Sportas. Sveikata. Mityba. Sporto salė. Dėl stiliaus

„Kosmonautikos dienos“ pamokos antroje jaunesniųjų grupėje santrauka. Išsami integruota pamoka tema „Kosmonautikos diena“ antroje jaunesniųjų grupėje.Kosmonautikos diena pirmoje jaunesniųjų grupėje.

Atviros pamokos antroje jaunesniojoje grupėje santrauka tema: „Pirmieji kosmonautai“.

Tikslas:

Suteikite vaikams idėją apie kosmosą ir pirmąjį kosmonautą Yu. Gagariną. Ugdykite susidomėjimą astronautika.

Skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų dorinį ir patriotinį ugdymą.

Stiprinti vaikų gebėjimą programomis perteikti paprastus daiktų ir tikrovės reiškinių vaizdus.

Ugdykite norą būti stipriam ir drąsiam. Sukurti sveiką gyvenimo būdą.

Suaktyvinkite žodyną: kosmosas, astronautas, skafandras, raketa.

Įranga: Yu.A. portretas. Gagarinas, paveikslėliai, kuriuose vaizduojama Žemės planeta, kosminis palydovas ir laivas, šunys Belka ir Strelka; medžiagos kiekvienam vaikui.

Parengiamieji darbai: pokalbis tema „Kosmosas“, susipažinimas su knygomis apie kosmosą; piešiniai apie erdvę, žaidimo situacijas (žaidimas lauke) „Žvaigždžių vartai“.

Pamokos eiga:

Stende – pirmojo kosmonauto Jurijaus Gagarino portretas, amatai, knygos, albumai apie kosmosą.

Pedagogas:

Vaikinai, ar žinote, kas yra astronautai? (Atsakymai.)

Ar žinote, kad 1961 metų balandžio 12 dieną sovietų kosmonautas Jurijus Aleksejevičius Gagarinas erdvėlaiviu „Vostok-1“ pirmą kartą pasaulyje apskriejo Žemę. (Portretas). Pirmasis jo skrydis į kosmosą buvo pats sunkiausias ir pavojingiausias. Tačiau pasitikėjimas ir noras užkariauti erdvę įveikė visas kliūtis.

Balandžio 12-oji, vaikinai, yra šventė ne tik astronautams, bet ir dalyvaujantiems kosminių raketų kūrime – dizaineriams. Jie sugebėjo sukurti pirmąjį kosminį palydovą. (Rodyti paveikslėlį). Pirmiausia į kosmosą išskrido šunys Belka ir Strelka, o paskui – žmogus. (Rodyti paveikslėlį). Iš kosmoso Jurijus Gagarinas pamatė mūsų planetą – Žemę, ji buvo apvali ir jam atrodė labai maža. (Rodyti paveikslėlį). Jis atliko žygdarbį, nes buvo pirmasis žmogus, užkariavęs kosmosą.

Vaikai, koks turi būti žmogus, skristi į kosmosą? (Atsakymai).

Ką reikia daryti, kad būtum stiprus, drąsus, sveikas? (Atsakymai).

Ką dėvi astronautas? (Atsakymai).

Kūno kultūros minutė:

„Skrendame raketa

Pažiūrėk į mėnulį

Esame sveiki vaikai

Mūsų darželyje.

Štai viskas - skrydis baigėsi,

Žvaigždžių laivas „ilsisi“.

(Bėk ant kojų pirštų ratu, rankos išilgai kūno atitrauktos atgal. Fizinis pratimas: Rankos – į priekį, aukštyn, į šonus, žemyn.

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, žmogus norėjo skristi į kosmosą? (Atsakymai.)

Ar norėtumėte skristi į kosmosą?

Kokio tipo transportas padės mums patekti į kosmosą? (Atsakymai).

Didaktinis žaidimas „Pastatyk raketą“.

Vaikams siūlomas geometrinių formų rinkinys, iš kurio reikia sukonstruoti raketą.

Danguje ryškiai šviečia žvaigždės,

Jie spindi kaip karoliukai.

Mūsų Gagarinas – vaikai žino

Prieš visus pasaulio žmones.

Aplankė žvaigždes.

Nagi, vaikinai,

Žaiskime astronautus

Visi skrisime į kosmosą.

Mes ruošiamės skristi,

Statome naują žvaigždėlaivį!

(Kvieskite vaikus į darbo vietas, kuriose iš anksto buvo paruoštos medžiagos individualiam pritaikymui „Raketa“. Parodykite raketos pavyzdį ir paaiškinkite, kaip klijuoti jos dalis.)

Užpildžius paraišką, vaikų darbeliai rodomi stende.

Vaikai, įsivaizduokite, kad esate astronautai. Jie patys statė raketas ir skrido į kosmosą. Tegul kiekvienas iš jūsų papasakos apie savo raketą: kokia ji yra, kokia jos nosis, kokie stabilizatoriai, kokia liepsna sklinda iš antgalio.

Tuo mūsų pamoka baigta. Šauniai padirbėta! Visi atliko užduotį. Ačiū visiems.


Savivaldybės valstybinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Vengerovskio lopšelis-darželis Nr.4

Projektas jaunesniojoje

grupė

„Kosmonautikos diena“

Projekto vadovas: mokytojas, S.A. Bondarenko

Vengerovo 2016 m

Projekto aktualumas: Prieš kelis dešimtmečius nedaugelis vakarykščių berniukų nenorėjo tapti astronautais. Ši svajonė šiuolaikiniams vaikams visai neaktuali. Tuo tarpu kosminiai piratai, žvaigždžių karai ir kitos ateivių būtybės yra jų mėgstamų animacinių filmų herojai. Išgalvoti veikėjai dezinformuoja ikimokyklinukus, pasakodami apie neegzistuojančias planetas, dažnai sukelia jiems neigiamas emocijas ir prisideda prie baimių atsiradimo. Todėl svarbu kompetentingai organizuoti darbą, siekiant plėtoti vaikų idėjas apie erdvę.

Problema: vaikai nežino šventės - Kosmonautikos dienos, apie pirmąjį Jurijaus Aleksejevičiaus Gagarino skrydį į kosmosą. Šis projektas buvo sukurtas šiai problemai išspręsti.
Problemos pagrindimas:
1. Tėvai nepakankamai dėmesio skiria Rusijos šventėms, būtent Kosmonautikos dienai.
2. Vaikai neturi žinių apie kosmosą, pirmąjį į kosmosą išskridusį žmogų ar apie šventės Rusijoje egzistavimą – Kosmonautikos dieną.

Projekto tipas: pažintinis ir kūrybingas.
Projekto tipas: trumpas.
Projekto dalyviai: jaunesniųjų grupės „Bitės“ vaikai, mokytojai, tėveliai.

Tikslas: Supažindinkite vaikus su Rusijos švente - Kosmonautikos diena, su kosmosu, su pirmuoju kosmonautu Yu.A. Gagarinu.

Užduotys:
1. Suteikite vaikams žinių apie Rusijos šventę - Kosmonautikos dieną, apie kosmosą, apie pirmąjį kosmonautą Yu.A. Gagariną. Sukelkite susidomėjimą žiūrėdami į iliustracijas apie erdvę. Mokyti aktyvumo ir kolektyvizmo.
2. Aktyvinti klausos ir regos analizatorius, lavinti vaikų kalbą, vaizduotę ir mąstymą. Ugdykite įgūdžius bendrauti tarpusavyje, skatinkite vaikus bendradarbiauti.
3. Ugdykite pagarbą žmonėms, dirbantiems erdvėje, discipliną ir smalsumą. Ugdykite meilę ir pasididžiavimą savo šalimi. Ugdyti vaikų gebėjimą klausytis suaugusiųjų.
4. Suaktyvinkite žodyną: planeta, erdvė, žvaigždynas, raketa, skafandras, mėnulis, visata, astronautas.

Numatomas projekto rezultatas:
1. Vaikų domėjimasis erdvės tema, jų pažintinės veiklos pasireiškimas.
2. Vaikai patys imasi iniciatyvos: žiūri iliustracijas, dalyvauja pokalbiuose, klausinėja; Jie pagal savo sumanymus konstruoja raketas iš statybinių medžiagų, konstravimo komplektų, savo darbe demonstruoja kūrybiškumą ir detalumą.
3.Jiems patinka piešti, lipdyti ir žaisti.


Projekto veiklos produktas: Grupės ir priėmimo projektavimas; vaikų darbelių paroda „Kelionės į kosmosą“; kelionių aplankas tėvams „“ Šventė Balandžio 12 d. - Aviacijos ir kosmonautikos diena Jurijus Aleksejevičius Gagarinas - pirmasis žmogus kosmose. Kosmonautikos istorija“, kartu su tėvais sukurtų vaikų darbų paroda „Ši nuostabi erdvė“.

Projekto įgyvendinimas:

Darbas su tėvais:


- konsultacija „Vaiko supažindinimas su kosmosu“;
- aplankas – perkraustymas „Šventė Balandžio 12-oji - Aviacijos ir kosmonautikos diena
Jurijus Aleksejevičius Gagarinas - pirmasis žmogus kosmose. Astronautikos istorija“;
- pokalbis „Kokiomis darbo formomis galima supažindinti vaikus su kosmosu, Kosmonautikos dienos švente, pirmuoju kosmonautu“;
- kartu su vaikais piešiniai „Ši nuostabi erdvė“.

Darbas su vaikais (žr. priedus):


1. Medžiagos tema „Kosmosas“ peržiūra;
2. Pokalbis „Koks tai dangus?“;
3. Aplikacija „Kelionės į kosmosą“;
4. Eilėraščių skaitymas, mįslių uždavimas tema „Erdvė“;
5. Raketų, žvaigždžių, lėktuvų, saulučių išdėliojimas iš skaičiavimo pagaliukų (persidengiant) (arba geometrinių figūrų išdėliojimas);
6. Lauko žaidimai: „Saulė ir lietus“, „Saulėtieji zuikiai“;
7. Pirštų gimnastika „Debesys“, „Šviečia saulė“;
8. Vaidmenų žaidimas „Skrydis į kosmosą“;
9. Kvėpavimo pratimai „Breeze“;
10. Kūno kultūros pamoka „Raketa“;
11. Žiūrėti animacinius filmus „Mikė Pūkuotukas“, „Mėnulyje nežinia“.
Darbo rezultatas:
1. Darbų paroda „Ši nuostabi erdvė“
2. Kolektyvinis darbas su vaikais „Kelionės į kosmosą“

Programos

Pokalbis „Koks ten dangus?

Užduotys. Atgaivinti vaikų atmintyje holistinį dangaus vaizdą, reiškinius danguje, suaktyvinti vaikų emocinę sferą ir taip sukelti norą dalyvauti pokalbyje. Visų psichinių procesų aktyvinimas užduodant vaikams klausimus. Žodyno turtinimas.
Pokalbio eiga:
Pedagogas:
Vaikai, kiekvieną dieną einame į lauką ir žiūrime... (vaikų atsakymai). Pakėlę galvas į viršų sužinome, ar šiandien debesuota, ar giedra, debesuota ar lietus. Kas yra dangus? (vaikų atsakymai). Dabar klausykite eilėraščio:
Juoda, raudona, mėlyna, raudona
Dangus įvairus.
Rytas, kaip ir vakaras, šviečia raudonai,
Juoda naktį, kai užgęsta žvakės
Lempos, žibintai ir žibintai,
Matai žvaigždes ir mėnulį. Žiūrėk.
Rytas. Ir saulė siunčia spindulius,
Mūsų dangus vėl tampa mėlynas.
Pedagogas:
Dangus yra didžiulė erdvė virš žemės. Kartais tai išreiškiama kaip mėlynas dangaus kupolas. Dangus yra visa erdvė, kurią matome virš savo galvų. Pasakyk man, vaikinai, koks yra dangus? (vaikų atsakymai).
Pedagogas:
Dieną šviesi, mėlyna arba tamsiai mėlyna. Giedromis dienomis danguje šviečia saulė. Naktį dangus tamsėja, pasidaro juodas, papuoštas žvaigždėmis ir mėnuliu. Debesys sklando dangumi ir dieną, ir naktį, tačiau kartais dangus būna giedras, giedras ir be debesų. Debesys yra mažų vandens lašelių arba mažų ledo gabalėlių rinkinys (šaltuoju metų laiku atmosferoje kondensuojasi vandens garai). Ore visada yra vandens garų. (Pokalbio metu mokytoja paaiškina, pritaria vaikų atsakymams, juos apibendrina, visada parodo vaizdinę medžiagą – koks ten dangus: giedras, niūrus, juodas, žvaigždėtas, saulėtas, debesuotas, kas vyksta danguje: vaivorykštė, lietus, perkūnija, žaibas, debesys ir pan.. Pokalbis turi būti emocingas, gyvas, didinti vaikų aktyvumą.. Pokalbio metu mokytojas kartais pateikia naujos informacijos, siekdamas patikslinti ar pagilinti vaikų žinias apie objektus ir reiškinius. klausimas (Kodėl dangus juodas ir niūrus? Kas ten danguje? Kaip atrodo debesys?) Naudojamos žodyno darbo technikos – mokytojas paaiškina atskirų žodžių reikšmę, kartu su mokytoju kartoja žodį choru). Pokalbį galite baigti skaitydami eilėraštį arba užduodami mįslę:
Nieko nėra aukščiau už dangų
Ten vaikšto debesys.
Dangus kvėpuoja,
Žvaigždės danguje iš toli
Lyg karoliukai mirga
Puošdamas dangų,
Ir ryte jie dingsta,
Tirpsta kaip sapnas.
Danguje laisvai skraido paukščiai,
Tik jiems suteikiami sparnai,
Tačiau kartais žmonės svajoja:
Jie skraido virš žemės.
Dešinėje yra dangus, kairėje yra dangus,
Na, skrendi, skrendi:
Arba tai tiesa, arba fikcija,
Iš karto nepasakysi!
Kaip neužmirštamos gėlės -
Švelni mėlyna.
Kartais, kaip rugiagėlės,
O kartais kaip jūra!
Tačiau būna dienų, kai
Piktas ir tamsus
Štai tada jis pakeičia spalvą -
Jis susiraukia ir pajuoduoja.
Naktį - ryškiose žvaigždėse,
Dieną – su švytinčia saule!
Su debesimis, sniego spalva...
Kas čia? Tai... (Dangus.)

Medžiagos tema „Kosmosas“ apžvalga


Pristatymo „Kelionės į kosmosą su Dunno“ ir animacinių filmų peržiūra



Eilėraščių „Erdvė“ tema skaitymas, mįslių uždavimas

Žemė
Yra viena sodo planeta
Šioje šaltoje erdvėje.
Tik čia miškai triukšmingi,
Skambinti migruojantiems paukščiams,
Tai vienintelis, ant kurio jie žydi
Slėnio lelijos žalioje žolėje,
O laumžirgiai tik čia
Jie nustebę žiūri į upę...
Rūpinkitės savo planeta -
Juk kito tokio nėra!
Jakovas Akimas
xxx
saulės sistema
Pirmiausia sutinka saulės audras
Nepagaunamas, mažasis Merkurijus.
Antrasis, už jo, skrenda Venera
Su sunkia, tankia atmosfera.
Ir trečia, karuselė sukasi,
Mūsų žemiškasis lopšys.
Ketvirta – Marsas, surūdijusi planeta,
Raudonai oranžinė.
Ir tada jie skuba kaip bičių spiečius,
Asteroidai savo orbitoje.
Penkta – Jupiteris, labai didelis
Tai aiškiai matoma žvaigždėtame danguje.
Šešta – Saturnas, prabangiuose žieduose,
Žavinga, po saulės spinduliais.
Septinta - Uranas, atsigulk kaip sofos bulvė,
Juk jo ilgas kelias sunkus.
Aštuntas – Neptūnas, ketvirtasis dujų milžinas
Dandy gražiais mėlynais marškiniais.
Plutonas, Charonas, devintasis sistemoje,
Tamsoje, duetas, kol laikas toli
xxx
Šviesk mums, saule, šviesk...
Jakovas Akimas
Su tavimi lengva gyventi!
Ir net daina pakeliui
Ji dainuoja pati.
Už debesų nuo mūsų
Neik, neik!
Ir miškas, ir laukas, ir upė
Šiluma ir saulė laukiami.
- Šviesk mums, saule, šviesk mums,
Neik už debesų!
Ryškioje saulėje ežiukai
Spygliai auga greičiau.
- Gandas paskleistas veltui,
Kad saulė mus trikdo.
Varlė retkarčiais krūpteli,
Taip pat mėgsta sušilti!
- Šviesk mums, saule, šviesk mums,
Atsikėlusi anksti ryte.
Kol tu čia, mes neišskrisime
Į pietus, į užsienio šalis.
xxx
Kelionė Mėnulyje
Gianni Rodari
- Prie mėnulio jūros
Ypatinga paslaptis -
Tai neatrodo kaip jūra.
Šios jūros vandenys
Nė trupučio
Ir žuvies taip pat nėra.
Jo bangose
Neįmanoma nardyti
Tu negali jame apsitaškyti,
Tu negali nuskęsti.
Maudykitės toje jūroje
Patogu tik tiems
Kas plaukia
Jis vis tiek negali to padaryti!
xxx
JURIJUS GAGARINAS
Vieną dieną paklausiau tėčio:
„Kas yra Jurijus Gagarinas?
Jis tikriausiai labai svarbus
Aš daug apie jį nežinau...“
Ir tada tėtis man atsakė:
„Džiaugiuosi, kad paklausei manęs apie tai,
Jis yra drąsus ir drąsus pilotas,
Jis šlovino šalį visame pasaulyje.
Gagarinas buvo pirmasis pasaulyje
Kas kadaise skrido į kosmosą?
Mūsų planetos berniukams
Jis davė man svajonę tapti astronautu.
Dabar aš didžiuojuosi, kad žinau
Kas buvo Jurijus Gagarinas?
Paklausk manęs, aš tau atsakysiu išdidžiai:
Jis yra astronautas, pirmasis pasiekęs žvaigždes
Noriu tapti astronautu
Gagarinas man yra pavyzdys.
Jis pirmasis išskrido į kosmosą
Tada SSRS.
Visas pasaulis klausėsi susijaudinęs -
Argi ne visiems tai stebuklas?!
Pirmą kartą skrido į kosmosą
Sovietinis žmogus!
Nuo to laiko praėjo daug metų.
Esame pripratę
Ten atsitiko ką aplankyti
Jau ne vienas.
Čia yra Kosmonautikos diena.
as irgi noriu -
Man tiesiog reikia užaugti -
Ir aš skrisiu į kosmosą!!!
Autorius – Tatjana Šapiro
xxx
Gražus žvaigždėtas dangus,
Planetų pasaulis yra gražus.
Bet aš tau pasakysiu rimtai:
Nėra gražesnės žemės!
Tegul Paukščių Takas šliaužia
Dulkių deimantai,
Bet jis tiki, laukia, tikisi
Mylimoji Žemė,
Tegul tolima galaktika
Ir šaukia ir šaukia,
Tačiau kosmonautikos šventėje
Aplinkui žydi pavasaris,
O širdis tokia pasitikinti
Jis atsitrenkia:
Įrodyta, patikrinta
Nėra gražesnės žemės!
xxx
Rimma Aldonina
Žvaigždės
Kas yra žvaigždės?
Jei jie jūsų paklaus -
Atsakykite drąsiai:
Karštos dujos.
Ir taip pat pridurk,
Dar daugiau – visada
Branduolinis reaktorius -
Kiekviena žvaigždė

Susidomėjimas kosmosu pabunda ankstyvame amžiuje. Vaikus su kosmosu galite pradėti supažindinti mįslių pagalba.Jas mėgsta visi vaikai, nes vaikiškos mįslės daro pasaulio suvokimą šviesesnį. Tai ne tik intelektualinė mankšta, skirta lavinti vaikų mąstymą, tai viena iš žodinio liaudies meno rūšių, kai komiškai, supaprastinta forma parodomi ryškiausi daiktų ar reiškinių ženklai, vaikai supažindinami su gyvūnu ir augalų pasaulis.
Yra specialus vamzdis
Jame matoma Visata,
Pamatykite žvaigždžių kaleidoskopą
Astronomai... (teleskopas)
Yra specialus erdvėlaivis,
Jis visiems siunčia signalus į Žemę.
Kaip vienišas paslaptingas keliautojas,
Orbitoje skrenda dirbtinis... (palydovas)
Nėra pradžios, nėra pabaigos
Nėra pakaušio, nėra veido.
Visi žino: ir jauni, ir seni,
Kad ji yra didžiulis kamuolys.
(Žemė)
Kas keičia drabužius keturis kartus per metus? (Žemė)
Danguje kabo geltona lėkštė.
Geltona lėkštė suteikia visiems šilumos.
(Saulė)
Prie durų, prie lango
Jokio beldimosi nebus
Ir pakils
Ir tai pažadins visus.
(Saulė)
Pas močiutę virš trobelės
Kabo gabalas duonos.
Šunys loja ir negali to gauti.
(mėnuo)
Tamsoje mirksi didžiule uodega,
Skubėjimas tarp ryškių žvaigždžių tuštumoje
Ji ne žvaigždė, ne planeta,
Visatos paslaptis - ... (kometa)
Apšviečia kelią naktį,
Neleidžia žvaigždėms užmigti.
Tegul visi miega, ji neturi laiko miegoti,
Mums danguje šviesa... (Mėnulis)

Lauko žaidimai

"Saulė ir lietus"
Tikslas:
Ugdyti vaikų gebėjimą bėgti visomis kryptimis, neatsitrenkiant vienas į kitą, greitai reaguoti į signalą.
Žaidimo eiga: Vaikai sėdi ant kėdžių. Kai mokytojas sako saulėta - visi vaikšto, žaidžia, lyja - jie greitai bėga į savo vietas.
Lietus, lietus, smagiau -
Lašinkite, nepagailėkite nė lašo,
Tik nežudyk mūsų,
Neveltui belskite į langą!

"Saulėtieji zuikiai"
Tikslas:
Išmokite atlikti įvairius judesius, lavinkite regėjimo pojūčius, formuokite idėjas apie šviesą ir tamsą.
Medžiaga: veidrodis.
Žaidimo eiga: Pasirinkę momentą, kai pro langą žvilgčioja saulė, veidrodžiu pagauk šviesos spindulį ir atkreipk vaikų dėmesį į tai, kaip saulės spindulys šokinėja ant sienos, lubų, kėdžių... Pasiūlykite paliesti šviesos tašką - pagauti saulės spindulį.
Saulėti zuikiai
Šokinėja ant sienos
Saulėti zuikiai,
Jie šuoliuoja tylėdami.
Ryškus saulės spindulys
Jis įleido zuikius.
Merginos ir berniukai
Spindulėlis mane pažadino.

Pirštų gimnastika

"Saulė šviečia"
Tikslas:
Lavinti koreliacinius rankų judesius, smulkiąją pirštų motoriką, išmokti atsegti ir užsegti skalbinių segtukus.
Medžiagos: Geltonas apskritimas (dvipusis), pagamintas iš storo kartono, kurio skersmuo 15 cm, drabužių segtukai.
Žaidimo eiga. Pradėkite žaidimą pasakojimu: „Pažiūrėk pro langą: matai, kaip ryškiai šviečia saulė. Padarykime tą pačią saulę. Šį ratą (šou) paversime saule. Mes suteiksime jam keletą spindulių“. Parodykite vaikams, kaip pritvirtinti skalbinių segtukus prie apskritimo kraštų. Atkreipkite dėmesį į tai, kad skalbinių segtuko galus reikia spausti dviem pirštais vienu metu. Tada pakvieskite vaikus „pašalinti“ spindulius. („Dabar saulė nešviečia ryškiai“).

"Debesys"
Supynėme pirštus
Ir jie ištiesė rankas.
Na, dabar mes esame iš Žemės
Nustumiame debesis.
(Pratimai atliekami stovint. Vaikai supina pirštus, ištiesia rankas delnais į priekį, o tada pakelia aukštyn ir ištiesia kuo aukščiau).

Kvėpavimo pratimai „Veterok“:

lavinti taisyklingo nosies kvėpavimo įgūdžius; gilaus iškvėpimo formavimas. (Mokytojas demonstruoja taisyklingą pratimo atlikimą: įkvėpkite per nosį, lūpas suformuokite į vamzdelį ir ilgai pūskite, kaip vėjelis. Įkvėpdami įsitikinkite, kad burna užmerkta. Kartokite 4-5 kartus).

Kūno kultūros pamoka „Raketa“

Vienas-du, ten raketa.
(vaikas pakelia rankas aukštyn)
Trys ar keturi, greitai pakilkite.
(išskleidžia rankas į šonus)
Kad pasiektų saulę
(apskritimas rankomis)
Astronautams reikia metų.
(suima rankas prie skruostų, papurto galvą)
Bet brangioji mes nebijome
(rankos į šonus, kūnas pasviręs į kairę ir į dešinę)
Kiekvienas iš mūsų yra sportininkas
(sulenkia alkūnes)
Skraido virš žemės
(išskleidžia rankas į šonus)
Pasisveikinkime su ja.
(pakelia rankas aukštyn ir mojuoja)


Programa „Kelionės į kosmosą“

Užduotys. Sukelti susidomėjimą kurti kolektyvinę kompoziciją „Kelionės į kosmosą“. Išmokykite vaikus padaryti raketos atvaizdą iš paruoštų formų (kvadrato, trikampio, įvairaus dydžio apskritimų). Stiprinti gatavų formų klijavimo įgūdžius. Sudaryti sąlygas savarankiškai parinkti medžiagas ir meninės raiškos priemones. Ugdykite formos ir kompozicijos pojūtį. Ugdykite smalsumą ir pasitikėjimą.
Preliminarus darbas:
Pokalbis apie erdvę (atvirukai, nuotraukos, mokymo priemonės). Lauko žaidimai „Saulė ir lietus“. Raketos dėliojimas iš įvairių daiktų (pieštukų, skaičiavimo pagaliukų, raištelių).

Pirštų gimnastika „Kosmonautas“.
Tamsiame danguje spindi žvaigždės,
(Pirštai suspaudžia ir atspaudžia)
Astronautas skrenda raketa.
(Delnai suglausti virš galvos)
Diena lekia, o naktis lekia
Ir jis žiūri į žemę.
Jis mato laukus iš viršaus,
(sujungti pirštus)
Kalnai, upės ir jūros.
(Rankos išskėstos į šonus)
Jis mato visą pasaulį,
Žemės rutulys yra mūsų namai.
(Delnai virš galvos „stogas“).
Medžiagos, įrankiai, įranga.
vatmano popierius yra mėlynas (pilkas, violetinis), popierinės formos - kvadratai, trikampiai, apskritimai, klijai. Medžiaga peržiūrai.
Pamokos turinys.
Mokytojas skaito vaikams eilėraštį „Raketa“:
Pilotas kosminėje raketoje
pažvelgė į Žemę iš viršaus.
Dar niekas, niekas pasaulyje
Tokio grožio dar nemačiau.

Mokytojas iš geometrinių figūrų (kūno – kvadratų, nosies-trikampio ir kt.) ant flanelgrafo ar magnetinės lentos nupiešia raketos atvaizdą. Atkreipia vaikų dėmesį į darbui paruoštas dalis. Vaikai daro programas.
Dinaminė pauzė „Raketa“
Ir dabar mes su jumis, vaikai,
(Stovėkite ant kojų pirštų ir pakelkite)

Mes skrendame raketa.
(Pakelkite ir ištempkite kuo aukščiau)
Atsistokite ant kojų pirštų,
Ir tada nuleiskite rankas.
(Sklandžiai nuleiskite rankas žemyn).
Vienas du trys! Ištempti.
(Pasiekti).
Štai raketa skrenda aukštyn!
(Lengvai bėgiodami bėkite vietoje.)
Po pamokų.
Parodos „Kelionės į kosmosą“ dizainas. Eilėraščio skaitymas:
G. Sapgiras
Išskėsdamas ugningą uodegą,

Kometa veržiasi tarp žvaigždžių.

- Klausyk, žvaigždynai,
Paskutinės naujienos,
Nuostabios naujienos
Dangiškos naujienos!
Skubėdamas laukiniu greičiu,
Buvau pas Saulę.
Tolumoje mačiau Žemę
Ir nauji Žemės palydovai.

Aš skridau nuo Žemės,
Laivai plaukiojo paskui mane!







Konsultacija „Vaiko supažindinimas su kosmosu“.

Erdvė - tai didžiulė erdvė be galo ir krašto, supanti mūsų planetą. Šioje erdvėje juda žvaigždės, aplink jas sukasi planetos, skrenda kometos ir meteorai.
Žemė - tai planeta, kurioje mes gyvename. Iš kosmoso jis atrodo kaip gražus mėlynas rutulys (su vaikais pažiūrėkite į Žemės rutulį ar planetų iliustracijas). Didžiąją Žemės dalį dengia mėlynas didžiulių vandenynų vanduo. Baltos dėmės yra debesys, sniegas ir ledas. Žemė – didžiuliai žalsvai rudos spalvos plotai, akmenimis ir žemėmis užklotos erdvės.
Žemė – Tai vienintelė mums žinoma planeta, tinkama gyventi. Žmonės, augalai ir gyvūnai gali gyventi Žemėje, nes nėra nei per karšta, nei per šalta. Žemėje yra vandens gerti ir oro, kuriuo galima kvėpuoti. Jie būtini visiems gyviems organizmams.
Planeta Žemė kartu su kitomis planetomis, kometomis, asteroidais ir meteoritų medžiaga yra Saulės sistemos dalis, kuri savo ruožtu yra didžiulės žvaigždžių sistemos – Galaktikos – dalis. Saulės sistemą sudaro devynios didelės planetos su palydovais ir viena žvaigždė – Saulė, aplink kurią sukasi visi sistemos kūnai.

„Kodėl mėnulis virsta mėnesiu?

Mėnulio išvaizda keičiasi kiekvieną dieną. Iš pradžių atrodo kaip siauras pjautuvas, vėliau tampa pilnesnis ir po kelių dienų tampa apvalus. Dar po kelių dienų Mėnulio pilnatis pamažu mažėja ir vėl tampa kaip pusmėnulis. Pusmėnulis dažnai vadinamas mėnesiu. Jei pusmėnulis pasuktas į kairę, kaip raidė „C“, tada jie sako, kad mėnulis „sensta“ ir netrukus visiškai išnyksta. Ši mėnulio fazė vadinama „jaunatimi“. Tada pamažu Mėnulis iš siauro į dešinę pasukto pusmėnulio vėl virsta pilnu. Prieš tapdamas pilnas, jis „auga“. Norėdami paaiškinti, kad Mėnulis yra toks skirtingas ir palaipsniui keičiasi iš vos pastebimo „pjautuvo“ į apvalų ryškų grožį, galite kreiptis į modelį su gaubliu. Norėdami tai padaryti, jums reikės gaublio, tam tikro šviesos šaltinio, pavyzdžiui, žvakės ir mažo rutulio - „Mėnulio“. Parodykite vaikams, kaip Mėnulis sukasi aplink Žemę, kas atsitinka su apšvietimu ir kaip jis veikia Mėnulio išvaizdą. Aplink Žemę besisukantis Mėnulis į ją pasisuka visiškai apšviestu paviršiumi, kartais iš dalies apšviestu, kartais tamsiu. Štai kodėl visą mėnesį Mėnulio išvaizda nuolat keičiasi (nagrinėjamos iliustracijos, vaizduojančios mėnulį, mėnesį).
Palydovas netoli planetos,
Šviečia atspindėta šviesa.
Dabar kaip mėnuo, dabar apvalus,
Suteikia mums mažai šilumos.
Traukia vandenį už nugaros
Vandenynuose iš dangaus,
Ir taip vanduo
Juda pirmyn ir atgal
Yra atoslūgiss.
Ir ji taip pat graži
Jei viskas apšviesta -
Danguje yra pilnatis.

„Planetos ir žvaigždės“.
Mūsų Žemė yra didžiulis kamuolys. Viskas, kas supa mūsų Žemę, įskaitant pačią planetą, vadinama Visata arba erdve. Erdvė yra labai didelė, ir kad ir kiek skristume raketoje, niekada nepasieksime jos krašto. Be mūsų Žemės, yra ir kitų planetų: Marsas, Venera, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Merkurijus, Neptūnas, Plutonas. Be planetų, yra ir žvaigždžių.
Žvaigždės yra didžiuliai švytintys ugnies kamuoliai. Saulė taip pat yra žvaigždė, tai karštas dujų kamuolys, šviesos, šilumos ir gyvybės šaltinis Saulės sistemoje. Jis yra arti Žemės, todėl matome jos šviesą ir jaučiame jos šilumą. Yra daug kartų didesnių ir karštesnių už Saulę žvaigždžių, tačiau jos šviečia taip toli nuo Žemės, kad mums atrodo tik maži taškeliai naktiniame danguje. Kad vaikas suprastų šį reiškinį, galite palyginti žibintuvėlio šviesą dieną ir vakare tamsoje. Dieną, esant ryškiai šviesai, žibintuvėlio spindulio beveik nesimato, tačiau vakare jis šviečia ryškiai. Žvaigždžių šviesa panaši į žibinto šviesą: dieną ją užtemdo Saulė (gatve stebint saulę ir žvaigždes vaikštant su vaiku). Todėl žvaigždes galima pamatyti tik naktį. Su kūdikiu dainuokite dainą „Sunshine“:
Taip teka saulė -
Aukščiau, aukščiau, aukščiau!
(Vaikai lėtai pakelia nuleistas rankas ir atsistoja ant kojų pirštų.)
Naktį saulė nusileis -
Žemiau, apačioje, apačioje.
(Vaikai lėtai nuleidžia rankas.)
Gerai Gerai
Saulė juokiasi.
Ir po saule visiems
Smagu dainuoti.
(Vaikai šoka laisvai.)
Galite žaisti žaidimą „Sunny Bunnies“ naudodami veidrodį. Taip pat lauko žaidimas su pirštų gimnastikos elementais „Saulė ir lietus“:
Saulė danguje
Linksmai šviečia.
Linksmai šviečia
Sulaiko vaikus šiltai.
(Vaikai pakelia rankas ir mojuoja atvirais delnais iš vienos pusės į kitą.)
Truputis lietus
Sušlapinkite takus.
Lašelis-lašelis, lašelis-lašelis.
(Vaikai baksnoja pirštais į delnus.)
Sušlapinkite takus.
(Švelniai paspausti ranką.)
Lietaus, negąsdink mūsų, (Jie kraipo pirštu.) Tu, liet, pasigauk mus!

Šiandien noriu atkreipti jūsų dėmesį į kosmonautikos dienai skirtos teminės pamokos santrauką darželio antroje jaunesniojoje grupėje.

Vaikai iš prigimties yra labai smalsūs, juos traukia viskas, kas paslaptinga ir nežinoma, todėl ši tema mokiniams sukels teigiamas emocijas. Dabar, 3-5 metų amžiaus, šiuolaikiniai vaikai domisi erdvėlaiviais ir ateiviais, tačiau jų žinios yra paviršutiniškos, pagrįstos ne visada pakankamai informatyvios ir jų amžiui suprantamos informacijos peržiūra. Kartais jie kosmosą sieja su „Žvaigždžių karai“, piratais ir kt. agresija, kuri transliuojama žiniasklaidoje.

Tikslas: formuoti pagrindines žinias apie kosmosą, žvaigždes, kosmonautus, Saulės sistemos planetų pavadinimus, Rusijoje egzistuojančią šventę - Aviacijos ir kosmonautikos dieną integruojant edukacines sritis: „Pažinimo raida“, „Kalbos raida“ , „Meninis ir estetinis tobulėjimas“, „Socialinis-komunikacinis vystymasis“, „Fizinis vystymasis“.

Medžiaga: demonstracinė medžiaga apie erdvę (nuotraukos, iliustracijos).

Paruošiamasis darbas: vaizdinių priemonių, vaizduojančių teleskopą, peržiūra, teleskopo gamyba (popierinių rankšluosčių ritinėlių dažymas).

1. Švietimas:

  • Paaiškinkite žodžių „kosmonautas“, „erdvėlaivis“, „kosmodromas“, „nesvarumas“, „kosminis kostiumas“, „žemės gravitacinė jėga“, „Saulės sistema“, „žvaigždė“, „astronomas“ reikšmę.
  • Ugdykite gebėjimą vartoti naujus žodžius kalboje, skatinkite vaikus atsakyti į klausimus.

2. Vystymasis:

  • Lavinti smulkiąją ir stambiąją motoriką,
  • prisideda prie estetinio skonio formavimo
  • sudaryti sąlygas emociniam atsakui mokantis naujų žinių
  • diegti ritmo pojūtį klausantis eilėraščių, lavinti atmintį ir kalbą

3. Švietimas:

  • Ugdyti gebėjimą bendrauti ir derėtis su bendraamžiais bendros veiklos procese
  • Skatinti pagarbą įdomių ir pavojingų profesijų žmonėms, padėti suvokti jų darbo svarbą visuomenei ir asmenims.

Pamokos eiga:

Klausimas: Vaikinai, mes gavome laišką, kurį parašė Lisa Barboskina (garsaus animacinio serialo „Barboskina“ herojė), ji labai nusiminusi, nes jos brolis Družokas nori tapti astronautu ir skristi į kosmosą, bet ji to nedaro. žinoti, kas yra astronautas ir ką jis gali ten skristi.

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kas yra astronautas? (vaikų atsakymai)

Klausimas: Teisingai, tai žmogus, kuris kosminiu laivu skrido į kosmosą.

K: Ar norite tapti astronautu ir leistis į kosminę kelionę? Tada mums reikia skafandro - tai speciali apsauginė apranga darbui kosmose, nes ten nėra oro ir labai labai šalta:

ŽAIDIMAS „Kosmonautas“:

Noriu tapti astronautu! (rankos ant diržo)

Apsirengiau skafandrą (apsirengimo imitacija)

Aš skrisiu su raketa (pakelk rankas aukštyn ir sujunk virš galvos)

Ir aš atidarysiu visas planetas (padarykite didelį ratą rankomis)

Klausimas: Vaikinai, pirmasis žmogus, išskridęs į kosmosą, buvo mūsų tautietis Jurijus Gagarinas, o prieš žmogaus skrydį šunys, vardu Belka ir Strelka, aplankė kosmosą ir po dienos saugiai grįžo į Žemę.

Klausimas: 1961 m. balandžio 12 d. Jurijus Gagarinas erdvėlaiviu „Vostok-1“ apskriejo mūsų planetą Žemę, kurioje mes gyvename, o nuo kitų metų, antrojo šalies kosmonauto Germano Titovo pasiūlymu, atostogos prasidėjo. kasmet mūsų šalyje minima Aviacijos ir kosmonautikos diena.

B: skaito V. Stepanovo eilėraštį „Jurijus Gagarinas“, vaikai visi kartu kelis kartus kartoja (tada vaikai sustoja ratu):

Kosminėje raketoje (judėkite ratu, laikydami vienas kito rankas)

Su pavadinimu "Rytai"

Jis yra pirmasis planetoje

Man pavyko pakilti į žvaigždes. (pakelk rankas aukštyn)

Dainuoja dainas apie tai (rankos iškeltos aukštyn, kūnas siūbuoja)

Pavasario lašai: (jie nuleidžia rankas ir laikosi už rankų)

Jie bus kartu amžinai (susilieja į centrą)

Gagarinas ir balandis!

Klausimas: Taigi, jaunieji kosmonautai, kuo skrisime į kosmosą?

D: Raketoje!

Klausimas: Kur mes galime gauti raketą, nes turime tik modulius, bet neturime erdvėlaivio.

Vaikai siūlo sukonstruoti raketą (ant stovo yra raketos iliustracijos).

Sukurkite raketų žaidimą

Pedagogas:

Skrenda iš Žemės į debesis

Kaip sidabrinė strėlė.

Skrenda į kitas planetas

Greitai...

Vaikai:. (raketa)

Klausimas: Taip, astronautai į kosmosą skrenda raketa (erdvėlaiviu), o iš kur ji kyla, ar žinote? Raketa paleidžiama iš kosmodromo, tai specialiai tam skirta ir įrengta vieta, iš kurios raketos paleidžiamos į kosmosą (rodyti nuotrauką).

Kl.: Dabar, jūsų nuomone, pasiimkite viską, ko jums reikia, ir pasiruoškite skrydžiui.

K: (Vaikai sėdi ant kilimo aplink pastatytą raketą). 5, 4, 3, 2, 1 – PRADĖK!

Mūsų laukia greitos raketos

Skristi į planetas.

Kurio mes norime -

Skriskime į šį!

Klausimas: Vaikinai, ką jūs manote, astronautas turi turėti puikią sveikatą, būti bebaimis, stiprus, protingas, nes jis turi dirbti neįprastomis sąlygomis, esant nulinei gravitacijai. Kaip manai, kas tai – nesvarumas? (Vaikų atsakymai). Pagalvokime, kas tai yra?

(Mokytojas rodo astronautų nuotrauką nulinės gravitacijos zonoje).

Kosmose žmogaus neveikia žemės traukos jėga, dėl kurios mes tvirtai stovime ant kojų ir nekrentame, ten nėra gravitacinės jėgos, todėl astronautai negali atsistoti ant kojų, jie tarsi „plaukia “, bet ne vandenyje, o ore.

ŽAIDIMAS "Nulinė gravitacija"

Mokytoja kviečia vaikus pakilti nuo kilimo ir pašokti kuo aukščiau.

Klausimas: Kol esate ore, nejaučiate savo kūno svorio. Taip pat nesvarumą Žemėje galite pajusti, kai esate lifte, šiuo metu jis pradeda judėti žemyn, kai šokate ant batuto, kai vairuojate automobilį ir staiga patenkate į duobę.

Pedagogas:

Raketa turi vairuotoją (pakelkite rankas aukštyn ir prijunkite virš galvos)

Nulinės gravitacijos mėgėjas (sudėkite rankas į šonus ir purtykite kūną)

Angliškai astronautas (rankos išskėstos į šonus ir gūžčioja pečiais)

ir rusiškai... (Kosmonautas) (rankos ant diržo)

Vaikai imituoja astronautų judesius erdvėje, sklandžiai judina rankas, „plūduriuoja ore“

Klausimas: Dabar pažiūrėkime, kokius daiktus pasiėmėte su savimi į kosminę kelionę. (Vaikai rodo šaukštus, šakutes, antklodę, vaisius)

Klausimas: Vaikinai, jūs negalėsite valgyti su šaukštu ir šakute kosmose. Kodėl manote, kad tikriausiai dėl nesvarumo, tiesa? Maisto į lėkštes dėti irgi nebus galima, nes jis išsibarstys po visą erdvėlaivį, nes... nėra žemės traukos jėgos. Štai kodėl astronautai maistą ima specialiose tūbelėse, panašiose į dantų pastą. Ir ant pagalvių miegoti taip pat negalėsite, jos tiesiog išskris iš po galvos. Erdvėje taip pat nėra lovų. Kosmonautai miega specialiuose miegmaišiuose, kurie tvirtinami prie raketos sienelių (Mokytoja rodo nuotrauką).

Klausimas: Vaikinai, pažaiskime žaidimą „Pusryčiai kosmonautikai“.

ŽAIDIMAS „Pusryčiai astronautams“.

Vaikai valgo vaisių tyrę iš žinomos kūdikių maisto įmonės doy-pack. Jauniesiems astronautams tereikia paspausti maišelį ir patiems suvalgyti tyrelę, neišsiliejus ant savęs nė lašo, prieš tai atsukus dangtelius.

V: Na, vaikinai, mes atsigaivinome! Ar jums patiko astronauto pusryčiai? Dabar sėdame į raketą ir skrendame atgal į darželį.

Vaikai sujungia rankas virš galvų ir „skraido“ keliais ratais aplink kambarį, lydėdami skrydį būdingais garsais, ir kiekvienas nusileidžia ant savo „kosmodromo“ - kėdės.

K: Taigi mes atvykome į žemę. O dabar mes laboratorijoje, paruoškite savo teleskopus stebėjimams (tai specialus prietaisas, leidžiantis stebėti žvaigždes, labai padidindamas ir priartindamas vaizdą) dabar būsime astronomai (mokslininkai, stebintys dangaus kūnus: žvaigždes, planetas t.y. kas vyksta erdvėje).

Mokytojas išdalina popierinių rankšluosčių ritinėlius, kuriuos vaikai prieš tai nudažė skirtingomis spalvomis.

Klausimas: Astronomai, dabar jūs stebėsite planetas per teleskopą, o aš jums parodysiu mūsų saulės sistemos planetas flanelgrafe.

ŽAIDIMAS „Planetų tyrinėjimas“

Klausimas: Vaikinai, visos mūsų saulės sistemos planetos sukasi aplink saulę (pritvirtinkite geltoną apskritimą, o tada skaitydami eilėraštį pritvirtinkite prie stovo kitas skirtingų spalvų ir dydžių planetas).

Visos planetos tvarkingai

Kiekvienas iš mūsų gali įvardyti:

Vienas – Merkurijus,

Du - Venera,

Trys - Žemė,

Keturi – Marsas.

Penki – Jupiteris,

Šeši - Saturnas,

Septyni – Uranas,

Už jo – Neptūnas.

Jis aštuntas iš eilės.

Ir tada po jo

Ir devintoji planeta

Vadinamas Plutonu. (A. Aukštis)

Klausimas: Vaikinai, ar norite sukurti mūsų saulės sistemos modelį? Kaip mes galime tai padaryti, ar galite man pasakyti? Turime klijų, kartono, planetų modelių (iškirpti skirtingų spalvų apskritimai), fotografiją – Saulės sistemos pavyzdį.

TAIKYMAS „Saulės sistemos planetos“

Medžiagos:

juodas arba tamsiai mėlynas kartonas, klijai, vatos tamponai, raudonas, geltonas, mėlynas guašas, iškirpti spalvoto popieriaus apskritimai - planetos:

Gyvsidabris yra mažas rudas apskritimas;

Venera – didesnis rausvas apskritimas;

Žemė yra mėlynas apskritimas, šiek tiek didesnis;

Marsas yra raudonas apskritimas, kurio dydis prilygsta rožiniam apskritimui;

Jupiteris yra pilko dydžio kaip mėlynas;

Saturnas yra baltas su pilko dydžio žiedu;

Uranas – mėlynas, tokio pat dydžio kaip mėlynas;

Neptūnas - violetinis, kaip mėlynas;

Plutonas (nebūtina, nes dabar mokslininkai linkę sutikti, kad Plutonas nėra planeta) yra baltas, maždaug rudos spalvos.

Progresas:

  1. Klijuojame saulę – geltoną apskritimą.
  2. Mes klijuojame kitas planetas aplink saulę.
  3. Aplink vieną iš planetų (Saturną) klijuojame iš anksto nupjautą žiedą.
  4. Naudodami siūlomų spalvų vatos tamponėlius darome taškelius – tai žvaigždės.

Klausimas: Vaikinai, ar žiūrite į dangų vėlai vakare? Ką tu ten matai? Tikriausiai žvaigždės, mėnulis, tiesa? Ar žinote, kad anksčiau senovėje žmonės manė, kad žvaigždės yra sidabrinės vinys, įkaltos į dangų, bet iš tikrųjų tai buvo karšti dujų kamuoliai, o mūsų Saulė, kuri taip ryškiai šviečia vasarą, taip pat yra žvaigždė. O žvaigždės spalva priklauso nuo jos paviršiaus temperatūros. Taigi, karščiausios žvaigždės yra mėlynos arba baltos spalvos, mažiau karštos skleidžia geltoną, o tiesiog karštos – raudoną spalvą. Nupieškime spalvingas žvaigždes naudodami vatos tamponėlius ir gausime nuostabų erdvės vaizdą.

Klausimas: Vaikinai, Lisa Barboskina labai jaudinasi ir jaudinasi dėl savo brolio Družkos, kaip mes galime ją nuraminti, parodyti, kaip įdomu erdvėje, kaip gražu? Pažvelkite į nuotraukas, kurias padarėte apie kosmosą, ir ar norite ją parodyti? Leiskite mums padaryti parodą ir parodyti ją visiems, Lisa Barboskina ir jūsų tėvai bei seneliai.

(Kitą dieną palikite Lisos Barboskinos laišką ir perskaitykite jį vaikams, kai jie ateis į darželį:

„Brangūs vaikinai, esu labai dėkingas jums už gražius darbus, dabar matau, kodėl mano brolis Družokas taip nori skristi į kosmosą, nes ten taip įdomu ir gražu. Labai ačiū!!! Lisa Barboskina“)

Klausimas: Ar jums, vaikinai, patiko mūsų nuotykiai šiandien? Kokių naujų žodžių išmokote? Ar prisimeni, kokius žaidimus žaidėme šiandien? Ką labiausiai prisimenate? Ar pavyko iš karto sukonstruoti raketą, ar kilo sunkumų? Kaip manote, jei nebūtų tokių nuostabių profesijų kaip astronautas, ar žmonės žinotų tiek daug apie kosmosą kaip astronomas?

Pavadinimas: Išsamios teminės pamokos „Erdvė“ santrauka antros jaunesniosios grupės vaikams
Nominacija: Vaikų darželis, Pamokų užrašai, ECD, žaidimo veikla, 2 jaunesnioji, vidurinė grupė

Pareigos: mokytojas
Darbo vieta: MBDOU „Vaikų darželis Nr. 466 „Žemčužinka“
Vieta: Nižnij Novgorodo sritis, Nižnij Novgorodo miestas

Kūno kultūros pramogos antroje jaunesniųjų grupėje Kosmonautikos dienai „Jaunieji kosmonautai“

Tikslas:Papildykite vaikų žodyną, ugdykite pasididžiavimą savo šalimi, savo Tėvyne.

Užduotys:Supažindinti vaikus su kosmosu ir jos planetomis; suprasti, kas yra „astronautas“ ir kokį vaidmenį jis atlieka. Papildykite vaikų žodyną naujomis sąvokomis „astronautas“, „raketa“, „planetos“, „kosmosas“. Toliau ugdyti kolektyvizmo jausmą ir skatinti vaikų emocinį pakilimą.

Vieta: sporto salė.

Įranga:lankeliai pagal vaikų skaičių, masažiniai kilimėliai - 3 vnt., 2 balionai, 2 suolai, 2 maži kamuoliukai, 2 tuneliai (lankai), minkšti moduliai, kamuoliukai pagal vaikų skaičių, drabužiai (perukas, sijonas, karoliukai) .

Pramogų eiga:

Pirmaujantis:Mieli vaikinai, kas žino, kokią šventę švenčiame balandžio 12 d.?

Vaikai:Kosmonautikos diena.

Pirmaujantis:Teisingai, gerai padaryta.

Ir berniukai, ir mergaitės

Realybėje ir geruose sapnuose,

Kiekvienas svajoja apie erdvę

Apie tolimą dangų.

Šiandien astronautų šventė! –

Sveikinu su šia diena.

Gagarinas tai atrado mums.

Apie jį daug pasakyta.

Pirmaujantis:Šiandien leisimės į kosminę kelionę. Įsivaizduokime, kad esame jauni astronautai. Taigi pasiruoškite skristi į kosmosą.

Groja pirmojo skrydžio į kosmosą įrašas „Eime“.

Pirmaujantis:

Kosminėje raketoje

Su pavadinimu "Rytai"

Jis yra pirmasis planetoje

Man pavyko pakilti į žvaigždes.

Dainuoja dainas apie tai

Pavasario lašai:

Bus kartu amžinai

Gagarinas ir balandis.

Pirmaujantis:atspėk mįslę:

Jis ne pilotas, ne lakūnas

Jis neskraido lėktuvu

Ir didžiulė raketa

Vaikai, kas tai pasakys?

Vaikai: Astronautas.

Pirmaujantis: Gerai padaryta, tiesa.Ar norite būti astronautu? Skristi raketomis, eiti į kosmosą?

Vaikai: Taip.

Pirmaujantis: Atsikeliu anksti ryte,

Aš ruošiuosi sportuoti -

Tupiu ir pašoku

Noriu tapti astronautu.

Vaikščiojimas po salę, kolonoje žingsnis po žingsnio - kovas (1,2,3,4)

Rankos ant diržo. Kovokite su aukštu kelių pakėlimu. Keliame kojas aukščiau ir linksmai einame kartu. (1,2,3,4)

Pasiruoškite bėgti, rankas sulenkę per alkūnes ir bėkite kaip gyvatė tarp kilimėlių.

Rankos ant diržo. Pasiruoškite šoniniams šuoliais. Marš dešinėje pusėje. Kairė pusė.

Įprastas žygis yra 1,2,3,4. Kvėpavimo atstatymas „Įkvėpti“, „Iškvėpti“.

Į vietą stovėkite 1,2.

Pratimas. – Patikrinkime šalmą. I.p. – stovint, kojos kartu, rankos ant diržo. 1 – galvos pakreipimas į dešinę, 2 – galvos pakreipimas į kairę. Paimkite pradinę padėtį, pradėkite daryti pratimą, 1,2 (4-5 kartus).

Pratimas. – Patikrinkime diržus. I.p. - stovint ant kelių, rankos ant diržo. 1 – rankos į šonus, nugarą, ant kulnų; 2 – grįžti į IP.

Paimkite pradinę padėtį, pradėkite daryti pratimą, 1,2 (5-6 kartus). Atsikėlėme.

Pratimas. „nesvarumo būsena“. I.p. – gulint ant pilvo, rankos į šonus; 1 – pakelkite galvą, kojas, rankas; 2 – grįžti į IP. Užimkite pradinę padėtį ir pradėkite daryti pratimą. (4-6 kartus) Pratimas. "Džiaugsmas". I.p. – kojos kartu, rankos išilgai kūno.

1 – šuolis, kojos atskirtos, rankos aukštyn; 2 – pereiti atgal į IP.

Taigi mes tapome astronautais ir esame pasirengę keliauti į kosmosą.

Pirmaujantis: Norėdami suorganizuoti mums skrydį, pastatysime raketą.

Varžybos „Raketa“

1 vaikas:Skraidymas kosmose

Plieninis laivas aplink Žemę.

Ir nors jo langai maži,

Juose viskas matoma iš pirmo žvilgsnio:

Stepių platybės, banglenčių sportas jūroje,

O gal tu ir aš taip pat!

2 vaikas: Norėčiau skristi į mėnulį

Pasinerkite į neišspręstą pasaulį.

Ir kaip gražus sapnas

Palieskite ryškiausią žvaigždę.

3 vaikas:Skristi į tolimas orbitas,

Mums visiems nežinomi matmenys,

Kur saugomas paslaptingasis kosmosas

Yra daugybė didžiulės visatos paslapčių.

Pirmaujantis:Puiku vaikinai! Sušilome gerai.

Kosminės raketos atvyko į kitą planetą. Dabar turime ištirti jo paviršių. Kitoje užduotyje išbandysime savo astronautų miklumą.

"Kosmoso bedugnė"

Masažo kilimėliai klojami ant grindų, o vaikas jais turi eiti „per bedugnę“.

Pirmaujantis:Astronautai turi būti ne tik vikrūs, bet ir tikslūs. Toliau mokomės pataikyti į taikinį.

„Taiklus šaulys“. Pataikė kamuolį į lanką.

1 vaikas: Kažkada žmonės tikėjo
Kad mūsų Žemė plokščia,
Na, jie visą laiką kabo virš jos.
Visos žvaigždės, saulė ir mėnulis.

Pirmaujantis:Norėdami įveikti visas kliūtis nežinomoje planetoje, jums reikės visų likusių jėgų.

Relė „Meteorų lietus“

Pirmaujantis:Reikia atsikelti ant rankų, šliaužti suoliuku, įlįsti į tunelį, pašokti ir ranka pasiekti prie gimnastikos sienelės pririštą balioną ir grįžti atgal.

1 vaikas:Ateis diena, kai mes užaugsime
Į kosmosą drąsiai paleisime raketas.
Leiskitės į Žemę laimingą valandą,
Ten mus pasitiks gėlėmis ir muzika.

2 vaikasŽmonės užkariauja erdvę.
Jie net skrenda į mėnulį.
Ir eik į kosmosą

Astronautui tai labai paprasta.

Pirmaujantis:Na, o dabar pažaiskime žaidimą pavadinimu "kosmonautai"

Vaikai stovi ratu susikibę rankomis. Už vaikų nugarų ant grindų yra lankai - tai raketos (2 mažiau nei vaikai). Skambant muzikai, žaidimo dalyviai astronautai pradeda judėti ratu (vaikščioti, bėgti, šokinėti...), muzikai nutrūkus, vaikai greitai užima laisvą raketos lanką skristi į kosmosą. Kosmonautai, kuriems trūksta raketos, į kosmosą neskrenda.

Pirmaujantis: Kokia didelė ir graži erdvė,
Kiek paslapčių yra paslėpta?
Bet tik tas, kuris moka mąstyti.
Įspėkite visas mįsles.
Ir kitas konkursas vadinosi„Kosmoso paslaptys“

Jis plūduriuoja aplink Žemę.
Ir duoda signalus.
Tai yra amžinasis keliautojas
Turintis teisę . (palydovas)

Iš Žemės skrenda į debesis,
Kaip sidabrinė strėlė.
Skrenda į kitas planetas
Greitai. (raketa)

Juoda kaip naktis
Ir ten yra begalė žvaigždžių.
Planetos ir žvaigždynai.
Joje yra daug.
Kokia čia vieta?
Kyla klausimas
Ir atsakys visi
Juk tai tas pats. (tarpas)

Vieniša ugninga akis klaidžioja.
Visur tai vyksta
Žvilgsnis tave šildo. (Saulė)

Jis užkariauja erdvę
Raketa valdoma.
Drąsus, drąsus astronautas
Tai vadinama paprastai. (astronautas)

Pirmaujantis: O dabar vyks konkursas pavadinimu "Marsiečiai"
Kiekvienam žaidėjui padedama po vieną kėdę su marsiečių drabužiais (ant kiekvienos kėdės: perukas, sijonas, karoliukai). Gavę signalą, pradedame dėti dalykus ant savęs
Pirmaujantis: Mūsų konkursas baigėsi. Visi vaikinai įrodė save ir parodė, kad yra pasirengę būti vadinami jaunais kosmonautais.

Vaikai išeina iš salės skambant muzikai.

Edukacinių užsiėmimų (kalbos raida, susipažinimas su aplinka, meninė kūryba) tema: „Kosmonautikos diena“ santrauka

Tikslas: kalbos ir meninių gebėjimų ugdymas, pagrįstas susipažinimu su supančia tikrove.
Užduotys:
- suteikti pirminę informaciją apie Saulę ir Žemę, kosmosą ir pirmuosius skrydžius į kosmosą; įtvirtinti žinias apie metų laikų kaitą;
- ugdyti susidomėjimą modeliavimu ir smulkiąją pirštų motoriką;
- ugdyti pažintinę veiklą ir gebėjimą atidžiai klausytis

Medžiagos: du žaislai - šunys; pavasario, bokšto ir žvaigždynų vaizdai; geltonas rutulys; Žemės rutulinis pasityčiojimas; erdvėlaivio modelis; plastilinas, modeliavimo lentos, drėgnos servetėlės.

Organizuotos edukacinės veiklos eiga

Mokytojas organizuoja gamtos pokyčių stebėjimą prie lango, užduoda pagrindinius klausimus ir pabaigoje apibendrina rezultatas:
– Saulė šviečia ryškiau. Pasidarė šilčiau. Žiema baigėsi ir sniegas ištirpo. Netrukus žolė sužaliuos, ant medžių pasirodys lapai ir pasirodys pirmieji žiedai.
Tada jis skatina vaikus papasakoti, ką matė už lango (bendras atsakymas).
- Vaikai, jūs visi labai protingi, greito proto, užminkite mįslę, kokiu metų laiku aš atspėjau:
purus sniegas
Tirpsta saulėje
Vėjas žaidžia šakose,
Garsesni paukščių balsai
Tai reiškia, kad pas mus atėjo... (pavasaris).
– Visai neseniai šventėme pirmąją pavasario šventę. Kieno tai buvo šventė? (kovo 8 d., mamos šventė)
-Šiandien papasakosiu apie dar vieną pavasario šventę. Bet pirmiausia pažiūrėsime...(siurprizų akimirka...pagalvok iš kur paveikslas. Kas jį padovanojo)
– Pavasario ženklus žino visi. (Vaikams rodomas pavasario paveikslas) Kas šviečia ryškiau? Kas tirpsta? Kas ateina? (Rodomas stulpo atvaizdas ir paveikslas „Atvyko rykštės“.) Pavasarį rykštės grįžta pas mus. Pavirskime minutei rūkais.
Kūno kultūros minutė
Visi rūkai kietai miega,
Ir jie sėdi savo lizduose,
Ir jie pabus auštant,
Kieme bus triukšminga.
„Rooks“ atsibunda, plaka „sparnais“, „skraido“ (bėga, mojuoja rankomis). „Skrydžio“ metu jie „užsikrato“
- Na, pakartok, rūkai, kas pavasarį šviečia, šildo, degina? Saulė! Ar žinote, kad Saulė yra didelė žvaigždė, aplink kurią planeta Žemė vaikšto ratu? (Mokytojas rodo didelį geltoną rutulį; mažesnis modelio rutulys, vaizduojantis planetą, „apeina“ jį.)
- Vaikinai, pas mus lanko šunys. Susipažinkime!
- Mūsų vardai Belka ir Strelka! Mes esame astronautai šunys! Prieš daugelį metų buvo paleistas erdvėlaivis „Vostok“, kurio įgulą sudarė du šunys – aš ir mano draugas Strelka. Po kurio laiko mūsų laivas padarė revoliuciją aplink planetą. (Mokytojas parodo erdvėlaivio modelį, kuris „skraido“ aplink Žemės modelį). Apskridusi aplink Žemę, įgula grįžo į Žemę. Po šios kelionės, gerai pagalvoję, mokslininkai padarė išvadą, kad buvimas kosmose nekelia jokio pavojaus žmogui. O po Belkos ir Strelkos 1961 metų balandžio 12 dieną į kosmosą iškeliavo žmogus Jurijus Gagarinas. Na, o tada daugelis kitų galėjo pažvelgti į Žemę iš kosmoso. Nuo tada kasmet balandžio 12-ąją švenčiame Kosmonautikos dieną – astronautų ir visų, kurie padeda jiems sėkmingai skristi į kosmosą, šventę.
Pedagogas: Kokia istorija!

Jus taip pat gali sudominti:

Pagrindinės auskarų vėrimo taisyklės
Vandentiekio, kanalizacijos ir kitų komunikacijų įrengimui būtina nutiesti vamzdžius....
Neįprastos istorijos apie įprastus dalykus (Nuo
Šias istorijas papasakojo mano aštuntos klasės mokiniai po to, kai per literatūros pamoką buvo supažindinti su istorija...
Mano žmona nori vaiko, bet aš nenoriu
Sveiki! Man 30 metų, vyrui 38. Esame susituokę septynerius metus. Tiesą sakant, širdyje aš esu vaikas...
Tautosakos vaikų darželyje pristatymas tema Kolya, Kolya, Nikolay
Vaikų folkloro pasaulis Sudarė: Elmuratova T.A. Vaikų folkloro pasaulis Sudarė:...
Pramogų mokslų akademija
Laba diena, mieli tėveliai! Tikriausiai žinote, kad pagal fizinius dėsnius...