Sportas. Sveikata. Mityba. Sporto salė. Dėl stiliaus

Mano pamokos užrašai. Užklasinės veiklos santrauka „Mano šeima. Pratimas „Nuotaikos ratas“

Anna Parilova
Pamokos „Mano šeima“ santrauka ikimokyklinukams 3–4 m

Pamokos santrauka šia tema"Mano šeima»

Tikslas: formuoti vaikų sampratą « šeima» , įtvirtinti pradines idėjas apie šeimos santykius šeima.

Ugdyti vaikų norą būti visateisiu nariu šeimos ir turėti savo pareigų.

Ugdykite meilės, dėmesio ir rūpesčio jausmą visiems nariams šeimos. Pataisykite gyvūnų ir jų jauniklių vardus.

Įranga: nuotraukos, nuotraukos su gyvūnais, paveikslai iš šeimos, gyvūnų garsai.

Preliminarus darbas: vaikų šeimos nuotraukų apžiūra, pokalbis apie jų turinį, individualūs pokalbiai su vaikais apie narius šeimos, mokantis tėvų vardus ir pavardes.

Metodai: pokalbis, iliustracijų žiūrėjimas, probleminės situacijos sprendimas, didaktinis pratimas.

Pamokos eiga:

Salėje pasirodo višta.

Vištiena - Sveiki vaikinai!

Vaikai: Sveiki!

Vištiena – Vaikinai, ar matėte mano tėtį ir mamą?

Auklėtojas: Kas yra tavo tėvai?

Vištiena, jų vardų nepamenu (Chick pradeda tyliai verkti).

Auklėtojas: Nenusimink, višta, aš ir vaikinai padėsime tau surasti tavo giminaičius. Palauk truputį.

Auklėtojas: Vaikinai, mes visi turime tėtį ir mamą, taip pat gyvūnus ir paukščius, suraskime kiekvieno kūdikio tėvus ir parodykime, kaip jie kalba (veršelis, kumeliukas, žąsiukas, kačiukas, liūto jauniklis ir jauniklis).

Po to, kai vaikai rado vištos tėvų nuotrauką (iš pateiktų gyvūnų nuotraukų išsirinko gaidį ir vištą).

Vištiena - Labai ačiū, dabar žinau, kad mano mama yra višta, o tėtis yra gaidys, ir dabar turiu mūsų šeimos nuotrauką. Iki pasimatymo, vaikinai!

Vaikai - Iki pasimatymo!

Auklėtojas: Vaikinai, pažaiskime dabar. Kur yra mūsų rašikliai?

Pirštų gimnastika

Šis didelis pirštas -

Tai tėtis brangusis

Svarbiausias, protingiausias,

Tėti, brangus tėti.

Šalia tėčio yra mūsų mama.

Šalia mamos yra mano vyresnysis brolis

Po jo sesuo -

Miela mergina.

Ir šlovingiausias mūsų kūdikis esu aš, visa tai mano šeima!

Auklėtojas: Vaikai, pasakykite, ar turite šeima?. Vaikinai, turiu jūsų nuotraukų šeimos, bet visai pamiršau kur padėjau vokus su nuotraukomis. Padėsite surasti vokus Ant vokų užrašyti skaičiai nuo 1 iki 5 Vaikai ieško vokų.

Auklėtojas: Žiūrėk, kieno tai nuotrauka? Vaikai, kas parodyta mūsų nuotraukose. Teisingai – tai tavo šeimos. Lena, papasakok apie savo šeima.

Auklėtojas: - Vaikinai, pasakykite man, kas tai yra šeima

Tai va, vaikai, jų tėvai, seneliai visi kartu yra viena... šeima.

Šeimos yra skirtingos: didelis ir mažas. Jei į šeimoje tik mama, tėtis ir vaikas – tai mažiukas šeima, o jei dar yra sesuo, brolis, seneliai, tai jau taip didelė šeima.

Auklėtojas: Kuris iš jūsų turi didelį? šeima

Mokytojas ant lentos padeda paveikslėlį su atvaizdu šeimos.

Vaikai, ši nuotrauka rodo šeima. Ar manote, kad jis didelis ar mažas? Kodėl? (vardykite visus narius šeimos) .

Auklėtojas: Ką veikia tėtis, ką veikia mama ir ką veikia užimti seneliai(Kiekvienas užsiėmęs savo verslu)

Koks verslas?

(IN šeima visi vienas kitą myli, vyresnieji rūpinasi jaunesniais, jaunesni turėtų padėti vyresniems. Kiekvienas turi savo pareigas: mama gamina, tvarko, plauna; tėtis remontuoja, dirba sunkų darbą.)

Auklėtojas: Kaip padedate namuose?

(Padenkite stalą, po valgio padėkite indus, nuvalykite dulkes, tvarkykite kambarį ir pasidėkite žaislus, apsirenkite ir sulankstykite drabužius.)

Kodėl tėvams reikia pagalbos?

(Suaugusieji turi daug ką veikti namuose ir jiems bus malonu, jei vaikai jiems padės)

Skaityti probleminę situaciją "vaikščioti" Vaikai, žiūrėk, mes gavome laišką.

„Vienas berniukas išėjo pasivaikščioti su tėčiu. Jiems buvo smagu, jie abu juokėsi ir labai džiaugėsi pasivaikščiojimu. Grįžę namo jie pamatė, kad mamos veide buvo liūdna.

Kodėl mama buvo liūdna? Ką turėjo padaryti berniukas ir jo tėtis?

Paklauskime savo vištos, ką jis darytų?

Auklėtojas: Atlikime keletą pratimų, kad įgautume jėgų ir padėtume mamai dar geriau!

Fizminutka "Šeimos mankšta"

Rudenį, pavasarį, vasarą ir žiemą

Kartu išeiname į kiemą šeima.

Sustokime ratu ir tvarka

Visi daro pratimus.

Mama pakelia rankas. (Rankos aukštyn ir žemyn)

Tėtis linksmai pritūpia. (Pritūpimai)

Sukasi į kairę ir į dešinę (Sukasi visu kūnu)

Mano brolis Seva tai daro.

Pats bėgioju (Bėga vietoje)

Ir aš papurtau galvą. (Pakreipkite galvą į šonus)

Žaidimas „Paskambink man maloniai“

(mama - mama, tėtis - tėtis, brolis - mažasis brolis, sesuo - mažoji sesuo ir tt)

Auklėtojas: Ar jūs vienas kitą vadinate savo maloniai su šeima? Kaip galima meiliai vadinti mamą – mamyte, mamyte? O tėtis – tėtis, tėtis. Jei narius vadinsite savomis dažniau šeima meiliai, jie dažniau šypsosis.

Auklėtojas: Vaikinai, ar prisimenate, kas tai yra? šeima kam galime paskambinti šeima?

Šiandien kalbėjome apie šeima. Kiekvienam žmogui pačiam ir jo šeima yra pats brangiausias dalykas kas yra pasaulyje. IN šeima visi vienas kito reikalingi. Padėti. Yra daug eilėraščių ir dainų apie tai, o dabar klausysime dainos apie tai šeima ir šokime.

Elena Saitgalieva

Pamoka šia tema« Šeima» .

Tikslai: Ugdykite pagarbų požiūrį į šeima, šeimos vertybės, tradicijos.

1) P.: Šiandien turime labai įdomią pokalbio temą. Bet pirmiausia prisiminkime, apie ką kalbėjome viename iš ankstesnių klases.

Užduotis už tema"vaiko teisės". Jis tarnauja kaip įžanga.

Už tai klases Reikalingos vaiko teisių kortelės. Užduotyje daroma prielaida, kad vaikai anksčiau kalbėjo apie tai tema.

P.: Jums buvo įdomu sužinoti, kokias teises turi vaikai, pasidalinti savo žiniomis su svečiais. (Vaikai atsako. Norėdami tai padaryti, jie padaro bet kokią nuotrauką ir komentuoja, kas ant jos pavaizduota. Patartina, kad "teisė į šeima» buvo paskutinis).

P.: Taigi, kiekvienas vaikas turi teisę šeima. Šiandien kalbėsime apie šeima. Bet pirmiausia pagalvokime ir pasakykime, kas tai yra šeima? (vaikų atsakymai)

P.: Kai gimėte, kiekvienas buvote apsuptas savo narių rūpesčio. šeimos, jie davė jums savo vardą ir pavardę. Šeimos Tam jie ir kuriami, kad užaugintų vaikus, padėtų jiems tapti stipriems ir nepriklausomiems. Visi nariai šeimos– vienas kito labai artimi žmonės. Jie gyvena kartu ir kartu veda namų ūkį. Jie padeda vienas kitam tiek sunkiais laikais, tiek įprastuose reikaluose.

2) Žaidimas „Sutinku – nesutinku“

P: Pažaiskime...

Pasakysiu keletą frazių, ir jei sutinkate su manimi, pakelkite abi rankas aukštyn, o jei nesutinkate, nekelkite.

- Šeima yra artimi žmonės.

Mano močiutė yra mano mamos mama.

Mano senelis yra mano tėčio tėtis.

- Šeima yra žmonės kurie gerbia vienas kitą.

Seneliai yra mano tėvai.

Aš esu mamos ir tėčio dukra.

Kiekvienam žmogui reikia šeima.

3) Žaidimas Pirštų gimnastika « Šeima» .

P.: Stiprūs pirštai, kai jie kartu kumštyje? Taigi žmogus jaučiasi stiprus, jei turi šeima. Ar manote, kad į šeima yra svarbiausia?

(Vaikų atsakymų pavyzdžiai: meilė, pasitikėjimas, pagalba, palaikymas, rūpestis, pagarba, supratimas ir kt.)

4) Šiai užduočiai atlikti reikia medžio su nuotraukomis šeimos.

P.: Kai kurie iš jūsų kartu su tėvais papuošėte šias eglutes šeimos nuotraukomis. Kaip galima vadinti šį medį? (Vaikai atsakyti: šeima, kilmė, genealogija).

P.: Žiūrėdami į tokį medį susipažįstame su artimiausiais ir brangiausiais. Ir, žinoma, labai įdomu klausytis jūsų pasakojimo apie juos. (2-3 aukštai)

Klausimai užduočiai apie genealogiją medis:

Kas yra nuotraukoje?

Kokia jų nuotaika?

Kaip su tavimi elgiasi močiutė?

Ar eini pas močiutę?

Kas yra tavo šeima?

Ką veikiate kartu?

Kur eini kartu?

Kokias tradicijas turite? šeima?

Kuri patarlė tinka tau? šeima? (Preliminarus darbas su vaikais reiškia, kad reikia žinoti patarles apie šeima).

5) P: Taigi, šeima yra žmonės kurie myli vienas kitą.

pažaiskime

Žaidimas "Mes tave labai mylime".

P.: Atsistokite ratu, tvirtai suimkite rankas, įsivaizduokite, kad esame draugiški, stiprūs šeima.

(1 vaikas stovi apskritimo centre)

Ir tai yra mūsų vaikas. Kas tu būsi (tėtis, mama, dėdė, brolis ir kt.)- nuspręskite patys ir būtinai sakykite vaikui gerus žodžius.

(Žaidimo pabaigoje turite užduoti klausimą vaikui: – Kaip jautėtės, kai klausėtės mūsų žodžių? Po jo atsakymo visi vaikai susėda į savo vietas.)

6) P.: Kiekvienas šeimos turi savo poreikius. Na, Pavyzdžiui: kiekvieną dieną šeimą reikia maitinti. Bet maistas ant stalo neatsiranda. Taigi kažkam tai rūpi. Visi viduje šeima turi pareigų. Pakalbėkime apie tai, kokias pareigas turi mama ir tėtis. Aš įvardinsiu pareigas, o tu pasakyk, ką turi išpildo jas šeimai. Lentoje po mamos ir tėčio atvaizdais dedame iliustracijas su pareigomis.

A) Uždirbti pinigų aprūpinti šeima.

B) Maisto prekių pirkimas.

B) Maisto gaminimas.

D) Vaikų auklėjimas ir mokymas.

D) Indų plovimas.

E) Rūpinimasis drabužių ir patalynės švara.

E) Buto valymas.

G) Buto remontas.

H) Rūpinkitės savo sveikata.

I) Kas gali taisyti drabužius, siūti ir megzti daiktus? Kas užsiuos skylutę ar sagą?

K) kas organizuoja šventę? šeimos?

Kokios jūsų pareigos? šeima? (Atsakymai).

Labai gerai, kad žinai ne tik savo teises, bet ir nepamiršti pareigų.

7) P: Kas, jūsų manymu, turi šeima daugiau pareigų (mama).

Eilėraštis apie mamą. ( „Mama gyveno pasaulyje kelerius metus...“)

Kokia yra tavo mama? ( „Mano mama labai...“)

8) Jūs pasakėte tiek daug gerų žodžių apie savo mamą. Tačiau mano mamos niekas nevadino stipria ar drąsia. Šiuos žodžius tikriausiai pasakysite apie kitą artimą žmogų, apie savo tėtį.

Jūs augate, ir jūsų vardas auga kartu su jumis. Dabar jūs turite vardą mažas: Sasha, Lisa... Bet kai suaugsi ir tave vadins tavo vardu ir patronimu, visi žinos tavo tėčių vardus. Kodėl?

(Mūsų šalyje įprasta prie savo vardo pridėti popiežiaus vardą, tėvą. Tėvas reiškia tėvavardį).

Jūs visi žinote tėčio vardą.

Žaidimas "Suaugusiojo vardas".

P: Kai berniukai tampa tėčiais, jų vardas taip pat taps antruoju vardu.

Žaidimas: Vaikas atsistoja, prisistato kaip suaugęs (eisena, balsas, prieina ir susipažinti:

Sveiki, mano vardas Svetlana Sergeevna...

O aš Pavelas Nikolajevičius.

Labai grazu!

(Tuomet Pavelas Nikolajevičius eina prisistatyti).

6) P: Mama ir tėtis tave labai myli ir nori, kad būtum laimingi, ir dėl to jie daro viską.

Dabar pagalvok apie tai minutę klausimas: „Ką aš galiu padaryti, kad mano tėvai būtų laimingi?

Apie ką mes šiandien kalbėjome? klasė? Kai užaugsi, tikriausiai norėsis kurti savo šeima, auginkite ir mokykite savo vaikus. Kokius santykius užmegsite? šeima?

plakatas: Šeima(pavyzdžiui, kiškiai) aplink vaikus priklijuokite širdeles ir įvardinkite, kas bus jų svarbiausia šeima. Pavyzdžiui: meilė, pagarba, palaikymas ir kt.

Medžiagos, skirtos klases:

1) medžiai (kilmės)– darbas su tėvais

2) Nuotraukos su vaiko teisėmis

3) Molbertas (didelis)

4) plakatas + širdelės + 2 – 3 klijai

5) Kortelės „Šeimos pareigos“ ("Uždirbti pinigus", „Buto valymas“ ir tt)





- Parengiamasis darbas:

Eilėraštis, patarlės

Ką aš galiu padaryti, kad mano tėvai būtų laimingi? (pokalbis).

Literatūra:

1) Pazukhina I. A. "Susipažinkime!"

2) Vachruševas "Labas pasauli!"

Pamoka su ikimokyklinukais tema: „Aš ir mano šeima“

Tikslas: formuoti vaikų idėją apie šeimą.

Užduotys:

    mokyti vaikus vardinti savo šeimos narius;

    formuoti pagrindines vaikų idėjas, kad visi šeimoje rūpinasi ir myli vienas kitą;

    ugdyti meilę šeimai ir draugams;

    ugdyti vaikų emocinį reagavimą;

    temos žodyno aktyvinimas.

Įranga: dalykinis paveikslas „Šeima“, paveikslėliai, kuriuose vaizduojami šeimos nariai veikiantys. Daiktai: portfelis, krepšys, prijuostė, lėlė, knyga, akiniai.

Pamokos eiga

    Laiko organizavimas

Galvosūkiai:

Be nieko šiame pasaulyje

Ar negali išgyventi suaugusieji ir vaikai?

Kas jus palaikys, draugai?

Jūsų draugiškas...(šeima)

Visi žino šį žodį

Nekeisčiau jo į nieką!

Prie skaičiaus „septyni“ pridėsiu „aš“ -

Kas nutiks?(Šeima)

2. Pamokos temos paskelbimas.

Šiandien kalbėsime apie šeimą. Kaip jūs suprantate žodį „šeima“? (Vaikų atsakymai).

Jei žmogus turi daug giminaičių, vadinasi, jis turi didelę šeimą. Šeima yra svarbiausias dalykas žmogaus gyvenime. Tai patys artimiausi ir brangiausi žmonės, be kurių negalime egzistuoti. Tai tie, kurie mus myli ir rūpinasi.

3.Mįslės

Kas yra mieliausias pasaulyje?

Ką vaikai labai myli?

Atsakysiu tiesiai į klausimą:

- Mūsų brangiausias...(Motina)

Kas atlieka sunkų darbą

Ar galiu tai padaryti šeštadieniais? -

Su kirviu, pjūklu, kastuvu

Mūsų stato ir dirba...(tėtis)

Kuris niekada nepavargsta mylėti

Jis kepa mums pyragus,

Skanių blynų?

Tai yra mūsų...(močiutė)

Kuris dirbo visą gyvenimą

Apsuptas rūpesčiu

Anūkai, močiutė, vaikai,

Ar gerbėte paprastus žmones?

Jau daug metų išėjęs į pensiją

Mūsų nesenstantis...(senelis)

Kas tas linksmas mažylis -

Ar jis greitai šliaužia ant pilvo?

Nuostabus berniukas -

Tai mano jauniausias...(brolis)

Kas myli ir mane, ir mano brolį,

Bet ar jis mieliau puošiasi? -

Labai madinga mergina -

Mano vyriausias...(sesuo)

Mamos vyresnioji sesuo -

Visai neatrodo senas

Su šypsena jis paklaus: „Kaip tu gyveni?

Kas atėjo mūsų aplankyti?(teta)

Kas pas mamos seserį?

Ar jis kartais pas mus užsuka?

Žiūrėdamas į mane su šypsena,

"Sveiki!" - man sako...(dėdė)

- Puiku, įminei visas mįsles. O dabar paprašysiu įvardyti mamos ir tėčio vardus. (Skambina vaikai). Jei kyla sunkumų, galite atsakyti į alternatyvų klausimą: „Ar tavo motinos vardas Katya ar Sveta?

4. Darbas su siužetais.

Vaikams pateikiamos veikiančių šeimos narių nuotraukos ir prašoma jas pažiūrėti. Tokiu atveju būtina pakomentuoti kiekvieno šeimos nario poelgius, vadinant: Štai tėtis. Tėtis dirba. Štai mama. Mama padengia stalą ir pan. Tada vaikai atsako į klausimus: „Kas dirba? Kas padengia stalą? ir tt

5. Fiziniai pratimai

Vienas, du, trys, keturi (ploja rankomis)
Kas gyvena mūsų bute? (pasisuka į šonus pakeltais pečiais)
Vienas, du, trys, keturi, penki (plokite rankomis)
galiu suskaičiuoti visus; (skaičiuokite rodomuoju pirštu)
Tėtis, mama, brolis, sesuo,
Murka katė, du kačiukai,
Mano auksagalvis, svirplė ir aš -
Tai visa mūsų šeima! (po vieną sulenkite rankos pirštus)

6. Vaidmenų žaidimas „Šeima“

Ant stalo yra daiktai: portfelis, krepšys, prijuostė, automobilis, lėlė, knyga, akiniai.

Dabar vaidinsime „šeimyniškai“, paskirstysime vaidmenis.

Vova bus tėtis. Vova, kas tu esi? (Aš esu tėtis.) Ira bus mama. Ira, kas tu esi? (Aš esu mama.) Zoja bus dukra. Zoja, kas tu esi? (Aš esu dukra.) Sasha bus sūnus. Sasha, kas tu esi? (Aš esu sūnus.) Romas bus senelis. Romai, kas tu toks? (Aš esu senelis.) Liza bus močiutė. Lisa, kas tu esi? (Aš esu močiutė.)

Vaikai, kas yra mūsų tėtis? (Vova.) Vova, paimk nuo stalo vieną daiktą, kurio tėčiui reikia pasiimti popierius į darbą.

Kiekvienas žaidėjas pasirenka daiktą, kurio jo veikėjui reikia.

Ryte tėtis ir mama eina į darbą. Vova, parodyk man, kaip tėtis eina į darbą. (Vova rodo.) Vaikai, ką veikia tėtis? (Vaikų atsakymai.) Ira, parodyk, kaip mama eina į darbą. (Ira rodo.) Vaikai, ką veikia mama? (Vaikų atsakymai.) Zoja, parodyk, ką tavo dukra veikia. (Zoe rodo.) Vaikai, ką veikia jūsų dukra? (Vaikų atsakymai.) Saša, parodyk, ką tavo sūnus veikia. (Saša rodo.) Vaikai, ką veikia jūsų sūnus? (Vaikų atsakymai.) Romai, parodyk, ką veikia senelis. (Roma rodo.) Vaikai, ką veikia senelis? (Vaikų atsakymai.) Liza, parodyk, ką močiutė veikia. (Liza rodo.) Vaikai, ką veikia močiutė? (Vaikų atsakymai.) Vakare tėvas grįžta iš darbo. Kas eina namo? (Vaikų atsakymai.)

7. Pamokos santrauka

Ačiū, vaikinai, labai džiaugiuosi, kad tiek daug žinote apie šeimą. Kiekvienam žmogui reikia šeimos. Labai svarbu, kad visi šeimos nariai mylėtų, gerbtų ir rūpintųsi vieni kitais. Jei kas nori, gali nupiešti savo šeimą ir padovanoti tėvams.

Pamokos santrauka „Mano šeima“

Tikslai: Tikslas: išmokyti vaikus pavadinti šeimos narius. Žinoti, kad visi šeimos nariai rūpinasi ir myli vienas kitą. Tegul vaikas džiaugiasi ir didžiuojasi, kad jis turi šeimą. Praturtinkite vaikų žodyną.
Užduotis: vaikai įvardija šeimos narius, supranta suaugusiųjų ir vaikų vaidmenį šeimoje.

Preliminarus darbas: paveikslų iš serijos „Šeima“ peržiūra. Žiūrėjome šeimos nuotraukas, mokėmės visus savo šeimos narius įvardyti vardais ir santykiais (kas su kuo susijęs).Žiūrėjome nuotraukas iš serijos „Šeima“. Vaikai ir jų tėvai piešė piešinius tema „Mano šeima“. Grožinės literatūros skaitymas apie šeimą.

Medžiagos: molbertas, paveikslai iš serijos „Šeima“, lėlės (tėvas, mama, senelis, močiutė, berniukas), delno siluetas iš faneros, ant kiekvieno delno piršto gaubteliai su mamos, tėčio veido atvaizdu, močiutė, senelis, vaikas, dėžė su statybine medžiaga namo statybai, želdynų dekoracijos.

Pamokos eiga.

Vaikai sėdi puslankiu, priešais juos – molbertas (ant molberto – šeimos paveikslai)

Auklėtojas. Vaikinai, kas parodytas paveikslėlyje?

Vaikai. Tėtis, mama, močiutė, senelis, močiutė, vaikas.

Auklėtojas. Žaiskime žaidimą „Draugiška šeima“.
(Vaikai žiūri paveikslėlius, kuriuose pavaizduoti šeimos nariai. Mokytojas nukreipia rodyklę į vieną iš šeimos narių, o vaikai įvardija, kas tai yra ir jo veiksmai šeimoje)
Pažiūrėkite, kaip jie šypsosi, gerai jaučiasi kartu, yra laimingi. Šie vaikinai yra šeima. Visi šeimos nariai myli, rūpinasi ir padeda vieni kitiems.

Pasigirsta beldimas į duris.

Auklėtojas. Vaikinai, pas mus atvyko visa lėlių šeima. Pasisveikinkime su jais (pasodinkite lėles kampe su dekoracijomis).

Auklėtojas. Vaikinai, klausykite mįslės:

"Penki ir penki" yra broliai ir seserys, todėl jie visi gims kartu

Jei kasi sodo lysvę, visi laiko po vieną kastuvą.

O žiemą visi kartu slepiasi šildomų transporto priemonių minioje

Tai yra „penki ir penki“, atspėkite, kaip jie vadinami?

Vaikai. Pirštai.

Auklėtojas. Teisingai, tai yra pirštai. O kas tie šildomi konteineriai, kuriuose jie slepiasi?

Vaikai. Pirštinės

Auklėtojas. Vaikinai, ar turėtume parodyti savo svečiams žaidimą apie šeimą? (parodyti vaikams rankos siluetą, figūrėles ant pirštų - senelis, močiutė, tėtis, mama, vaikas)

Suimk kumštį ir pakartok paskui mane:

Šis pirštas yra senelis

Šis pirštas yra močiutė

Šis pirštas yra tėtis

Šis pirštas yra mama

Šis pirštas esu aš – tai visa mano šeima!

Auklėtojas. Svečiams žaidimas labai patiko. Vaikinai, kas tai? (rodo senelio lėlę).

Vaikai. Senelis.

Auklėtojas. Ar turi senelį? Kaip tu jį meiliai vadini?

Vaikai. Senelis.

Auklėtojas. Klausykite eilėraščio apie senelį.

Skaitymo laikas: 3 minutės. Peržiūrų 3,8 tūkst.

Tikslas:

formuoti ir įtvirtinti šeimos sampratą ir idėjas apie šeimos ryšius.

Užduotys:

  • sužinoti ir apibendrinti vaikų idėjas apie tai, kas yra šeima,
  • paaiškinti ir sutvirtinti giminaičių apibrėžimą,
  • sudaryti šeimos pasą ir papasakoti apie tai,
  • lavinti kalbėjimo įgūdžius ir gebėjimus kuriant istoriją apie gimines.

Medžiagos užsiėmimui: rutulys, vikšro piešimas, šeimos nuotraukos, žirklės, klijai.

Pamokos eiga

Organizavimo laikas:

Vaikai užima vietas prie stalų.

Mokytojas siūlo įminti mįsles.

1) Aš nė trupučio nebijau perkūnijos,

Nes visai šalia...

(Motina)

2) Sunki spintelė bus perkelta

Ir jis sutvarkys lizdus,

Jis vairuoja mašiną

Ir mes su juo einame į kiną.

(tėtis)

3) Uogienė visada skani,

Pyragai skanėstams,

Sodrūs blynai

Mūsų geras...

(močiutės)

4) Kaip jis kažkur patenka?

Pokalbis apie šeimą

Būtinai pasakysiu

Apie save...

(senelis)

Pokalbis tema "Šeima"

1. Vaikai kviečiami pažiūrėti nuotraukas ir atsakyti į klausimus:

Kas nuotraukoje?

Kaip vienu žodžiu vadinami tie žmonės?

Kas gyvena su tavimi? Išvardink.

Kas tavo vyriausias, o kas jaunesnis už kitus?

Didaktiniai žaidimai

1) „Įvardink kokybę“

Mama (kokia ji?) - pavyzdžiui, graži...

Senelis (kuris?) - ...

2) „Kas kam?

Mama ir tėtis berniukui ar mergaitei – kas jie?

Kaip vaikas susijęs su seneliu?

Kas yra tėtis močiutės atžvilgiu?

3) „Jaunesnis yra vyresnis“

Tėtis vyresnis, sūnus jaunesnis.

Palyginkite mamą, dukrą, močiutę, tetą, senelį, anūką ir kt.

"Mano šeima"

Vienas ir du ir trys - keturi!

Nagi, kas su manimi bute?

Vienas, du, trys, keturi, penki (plokite, kad suskaičiuotumėte)

Mama, tėtis ir brolis,

Ir linksmas šuniukas Tishka,

Papūga Kesha ir aš (glostome pirštus eilės tvarka)

Mūsų šlovinga šeima!

Žaidimas „Meilus vaikas“

Vaikai stovi ratu. Mokytojas užduoda klausimus ir duoda vaikui kamuolį. Atsakęs vaikas perduoda kamuolį kitam.

Kaip dažniausiai kreipiatės į savo mamą? (mama, mamytė)

Kaip meiliai kreipiatės į savo tėtį? (tėtis)

Kaip dažniausiai vadini savo senelį?

Šeimos paso surašymas

Mokytoja atkreipia vaikų dėmesį į vikšrą ir siūlo iškirpti šeimos narių nuotraukas ir priklijuoti jas prie jo kūno.

Apibendrinant

Šeimos ir giminystės santykių sampratų įtvirtinimas. Mokinių prašoma išvardyti savo šeimos narius, nurodyti jų pavardes, vardus, patronimus ir pasakyti, kokie jų tėvai pagal profesiją.

Jus taip pat gali sudominti:

Epiziotomija, kai galite miegoti su savo vyru
Gimdymas visada yra išbandymas moters organizmui, o papildomas chirurginis...
Maitinančios mamos dieta – pirmasis mėnuo
Žindymas yra labai svarbus laikotarpis motinos ir kūdikio gyvenime. Tai pats aukščiausias...
Vaisiaus judėjimas nėštumo metu: laikas ir norma
Kaip prisipažįsta besilaukiančios mamos, ypač besilaukiančios pirmagimio, pirmą kartą...
Kaip susigrąžinti Dvynių vyrą po išsiskyrimo Kaip suprasti, kad Dvynių ženklo vyras nori sugrįžti
Būti su juo labai įdomu, bet būna atvejų, kai nežinai, kaip su juo elgtis...