Sportas. Sveikata. Mityba. Sporto salė. Dėl stiliaus

Meninio apipavidalinimo pamokos vidurinės grupės vaikams santrauka „Dovanos meškiuko mamai. Mįslės apie miško uogas. Motyvuojančios medžiagos naudojimas klasėje

Dizainas – tai daiktų ar dalių išdėstymo tam tikra tvarka procesas, siekiant gauti daiktą, reikalingą gyvybei palaikyti. Visuomenės vystymosi procese iš šios žmogaus veiklos srities atsirado vaikų dizainas. Vaiko veiksmai paprastesni, dizainai paprastesni. Bet vaikiškas dizainas taip pat gali būti praktinis naudojimas- vaikas naudoja gautus objektus žaidimų veikla. Galite projektuoti su įvairios medžiagos: tikrasis dizaineris, natūrali arba atliekos, popierius ir kartonas. Tuo pačiu metu popierinių struktūrų kūrimas (galbūt įtraukiant papildomos medžiagos) yra sudėtingiausia ikimokyklinukai su juo susipažįsta vidurinėje darželio grupėje.

Popierinė konstrukcija vidurinėje darželio grupėje

Su popieriumi vaikas susipažįsta pirmaisiais gyvenimo metais. Jaunesnėse darželio grupėse mokosi daryti popierines aplikacijas, puošia kartonines korteles, lipdo iš popieriaus. 3–4 metų vaikai įvaldo formos sampratą ir lavina įgūdžius karpyti popierių. Jaunesni ikimokyklinukai kaupti žinias ir įgūdžius būsimas darbas su popieriumi. Mokytojas neturėtų skubėti, turi būti dėmesingas amžiaus ypatybės kiekvienai grupei. Bet kokia veikla turi teikti vaikui džiaugsmą ir pasitenkinimą, o labiausiai vaikas džiaugiasi, kai pavyksta atlikti užduotį. Būdami 4–5 metų ikimokyklinukai turi idėją apie konstravimo pagrindus per veiklą su kubeliais, plastikiniais konstrukciniais komplektais, statė namus iš plastilino rąstų ir prie jų pritvirtino stogą iš pagaliukų - štai, konstruktyvi veikla. Projektavimas iš popierinės medžiagos (popieriaus lakštų, kartono, dėžučių, degtukų dėžutės, kartono ritinėlių ir kt.) prasideda vidurinėje grupėje.

Tikslas

Popieriaus dizaino užsiėmimų vidurinėje grupėje tikslas: skatinti vaikus kurti veiklas naudojant popierines medžiagas.

Užduotys

  • supažindinti studentus su popieriaus savybėmis, kurios naudojamos projektuojant;
  • mokyti vaikus pagrindinių popieriaus konstravimo technikų (lankstyti, plėšyti, kočioti, sukti);
  • ugdyti atkaklumą, tikslumą, mandagų bendravimą;
  • domėjimosi kolektyvine veikla ugdymas.

Veiklos rūšys

  1. Pilnas demonstravimas ir pavyzdys (naudojamas pirmose popieriaus projektavimo klasėse, o vėliau – kuriant sudėtingas struktūras);
  2. Pagal modelį (šiuo atveju mokytojas duoda žodinius nurodymus ir paaiškinimus, kaip sukurti objektą).

Ruošiantis dizaino pamokai, būtina atsiminti, kad tikslas vaizdiniai menai vaikas – ne kurdamas amatus, o ugdydamas estetinį skonį, vaizduotę, konstruktyvų mąstymą ir ugdydamas dorovines savybes.

Vidurinės grupės dizaino tipai

Medžiagos statyboms

  • Rašomasis ir spalvotas A4 formato popierius.
  • Spalvotas kartonas.
  • Aksomo spalvos popierius.
  • Tapetų apdaila.
  • Atliekos popieriaus medžiaga: degtukų dėžutės, popieriaus ritinėlių vamzdeliai, popierinės lėkštės ir puodeliai ir kt.
  • Scrapbooking popieriaus lapai yra storo popieriaus lapai su teminiu spaudiniu. Brangi medžiaga vaikų rankdarbiams.

Medžiagos statybai iš popieriaus nuotraukoje

Pagrindinė popierinė statybinė medžiaga Pagrindinė popierinė statybinė medžiaga Puikus variantas imituoti įvairių paviršių supančio pasaulio objektai
Graži ir originali, bet brangi medžiaga popierinės lėkštės Konstravimo, naudojant kartonines šerdis, pavyzdys Konstravimo, naudojant degtukų dėžutes, pavyzdys Konstravimo naudojant aksominį popierių pavyzdys Origami su pridedant vyniojamasis popierius Dizaino pavyzdys su vienkartiniais puodeliais

Popieriaus dizaino derinimas su kitomis dailės technikomis

Norėdami sukurti objektus iš popieriaus, turėtumėte naudoti šiuos metodus: vaizduojamieji menai, kaip piešti, dažyti, aplikuoti, lipdyti. 4–5 metų ikimokyklinukai įvaldo pagrindines šių technikų technikas ir mielai jas papildo popieriniai modeliai. Kurdami gyvūnų ir žmonių atvaizdus mokiniai gali pridėti veido ar kūno dalis/snukį ar letenas. Aplikacijos technika gali būti naudojama imituojant paukščių plunksnas, medžio vainiką, žolę vejoje ir kt. Plastilino detalės taip pat dažnai naudojamos popieriniams amatams papildyti ir (arba) papuošti. Dažymas turėtų būti naudojamas darbuose, pagamintuose iš storo kartono arba atliekos, tepant dažus deformuojasi popierius.

Įvairių technikų sintezės popieriaus statybos darbuose pavyzdžiai

Popierinės lėkštės detalės nudažytos Privaloma užduotis – papuošti baigtas darbas plastilino detalė Darbui papuošti buvo panaudota tiesioginės aplikacijos technika Gyvūnų veidai buvo pagaminti naudojant paprastą piešimo techniką

Daugiapakopės užduotys popieriaus dizaino pamokose

Mokytojas visada turi prisiminti individualus požiūris kiekvieno vaiko ugdymui. Atlikdamas konstravimo užduotį, studentas praras susidomėjimą kūrybinis procesas, jei užduotis jam pasirodys paprasta. Todėl mokytojas, rengdamas kiekvieną pamoką, turi paruošti papildomų užduočių tiems mokiniams, kurie geriau įvaldė nesudėtingus projektavimo įgūdžius. Pavyzdžiui, puodelio su rankena kūrimo pamokos metu pasiūlykite papuošti gatavą darbą popierinė aplikacija. Dirbant su projektavimu plokštumoje, gera užduotis užbaigti detales ant pagrindo kaip fono paveikslėlio. Iš pradžių duoti užduotis skirtingi lygiai sudėtingumas yra neteisingas, komandos padalijimas gali atrodyti taip, kaip atskirti tuos, kurie pasiekia, ir tų, kurie atsilieka. Tokioje situacijoje mokiniai, gavę paprastą užduotį, gali patirti nerimo jausmą ar net agresiją prieš tuos, kuriems buvo duota sunki užduotis, bet įdomesnis ar gražesnis rezultatas.

Motyvuojančios medžiagos naudojimas klasėje

Įjungta paruošiamasis etapasĮ kiekvieną pamoką turi būti įtraukta motyvacinė medžiaga. Tai būtina norint suaktyvinti mokinių vaizduotę, plėsti akiratį, didinti susidomėjimą kūrybinė veikla, estetinio skonio ugdymas. Medžiaga turėtų būti įvairi:

  • Vaizdinė medžiaga (kortelės su objektų ar objektų atvaizdais ta tema, plakatai, dalomoji medžiaga).
  • Garso akompanimentas (dainų pamokos tema klausymasis arba foninis melodijų skambesys žaidimo ar kūno kultūros užsiėmimo metu).
  • Eilėraščių, eilėraščių, patarlių ir priežodžių skaitymas.
  • Galvosūkiai.
  • Kūrimas žaidimo situacija(naudojant žaislus ar daiktus šia tema).
  • Rodyti skaidres ar pristatymus pamokos tema.

Motyvuojančios pamokų pradžios naudojimo pavyzdžiai

Pamokos tema Motyvuojanti pradžia
"Tumbler" Pamokos pradžioje mokytojas užduoda vaikams mįslę:
Atėjo pas mus, draugai,
Lėlė neįprasta.
Nesėdi, nemeluoja,
Tiesiog žinokite patys, tai verta.
Saška ir Nataša žino,
Šios lėlės... (stiklinės).
Mokiniams rodomas jų aplankyti suskubęs slydimas. Mokytojas kalbasi su vaikais ir užduoda klausimus: „Kodėl, jūsų manymu, ši lėlė vadinama būgnu?“, „Kaip žaisti su būgnu?“, „Iš kokių figūrėlių susideda šis žaislas? ir tt
Žaidžiamas žaidimas „Surask, kur ji pasislėpė“:
Mokytoja pasakoja, kad vaikų aplankyti atvažiavo dar vienas būgninis, tačiau ji buvo nedrąsi ir pasislėpė už vieno iš kambaryje esančių žaislų. Vaikų prašoma surasti lėlę žodžiu spėliojant (sakoma paeiliui): „Būgninė slepiasi už automobilio“, „Būgninė yra už rutulio“, „Būgninė yra už Katios lėlės“ ir kt. rasta.
Pamokos pradžioje mokytojas parodo vaikams laukinių gyvūnų paveikslėlius. Vaikinai juos įvardija, mokytojas pakabina paveikslėlius ant lentos. Tada mokytojas sako, kad laukiniai gyvūnai yra pavojingi ir jų elgesys gali būti nenuspėjamas, ir siūlo gyvūnus iš paveikslėlių paversti žaislais ( žaidimo elementas). Norėdami tai padaryti, mokiniai turi užmerkti akis ir vienu metu tris kartus garsiai suploti rankomis. Šiuo metu mokytojas ant stalo padeda gyvūnėlių žaislus, kurių atvaizdus kurs vaikai.
„Grožio snaigė“ Mokytojas sukuria netikėtumo akimirką:
Ant stalo stovi pašto dėžutė, mokytoja vaikams pasako, kad paštininkas atvežė į jų grupę, perskaito adresą (parašytas tikrasis darželio adresas - miestas, gatvė, namas, darželio numeris, grupė). Dėžutėje randamas laiškas, kurio turinį mokytoja perskaito garsiai: į vaikus kreipiasi gyvūnai iš tolimosios Afrikos, jie pasakoja, koks klimatas jų gimtojoje vietoje ir liūdi, kad sniego nėra matę, bet girdėję. daug apie tai, koks nuostabus ir gražus reiškinys. Mokytojas klausia, kaip parodyti Afrikos žmonėms sniegą ir, pasitelkdamas pasiūlymus bei užuominas, priveda prie minties, kad jie gali iš popieriaus pasidaryti snaiges ir išsiųsti jas paštu į Afriką.
Vaikinai užduoda mįslę:
Esame žali kaip žolė
Mūsų daina: „Kva-kva“ (varlytės/varlytės).
Mokytoja veda pokalbį su vaikais: kokios spalvos varlės, kur jos dažniausiai gyvena, ką valgo. Rodo mokiniams paveikslėlį / plakatą, kuriame pavaizduota varlė pelkėje. Mokytoja pasakoja, kad varlytei liūdna ir kviečia vaikus jį nudžiuginti, parodydama, kaip atlikti judesius kūno kultūros pamokoje „Varliukai“:
Pelkėje yra dvi draugės, dvi žalios varlės.
Ryte anksti nusiprausėme, apsitrynėme rankšluosčiu,
Jie trypė kojomis, plojo rankomis,
Jie palinko į dešinę, į kairę ir grįžo atgal.
(Atlikite tinkamus judesius).
Tačiau mokytoja pastebi, kad varlytei vis tiek liūdna, nes jis pelkėje vienas, ir duoda vaikams mintį, kad iš popieriaus galima pasidaryti varles ir jas išdėlioti ant plakato.

Darbo pavyzdžiai nurodytomis pamokų temomis

Statyba nuo popierines juosteles Dizainas iš popieriaus juostelių Dizainas iš popieriaus juostelių plokštumoje Dizainas iš popieriaus origami technika

Pamokų užrašų sudarymas vidurinei grupei apie popieriaus dizainą

Kiekvienai pamokai mokytojas turi parengti išsamią pamokos santrauką. Tikslai ir uždaviniai turi atitikti vaikų amžių ir individualias savybes. Užfiksuojamas mokytojo vaizdinės ir techninės medžiagos naudojimas, taip pat tos medžiagos ir priemonės, kurias naudos vaikai. Tada turėtumėte apibūdinti pamokos eigą. Viso to reikia norint atlikti analizę po pamokos: kokie momentai pavyko, kas nepasisekė, kas pedagoginės technikos buvo veiksmingi, o tai sukėlė vaikų susidomėjimą tuo, kas jų emocinė būklė kiekviename pamokos etape.

Pamokos laiko planas

Dizaino pamokos trukmė vidutinėje grupėje – 15–20 min.

  1. Organizacinis momentas 1 minutė.
  2. Motyvuojantis etapas 3-5 min.
  3. Mokytojas 2–3 minutes demonstruoja darbo metodus.
  4. Savarankiškas mokinių darbas 6–8 min.
  5. Darbo demonstravimas, diskusija 2 min.
  6. Apibendrinant 1 min.

Tikslų ir uždavinių nustatymas

Tikslai ir uždaviniai turi būti konkretūs, juos nustato mokytojas pagal pamokoje įgytus įgūdžius, būtinus dirbant su tam tikrais šablonais ir atlikimo būdais. Pažvelkime į tikslų ir uždavinių variantus, naudodami pavyzdžius su konkrečiais darbo metodais:

Pamokos tema Tikslas Užduotys Užduoties atlikimo technika
"Tiltai" Amatų kūrimas naudojant geometrines figūras iš popieriaus. - objektų analizės mokymas;
- gebėjimo sukurti pastatą, naudojant paruoštas formas, ugdymas;
- plėtra erdvinis mąstymas ir projektavimo įgūdžius.
Pastato statyba naudojant kartonines figūras (kubas, plyta, blokas, cilindras).
"Pavasario stebuklai" Gėlių gamyba iš popieriaus juostelių. - erdvinio ir dizaino mąstymo ugdymas;
- gebėjimo derinti ugdymas;
- estetinio skonio ugdymas.
Popieriaus juostelių klijavimas, norint sukurti „žiedlapius“, sujungiant juos į gėlę, naudojant vidurį.

Pamokos „Mūsų pavasario upelis“ santrauka.
Autoriai: Petrukhina A.V. mokytoja, Tatarkina Yu V. mokytoja, MADOOU Nr. 96 „Umnichka“, Naberezhnye Chelny

Veikla Žaismingas, produktyvus, edukacinis ir tiriamasis.
Tikslai Darbo su popieriumi įgūdžių stiprinimas, dėmesingumo, reagavimo ugdymas, bendravimo kultūros ugdymas komandoje.
Tikėtinas rezultatas Gebėjimas projektuoti popierinė valtis, teigiamas ir aktyvi sąveika su visais kūrybinio proceso dalyviais.
Naudotos medžiagos vatmano popierius su upelio atvaizdu, popieriaus lapai, klijai su kutais, šluostės ir skudurai darbo vietai valyti.
Pamokos eiga Mokytoja veda pokalbį su vaikais: koks dabar metų laikas (pavasaris), įvardinkite pavasario mėnesius, koks dabar mėnuo, koks šiandien oras lauke.
Naudojimas vaizdinė medžiaga: Mokytojas ant lentos pakabina vatmano popierių su upelio paveikslėliu ir prašo įsivaizduoti, ką jie darytų eidami, pamatę tokį upelį. Siūlo papuošti paveikslą popierinėmis valtelėmis.
Mokytojas tiesiogiai demonstruoja veiksmus kuriant valtį.
Vaikai savarankiškai kartoja parodytus veiksmus.

Kūno kultūros minutė:
Meška išropojo iš duobės,
Apsidairęs ant slenksčio, (pasuka iš kairės į dešinę)
Jis išsitiesė iš miego. (rankos ištiestos)
Pavasaris vėl atėjo pas mus. (Galvos pasukimas)
Norėdami greitai įgyti jėgų,
Meškos galva susisuko.
Sulenktas pirmyn ir atgal (pasilenkia į priekį ir atgal)
Čia jis vaikšto per mišką. (šlaitai dešinė ranka liesti
kairė koja ir atvirkščiai)
Meška ieško šaknų
Ir supuvę kelmai.
Pagaliau lokys pasisotino
Ir jis atsisėdo ant rąsto. Vaikai atsisėda.

Mokytoja dėkoja vaikams už nuveiktus darbus ir kviečia visus savo laivu papuošti upelį.

Pamokos santrauka “Šunų veislynas”.
Popierinių amatų kūrimas naudojant naują dizaino metodą - popieriaus lankstymą per pusę. Užduotys - popierinių amatų analizės mokymas (parenkant amato dalis, jų vietą plokštumoje ir vienas kito atžvilgiu);
- išmokti lankstyti popieriaus lapą;
- išmokti sukurti ovalą apvalinant kvadrato kampus;
- tikslumo ugdymas. Medžiagos Balto popieriaus lapas, rudo popieriaus juostelė, kvadratinis juodo popieriaus lapas, klijai, teptukas, žirklės, šunų figūrėlės, šluostė, skudurėlis. Pamokos eiga Žaidimas su kamuoliu „Kas kuriame name gyvena“:
Vaikai stovi ratu, mokytojas yra centre. Mokytojas meta kamuolį vienam iš mokinių, įvardindamas gyvūną ar paukštį, vaiko užduotis yra pasakyti, kur šis gyvūnas gyvena. Tada vaikas meta kamuolį kitam mokiniui, įvardija kitą gyvūną ir pan.

Mokytojas parodo vaikams paruoštą popierinį kabiną ir moko juos analizuoti popieriaus struktūrą naudojant pagrindinius klausimus.
Tiesioginis popierinio stendo kūrimo žingsnių demonstravimas.

Kūno kultūros minutė.
Viena – atsikelk, išsitiesk, (Ištiesk.)
Du - pasilenkite, ištiesinkite, (Sulenkite nugarą, rankos už diržo.)
Trys – trys plojimai, (plojuokite rankomis.)
Trys galvos linktelėjimai. (Galvos judesiai.)
Keturios - rankos platesnės, (rankos į šonus.)
Penki - mojuokite rankomis (Mojuokite rankomis.)
Šeši – vėl atsisėskite. (Atsisėskite.)

Mokiniai savarankiškai atlieka popierinės kabinos konstravimo veiksmus.
Baigtų darbų demonstravimas ir aptarimas.
Laikas žaisti su popieriniais amatais ir šunų figūrėlėmis.

Pamokos „Juokingi sniego seneliai“ santrauka.
Sužinokite, kaip pasidaryti amatą iš popierinių servetėlių. Užduotys - žinių apie žiemą ir jos reiškinius įtvirtinimas, mokinių žodyno plėtimas;
- plokštumos orientacijos mokymas;
- žirklių ir klijų naudojimo įgūdžių stiprinimas;
- konstruktyvaus mąstymo ugdymas;
- tikslumo ugdymas. Medžiagos Rėmelis su Naujųjų Metų medžio nuotrauka. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojamas Tėvas Šaltis, Snieguolė, sniego senis, tauras ir Sniego karalienė. „Ledo luitai“ pagaminti iš popieriaus. Sniego senelių atvaizdai skirtingomis pozomis su skirtingomis veido išraiškomis. Žirklės ir klijai, klijų teptukai, popieriaus ruošiniai sniego seniams ir jų dekoracijoms iškirpti. Pamokos eiga Pamokos pradžioje ant lentos kabo penki uždengtų ledo gabalėlių paveikslėliai. Mokytojas kviečia vaikus aplankyti sniego karalystę. Vyksta pokalbis apie žiemą ir šio metų laiko ypatybes.
Vaikinai susipažįsta su snieguotos karalystės gyventojais (jų atvaizdai buvo paslėpti po ledo gabalėliais): Tėvas Šaltis, Snieguolė, Jaučiai, Sniego karalienė, Sniego senelis. Mokytojas pirmiausia gali įminti mįsles apie šiuos personažus.
Staigmenos akimirka: Sniego moteris įeina į kambarį. Ji liūdi ir sako, kad žiema jai buvo puiki (rodo nuotrauką), bet visi sniego seneliai išvažiavo metų pradžioje atėjus pavasariui. Mokytojai nusprendžia sukurti sniego moteriai sniego senelius.
Fizinis lavinimas.
Mokytojas parodo, kaip iš servetėlių sukurti sniego senį.
Kartoja mokiniai.
Baigę darbą palikite sniego senelius išdžiūti.
Šiuo metu vaikai su Sniego moterimi žaidžia žaidimą „Surink sniego senį“ (surenka sniego senius iš atskirų dalių).
Vaikinai įteikia Snow Baba popierinius sniego senelius ir atsisveikina.

Origami klubo programa vidurinei grupei

Origami klubo programa turėtų turėti meninę ir estetinę orientaciją. Jo svarba yra sudaryti sąlygas visapusiška plėtra ikimokyklinio amžiaus vaikų asmenybė, supažindinimas su kultūros vertybėmis, motyvacijos kūrimas pažintinei ir kūrybinei veiklai, pozityvios mokytojo, mokinių ir jų tėvų sąveikos įgyvendinimas.

Kūrybinis origami „Ladybug“ kūrimo procesas

Programos tikslas

Intelektualus ir estetinis vystymasis mokiniai įvaldę dizaino iš popieriaus – origami – techniką.

Užduotys

  • išmanyti pagrindines geometrijos (apskritimo, kvadrato, trikampio, taško, linijos, kampo, kraštinės, viršūnės ir kt.) ir origami formų sąvokas;
  • išmokti dirbti su popieriumi;
  • kompozicijos mokymas;
  • išmokti vykdyti žodinius nurodymus;
  • lavinti rankų ir akių smulkiąją motoriką;
  • dėmesio, konstruktyvaus ir erdvinio mąstymo aktyvinimas;
  • atminties vystymasis;
  • lavinti vaizduotę ir kūrybinius gebėjimus;
  • tvarkingumo ugdymas, atsargus požiūris prie medžiagos, palaikant švarą ir tvarką darbo vietoje;
  • darbo ir bendravimo kultūros kolektyve formavimas.

Origami rate mokiniai dirba pogrupiuose po 8–10 žmonių. Pamoka trunka 20–25 minutes ir vyksta kartą per savaitę. Po būrelio darbų vyksta vaikų darbelių parodos.

Vidurinės grupės origami puodelio temų kartoteka

Pamokos tema Popieriaus dizaino įgūdžių įsisavinimas ir/ar įtvirtinimas
"Brangioji" - kvadrato lenkimas įstrižai,
- rasti vidurį,
- aikštės kampų lenkimas link vidurio.
"Drugelis" - sukurti trikampį iš kvadrato,
- kampų lenkimas įvairiomis kryptimis.
"Kalėdų eglutės papuošimas" - apskritimo lenkimas per pusę,
- rasti vidurį,
- figūrėlių dalių klijavimas.
- popieriaus lankstymas įvairiomis kryptimis,
- darbas su klijais.
- sulankstyti kvadratą į keturias dalis,
- darbas su žirklėmis.
"Žuvis" - iš popieriaus kvadrato padaryti trikampį,
- darbas su žirklėmis.
- gauti trikampį,
- lenkimo ir apvertimo trikampio dalys.
"Skirtukas" - sulankstomas pagrindinė forma"mielas"
- pagrindinės formos lankstymas " aitvaras».

Origami praktikavimo schemos ir darbo pavyzdžiai nuotraukoje

Atmintinė Maršrutas origami Technologinis žemėlapis origami Technologinis origami žemėlapis Origami technologinis žemėlapis Kolektyvinis darbas Amatai iš dviejų origami elementų Darbų pavyzdžiai Darbų pavyzdžiai „Aitvaro“ formos lankstymas, modulių sujungimas Kolektyvinis darbas

Įdomios idėjos ir dizaino schemos vidurinei grupei.

Norėdamas paskatinti domėjimąsi vaizduojamaisiais menais, mokytojas turi į pamokas įvesti žaidimo elementą, įtraukti netradicinės medžiagos, pasiūlyti kurti amatus, kurie turės praktinę paskirtį.

Darbo šablonai klasėms

Origami diagramos pjaustymo ir klijavimo šablonas Konstravimo instrukcijos Origami diagramos Diagramos Statybos instrukcijos Statybos instrukcijos Instrukcijos, kaip statyti namą su staigmena Dizaino idėjos lėlių baldai iš degtukų dėžučių Dizaino instrukcijos Idėja sukurti galvos apdangalą lėlei Idėja sukurti galvos apdangalą lėlei Origami schema Dizaino instrukcijos Dizaino instrukcijos Dizaino instrukcijos Dizaino instrukcijos

Baigtų darbų pavyzdžiai

Popieriaus konstravimo naudojant degtukų dėžutes pavyzdys. Amatas gali būti naudojamas žaidime arba kuriant projektą pagal taisykles saugumas kelyje Konstravimo iš popieriaus pavyzdys Konstravimo iš popieriaus pavyzdys Konstravimo naudojant kartonines šerdis pavyzdys Konstravimo iš popieriaus pavyzdys. Galite papuošti kambarį, langą, Kalėdų eglutė Pieno dėžutės dizaino pavyzdys Dizaino, naudojant popierių, pavyzdys. Kūrinys sukurtas atviruko forma mamai kovo 8 d Neįprastas amatas uždara forma Išplėstoje versijoje Projektavimo pavyzdys naudojant kartoninė rankovė Popieriaus konstrukcijos pavyzdys. Komandinis darbas. Žibintų girlianda papuoš kambarį šventei Popieriaus dizaino pavyzdys. Paukščiai gali būti pakabinti ant lango. Krepšelis gali būti užpildytas popierinėmis gėlėmis. Dizaino pavyzdys naudojant degtukų dėžutę . Komandinis darbas. Vėliavėlių girlianda puošia kambarį ar eglutę. Naujųjų metų vakarėlis Popieriaus konstrukcijos pavyzdys. Kuriant galima naudoti amatus komandinis darbas arba žaidimas su gyvūnų figūromis Konstravimo iš degtukų dėžučių pavyzdys. Amatas gali būti naudojamas žaidžiant su lėlėmis Konstravimo iš degtukų dėžučių pavyzdys. Amatas gali būti naudojamas žaidžiant su lėlėmis popieriaus dizainas Popieriaus dizaino pavyzdys Popieriaus dizaino pavyzdys. Amatai gali būti naudojami papuošti kambarį pavasario šventei

Parengė: Fomina Nadežda Vasilievna, MADO "Bolšealeksevskis darželis kombinuotas tipas"KALINKA" Stupinskio savivaldybės rajonas

Ugdymo sritis: meninė ir estetinė raida.

Integracija edukacinės sritys: pažintinis vystymasis, socialinis ir komunikacinis vystymasis, fizinis vystymasis, kalbos raida.

Užduotys:

Lavinamasis: stiprinti vaikų gebėjimą atlikti aplikaciją ridenant servetėles.

Švietimas:

vystytis smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai, lytėjimo suvokimas, spalvos, formos, ritmo pojūtis, pažintiniai gebėjimai vaikai, kalbos, mąstymo, popieriaus įgūdžiai.

Ugdomasis: ugdyti meilės jausmus gimtoji gamta, savitarpio pagalba.

Medžiagos, įrankiai, įranga:

Demonstracinė medžiaga: dalykiniai paveikslėliai, kuriuose vaizduojamos: avietės, gervuogės, braškės, debesylos; meškiukas su krepšiu; minkšta uoga, kurią mokytoja padarė iš minkšto balto popieriaus ir suglamžyto popieriaus gabalėlių.

Dalomoji medžiaga: minkštas baltas popierius, suglamžytas spalvotas popierius (servetėlės), klijuoti giliuose dangteliuose, medžiaginės servetėlės, klijų teptukai, šluostės, padėklai.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, Mishka atėjo pas mus iš miško. Jis man papasakojo istoriją apie tai, kaip jo motina meška pasiuntė jį laukinių uogų, bet jis nieko nerado ir nenorėjo grįžti namo su tuščiu krepšiu. Vaikai, padėkime Mishkai užpildyti krepšelį miško uogomis.

Tada mokytojas parodo naminę uogą ir prašo atspėti, iš ko ir kaip ši uoga pagaminta. Vaikai išsako savo spėjimus. Mokytoja sako, kad dabar ji atskleis paslaptį ir patys vaikai galės pasigaminti tokių ryškių ir sultingų uogų Mišutkai. Ji atkreipia dėmesį, kad uogos gali būti ir raudonos. (avietės), violetinė (gervuogė), oranžinė (debesėlis).

Pedagogas: Vaikinai, dabar pabandykime atspėti mįsles apie šias uogas.

Mįslės apie miško uogas:

Ne juokais, o rimtai
Krūmas apaugęs spygliais.
Paimkite keletą tamsių uogų.
Koks krūmas? (gervuogė)

Šios miško uogos
Rudiesiems lokiams tai patinka.
Ne šermukšnis, ne viburnum,
Ir su spygliais... (Avietės)

Ji gimė pelkėje,
Pasislėpęs minkštoje žolėje.
Geltona sagė -
Uoga... (Debesėlis)

1) Paimkite minkštą Baltas popierius ir labai labai stipriai sutrupinkite į tankų gumulą;

2) Aptepkite pasta ir sukiokite delnuose, kad susidarytumėte tolygų rutulį; nuvalykite rankas drėgnu skudurėliu;

3) Mes galvojame "apranga" savo uogoms ir pasirinkite servetėles norima spalva, suplėšyti gabalėliais, susmulkinti ir susukti į gabalėlius;

4) Klijuokite pagrindinį rutulį (baltas gumulas) gabalėlių popierines servetėles- kaip planavome, tam kiekvieną gumulėlį lengvai pamerkiame į pastą arba baltą gumulėlį jau tepame klijais.

Kūno kultūros minutė.

O mėlynės auga miške,
Braškės, mėlynės.
Nuskinti uogą,
Reikia pritūpti giliau. (Pritūpimai.)

Pasivaikščiojau miške.
Nešu pintinę uogų. (Eik į vietą.)
Pirštų gimnastika "Uogoms"
Vienas, du, trys, keturi, penki, Abiejų rankų pirštai spaudžia rankas.

Einame pasivaikščioti į mišką. Abi rankos "jie ateina" rodomieji pirštai
Mėlynėms, avietėms ir viduriniams pirštams ant stalo.
Dėl bruknių, dėl Viburnum. Sulenkite pirštus, pradėdami nuo nykščio.
Braškių rasime

Ir mes nuvešime į Mishutką.

Vaikai apgalvoja savo idėjas ir pradeda dirbti.

Savarankiška vaikų veikla.

Paskutinė dalis:

Mokytoja renka uogas į krepšelį ir atkreipia dėmesį, kokios skirtingos ir gražios uogos išėjo.

Pedagogas: Vaikai, padovanokime Mishkai šį uogų krepšelį. Jis nuveš juos savo meškos motinai.

  • Kokių sunkumų susidūrė vaikai dirbdami Kai kuriems vaikams buvo sunku išvynioti pagrindinį rutulį iš balto popieriaus, nes... Delnai nėra pakankamai stiprūs, todėl nėra tinkamo spaudimo popieriui.

Nadežda Gadalina
GCD planas projektavimui vidurinėje grupėje. Savaitės tema: „Sodo ir miško uogos“

Planas – kontūras tiesiogiai- edukacinė veikla

Autorius dizainas vidurinėje grupėje"Lašeliai".

Savaitės tema: « Sodo ir miško uogos»

Pamokos tema: "Tiltas už Mishka"

Švietimo integracija regionuose: « Kognityvinė raida» , "Meninis ir estetinis vystymasis". „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, "Fizinis vystymasis".

Tikslas: Suteikite vaikams idėją apie tiltus, jų paskirtį, struktūrą

Užduotys:

Praktikuokite tvirtų konstrukcijų statymą

Praktika statant tiltus

Lavinti vaizduotę, kūrybiškumą, gebėjimą savarankiškai atlikti veiksmų seką, apibendrinti, lyginti, rasti bendrumų ir išryškinti skirtumus

Medžiagos: statybinė medžiaga, Teddy Bear žaislas, meškiukas upė

Metodai ir technikos:

1. Žodinis (pokalbis, paaiškinimas)

2. Vizualinis (show, iliustracijos)

3. Praktiškas (fizinė minutė)

Įžanginė dalis:

Labas rytas Vaikinai!

Mishka atvyko mūsų aplankyti. Pasisveikinkime su juo.

turėti: Labas rytas, vaikinai! Šiandien aš pasiruošiau uogos, prie upės pamačiau didelę proskyną, joje buvo daug daug aviečių. Bet aš negalėjau perplaukti upės. Ką turėčiau daryti? Kaip patekti į proskyną ir surinkti uogos?

IN: Vaikinai, kaip man patekti į proskyną?

Pagrindinė dalis:

Vaikinai, ar galime padėti Mishkai pastatyti tiltą?

Kokių tipų tiltai yra?

Iš ko galima padaryti tiltą?

Kokios dalys reikalingos?

Prieš pradėdami statyti, turime šiek tiek sušilti

Fiziniai pratimai Mishka.

Meškos ėjo per mišką,

Vaikščiojimas važinėtis.

Meškos ieško uogų.

Judesių imitacija.

Šitaip, šitaip

Meškos ieško uogų.

Miela aviečių

Kolekcija uogosį įsivaizduojamą krepšelį.

Įdėta į krepšelį

Šitaip, šitaip.

Jie viską sudėjo į krepšį.

Kaip mes vaišinome save avietėmis,

Glostyti pilvuką, sėdėti ant grindų, ant kėdžių.

Visi buvo išsibarstę ant žolės.

Šitaip, šitaip

Visi buvo išsibarstę ant žolės.

Ir tada lokiai šoko

Šokiančių lokių jauniklių imitacija.

Letenos pakeltos aukštyn

Šitaip, šitaip

Jie pakėlė letenas aukštyn.

Vaikinai, kiekvienas paimkite tilto dalis ir pabandykite jį pastatyti.

Pažiūrėk, kokį tiltą aš padariau

Jūs padarėte nuostabius tiltus. Meška, ar tau patinka mūsų tiltai?

M: Taip, jie nuostabūs. Dabar pabandysiu eiti kartu su jais į proskyną.

Mokytojas nutiesia tiltą per upę, o Mishka praeina iš paskos uogų.

M: Ačiū, vaikinai, kad man padėjote! Iki pasimatymo vaikai!

Atspindys:

Auklėtojas. Pasakyk man, vaikai, ką mes šiandien veikėme?

Auklėtojas: „Ko mes išmokome?

Ka tu atsimeni? Kas tau patiko?"

Publikacijos šia tema:

Kalendorinis-teminis planavimas vidurinėje grupėje. Savaitės tema: „Aktyvus laisvalaikis“ Savaitės tema: " Laisvalaikis„Tikslai ir uždaviniai: Skatinti visų vaikų žaidimo komponentų vystymąsi (žaidimų, žaidimų temų ir rūšių praturtinimas.

Tikslai Toliau tobulinti supratimą apie prieinamas vaikui objektyvus pasaulis ir objektų paskirtis Supažindinkite su pagrindinėmis taisyklėmis.

ĮGYVENDINIMO DATA 2015 m. gruodžio 07-11 d. BAIGIAMOJO RENGINIO „Albumo „Signs“ dizainas saugus elgesys Su Buitinė technika» KLASIŲ TINKLELIS.

Kalendoriaus planavimas vidurinės grupės savaitės temoje „Tėvynės gynėjai“ Savaitės tema: „Tėvynės gynėjai“ (nuo 2016-02-15 iki 16-02-19) Pirmadienis Data 16-02-15 Bendradarbiavimo veikla su vaikais SDD (nepriklausomas.

Kalendorinis planas darbui pirmoje jaunesniųjų grupėje Savaitės tema: „Vabzdžiai“. Tikslai: suformuoti vaikams pradinį supratimą apie vabzdžius. Išmokti atskirti drugelį ar blakę pagal tam tikras savybes; mokytis.

Kalendorinis planas švietėjiškam darbui sub. grupė. Savaitės tema: Mano planetos kosmonautikos diena Edukacinis kalendoriaus planas – švietėjiškas darbas V parengiamoji grupė. Savaitės tema: Mano planeta. Kosmonautikos diena. Tikslas: formavimas.

Parengiamosios mokyklos grupės „Miško vaikai: grybai, uogos“ edukacinių veiklų apie aplinkosauginį švietimą suvestinė UGDYMO SRITIES INTEGRACIJA: „Pažintinė“, „Socialinė-komunikacinė“, „Meninė-estetinė“. UŽDUOTYS: „Pažintinis“.

Tūrinė popierinė aplikacija. Meistriškumo klasė su žingsnis po žingsnio nuotraukos.
Kompozicija "Vaisiai lėkštėje"


Kudinova Galina Efimovna, mokytoja papildomas išsilavinimas, Savivaldybės ugdymo įstaiga vaikų ugdymo įstaiga CDT „Iskatel“ Lytkarino, Maskvos sritis.
Meistriškumo klasės tikslas: kompozicijos „Vaisiai lėkštėje“ kūrimas
Vaikų amžius: 2 studijų metai (5-8 metai)
Lygis: vidutinis. Paruošimo laikas: 1 valanda 30 minučių.
Meistriškumo klasės tikslas:įgyti įgūdžių ir gebėjimų sukurti trimatę aplikaciją.
Meistriškumo klasės tikslai:
Švietimas:
tęsti mokymąsi technologijų srityje - 3D aplikacija
lavinti kompozicinius įgūdžius – pagal siužetą išdėstyti iškirptus elementus.
Švietimas:
lavinti dėmesį, atmintį, akis, loginį ir kūrybiškas mąstymas;
skatinti erdvinio mąstymo ir vaizduotės ugdymą;
lavinti rankų motoriką, kuri prisideda prie ikimokyklinio amžiaus ir jaunesnių vaikų protinių funkcijų vystymosi mokyklinio amžiaus;
toliau ugdyti tvarų susidomėjimą darbu;
Pedagogai:
ugdyti atsakomybės jausmą;
ugdyti užsispyrimo, tikslumo, meilės darbo procesui įgūdžius, rezultato troškimą;
ugdyti savikontrolės ir savigarbos įgūdžius.

PAAIŠKINIMAS!

Šį darbą gali atlikti vaikai nuo 5 iki 8 metų. Priklausomai nuo vaiko amžiaus, keičiasi mokytojo atliekamo darbo apimtys. Jei vaikui 5 metai, jam reikės mokytojo pagalbos, pavyzdžiui, iškirpti dalis (priklausomai nuo vaiko pasirengimo lygio). Vaikas išlankstys, klijuos ir klijuos detalę.
Savarankiškumo lygis atliekant darbą didėja su amžiumi ir priklauso nuo individualios savybės vaikas.

Norėdami dirbti jums reikės:
1. Kartonas baltas ir raudonas.
2. Spalvotas popierius: raudona, geltona, rožinė, žalia, alyvinė ruda
3. Kriaušių, vynuogių, braškių, obuolių, slyvų, lapų raštas.
4. Klijai.
5. Žirklės.
6. Perforatorius (gėlės).
7. Rudas žymeklis.


Progresas:

Mokytojo istorija:
Vaisiai, uogos, džiovinti vaisiai ir daržovės turi didelę reikšmę žmogaus sveikatai – juos mėgsta visi, ir vaikai, ir suaugusieji. Jų prinokę, sultingi ir saldaus skonio visada malonūs, todėl jie visada yra labai gerbiami maiste. Be to, jie ne tik skanūs, bet ir sveiki. Ne veltui sakoma: „Valgyk vaisius savo sveikatai, visada būsi sveikas“. Be to, daugelio ekspertų teigimu, žmogus turi suvalgyti bent 2 vaisius per dieną, kad nuolat papildytų organizmą vitaminais ir mineralais ir visada būtų geros formos.
Prisiminkime, kokius vaisius žinote? (vaikų atsakymai).

Aš stiprus, traškus,
Stebuklas tikras.
Geltona ir raudona -
Oda satininė.
Obuolys rausvas
Viso ko geriausio vaikams!

Jie mane vadina kriauše.
Aš tau pasakysiu, o tu klausyk:
Mylėk mane, vaikai!
Aš esu naudingesnis nei bet kas pasaulyje.

alyvinė slyva,
Mūsų yra sodas
Skanus, švelnus,

Labai naudingas.
Ir dar iš prinokusios slyvos
Galime išvirti uogienę!

Aš nesu mažas paukštis.
Esu naudinga braškė.
Kas su manimi susidraugaus -
Neperšalk žiemą!

Slyva, slyva, mano slyva,
Tu graži ir skani.
Labai daug minkštimo, stebėtinai
Na, yra tik vienas kaulas.

Vynuogės, vynuogės,
Daug uogų iš eilės
Užaugo ant šakos -
Pietūs, vaikai!

Brangus obuoliukas,
Mūsų, skystas.
Jis augs mūsų sode,
Rudenį eisiu jo pasiimti.

Sodo puošmena -
Vynuogių kekės.
Kiekviename teptuke
Saulės šviesa -
Šilta laba vasara.

Kriaušės yra kaip lemputės
Kabanti ant medžio
Pritraukia kvapu
Tiek suaugusiems, tiek vaikams:
Geltona, kvepianti,
Subtilus auksinis.
Jie pakibo ir krito...
Bitės baigė valgyti kriaušes. (

1. Iškirpkite mūsų darbo foną. Turiu 22 cm x 20 cm.


2. Paimkite nedidelį popieriaus lapą geltona spalva. Sulenkite per pusę, tada vėl per pusę. Šablono pritvirtinimas kriaušės prie keturis kartus sulankstyto popieriaus ir atsekite jį. Iškirpkite kriaušę išilgai kontūro.





3. Lygiai taip pat ruošiame silueto detales braškės, vynuogės, slyvos.


4. Obuolys susideda iš 2 spalvų. Paimkite nedidelį geltono popieriaus lapą ir rožinės gėlės ir sulenkite juos per pusę. Prie kiekvienos spalvos pritvirtiname obuolių šabloną, atsekame ir išpjauname pagal kontūrą.


5. Gavome po 4 vnt kiekvieno vaisiaus. Kiekvieną gabalėlį perlenkiame per pusę ir turime 4 puseles vynuogių, obuolių, slyvų ir braškių.



6. Paimkite braškių dalis. Vieną pusę užtepkite klijais ir suklijuokite taip, kad kitos pusės liktų laisvos. Suklijuokite 4 braškių puseles.
Tą patį darome su visomis vynuogių ir slyvų detalėmis.



7. Obuolio puseles kaitaliokite: geltona – rožinė, geltona – rožinė.



8. Sulenkite lapus per pusę, kad jie būtų tūriniai.


9. Paimkite lėkštės šabloną ir nubrėžkite jį ant pasirinktos spalvos popieriaus. Iškirpkite plokštę išilgai kontūro.


10. Priklijuokite plokštę ant kartono.


11. Išvyniokite visus vaisius. Padarykime juos didelius.


12. Mes pradedame klijuoti vaisius ant kartono.




13. Priklijuokite vieną lapų pusę ant kitos. Priklijuokite juos prie braškių.


14. Ruduoju flomasteriu nupieškite slyvos, kriaušės ir obuolio šakeles.



15. Priklijuokite šakelę prie vynuogių. Vynuogės uodegą galima suapvalinti pirštu.


16. Mes pradedame dekoruoti lėkštę. Klijuokite ant gatavų gėlių, pagamintų naudojant skylių perforatorių.



17. Pasirinkite rėmelio foną. Darbą įrėminame.

MOTORINĖ VEIKLA:

Žaidimo pratimai

1) „Grybininkai“: mokytoja sako: „Dabar vienas iš jūsų bus grybautojas, o likusieji – grybautojai. Kiekvienas grybas ras sau vietą miške, o grybautojas atidžiai žiūrės ir prisimins. Po to grybautojas ir grybautojas šoka, muzikai pasibaigus grybautojas nusisuka, o jų vietą užima grybai. Tada grybautojas patikrins, ar grybai tinkamai įsitaisę.

2) Varžybinis žaidimas: „Kas greičiausiai gali grybauti (uogauti)“.

3) Žaidimas: „Medžiotojai ir grybai“.

Lauko žaidimas

1. "Grybas, medis, uoga" - vaikai bėga į palaidą, kai vedėjas sako "Grybas" - vaikai pritūpia, "Medis" - pakelia rankas aukštyn, "Uoga" - surakina rankas.
2. "Meška grybauja miške, aš uoguoju"

3. „Pasveikink savo pasimatymą“.
Tikslai: - atlikti judesius pagal mokytojo signalą;
- aiškiai naršykite, kai surandate savo atitikmenį.
— Neužsiimk.
Tikslai: - praktikuoti bėgimą įvairiomis kryptimis;
- lavinti lėtą ir greitą bėgimą, orientaciją erdvėje.


DARBO:

1. Sniego grėbimas kastuvu, valymas kastuvu – išmokite taisyklingai naudotis kastuvu.

2. Žaislų rinkimas, valymas nuo sniego – mokykite su žaislais elgtis atsargiai, rinkti kartu po žaidimų.

3. Sniego kasimas tose vietose, kur atsiskleidžia medžių šaknys (kad joms būtų šilta) – mokykite dirbti kartu, bendromis pastangomis siekti tikslų.

4.Sniego kasimas į konkrečią vietą.

Tikslas:mokyti palaikyti švarą ir tvarką vaikų zonoje sodas

5. Kasti sniegą, valyti takus.

Daug sniego, nėra kur bėgti.

Ant tako taip pat yra sniego.

Štai jums kastuvai, vaikinai,

Dirbsime visiems.

Tikslas:išmokyti naudotis kastuvais, kasti sniegą tam tikra kryptimi vieta.

MUZIKALIAI _ MENINIAI:

Klausa

Muzikinis žaidimas "Grybas"

Šiam žaidimui jums reikės grybo. Žaidimo dalyviai šoka pagal muziką ir tuo pačiu perduoda grybelį vieni kitiems. Pranešėjas karts nuo karto išjungia muziką. Tas, kuris tuo metu turi grybą rankose, pašalinamas. Paskutinis šokantis žaidėjas laimi ir apdovanojamas grybu.

Mažo judrumo lauko žaidimas „Ir mes vaikščiojome per mišką“

Ir mes vaikščiojome per mišką,

Po krūmu rasta grybų

Baravykai, samaniniai baravykai, baravykai

PRODUKTYVUS:

Piešimas

· „Grybų gatvė“ (piešinys)

· „Kaip voverė džiovino grybus žiemai“ (žr. Volčkova p. 96)

· Grybai

Modeliavimas

"Grybų krepšelis"

„Eime į mišką, rasime grybelį“ (žr. Volčkova p. 96)

„Skanėstas ežiukui“

„Grybai ant kelmo“ (žr. Lykova p. 46)

Statyba
Origami "Grybai"

Taikymas

"Borovičiai"

„Grybų lauke“ (žr. Lykova p.48)

Kūrybiniai darbai

"Krepšelis su grybais"

Modelio „Rudens miškas“ kūrimas

Darbas su tėvais :

· Mobilusis aplankas: „Ką vaikas turėtų žinoti apie grybus ir uogas“.

· Savaitgalio maršrutas: „Šeimos žygis miške“.

· Bendradarbiavimo piešinių konkursas: „Mūsų kelionė į mišką“

· Sukurti stumdomą aplanką „Valgomieji ir nevalgomi grybai“

· Projektas: Pasakos „Po grybu“ vaidinimas vaikams (kostiumų gamyba)

· Bendrų vaikų ir tėvelių darbelių konkursas „Rudens dovanos“ - amatai su vaikais iš grybų ir natūralių medžiagų.

Jus taip pat gali sudominti:

Kaip savo rankomis pasidaryti tulpę iš popieriaus?
Nežinote, kaip lengviausiu būdu pasidaryti popierinę tulpę? Peržiūrėkite žingsnis po žingsnio...
Liaudies gynimo priemonė blakstienų augimui namuose
Tik ilgos ir tankios blakstienos gali pabrėžti žavingą žvilgsnį, kupiną gilumo...
Kas yra žudikas (I serija) Kas yra žudikas, 1 serijos rankena
Kas yra žudikas, serija 1 žodis O_ _O. Prašau padėti!!! ir gavo geriausią atsakymą.
Megzta beždžionė: meistriškumo klasė ir aprašymas
Labai miela nerta beždžionė. Dabar tai tapo tradicija kiekvienam naujam...