Šport. Zdravie. Výživa. Telocvičňa. Pre štýl

Vzdelávacia hodina „Moje povinnosti v rodine“. Esej na tému: Moje domáce povinnosti Morálne pravidlá ľudí

Cieľ: vytvoriť si predstavu o práci

úloha práce pri formovaní osobnosti dieťaťa

pojem "domáce práce"

Vybavenie: karty so slovami. Kresby, gombíky, látka, nite, ihla, uterák.

Priebeh konverzácie

1. Organizácia triedy

2. Rozhovor o význame práce v živote človeka

Chlapci, skôr ako zistíte tému lekcie, vyriešime krížovku a zistíme, čo hrá dôležitú úlohu v živote človeka.

Bez chvosta, bez hlavy,

A štyri nohy. (stôl)

Hádanky ku krížovke:

Nekŕmia ma ovosom,

Nejazdia s bičom,

A ako orie, sedem pluhov vlečie. (traktor)

V plátennej krajine

Pozdĺž rieky - plachta

Parník sa plaví

Tam a späť

A za ním je taký hladký povrch - nevidno ani vrásku. (železo)

Traja bratia išli do vody plávať,

Dvaja plávajú a tretí leží na brehu. (vedrá s vahadlom)

T

R

U

D

Práca zohráva v živote človeka dôležitú úlohu. Čo rozumiete pod slovom „práca“?

Kto si pamätá príslovia o práci?

Teraz hádajte hádanky:

1. Na dvore sa pokloní, ale keď príde domov, natiahne sa. ( sekera)

2. Rýchlo zje a jemne prežúva, neprehĺta sa a nedáva to iným. ( videl)

3. Titus išiel do práce, všetci počuli, sám chudol, hlavu mal veľkú ako kilo. ( kladivo)

4. Používa dva zuby na odstránenie nechtov. ( kliešte)

5. Si v dome, ale hlavu máš vonku. ( klinec)

Ako nazvať tieto položky? (nástroje)

Prečo ich ľudia potrebujú?

Ako môžete nazvať ľudí, ktorí milujú prácu? (pracovitý)

Pracovitý je jedna z najdôležitejších vlastností človeka, povedz mi, aké profesie vieš?

Dá sa povedať, že všetky profesie zahŕňajú prácu? prečo?

čo rada robíš?

Rád pomáhaš rodičom?

Prečítajte si tému lekcie: „Moje povinnosti v rodine.

3. Hlavná časť.

Ako chápete slovo „povinnosť“? (objednávka prác)

V každej rodine má každý člen rodiny svoje povinnosti. Otec pracuje: zatĺka klince, opravuje kohútik atď. Mama tiež pracuje, ale doma varí, perie a upratuje.

Vypočujte si báseň E. Blagininy „Hádanka“

Poviem ti hádanku,

A hádajte.

Kto si dá náplasť na pätu,

Kto žehlí a opravuje bielizeň?

Kto ráno upratuje dom,

Kto vyrába veľký samovar?

Kto sa hrá so svojou malou sestrou

A vezme ju do bulváru?

Kto vyšíval strapcový koberec

(Mojej malej sestre - zrejme)?

Kto píše podrobné listy?

Vojakovi, môjmu otcovi?

ktorého vlasy sú belšie ako sneh,

Sú vaše ruky žlté a suché?

Koho milujem a ľutujem

O kom si písal básne?

O kom sú tieto básne?

Aké činnosti robí stará mama celý deň?

Chlapci, čo si myslíte o tom, kto by mal umývať podlahu v dome? (tieto povinnosti môžu vykonávať dievčatá aj chlapci)

Ale chlapci, stáva sa

Aj oni rozmýšľajú inak

Niekedy si myslia, že to funguje v rodine

Dievčenské!

Je to naozaj tak?

Teraz to s vami preveríme. Zdvihnite ruky chlapci, ktorí doma pomáhajú mame. čo to robíš?

Poďte ku mne traja chlapci. Pravdepodobne ste museli pomáhať skladať bielizeň svojej matky. Teraz dám všetkým šatku, budete ju musieť poskladať tak, ako by si to želala vaša mama.

Čo robia dievčatá doma? Kto pripraví stôl, keď mama čaká hostí?

Predstavte si, že k vám prichádzajú hostia, ako by ste prestrieľali stôl?

Nechajte jedno dievča z každého radu. Príbory musíte na stole usporiadať tak, ako to robí vaša mama alebo ako sú umiestnené v jedálni. (tanier, vidlička, nôž, lyžica)

1. riadok - úloha: keď mama odišla do práce, povedala ti, aby si si upratal izbu, kým príde, kde začneš, ako budeš pokračovať, ako skončíš? (každý študent hovorí 1 vetu, to znamená, že každý študent pokračuje v myšlienke predchádzajúcej, o tom, ako upratuje miestnosť)

2. rad - úloha: budeš musieť celý deň sedieť sám doma a strážiť psa, čo budeš robiť? (podobné)

3. riadok - úloha: mama išla na návštevu a požiadala ťa, aby si sedel so svojím malým bratom, aké sú tvoje kroky? (podobné)

A teraz je situácia takáto: tvoja matka ťa poslala do obchodu kúpiť 2 bochníky chleba. Prišli ste do obchodu a videli ste, že nemáte dosť peňazí na bochník chleba (niekde ste ho stratili), čo by ste v tejto situácii urobili?

Kto z vás vie prišívať gombíky, teraz dám každému radu gombík, musíte ho prišiť úhľadne a krásne, tak ako by ste ho prišívali na fare svojej mamy. (pripomeňte bezpečnostné opatrenia)

4. Zhrnutie.

Čo nové ste sa naučili? Čo mi môžete povedať doma?

Na stiahnutie materiálu alebo!

Lekcia „Moje domáce práce“

Cieľ : dať nápady o.

Úlohy :

Definujte kruhrodinné povinnosti;

Pestovať zodpovedný prístup k pomoci v domácnosti a rešpektovanie domácich úloh rodičov.

Priebeh lekcie.

Vychovávateľ : v silnom, priateľskomrodinakaždý si niečo vezmezodpovednosti– zarába, chodí nakupovať, varí, perie, upratuje, organizuje dovolenky atď. V prípade potreby jeden členrodinyprichádza na pomoc druhému. Každý sa snaží členovi pomôcť, ako najlepšie vie.rodinykto má problémy. Takétorodinažiadne problémy nie sú strašidelné.

Dnes budeme hovoriť ozodpovednosti každého člena rodiny. Každý členrodiny majú svoju vlastnú priamu zodpovednosť. Ale to hlavnépovinnosťvšetci - potešiť iných úspechmi a dobrými skutkami a nerozhnevať iných zlými skutkami.

Podstatapovinnosti rodinných príslušníkov súuspokojiť nielen svoje potreby, ale aj potreby iných – manžela/manželky, detí, starých rodičov. Žena je strážkyňou kozuba, manžel je živiteľom, živiteľom a ochrancom. Kto je dôležitejší? Ak sa zrúti nestrážené ohnisko, kam prinesie živiteľ korisť? Ak sa šípy otupí, nevyžiadaný oheň v ohnisku zhasne.

Vychovávateľ : Vedenie domácnosti znamená poskytovanie bežných životných podmienokrodiny . V každomrodina vykonáva sa vlastným spôsobom. Všetko by malo byť na svojom mieste, aby sa v prípade potreby dala použiť akákoľvek vec bez toho, aby ste strácali čas hľadaním. Tento poriadok je dosiahnutý predovšetkým za podmienky, že sa oň nestará len jeden človek, ale všetci členovia.rodiny . Je dobré, keď každý prevezme iniciatívu pri vykonávaní jednej alebo druhej dostupnej domácej práce a pomáha si navzájom. Každý by mal vedieť robiť nielen svojezodpovednosti nahradiť v prípade potreby chorého človeka respzaneprázdnený člen rodiny .

Čo sa stalozodpovednosti ?

Toto je okruh akcií priradených niekomu apovinné .

Existujú tri hlavné pravidlá pre rozdelenie rodinyzodpovednosti :

individuálnych preferencií(kto chce čo viac) ;

zručnosti a schopnosti(kto vie, ako to urobiť lepšie, robí to) ;

prospech (dieťa na to upozornímepotom rodina , čo bude pre neho užitočnejšie zvládnuť pre jeho budúci dospelý život)

Hra „Nedokončené vety“.

Deti dostanú papieriky s vetami, ktoré majú doplniť.

Tretia osoba:

A) Keď Sasha prišiel domov, jeho matka sa práve vrátila z práce. Večera ešte nebola pripravená. Potom povedal. . .

B) Mame dlho trvalo, kým uložila malého Peťa do postele. Irina, staršia sestra, vošla do miestnosti a uvidela Petyine hračky a obaly od cukríkov. Irina teraz myslela na svoju matku. . . A. . .

C) Seryozha prišiel domov zo školy. V kuchyni som videl, že nie je chlieb a chladnička je prázdna. Moji rodičia sa čoskoro vrátia z práce. Seryozha. . .

D) Ivan rád robí mužskú prácu, nie preto, že ho otec chváli, len sa cíti zrelší a zodpovednejší. Napríklad on. . .

D) v Lidinej záhradke nevyschne ani jedna zelenina, pretože... . .

G) Po dni v práci boli všetci unavení a pozerali televíziu, len mama zostala ohriať večeru a okúpať sestričku. Sasha sa rozhodol pomôcť jej, on. . .

Prvá osoba

A) Môžem mame ukázať, že ju milujem. . .

B) Môžem ukázať otcovi, že mi na ňom záleží. . .

C) Chcem, aby moji starí rodičia nielen slovami vedeli, že sú mi drahí, ale. .

D) Viem sa o seba postarať. . .

Hra na hranie rolí. Žiaci sa rozdelia do skupín po 2 – 3 ľuďoch a dostanú úlohuzahrajte si miniscénu, počas ktorej sa deti prejavujú ako samostatné, dospelí a rodičia im opätujú náklonnosť.

Príklad:

Zvyčajne v nedeľu mama varí niečo chutné, ale dnes ráno sa sťažovala na bolesť hlavy. Ukážkový prehraný dialóg:

Čo keby sme dnes uvarili obed s otcom? On súhlasí.

si s otcom? Ďakujem, veľmi ma to teší. Na chvíľu si ľahnem. Súhlasím s akýmkoľvek menu.

Možnosť:

Mami, necítiš sa dobre?

Áno, bolí ma hlava. Teraz si chvíľu posedím a dám cesto na palacinky.

Nechajte ma dnes variť.

Zvládneš to?

A pokúsim sa uvariť niečo nie príliš komplikované a vy mi dáte rady. dobre? Kedy by ste sa mali začať učiť variť?

A) Dialóg po telefóne Vrátili ste sa predčasne zo školy. Doma nikto nie je. Rodičia sa vrátia o dve hodiny. Rozhodnete sa im zavolať a opýtať sa, čo...

B) Mama oblieka svojho bračeka na prechádzku. Musí ísť aj do obchodu a na poštu.

C) Otec opravuje skrinku a dlho hľadá potrebné náradie v zásuvke. Potrebujete päť skrutiek, skrutkovač,...

D) Vaše možnosti.

Zhrnutie študentmi.

Vychovávateľ : Dnes sme sa v triede snažili určiť povinnosti každého člena rodiny. V budúcnosti si vytvoríš svoje vlastné rodiny a ja ťa chcemporadiť : vyjednávajte, pomáhajte, obklopujte sa navzájom pozornosťou a starostlivosťou a potom budú vzťahy vo vašej rodine naplnené porozumením a láskou.

Triedna hodina „Moje povinnosti voči rodine“

ciele: Rozšírenie chápania detí pre rodinu a povinnosti v nej.

Rozvoj pozornosti, myslenia, reči.

Úlohy:

1. Určiť povinnosti detí v rodine.

2. Identifikujte prítomnosť morálnych potrieb žiakov.

ja Organizačný moment.

Tu je to všetko o nás.

Snažte sa všetkému porozumieť

Naučte sa niečo nové

II. Úvodné poznámky.

Rodina sú ľudia, ktorí sú vo vzájomnom príbuzenskom vzťahu a žijú spolu. Od prvých minút nášho narodenia je rodina vedľa každého z nás. Ak sa cítime zle, je to ťažké, ak sa nám stane nešťastie, kto nás vypočuje, pomôže, upokojí, poradí, ochráni? Samozrejme, ľudia nám blízki: mamy, otcovia, staré mamy, starí otcovia, bratia, sestry – naša rodina, ľudia nám najbližší a najdrahší, naša opora do života.

Celý náš život pozostáva z tradícií, ktoré zaviedli naši predkovia. Sú to oni, ktorí v nás vzbudzujú dôveru, že bez ohľadu na to, aké zlé počasie je v živote, hlavné je mať nablízku spoľahlivé rameno, mať s kým súcitiť a podporovať ho slovami útechy. A, samozrejme, najdôležitejším prístavom pre každého človeka je rodičovský dom.

Hrá sa pieseň z repertoáru L. Leščenka „Rodičovský dom“.

Zdôrazňujúc dôležitosť rodiny ľudia dokonca ustanovili Medzinárodný deň rodiny. Oslavuje sa každoročne 15. mája.

V rodine ide všetko ako obvykle: rodia sa deti, ktoré sa po dozretí stanú prvými rodičmi a potom starí ľudia: starí otcovia, staré mamy, pradedovia a prababičky.

Keď boli malí, starali sa o nich rodičia a keď oni sami

sa stali rodičmi, začali sa starať o svoje deti a starých rodičov.

A toto sa opakuje z generácie na generáciu počas celej histórie ľudstva.

Pamätajte na hlavnú zodpovednosť rodiny:

(rozlúštiť frázu)

AN ELCH IMYRATSI IM ENNLOB A3 DOKHU IYETED

EINATIPSOV

Odpoveď: výchova detí a starostlivosť o chorých a starých členov rodiny.

V silnej, priateľskej rodine preberá každý nejaké povinnosti – zarába peniaze, nakupuje, varí, perie, upratuje, organizuje

odpočinok atď. Ak je to potrebné, jeden člen rodiny príde na pomoc druhému. Každý sa snaží podľa svojich najlepších schopností pomôcť členovi rodiny, ktorý má problémy. Takáto rodina sa nebojí žiadnych problémov. Ľudia si o takýchto rodinách vytvorili príslovia.

Dešifrujte ich.

1. JASTUARIBOS

YEN TO ESV, ODNOLOH AS: AKCHEP – YAMES

2. DESAŤ JEJUNOV

I KAT, TEVOS AD BVOBUL EHMES V

Odpovede. Rodina je pec: je taká zima, že sa pri nej všetci zhromažďujú.

V rodine je láska a rada a nie je núdza.

Prirovnám rodinu k jedinému telu:

Otec je hlava a ruky sú dcéry a synovia.

A v tele je matka, je ako srdce,

A záleží na nej

celá rodina!

Rozhovor bude o tých jednoduchých povinnostiach v rodine, ktoré sú pridelené každému členovi rodiny, ktorých zlyhanie vedie ku konfliktom.

Aké sú povinnosti?

Rozsah akcií, ktoré sú niekomu pridelené a ktoré je potrebné vykonať.

Aká je najdôležitejšia zodpovednosť vo vašej rodine?

A čo tvoj otec?

Kto má najviac povinností?

Aké máte povinnosti?

Zmenili sa vekom vaše povinnosti v rodine?

Rodina je základnou bunkou spoločnosti a prirodzeným prostredím pre rast a blaho jej členov a najmä detí. Rodina musí poskytnúť dieťaťu všetko potrebné pre harmonický rozvoj jednotlivca, plný rozvoj v atmosfére šťastia, lásky a porozumenia. Dieťa musí byť plne pripravené na samostatný život v spoločnosti a vychovávané v duchu ideálov proklamovaných v Charte OSN. Dieťa pre svoju telesnú a duševnú nezrelosť potrebuje právnu ochranu a osobitnú ochranu, a to pred narodením aj po ňom. Špeciálnu pozornosť si vyžadujú deti, ktoré sa ocitli v ťažkých situáciách (zanedbané, bez rodičovskej starostlivosti a pod.).

Učiteľka navrhuje zvážiť základné práva a povinnosti dieťaťa z Dohovoru a preukázať ich relevantnosť.

Ďalšia práca študentov na štúdiu obsahu Dohovoru prebieha v skupinách.

Vzorové úlohy pre skupiny:

Prvá skupina: Označte základné práva dieťaťa.

Po druhé: Uveďte hlavné povinnosti dieťaťa.

Uvádzajú sa možné odpovede študentov.

Odpoveď prvej skupiny.

Práva dieťaťa

1. Žiť a byť vychovávaný v rodine, poznať svojich rodičov a spolunažívať s nimi, právo komunikovať s rodičmi a príbuznými.

2. Právo na rodičovskú starostlivosť a výchovu zo strany rodičov, na zabezpečenie vlastných záujmov.

3. Právo na plný rozvoj a rešpektovanie ľudskej dôstojnosti.

4. Právo na ochranu svojich záujmov a zákonných práv.

5. Právo na zmenu priezviska a mena.

6. Právo na výživné od rodičov.

7. Právo vynakladať finančné prostriedky určené na výchovu a vzdelávanie.

8. Vlastníctvo príjmu a darovaného majetku.

9. Vlastníctvo majetku rodičov.

Odpoveď druhej skupiny.

Povinnosti dieťaťa

1. Zdravé dospelé deti sú povinné podporovať svojich zdravotne postihnutých rodičov, ktorí potrebujú pomoc.

2. Zdatné dospelé deti sú povinné postarať sa o svojich rodičov.

3. Deti sú povinné rešpektovať svojich rodičov.

4. Deti sú povinné počúvať názory svojich rodičov.

Pri zvažovaní otázky práv a povinností sa študentom ponúka analýza podobenstva „Klinec výchovy“.

„Môj jediný syn mi ušiel. Keď môj otec vyskúšal všetky spôsoby ovplyvňovania, prišiel s nasledujúcim. Vykopal stĺp oproti domu a po každom previnení jeho syn zatĺkol klinec. Prešiel nejaký čas a na stĺpe nezostalo miesto na bývanie. Bola posiata klincami. Tento obrázok zachytil predstavivosť tínedžera. Potom za každý pozitívny skutok začal otec zo stĺpa vyberať klince. A keď boli preč, chlapec začal plakať.

prečo plačeš? - spýtal sa otec - Koniec koncov, na tyči nezostal ani klinec.

Nie sú tam žiadne klince, ale zostali diery, odpovedal syn.

V rámci rozhovoru môžu študenti položiť nasledujúce otázky: čo symbolizuje stĺp a prečo tínedžer plakal?

Študenti upozorňujú, že pilierom je zákon, klince sú porušením práv a nedodržiavaním povinností, ktoré neminie bez následkov. Tínedžer si svoje chyby uvedomil, no uvedomil si, že po nich stále zostala stopa, ako diery v stĺpiku. Toto podobenstvo je príbehom o nezodpovednosti a o tom, že nie sú práva bez zodpovednosti.

Prečítajte si morálne pravidlá ľudí a kódex morálnych ideálov a odpovedzte na otázku: Majú sa tieto pravidlá v rodine dodržiavať?

Morálne pravidlá ľudí:

1. Musíte byť štedrí k ľuďom.

2. Vždy vo všetkom počúvajte svoje svedomie.

3. Nebuď pomstychtivý, vieš odpúšťať.

4. Rešpektujte názor iných, aj keď s nimi nesúhlasíte.

5. Vždy robte tak, ako chcete, aby sa s vami zaobchádzalo.

6. Starajte sa o všetko živé: o ľudí aj o zvieratá.

7. Dodržujte pravidlá správania.

8. Nezľaknite sa, nebuďte rozmarní, ale robte, ako by ste mali.

9. Buďte úprimní nielen k ľuďom, ale aj k sebe.

Kódex morálnych ideálov:

1. Humánny postoj k ľuďom.

2. Nikdy sa nesnažte robiť nič, z čoho budete mať úžitok len vy.

3. Najprv myslite na druhých a až potom na seba.

4. Ak niečo robíš, tak to rob svedomito.

6. Neprechádzajte okolo tých, ktorí potrebujú pomoc.

7. Buďte spravodliví k sebe a k ľuďom okolo vás.

8. Rešpektujte svojich starších a starajte sa o svojich rodičov.

9. Budujte vzťahy s ľuďmi na dôvere.

10. Robte ľuďom dobre a ono sa vám to vráti.

Prečo je dôležité nezabúdať len na svoje práva, ale aj plniť si svoje povinnosti?

Po dokončení práce môžu byť študenti požiadaní o vyplnenie ESAY na témy: „Moja šťastná rodina“.

Niektoré deti sú pripravené rozprávať o svojich rodinách.

Rodina je prameň, z ktorého čerpáme silu po celý život. Nech sa páči

láskavejší a pozornejší k svojim blízkym!

prikázania:

zachovaj česť svojej rodiny posvätnú;

milujte svoju rodinu a vylepšite ju;

buďte pozorní a citliví, vždy pripravení pomôcť členom svojej rodiny;

daj svojim rodičom radosť;

vedieť nájsť a dokončiť úlohu v prospech a radosť členov vašej rodiny;

život je cesta plná výziev, buď pripravený prejsť ich so cťou.

Moje povinnosti v rodine
Cieľ: Vychovať deti, aby rešpektovali všetkých členov
rodina, uvedomelý a svedomitý prístup k domácim prácam,
k svojim povinnostiam.
Úlohy:
1.
Vytváranie emocionálnej nálady, skupinovej atmosféry
dôvera, súdržnosť detí.
2.
iní.
Naučte deti hovoriť, hovoriť a počúvať
Pozdravujem. Emocionálna nálada.
Priebeh lekcie
1.
Pozdravujem deti.
Darujte všetkým úsmev a zdieľajte svoju dobrú náladu. Veď predsa
láskavý úsmev vám zdvihne náladu, zlepší vaše zdravie a budete sa cítiť dobre
komunikácia a komunikácia s vami sa stáva čoraz zaujímavejšou, pretože
že si každým dňom viac a viac dospelý a s tebou je to už možné
diskutovať o najzávažnejších problémoch.
Určenie témy lekcie.
2.
Chlapci, skôr ako pomenujete tému lekcie, pozrite sa, aké krásne
vety sú napísané:
Máme ťa veľmi radi!
Si nám veľmi drahý!
milujem ťa!
Milujeme ťa!
Čo myslíte, kto zvyčajne hovorí tieto krásne slová a komu?
Takže, o čom sa budeme v triede rozprávať? (o rodine)
Prečo si myslíte, že ľudia žijú v rodinách? Zdôrazňovanie
význam rodiny ľudia dokonca ustanovili Medzinárodný deň rodiny.
Oslavuje sa každoročne v... (3. jarný mesiac) Aký dátum? –
pýtaš sa. - Hádajte sami.
Pri ktorom čísle chýba pár?
14 16 11 13 14
12 18 17 16 18
11 15 12 13 17
Chlapci, vy a ja už vieme, že existujú pravidlá správania
v škole, v divadle, na ulici. Myslíte si, že existujú pravidlá správania sa v
rodina? Pokúsime sa zistiť, či si deti vždy plnia svoje
povinnosti v rodine.
Košík dobrých skutkov.
Teraz poďme zhromaždiť do košíka všetky dobré skutky, ktoré si
urob to doma. (Deti si podávajú kôš z ruky do ruky a volajú svoje
domáce povinnosti)

Nezabúdajte, že ste pomocníkom v rodine.
Rešpektujte a milujte svojich starších.
Postarajte sa o mladších.
Zhrňme si to a sformulujme pravidlo priateľskej rodiny.
1.
2.
3.
Hra s mikrofónom.
ako sú v rodine rozdelené povinnosti medzi dospelých.
Kto vo vašej rodine chodí do práce?
Kto kontroluje hodiny vášho syna?
Kto varí jedlo?
Kto pletie ponožky?
Kto robí ručné práce?
Kto vynáša smeti?
kto robí opravy?
Existujú dva uhly pohľadu:
1.
Muž by sa nemal zapájať do ženských záležitostí. Mal by
robiť v dome iba mužské práce: nosiť ťažké bremená, stavať,
opraviť, vykopať záhradu.
V rodine by si mal každý pomáhať.
2.
Kto má podľa vás pravdu?
Báseň o dvoch bratoch.
Po našom dvore sa prechádzajú dvaja chlapci, dvaja bratia.
Naše deti s nimi nedokážu držať krok vo futbale.
Je ľahké bežať celý deň niekedy proti vetru,
Až tak, že váš vlastný tieň bude o pol metra pozadu!
Potom však dedko vyjde na dvor zavolať vnúčatá na večeru.
Vaše vnúčatá tu nemajú obdobu! - poznamenal niekto dedkovi.
Dedko neochotne povedal: „Áno...“ Potom dodal prísnejšie:
„Vždy ich predbehnem, keď zazvoní zvonček,
Keď súrne potrebujeme chlieb alebo nemáme dostatok soli,
Aj keď som starý, poloslepý a... nie som odborník na futbal."
Na čo musia bratia a chlapci myslieť?
Príbeh "Nikita sny."
Kým sme zametali podlahu, umývali riad, zalievali kvety, Nikita sníval,
ako pomôcť mame.
Možno ošúpem zemiaky! Mama bude prekvapená. Čo ak ona
nechce zemiaky, ale cestoviny, ale neviem, ako ich uvariť?! Radšej mám sex
Zametám, utriem prach a polejem kvety. Mame sa to určite bude páčiť. A
Ak chcem, môžem upiecť koláč.
Nikita prišiel domov, hodil kufrík na stôl, sako na stoličku a klobúk
na posteli. Sadol som si k počítaču, kreslil, hral sám so sebou dámu a
potom prišla mama.
Kedy sa Nikitovi podarilo prerobiť toľko vecí?!
Pracujte vo dvojiciach. Poraďte Nikitovi výberom vhodného príslovia:
1. Veľa slov, ale málo činov.

2. Môj dom je moja pevnosť.
3. Slnko hreje a matka je milá.
4. Neponáhľajte sa jazykom, ponáhľajte sa so svojimi činmi.
Projekt „hrnce 21. storočia“
Dnes v našom živote existuje veľké množstvo strojov,
uľahčenie práce človeka doma. Jedná sa o práčku, umývačku riadu
auto. Ale naša Christina prišla so špeciálnou panvicou, o ktorej
ona ti povie.
všetky produkty sa nalejú naraz, panvica je samotný počítač
nastavuje teplotný režim pre výrobky a čas varenia;
po uvarení sa panvica sama vypne a hlási
tento rodinný príslušník;
panvica má tri priehradky: pre prvú, druhú a tretiu; všetko jedlo
pripravuje súčasne;
varenie sprevádza obľúbená hudba všetkých
rodiny (podľa ich poradia);
Panvica má obrazovku monitorovania varenia. Ak
domáca pani zabudla dať nejaké jedlo, na obrazovke sa rozsvieti kontrolka
úzkosť.
Hra "Áno - Nie"
Čo je potrebné, aby vaša rodina žila zábavný a šťastný život?!
pomáhať si navzájom;
nečistite miestnosť;
relaxujte spolu;
požiadať o nákup hračiek pre seba;
povedzte si navzájom novinky;
hádzať veci;
blahoželám vám k dovolenke.
postarať sa o mladších.
Scéna "Dvaja bratia"
Teraz si povedzme o tých mladších v rodine.
Dajte mi sem červenú ceruzku.
Daj mi to, nakreslím im.
Tebe je jedno, čo čmáráš, ale ja maľujem obraz.
Dobre, vezmi si to. Ukáž mi obrázok.
Nechaj ma na pokoji, malý poter! Nezasahujte!
Poďme diskutovať o tom, čo sme videli.
O akej rodine sme ešte nehovorili?
Hra mysle
1.Sedem bratov má jednu sestru. Koľko detí je v rodine?
2. Dieťa môjho otca, ale nie môj brat. kto to je?
3.Volám sa Yura. Moja sestra má len jedného brata. Ako sa volá tvoj brat?
moja sestra?

„Interakcia medzi rodinou a školou“ – Vypracujte program interakcie medzi rodinou a školou. Projekt. Kritériá efektívnosti projektu: Ciele projektu. Etapy realizácie projektu. Cieľ projektu. Organizačné aktivity na realizáciu cieľov projektu. Relevantnosť. Rodičia deti učitelia. Model na šírenie pozitívnych skúseností interakcie medzi rodinou a školou.

„Rodina 6. ročníka“ - Uspokojuje potreby lásky, duchovnej komunikácie a voľnočasových aktivít. Spoločné hospodárenie, plánovanie rozpočtu; Starostlivosť o maloletých a starých ľudí. V Rusku je viac mužov ako žien. Rodina. Odpoveď „áno“ alebo „nie“ V spoločnosti je viac sociálnych skupín ako ľudí. Opakujeme: Funkcie rodiny:

"Rodina, rodičia a deti" - Verte v ľudskosť, ak prídu problémy. Vieme, ako si navzájom povedať milé slová? - Byť schopný podporiť v ťažkých časoch. Vážení rodičia, chlapci! Buďte v súlade s pravdou, nedovoľte, aby sa mladí a starí dostali do problémov. Psychologická nálada. 2. fáza čo je šťastie? A.S. Makarenko. Zadanie: vytvorte kritériá pre dospelých „Dobrí rodičia sú...“.

„Práva a povinnosti študenta“ - Povinnosti študenta. Povinnosti študentov počas prestávky. Žiak nesmie nikoho urážať ani urážať. Počas vyučovania musí žiak mlčať. Žiak nemá právo dotýkať sa cudzích vecí. Práva študentov. Počas prestávky žiak nesmie kričať ani utekať. Práva a povinnosti študenta. Povinnosti žiaka na vyučovacej hodine.

"Rodina a materská škola" - "Otec, mama, som športová rodina." Práca so slaným cestom. Dospelí a deti sa hrajú! Majstrovská trieda od rodičov! Majstrovská trieda pre rodičov. Vzdelávacia hra s rodičmi „Akí sme – deti a dospelí“. Práca s látkou. Z ich prítomnosti sa tešia nielen rodičia, ale aj staré mamy. Šťastné začiatky!

„Práva a povinnosti rodičov“ - Uveďte meno. Vylúčiť: Administratívna zodpovednosť. Rodičia sú povinní: Rodičia majú rovnaké práva a nesú rovnakú zodpovednosť (článok 61 RF IC). Rodičia majú právo: Pozbavenie rodičovských práv. Pokoj, šťastie v rodine, Chlieb, soľ na stole... zanedbanie hrubosť krutosť ponižovanie urážka vykorisťovanie Čl. 65 RF IC.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Ako sa zbaviť svojho manžela a prinútiť ho opustiť rodinu Ako sa navždy zbaviť manžela tyrana
Ako sa môžete zbaviť manžela tyrana, bohužiaľ, manželia sa vedia správať...
Esej na tému: Moje domáce povinnosti Morálne pravidlá ľudí
Cieľ: vytvoriť si predstavu o práci, o úlohe práce pri formovaní osobnosti dieťaťa...
Tabuľka veľkostí orto sandálov Sursil
Video: Sandále Sursil Ortho Antivarus, mod. AV09-001* Vyberte veľkosť:Var...
Manželská čiara na ruke
Čiary zrady - na ruke sa dajú vysledovať a vypočítať rovnakým spôsobom ako ostatné vlastnosti...
Dobre sme sa pobavili, ale... Aké krásne je opustiť chlapa
Žiaľ, ideálne vzťahy neexistujú a každá žena sa aspoň občas zamyslí nad...