinome apie vandenį?

- Meninė kūryba: Atlikti individualiai ir kolektyviai kūrybiniai darbai tema „Rezervuarai“ piešinys „Vandens ciklas gamtoje“, „Gamtos telkiniai: pelkė, upė, krioklys“.

- Pažinimas: Eksperimentai: „Sniegas lengvesnis už vandenį“, „Pavirtimas į vandenį“, „Visiems reikia vandens“, „Vanduo neturi skonio“ Gyvybę teikiantis turtas vanduo". Peržiūrėkite skaidrių demonstraciją „Kriokliai“, „Narytojai“.

- Sauga:- Susipažinti su saugaus darbo su medžiagomis, įrankiais ir įranga taisyklėmis atliekant eksperimentus.

- Socializacija: Eksperimentinės laboratorijos sukūrimas grupėje „Akmenų išlaisvinimas iš ledo nelaisvės“, lauko žaidimai„Upeliai ir upė“, „Vandens nešėjas“, „Snaigės-pūkai“, pirštų žaidimas „Vėjas ant jūros“, kūno kultūros momentas„Sniego žmogus“, didaktinis žaidimas „Vandens savybių modeliavimas“ - modelio „Kaip žmogus naudoja vandenį“ sudarymas, užtvankų statyba smėlio dėžėje.

- Sveikata:- Kultūrinių ir higieninių įgūdžių formavimas, įpročio plauti rankas ir praustis.

- Muzika: Klausytis ir mokytis dainų apie vandenį, lietų, rezervuarus iš ciklo „Gamtos garsai“: „Jūros garsai“, „Burlentė“, „Lietaus muzika“, „Skambantis upelis“.

- Darbas: Darbo įgūdžių formavimas organizuojant eksperimentus: pasiruošti ir išvalyti darbo vieta, laistymas kambariniai augalai, skalbti drabužius, maudyti lėles.

Žodyno darbas: vaikų žodyno aktyvinimas ir turtinimas daiktavardžiais, būdvardžiais ir veiksmažodžiais šia tema.

Pasiruošimas pamokai: Kiekvienam vaikui paruošta darbo vieta.

Metodinės technikos:

1. Informacijos priėmimo metodu.

2. Verbalinis metodas.

3. Reprodukcinis metodas.

4. Euristinis metodas.

5. Tyrimo metodas.

6. Problemos pateikimo būdas.

Organizacinis komponentas:

GCD sudarytas pagal SanPiN. Į pamokos laiką atsižvelgiama pagal amžiaus ypatybės(30 min.). Įranga atitinka vaikų amžių, kambarys išvalytas šlapiu būdu,

vaikų atstumas nuo ekrano atitinka standartus, dirbtinis apšvietimas.

Individualus darbas:

Stebėkite vaikų kalbą ir suteikite pagalbą atsakant į klausimus.

Pedagogas:– Šiandien mūsų grupėje daug svečių. Jie aplankys mus "paslaptinga laboratorija" ir išmokti daug įdomių dalykų.

Motyvacinis komponentas:

1 dalis "Rebusas"

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mes dirbsime su tema, kuri paslėpta šiame galvosūkyje. Padėkite man išsiaiškinti, kas tai yra? Vaikai sprendžia rebusą.

Kaip atspėjote?

Teisingai, tai vanduo. Vanduo yra viena nuostabiausių medžiagų mūsų planetoje. Ir šiandien mes kalbėsime apie vandenį ir jo svarbą mūsų gyvenime, taip pat įtvirtinsime jo savybes.

Tiesioginės švietėjiškos veiklos pažanga.

Pedagogas: - Kas yra vanduo? Vanduo yra skystis.

Mokytojas po vieną padeda ant lentos korteles. Vaikai žiūri ir drožlėmis pažymi paveikslėlį, apie kurį turtą vyksta pokalbis.

Vaikas: Kas yra vanduo? Tai skystis iš čiaupo

Tai bangos ir audros jūrose ir vandenynuose.

Ir viduje gražus buteliukas gerti rankoje

Ir pavasarį, ir šulinyje, ir upelyje.

2 dalis. "Vanduo yra gyvenimas"

Vaikas. Vanduo yra tai, kas suteikia mums visiems gyvybę.

Kas suteikia mums jėgų ir jėgų.

Skaidrus arba labai purvinas.

Tai naudinga bet kokiomis sąlygomis.

Yra pilna kūrinio versija.

Petrova Olesya Leonidovna
Pareigos pavadinimas: mokytojas
Mokymo įstaiga: MBDOU Darželis"Teremok"
Vietovė: Chuvashia, Urmaros rajonas, Arabosi k
Medžiagos pavadinimas: metodinė plėtra
Tema: GCD, naudojant sveikatą tausojančias technologijas, santrauka
Paskelbimo data: 20.08.2018
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

GCD naudojimo santrauka

sveikatą tausojančios technologijos „Apsilankymas

saulės šviesa“ mažiems vaikams

GCD santrauka ikimokyklinio ugdymo įstaigų jaunesniojoje grupėje

Tikslas: supažindindamas vaikus su sveikas vaizdas gyvenimas per naudojimą

sveikatą tausojančias technologijas.

Užduotys:

Pagerinti vaikams motoriniai įgūdžiai ir fizines savybes;

Formuoti vaikams idėjas apie voverės gyvenimo būdo ypatumus rudenį;

Lavinti smulkiąją pirštų motoriką, lytėjimo pojūčiai, kalbinis kvėpavimas;

Puoselėti meilę ir pagarbą gamtai, sužadinti jausmus

atsakas į atliktus veiksmus.

Metodai: meno terapija, probleminės problemos,

sveikatą tausojančios technologijos: pirštų žaidimai, savimasažas, kvėpavimo žaidimas,

psichogimnastika,

Priemonės: voverės žaislas, dirbtinės eglutės, kankorėžiai krepšelyje, riešutai

lazdyno riešutai, kibirai su voverių atvaizdais, emocijų piktogramos, saulės modelis,

skalbinių segtukai, skėtis, metalofonas,

nestandartinis kūno kultūros įranga: grybai, lenta, kauburiai;

šviesos stalas, manų kruopos geltona, plastikiniai buteliai.

Darbas su žodynu: voverytė, debesuotas, lietingas oras, masažas, metalofonas,

meilus, švytinti saulė.

Pamokos eiga:

Organizacinis momentas:

Ar čia visi?

Ar visi sveiki?

Ar esate pasirengęs bėgti ir žaisti?

Na, tada atsitraukite

Nežiovaukite ir netingėkite.

Vaikinai, koks dabar metų laikas? (ruduo)

Koks oras lauke? (šalta, debesuota, vėjuota, lyja)

Ar nori šiandien pasivaikščioti? (Taip)

Vaikinai, kvieskime saulę, kad būtų šilčiau ir smagiau.

Kibiro saulė

Pažiūrėk pro langą

Pašildykite, pašildykite

Veršeliai, ėriukai

Daugiau vaikinų.

Saulė negirdi. Paskambinkime jam dar kartą. Vėl be rezultato.

Ar norite aplankyti saulę? (Taip)

Gyvena už miško, už pelkės. Pakeliui darysime įvairius pratimus,

kurie padės mums pagerinti savo sveikatą. Ar sutinkate? (Taip)

Eikime taku. Žiūrėkite, vaikinai, yra tiek daug grybų! Perženkime juos

(peržengia grybus)

Eikime tiltu per upę. Vaikščiokite atsargiai, kad nesukluptumėte. Rankos

pusėje, laikykite nugarą tiesiai (einant taku)

O dabar per pelkę virš kauburių (šokinėju iš kauburio į kauburį)

Taigi mes pasiekėme mišką. Mūsų rudens miškas lapų kritimas Lapai krenta ir

verpimas. Padėkime vėjeliui žaisti su lapais.

Kvėpavimo pratimai „Pūskite ant rudens lapų“

Žiūrėkite, vaikinai, kažkas slepiasi po eglute. Ar norite sužinoti, kas tai yra? (Taip)

Tada eikime pasižiūrėti

/vaikinai sutinka voverę/

Vaikinai, ar sužinojote, koks tai gyvūnas? (maža voverė)

Pasisveikinkime su juo ir išsiaiškinkime, kodėl voveraitė taip liūdna

/pasisveikink/

Kas atsitiko, mažoji voveraitė? Kodėl tau liūdna?

Mažoji voveraitė

Aš ir mano broliai voveraitės laukiame savo mamos. Buvome labai šalti ir alkani.

Vaikinai, ką turėtume daryti, kaip galime padėti voveraitėms? (žaiskite su jais, kad sušiltumėte,

maitinti juos)

Turime ką nors sugalvoti. Pažiūrėkite, po eglute yra spurgų. Kaip mokyti

Ar gali mažoji voveraitė sušildyti savo letenas kankorėžiais? (pasiimk masažą)

Savaiminis masažas naudojant kankorėžius

/vaikai paima kūgį ir pradeda jį judinti pirmyn ir atgal

delnais, tada pasukite sukamaisiais judesiais ir viduje paskutinė išeitis vienas

paimkite gumulą ranka ir ritmingais judesiais pradėkite liesti kitą

Na, o kaip su mažosios voveraitės letenėlėmis? Delnais palieskite skruostus.

Kokios delnai? (šiltas)

Taigi tvarka.

Vaikinai, dabar voveres reikia pamaitinti. Ką jie valgo? (riešutai, grybai)

Pamaitinkime voveraites riešutais.

Žaidimas smulkiajai motorikai lavinti „Pamaitink voveraitės kūdikius“

/ant stalo yra kibirai su voveraičių ir lazdyno riešutų nuotraukomis. Vaikai riešutus ima po vieną

ir įkišti į burną voveraitėms/

Mažoji voveraitė

Ačiū vaikinai. kur tu eini? (mes ieškome saulės)

Kam tau to reikia? (saulė reikalinga, kad būtų šilta ir šviesu)

Vaikinai, nupieškime saulę mažajai voveraitei.

Piešimas su manų kruopomis šviesus stalas"Spinduliuojanti saulė"

Kokios spalvos yra saulė? (geltona)

Kokia forma? (apvalus)

/vaikai delnų kraštais sugrėbia manų kruopas į krūvą, suteikdami jai apvalią formą

lygus delnais/

Kokie turi būti spinduliai? (tiesus ir ilgas)

Kiekvienas iš jūsų nupieši po spindulį

/kaip spindulių piešimo priemonę naudokite plastikinius butelius su

skylė kamštyje, užpildyta manų kruopomis/

Pažiūrėk, voveraitė, kokia spindi saulė.

Vaikinai, mums einant per mišką, į dangų išlindo saulė. Pasirodo

pasislėpė už debesų

/mokytoja rodo vaikams saulę be spindulių/

Vaikinai, ar kažkas negerai su saule? Ar pastebėjote klaidą? (jis neturi spindulių)

Kaip galime tai ištaisyti? (padaryti spindulius)

Iš ko galime pagaminti spindulius? (iš drabužių segtukų)

Kokios spalvos skalbinių segtukus naudosime? (geltona)

/vaikai prisega skalbinių segtukus/

Štai ateina saulė. Darykime akių mankštą kartu su saule. IR

Pamokykime voveraitę.

Gimnastika akims: „Saulė“

Saulė kilo, saulė skaičiavo debesis.

Pažiūrėjo aukštyn, pažiūrėjo žemyn,

Dešinė, kairė, sumirksėjusiomis akimis

Ir aš užsimerkiau, nenoriu, kad saulė atsibustų!

Bet reikia pabusti.

Saulė pabudo ir palietė mano skruostus.

(Vaikai glosto skruostus).

Glostė ir glostė, ir glostė spinduliais.

(Vaikai paglostyti sau per galvą).

Ar norite žaisti su saule? (Taip)

Lauko žaidimas „Saulė ir lietus“ (2 k.)

Saulė žiūri pro langą,

Šviečia į mūsų kambarį

/vaikai vaikšto ratu susikibę už rankų/

Suplojome rankomis

Labai džiaugiuosi saule

/ploti rankomis/

/vaikas metalofonu plaktuku muša į plokštelę, vaikai girdi garsus

lietus, bėk po skėčiu/

Vaikinai, mums reikia grįžti iš pasivaikščiojimo. Atsisveikinkime su voveraitėmis (prieš

data)

Ar jums patiko pasivaikščiojimas? (Taip)

Prisiminkime pas ką šiandien važiavome (į saulę)

Kam padėjote kelyje? (voveraitėms)

Kaip mes jiems padėjome? (maitino ir padėjo sušilti)

Kokios nuotaikos buvome, kai saulės nebuvo danguje? (liūdna)

/vaikai pakelia piktogramą su liūdesio emocija/

O kai danguje švietė saulė, kaip pasikeitė mūsų nuotaika? (mes tapome

linksmas)

/vaikai rodo džiaugsmo piktogramą/

Ką labiausiai prisimenate? /vaikai dalijasi įspūdžiais/

Gerai padaryta vaikinai. Pasivaikščiojimo metu gavome energijos užtaisą, gerai

nuotaiką ir net pagerino savo sveikatą.

SAVIVALDYBĖS VALSTYBINĖ IKIMOKYKLINĖ ĮSTAIGA

MOKYMO ĮSTAIGA

DARželis Nr. 2 "RAUDONAS SLEPIANTIS gobtuvas"

GCD santrauka vidurinėje grupėje naudojant modernią švietimo technologijos

MKDOU lopšelio-darželio Nr. 2 „Raudonkepuraitė“ mokytoja, Digora: Sabanova L.B.

Žaidimų kūrimo technologijos, informacinės ir komunikacijos technologijos, modeliavimo technologija, sveikatą tausojanti technologija (fizinis lavinimas).

Tema: „Draugai ateina į pagalbą“

Tikslas: tobulėjimas loginis mąstymas ikimokyklinukai remiantis specialiai sukurtų naudojimu žaidimo situacijos.

1. Ugdykite algoritminę mąstymo kultūrą.

2. Ugdyti gebėjimą užkoduoti ir dekoduoti informaciją remiantis objektų savybių analize ir sinteze.

3. Ugdykite gebėjimą planuoti savo veiklą ir numatyti savo veiksmų rezultatus.

4. Puoselėti iniciatyvą ir savarankiškumą siekiant užsibrėžto tikslo.

Parengiamieji darbai: pasivaikščiojimas pas papūgas ekologijos kabinete, dovanos papūgoms parinkimas, ištraukos iš A. Volkovo pasakos „Smaragdinio miesto burtininkas“ skaitymas, edukacinės situacijos„Kaip Pinokis susirado draugų“, Magiški žodžiai“, pokalbiai apie draugystę.

Medžiagos ir įranga: Dienesh kaladėlės kiekvienam vaikui, kaladėlių schemos; Cuisenaire lazdelės kiekvienam vaikui, pagaliukų schemos, Nikitino "Sulenk raštą" kubeliai, kubelių diagramos; interaktyvi lenta, nešiojamas kompiuteris, projektorius, pristatymas pamokai su garsu ir vizualiniai efektai, kilimų gamintoja (V.V. Voskobovičius) su schemomis, slaptažodžių žodžiais, skanėstais papūgoms, skanėstais vaikams.

Pedagogas: „Vaikinai, ar nepamiršote, kad šiandien yra mūsų papūgos gimtadienis, ir mes ketinome jas pasveikinti? Pasiimkite skanėstą, kurį paruošėme papūgoms, ir pirmyn! “

Staiga ateina aplinkos mokytojas: „Vaikinai, įvyko baisus incidentas! Piktoji burtininkė Bastinda nunešė papūgas į savo užburtą mišką! Ką daryti dabar, aš nežinau?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Mes tikrai išgelbėsime savo draugus! Gavau žinutę iš būrėjos Bastindos, kur ji rašo, kad atgal į darželį papūgos galės grįžti tik atspėjus slaptažodį. Tačiau Bastinda stengsis padaryti viską, kad taip niekada nenutiktų. Juk jei taip staiga atsitiks, tai jos užburtas miškas pavirs muilo burbulais! Bet Bastinda to tikrai nenori! Ką dabar turėtume daryti, kaip manai?

Vaikų atsakymai.

Mokytojas išklauso vaikų pasiūlymus, tada veda juos iki taško, kad jiems reikia atspėti slaptažodį.

Pedagogas: „Norėdami išnarplioti slaptažodį, susidedantį iš kelių žodžių, turime atlikti kelias užduotis ir tik teisingai jas atlikę galime išsaugoti papūgas! “

Mokytojas pakabina ant kilimo užduotis, kurias reikia atlikti, užduotys pavaizduotos schematiškai, iš vienos užduoties į kitą nubrėžta rodyklė.

Pedagogas: „Vaikinai, spręskime šias užduotis kartu. Ar sutinkate? “ Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Matau mįslę: uoloje man vieta, gyvenu, turtus saugau! Kas tai yra? Kaip manai? „Vaikų atsakymai.

1. Užduotis. Pedagogas: „Olvas pažymėtas. Viduje yra geometrinės figūros, rodyklė iš olos į apskritimą. Ką gali pavaizduoti geometrinės figūros? “

Vaikų atsakymai.

Mokytojas: „Tai yra brangakmeniai. Ką galėtų reikšti apskritimas? “

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Tai yra šulinys. Ką reiškia ši rodyklė? “

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Rodyklė reiškia, kad mes turime paskirstyti visus turtus iš urvo į savo šulinius“.

2. Užduotis. Ant lapo yra penki ovalai. Pedagogas: „Ką reiškia šie ovalai, ką jūs manote? “

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Tai upės, kurias turime įveikti, bet kaip tai padaryti su jumis? “ Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Taip, mes galime nutiesti tiltus per upę“.

3. Užduotis. Nupieštas perbrauktas miškas, rodyklė, klaustukas. Pedagogas: „Ką reiškia šie ženklai, ką jūs manote? “

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Tai reiškia, kad negalime patekti į mišką, kol neišspręsime linksmų problemų“.

4. Užduotis. Pavaizduotas aukštas medis, o ant jo – narvas.

Pedagogas: „Ką reiškia ši nuotrauka? Kaip manai? “

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Čia yra medžio, ant kurio paslėpti mūsų draugai, nuotrauka! Ką, jūsų nuomone, reikia padaryti, kad papūgos atsirastų? “

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Taip, taip, jūs galite pastatyti kopėčias. Šį planą turime įgyvendinti šiandien, norėdami išgelbėti Kesą ir Ksyusha! Pirmyn draugai. Laikas nelaukia! “

Vaikai kartu su mokytoju stovi vienas po kito ir daro „traukinį“, juda į priekį, kartodami žodžius:

„Mūsų traukinys važiuoja, ratai beldžiasi!

O vaikinai sėdi mūsų traukinyje!

Čiupk, čiupk, čiupk! Čiupk, čiupk, čiupk!

Lokomotyvas važiuoja! Jis nuvedė berniukus toli, toli!

Bet čia yra stotelė! Pats laikas mums nusileisti!

Papūgos, vaikinai, bėkime į pagalbą! “

Pedagogas: „Kas mums visiems primins, kokią pirmąją užduotį turime atlikti? “

Vaikai atsako.

Pedagogas: „Iš tiesų, atliekant pirmąją užduotį, visus brangakmenius iš urvo reikia supilti į šulinius. Ateikite, išsirinkite sau lentelę ir pradėkite vykdyti užduotį. Atidžiai pažiūrėkite, kurį akmenį ir kur reikia dėti, ant kiekvieno šulinio yra paveikslėlis.

Kiekvienas vaikas ant stalo turi dėžutę Dienesh kaladėlių ir tris popieriaus lapus su apskritimo paveikslėliu. Kiekviename lape yra scheminiai ženklai ir simboliai, nurodantys blokų charakteristikas. Pirmajame rate vaikai turi rinkti visas storas trikampes kaladėles, antrame – visas dideles apvalias kaladėles, trečiame – visas stačiakampes plonas kaladėles.

Pedagogas: „Gerai padaryta! Pirma užduotis atlikta! Žiūrėkite, pirmasis mūsų slaptažodžio žodis buvo atskleistas. Žodis yra „Kova“. Esame šiek tiek arčiau savo papūgų išsaugojimo! “ Mokytojas ant kilimo pakabina žodį „Kova“.

Vaikai ir mokytoja vėl stovi vienas po kito, juda į priekį, skaitydami I. Tokmakovos eilėraštį, mėgdžioja eilėraščio žaislus:

Jodinėjome ant žirgo

Pasiekėme kampą.

Įsėdo į mašiną

Jie įpylė benzino.

Mes keliavome automobiliu,

Priėjome upę.

Trrr! Sustok! U formos posūkis.

Upėje stovi garlaivis.

Mes keliavome garlaiviu,

Pasiekėme kalną.

Laivui nepasisekė

Man reikia lipti į lėktuvą

Lėktuvas skrenda

Variklis dūzgia:

Pedagogas: „Štai mes su jumis atvykome į vietą, kur bus atlikta kita užduotis! Kas gali priminti, kas yra antroji užduotis, pažiūrėkite į mūsų planą.

Vaikai atsako.

Pedagogas: „Taip, vaikinai. Prieš mus upės, per jas nutieskime tiltą, kad greitai atskubėtume gelbėti papūgas! »

Ant stalo išdėlioti lapai su penkių „upių“ schemomis - įvairaus dydžio ovalais, išdėstytais didėjančia tvarka, ir dėžės su Cuisener lazdelėmis. Vaikai turėtų pasirinkti pagaliuką pagal akis tinkamo dydžio ir padėkite ant ovalo taip, kad "tiltas" priartėtų prie "upės".

Pedagogas: „Gerai padaryta! Visi stengėsi ir atliko užduotį! Mes dar arčiau savo Ksyusha ir Kesha išgelbėjimo! Ir štai antrasis žodis iš magiško slaptažodžio, žodis „Ieškoti“! “

Staiga ekrane pasirodo užburtas miškas, suskamba paslaptinga pasakų muzika su miško garsais.

Pedagogas: „Vaikinai, žiūrėk, mes pasiekėme mišką, bet negalėsime ten patekti, šakos mums trukdo praėjimą. Ką daryti? Vaikai atsako. Taip, tikrai, mūsų laukia kita užduotis. Priminkite, prašau, kokia tai užduotis? Nepamirškite mūsų plano“.

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Gerai padaryta! Dabar turime išspręsti keletą įdomių problemų! Turite atidžiai klausytis galvosūkių, naudotis savo protu ir gerai apgalvoti!

Mokytojas skaito linksmos užduotys.

Kiek letenų turi lokio jauniklis? Kiek letenų turi jo tėtis?

Vaikų atsakymai.

Penki juokingi meškiukai

Jie skuba į mišką aviečių

Bet vienas iš jų pavargęs

Dabar raskite atsakymą:

Kiek meškų yra priekyje

Vaikų atsakymai.

Kaip mes stovėjome ratu po medžiu

Zuikis, voverė ir barsukas,

Ir paskutinis stovėjo lokys,

Kiek yra gyvūnų? Atsakyk!

Vaikų atsakymai.

Su mama buvome zoologijos sode,

Gyvūnai visą dieną buvo šeriami rankomis.

Kupranugaris, zebras, kengūra

Ir ilgauodegė lapė

Greitai pasakyk man, draugai,

Kiek gyvūnų aš mačiau?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Koks tu dėmesingas ir kaip sumaniai sprendi problemas! Ką tai reiškia? “

Vaikai atsako.

Pedagogas: „Taip, tu teisus! Atlikote trečią užduotį, ir mes jau čia! Ksyusha ir Kesha, laukite mūsų! Mes jau arti! Mes jus išgelbėsime! Pasirodė trečias slaptažodžio žodis, kurį turime išnarplioti. Šis žodis yra „Rasti“. Mokytojas prie kilimo pritvirtina žodį „Rasti“.

Mokytojas ir vaikai „vaikšto“ per mišką, atlieka kūno kultūrą.

Vienas grybas, du grybai

Taku ėjo goblinas,

Grybą radau proskynoje. (Eik į vietą.)

Vienas grybas, du grybai,

Štai visa dėžutė. (Pritūpimai.)

Goblinas dejuoja: pavargęs

Nuo pritūpimų darymo.

Goblinas saldžiai išsitiesė (Ištiesdamas rankas aukštyn.)

Ir tada jis pasilenkė atgal

Ir tada jis pasilenkė į priekį

Ir jis pasiekė aukštą. (Lenkiasi į priekį ir atgal.)

Ir į kairę, ir į dešinę

Atsisuko. Tai malonu. (Pasuka kūną į dešinę ir į kairę.)

Leshy atliko apšilimą

Ir jis atsisėdo ant tako. (Vaikai sėdi.)

Interaktyvios lentos ekrane pasirodo aukštas medis, o pačiame viršuje kabo narvelis su papūgomis, pasigirsta papūgų skleidžiami garsai.

Pedagogas: „Klausyk, kažkur netoliese girdi mūsų papūgų balsus. Kas bus toliau mūsų plane, vaikinai? “

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Taip, tu teisus. Belieka atlikti paskutinę užduotį. Išimkite papūgos narvą iš magiškas medis. Tu ir aš turime padaryti stebuklingas kopėčias.

Ant stalų yra dėžutės su Nikitino „Sulenk raštą“ kubeliais ir spalvų schema kopėčios, vaikai turi sulankstyti kopėčias pagal diagramą.

Pedagogas: „Tai yra stebuklingos kopėčios, kurias sugebėjote sudėti iš kubelių! Gerai padaryta! Pažiūrėkite, vaikinai, tai pasirodė paskutinis žodis iš mūsų slaptažodžio žodis „Nepasduok! “ Dabar perskaitysiu visą slaptažodį, o tada pakartosime viską kartu! „Kovok ir ieškok, rask ir nepasiduok! “ Vaikai kartoja.

Pedagogas: „Siūlau šį slaptažodį padaryti mūsų grupės šūkiu. Sutinkame. Kas gali pasakyti, ką gali reikšti šis šūkis? “.

Vaikų atsakymas.

Pedagogas: „Tai reiškia išsikelti sau tikslą ir eiti jo link, įveikti sunkumus ir kliūtis, o tada, pasiekę šį tikslą, jausitės gerai ir laimingi. Šis šūkis reiškia, ką mes padarėme su jumis šiandien, ką mes padarėme? “

Vaikų atsakymai: „Šiandien mes išgelbėjome Ksyusha ir Kesha nuo piktosios burtininkės, nuvylėme mišką! “

Ekrane užburtas miškas išnyksta ir atsiranda gražus miškas pavasario miškas su skraidančiais spalvingais muilo burbuliukai, grupėje atsiranda burbuliukų (asistentas gamina burbulus ant specialaus generatoriaus, skamba Plyatskovskio M., Saveljevo B. daina „Jis nepaliks draugo bėdoje“), asistentas įneša narvą su Ksyusha ir Kesha. grupė ploja ir džiaugiasi.

Pedagogas: „Vaikinai, jūs gerai kovojote už mūsų draugų išlaisvinimą, nepabijojote burtininkės Bastindos ir užburto miško, o štai, mūsų draugai yra su mumis! Sakykite, prašau, ar buvo sunku atlikti užduotis? Kas yra labiausiai sunki užduotis? Kokia lengviausia užduotis? “. Vaikų atsakymai.

Mokytojas: „Kas mums padėjo susirasti draugų?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: „Mums padėjo mūsų tikslas - išgelbėti papūgas, mūsų planas - užduotys ir mūsų šūkis! Ir taip pat draugystė! »

Ekologijos mokytojas kartu su Ksyusha ir Kesha dėkoja vaikinams už stebuklingas išsigelbėjimas ir kviečia visus švęsti papūgos gimtadienį. Vaikai papūgoms dovanoja dovaną, o papūgos vaišina vaikus marmeladais.

Jus taip pat gali sudominti:

Antrasis naujagimio gyvenimo mėnuo
Tikslas: ugdyti supančio pasaulio suvokimą. Mes ugdome gebėjimą sulaikyti savo žvilgsnį...
Kodėl kūdikis verkia prieš šlapinantis?
Į PASIEŠKIMĄ PAS NEUROLOGĄ nuo 1 iki 12 mėn. Gana dažnai jauni tėvai nėra visiškai...
Likus savaitei iki menstruacijų nėštumo požymiai Nėštumo galvos skausmo požymis
Kiekviena moteris žino: rytinis pykinimas, galvos svaigimas ir menstruacijų nebuvimas yra pirmieji požymiai...
Kas yra drabužių modeliavimas
Drabužių kūrimo procesas yra žavus, jame kiekvienas galime rasti daug...
Ar yra meilė iš pirmo žvilgsnio: psichologų nuomonė Ginčytis, ar yra meilė iš pirmo žvilgsnio
Ėjau, mačiau... ir įsimylėjau. Meilė, kuri tikrai negalėjo ir neturėtų įvykti. Šis...