Sportas. Sveikata. Mityba. Sporto salė. Dėl stiliaus

Pažintinė pamoka vyresniųjų grupių pavasarį. Vyresniųjų grupės mazgų santrauka „pas mus ateina pavasaris“. Edukacinės veiklos santrauka

Krivošeina E.V., Kupcova A.V. – auklėtojos, Akšatina N.A. – ugdymo psichologė, MADOU Nr.99, Tomskas.

Tikslai:

  1. Vaikų žinių apie besikeičiančius metų laikus sisteminimas ir įtvirtinimas, pavasario mėnesių pavadinimų įtvirtinimas; duoti supratimą apie ankstyvą ir vėlyvą pavasarį gamtoje vykstančius pokyčius.
  2. Pagrindinių tyrimo įgūdžių, loginio mąstymo, fiziologinio kvėpavimo ugdymas. Rūpestingo požiūrio į gamtą, humaniškų pasireiškimų elgesyje ir veikloje gamtoje puoselėjimas.
  3. Komandinio darbo įgūdžių stiprinimas.

Pamokos eiga

Vaikinai, atminkite mįslę ir sužinosite, kuriam metų laikui bus skirta šios dienos pamoka.

Ateis su gerumu
Pučia šiluma
Raudona saulės šviesoje,
O jos vardas... (pavasaris).

Ar laukiate pavasario? Pavasario laukėme jau seniai, tai koks tai pavasaris? (Ilgai lauktas). Kokia nuotaika užplūsta kalbėdamas apie pavasarį? (Linksmas, geras, žvalus, gražus...). Raskime savo nuotaiką ir prisiminkime, kokios dar nuotaikos yra.

Didaktinis pratimas: „Atrask nuotaiką. Parodyk savo nuotaiką“. (Naudojant piktogramas)

Kalbos pratimas: „Kuris? Kuris? Kuris? „Ar galima sakyti – pavasario nuotaika? Kokia saulė pavasarį? (Pavasaris). Kokios yra balos pavasarį? (Pavasaris). O koks dangus pavasarį? (Debesis, upeliai, medžiai, žolė, atitirpęs lopinėlis, varveklis, lietus, diena)

Papasakokime, kas vyksta pavasarį. Pradėkite savo atsakymą žodžiu "pavasaris"...

Pavasarį... skaisčiai šviečia saulė.
Pavasarį sniegas tirpsta.
Pavasarį atsiranda atitirpusių dėmių.
Pavasarį atsiranda balos.

Pavasarį pumpurai išbrinksta.
Paukščiai atkeliauja pavasarį.
Varvekliai pasirodo pavasarį.
Pavasarį teka upeliai.

Ar vabzdžiai atsibunda pavasarį?
Pavasarį laukiniai gyvūnai keičia kailio spalvą.
Pavasarį gyvūnai atsiveda jauniklius.
Pavasarį pasirodo pirmieji žiedai: putinukai, mama ir pamotė.

Pavasarį pasirodo žolė.
Pavasarį lyja.

(Vaikai atsako, mokytojas rodo paveikslėlius su ženklais ant molberto dviem „takeliais“: ankstyvą, vėlyvą pavasarį)

Koks dabar pavasaris? (anksti)

Žaidimas lauke: „Pavasaris, raudonas pavasaris“.

Pavasaris, raudonas pavasaris! (vaikai vaikšto ratu susikibę rankomis)

Ateik, pavasari, su džiaugsmu,

Su džiaugsmu, su džiaugsmu, (eikite kitu keliu)

Su dideliu gailestingumu:

Su aukštais linais (sustoti, pakelti rankas aukštyn, atsistoti

ant kojų pirštų, įkvėpkite)

Su giliomis šaknimis, (pritūpimas, apatinės rankos, iškvėpimas)

Su gausia duona. (laikydami rankas ir bėgdami ratu).

Kvėpavimo pratimas: „O, kaip kvepia! “ (pasiūlykite užuosti, kuo kvepia pavasaris: orą, žolę, pirmąsias gėles - giliai įkvėpkite, lėtai iškvėpkite; pauostykite - keli trumpi įkvėpimai, ilgas iškvėpimas su žodžiu „Ak!“)

Pavasaris paruošė jums staigmeną.

Atspėk, kas tai yra?
Kabanti už lango
Krepšys ledinis.
Jis pilnas lašų
Ir kvepia pavasariu. (Varveklis)

Štai kiek ten varveklių. Imk po vieną.

Palieskite varveklą, koks jis? (Šalta, šlapia, slidi, lygi, ledinė, aštri)

Kokia jo forma? Kaip ji atrodo? (Ant morkos)

Pažiūrėk į ją, kokia ji? (Skaidrus, blizgus, blizgantis saulėje...)

Jei nukris varveklis, kas bus? (Ji sulaužys). Patikrinkime. (numetu). Taigi kokia ji? (trapus). Kas dar lūžta nukritus? (stiklas)

Kas nutinka varvekliui karštyje? (tirpsta)

Paimk varveklą į ranką, ką matai? (Varvekliu teka lašeliai). Klausykite, kaip skamba lašai. (Padėkite dėklą)

Kai gatvėje ištirpsta daug varveklių vienu metu, paaiškėja, kad tai lašeliai.

Pirštų gimnastika:

„Lašinėk-lašinėk lašų žiedas - (muškite pirštais ant stalo, imituodami grojimą pianinu)

Balandžio mėnuo atėjo pas mus“.

Klausyk eilėraščio. (Vaikas skaito eilėraštį „Lašai“)

Eglė sušilo saulėje,
Pušis ištirpo,
Tai balandis
Lašai skamba

Lauke pavasaris.

Kokio mėnesio pavadinimą girdėjote eilėraštyje?

Kokius kitus pavasario mėnesius žinai?

Sakykime kartu: „Kovas, balandis, gegužė – nepamirškite jų“.

Tad kas pavasarį šviečia, šildo ir kepa?

Pavadinkime saulę.

Slapyvardis "Saulė" (su plojimais):

Ryški saulė, pasipuoškite! (ploja ant pečių, sukryžiuoja rankas ant krūtinės)

Raudona saule, parodyk save! (ploja rankomis)

Apsirenkite raudoną suknelę (ploja ant kelių)

Padovanok mums raudoną dieną! (ploja virš galvos).

Gimnastika akims:

Spinduliu aukštyn, spinduliu žemyn,
Šypsokis vaikams kaip spindulių spindulys,
Pažiūrėk į dešinę, į kairę,
Eikite aplink saulę.

Ką galima padaryti? (Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Vaikai, kas žino patarles apie pavasarį?

Vaikai sako patarles:

Staiga ant kalno – kieme pavasaris.
Žiema gąsdina pavasarį, bet pati ištirpsta.
Pavasaris raudonas su gėlėmis, o ruduo – su pyragėliais
Pavasarį sunkiai dirbkite, o žiemą būsite gerai pavalgę.

Vasarį gausu sniego audrų, o kovą – lietus.
Daugiau tręškite žemę, derlius bus didesnis.

Pedagogas: Vaikinai, kai bus tikrai šilta, mes su gėlėmis pasodinsime savo sklypo gėlyną. Šios gėlės džiugins jus ir mane visą vasarą, iki rudens.

Svetlana Gudieva
Edukacinių užsiėmimų kalbai lavinti santrauka „Atėjo pavasaris“ (vyresnė grupė)

"Atėjo pavasaris"

Tikslas:

Plėsti vaikų supratimą apie pavasaris, jo ženklai;

Praktikuokite galimybę pasirinkti būdvardžius ir veiksmažodžius

daiktavardis;

- ugdyti loginį mąstymą, atmintis, dėmesys ir vaizduotė;

Išmokite nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius, ryšius ir

gamtos reiškinių seka;

Suaktyvinti vaikų pažintinę veiklą;

IN: Blogo oro nebūna. Taip, kiekvienas sezonas yra savaip žavus. Bet savas pavasaris, ypatingas žavesys. Migruojantys paukščiai grįžta namo. Medžiai, augalai ir vabzdžiai atsibunda ir atgyja.

Paslaptis:

1. Sniego gniūžtė tirpsta,

Pieva atgijo

Artėja diena

Kada tai įvyksta? (pavasarį) .

Teisingai, vaikinai, gerai padaryta! Žinoma, kad yra pavasaris. O šiandien kalbėsime apie metų laiką « Pavasaris» .

Kokius dar sezonus žinai? (vaikai vardija metų laikus)

Pas mus metai prasideda žiema, visa žemė užklota... (sniegas, visur guli sniego pusnys, medžiams visai nėra lapų. Bet sniegas pradeda tirpti, ant medžių pasirodo pirmieji... (lapai) ir ateis ziema... (pavasaris) . Tada pasidaro labai šilta, net karšta, visi medžiai apsirengia žaliais drabužiais, aplinkui žydi gėlės, čiulba paukščiai, skraido drugeliai. Tai yra knam tai šilta...(vasara). Bet tada pradeda pūsti šalti vėjai, medžių lapai pagelsta ir nukrenta. Tai pas mus aplankyti auksinis atkeliavo...(ruduo). Na ir vėl ruduo... (žiema).

Puiku vaikinai! Jūs puikiai žinote visus metų laikus!

O kas gali pasakyti, kas žino, koks dabar metų laikas mūsų kieme? Teisingai, pavasaris!

Iš kur tu tai žinai? Kaip supratome, spėjome, kad jie ateina pas mus atėjo pavasaris? (vaikai vardija ženklus pavasaris)

Tiek daug ženklų tu pavadinai pavasariu!

IN: Eime dabar pažaiskime: Pasakysiu frazę, ir jūs atspėsite, apie ką aš kalbu.

- pavasarį iš dangaus sklinda šilta, švelni šviesa... (Saulė)

Virš galvos švaru, skaidru, mėlyna... (dangus)

Ant stogų auga baltos morkos (varvekliai). O dabar jau skamba ir dainuoja – tai skamba pavasariniai lašai.

Jis tampa purus, šlapias ir jau tirpsta (sniegas)

Sniegas virsta srauniais, išdykėliais upeliais, kurie bėga ir skamba visais takais, kviečia užsukti pavasaris.

Pūkuoti ar rudi žiedai išsipučia ir žydi ant medžių... (inkstai)

Ir tada iš jų išdygsta pirmieji žali, švieži, lipnūs... (lapai)

O dabar iš po sniego pasirodo pirmieji žiedai. Jie vadinami…

(sniego lašeliai)

O iš pietų jie atskrenda ir grįžta pas mus pulkais (paukščiai)

Jie sėdi ant šakų ir audžia savo... (lizdai)

Štai koks tu puikus! Visos mano mįslės buvo įmintos.

Pavasaris– nuostabus ir gražus metų laikas, kai gamta bunda ir atgyja po ilgo miego. Nenuostabu, kad skambina poetai pavasaris"metų rytas". Jūs esate laimingi pavasaris?

2. Ji ateina su meile

Ir su mano pasaka.

Mojuoja burtų lazdele -

Miške pražys putinas. (Pavasaris)

Kūno kultūros minutė "Drugelis"

(vaikai pritūpia, nulenkia galvas iki kelių, užsimerkia)

Gėlė miegojo ir staiga pabudo,

(vaikai atveria akis)

Aš nebenorėjau miegoti.

(pakelkite galvas nuo kelių)

Jis judėjo, išsitempė,

(ištempti)

Jis pakilo ir skrido!

(šokti aukštyn, pamėgdžioti plasnojimą sparnais)

Tik saulė pabus,

Drugelis sukasi ir susisuka

("skristi" apvalus)

Eilėraščio „Kovas“ skaitymas

Srautai veikia greičiau

Saulė šviečia šilčiau,

Žvirblis džiaugiasi oru

Kovo mėnuo atėjo mūsų aplankyti.

IN: Kokio mėnesio pavadinimą girdėjote eilėraštyje?

Vaikinai, bet yra trys pavasariai mėnesių: Kovas Balandis Gegužė.

Tarkime kartu: „Kovas, balandis, gegužė – nepamirškite jų“.

kovo – atidaroma pavasaris. Kovas – atlydžio mėnuo, nes pradeda tirpti sniegas ir susidaro pirmosios atšilusios dėmės. Pavasario spinduliuose sniegas pradeda mirksėti dar šiek tiek, o keliais bėgs ir bėgs upeliai

triukšmingas vanduo. Šilta pavasario saulė nugali šaltį ir šaltį. Nuo stogų, nuo skaidrių varveklių jie krenta žemyn lašai: lašelinė! Kovo lašai skambiai skaičiuoja pirmąsias minutes, valandas pavasaris, todėl jis vadinamas lašintuvu ir dar vadinamas kovo "Zimoboras", nes kovo mėnesį žiema su kovą pavasarį. Rokai atvyksta kovo mėnesį. Jie lėtai vaikšto per atšildytus pleistrus, ieško atšildytų vabzdžių ir kirminų ir kuria lizdus. tarp žmonių Jie sako: „Rokas yra kieme, pavasaris ant kalno» , „Užgalė smogė žiemą“.

Balandis – balandis po kovo. Balandį pavasarį jie vaikšto iki širdies gelmių. Štai kodėl jie vadina balandį "sniego senis". Iki balandžio pabaigos saulė išvaro paskutinius sniego likučius. Pravarde balandis "Vandenis". Griuvėsiai putoja tirpstančiu vandeniu, siaučia pirmasis pavasarinis lietus, plačiai plinta balos. Balandžio upeliai pažadina žemę. Balandis šlovingas vandeniu ir raudonas pumpurais. Ten, kur sniegas jau nutirpo, pasirodo pirmieji pavasario žiedai. Miške tai snieguolės. Pievose, prie upių, tai motininės ir pamotės gėlės. Motina ir pamotė – neįprastas augalas, iš pradžių žydi, paskui išaugina lapus. Balandžio mėnesį daugelis migruojančių paukščių grįžta iš šiltesnio klimato kraštų šalyse: starkiai, lynai, gervės. Jie šurmuliuoja prie lizdų ir dainuoja dainas. Iš savo duobės iššliaužia lokys. Jis gali būti labai lieknas ir alkanas, nes visą žiemą nieko neturėjo.

valgė Meškos motina žiemą atsiveda jauniklius. Meška moko vaikus rasti maisto.

Ežiukai taip pat numeta daug svorio ir, norėdami įgyti jėgų, turi valgyti daug vabzdžių. pavasarį Ežiukas atsiveda 5-7 ežius. Iš pradžių jie yra nuogi, o praėjus kelioms valandoms po gimimo pasirodo minkštos baltos adatos. Ežiukas maitina ežiuką pienu. Kiškis ir voverė vėl persirengia.

Trečiasis mėnuo yra gegužė. Žalumos ir gėlių mėnuo. Pats gražiausias ir labiausiai

šiltas pavasario mėnuo. Jis vadinamas "žolė", "žiedadulkės". Gegužės miškai

pasipuošia, vasara laukia svečiuose. Žydi paukščių vyšnios, vyšnios ir obelys. Jie tai vadina gegužės ir "dainų autorius". Šis laikas skamba, melodingas: kad laukuose krūmas, tada čirškia ir švilpia. Kaip šakelė miškuose, tokia ir daina. Bitės, kamanės, drugeliai, skruzdėlės ir blakės bunda iš žiemos miego.

Pavasaris- metų laikas, kupinas džiaugsmo. Vaikams ir suaugusiems taip pat patinka pavasaris. Visi lengvai rengiasi, vaikai žaidžia apyrankes, žaidžia su kamuoliais, šokinėja virve, važinėja dviračiu. Prasidėjo pavasaris dirbti: būtina balinti medžius, sodinti svogūnus, pasėti daržovių ir sodo gėlių sėklas. Darbas lauke traktoriai: pasėti kviečių, rugių, žirnių, avižų sėklas, grikiai.

Pavasaris- metai maitina, kaip sako populiarus posakis. Reikia turėti laiko pasėti sėklas lauke, darže, gėlyne.

D/žaidimas "Pasakyk maloniai".

pavasarį Aš tik noriu pasakyti gerus žodžius. Pasakysiu saule ir tu

meiliai - saulė, šaka - šakelė, lapas - lapas, upelis - upelis, bala - bala, gėlė - gėlė, debesis - debesis, medis - medis, debesis - debesis, vanduo - vanduo.

Vizualinė gimnastika:

Spinduliu aukštyn, spinduliu žemyn,

Šypsokis vaikams kaip spindulių spindulys,

Pažiūrėk į dešinę, į kairę,

Eikite aplink saulę.

Žaidimas „Pasakyk atvirkščiai“.

Žiemą sniegas baltas ir pavasarį(pilka)

Žiemą sniegas švarus ir pavasarį(nešvarus)

Žiemą dienos šaltos ir pavasarį(šiltas)

Žiemą dienos trumpos ir pavasarį(ilgai)

Žiemą saulė blanki ir pavasarį(ryškus)

Žiemą dangus pilkas ir pavasarį(mėlyna)

Žiemą vėjas šaltas ir pavasarį(šiltas)

Žiemą saulė žemai ir pavasarį(aukštas)

Žiemą pasidarė šalčiau ir pavasarį(šilčiau)

IN: Dabar, vaikinai, atsistokite. Truputį pailsėsime ir apšilsime.

Fizinis pratimas "Meška"

Meška išropojo iš duobės,

Apsidairiau ant slenksčio. (suka į kairę ir į dešinę)

Jis išsitiesė iš miego (ištiesia rankas aukštyn)

Ateik pas mus dar kartą atėjo pavasaris.

Norėdami greitai įgyti jėgų,

Meškos galva susisuko. (galvos pasukimas)

Pasilenkė pirmyn ir atgal (lenkimas į priekį ir atgal)

Čia jis vaikšto per mišką.

Meška ieško šaknų

Ir supuvę kelmai.

Juose yra valgomų lervų -

Vitaminas lokiui. (pakrypsta: dešine ranka palieskite kairę koją, tada atvirkščiai)

Pagaliau lokys pasisotino

Ir jis atsisėdo ant rąsto. (Vaikai sėdi)

Apatinė eilutė:

Mūsų pamoka baigiasi. Jūs visi mane pradžiuginote. A pavasaris su mumis neatsisveikina, jos pėdsakus pastebėsime visur. Ar sutinki?

Programos turinys:

Pažinimas: Apibendrinti, sisteminti vaikų mintis apie ankstyvo pavasario ženklus, apie gyvojoje ir negyvojoje gamtoje vykstančius pokyčius; vaizdiniu modeliu parodyti vaikams metų laikų kaitos priežastį, ugdyti loginį mąstymą, gebėti nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius, daryti prielaidas ir daryti išvadas; suformuoti idėją, kad patirtis yra vienas iš būdų suprasti mus supantį pasaulį.

Bendravimas:Ugdyti vaikų nuoseklią kalbą, skatinti vartoti pilnus sakinius; toliau siekti vaikų žodžių, frazių ir sakinių tarimo aiškumo ir apimties; aktyvinti vaikų žodyną (anksti, kovo mėn.); diegti domėjimąsi folkloru (mįslėmis, eilėraščiais, posakiais, ženklais).

Socializacija: ugdyti vaikų gebėjimą klausytis vieni kitų nepertraukiant, formuoti draugiškus santykius vaikų kolektyve.

Kūno kultūra: Lavinti motoriką, gebėjimą atlikti tikslius ir aiškius judesius pagal tekstą

Įranga:

m/m projektorius, gaublys, lempa, garso įrašas su paukščių balsais, sniegas kibire, vanduo laistytuve.

Progresas:

Vaikai, apie ką mįslė?

purus sniegas
Tirpsta saulėje

Vėjas žaidžia šakose,
Garsesni paukščių balsai
Reiškia,
...(pavasaris) atėjo pas mus

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Šiandien kalbėsime apie pavasarį vykstančius pokyčius gyvojoje ir negyvojoje gamtoje. Pavasaris apima 3 kalendorinius mėnesius. Pavadinkite juos. (vaikų atsakymai)

Pavasaris gamtoje vadinamas „visų palaimingu“, „viską atgaivinančiu“. Kaip jūs tai suprantate?

Pavasaris gali būti trumpas ir ilgas, ankstyvas ir vėlyvas. Koks dabar pavasario laikotarpis: ankstyvas ar vėlyvas? (anksti)

Pavasarį orai permainingi. Žmonės sako: „Ankstyvas pavasaris yra kaip graži mergelė – nežinai, ar ji juoksis, ar verks“. Kaip suprasti šį posakį? (vaikų atsakymai)

Mokytoja groja ištrauką iš pristatymo „Pavasaris. Kovas"

Kovas liaudyje vadinamas atitirpusiu lopiniu, nes nuo saulės spindulių pradeda tirpti sniegas, matosi žemė – atšilęs lopas.

Sniegas dar ilgai gulės ant šaltos žemės, o lediniai vėjai ne kartą primins, kad žiema, nors ir susilpnėjusi, nepasiduoda.

Kas dabar vyksta su sniegu? (sniegas tampa purus ir tamsus)

Atliekamas eksperimentas: „Kodėl sniegas purus?

Vaikai prieina prie stalo, ant kurio yra sniego kibiras. Mokytojas lėtai pila vandenį iš laistytuvo į kibirą.

Vaikai, kas vyksta su sniegu? (vaikų atsakymai)

Dieną saulė įšyla, ryškiai šviečia, o paviršiuje esančios snaigės pradeda tirpti, virsdamos vandens lašeliais. Jie teka žemyn per sniegą, palikdami sniege skyles.

Kovo mėnesį purus sniegas tamsėja,

Ledas ant lango tirpsta.

Kiškutis laksto aplink stalą

Ir žemėlapyje, ant sienos

Atspėk mįslę:

Įvairių spalvų skiltelės
Danguje plaukioja vata.
Jei susirenka į krūvą,
Tada lietus lieja žemę.
Paaiškinkit man vaikinai
Kaip vadinasi ši vata?

(debesys)

Vaikinai, vaikščiodami pastebėjome, kad danguje atsirado daug kamuolinių debesų. Kaip ir kur jie susidaro? (vaikiškos prielaidos)

Jie atsirado dėl gausaus sniego tirpimo. Sniegas tirpsta, virsta vandeniu, vanduo saulės veikiamas išgaruoja ir kyla aukštyn. O danguje vandens lašeliai susirenka į krūvą, sudarydami debesis.

Vyksta didaktinis žaidimas: „Kaip atrodo debesis?

Eikime prie lango ir šiek tiek pasvajokime.

Vaikinai, ar vyksta saulės pokyčiai? (pradėjo šviesti ryškiau ir šilčiau, saulė šildo)

Kodėl tai vyksta? Pasirodo, pavasarį mūsų planeta yra arčiau saulės. Padarykime dar vieną eksperimentą.

Patirtis „Kodėl keičiasi metų laikai? Vaikai prie stalo ateina su lempa ir gaubliu.

Įsivaizduokite, kad lempa yra Saulė. Palieskite tą Žemės rutulio pusę, kur krito lempos šviesa. Kaip tu jautiesi? (ši pusė šilta, kaitinama saulės). Ką tai reiškia?

Žemė visą laiką sukasi aplink Saulę. Jei Pietų Amerikoje dabar šilta, ką mes jautėme, tai užpakalinėje Žemės pusėje... (bus šalta, nes mažai pasiekia saulės).

Kad pavasaris ateitų greičiau, vaikai jį vadina ir žaidžia „Vesnyanka“. Žaiskime ir mes.

Aktyvus žaidimas „Vesnyanka“.

Saulė, saulė (jie vaikšto ratu, susikibę rankomis)

Auksinis dugnas.

Degk, degink aiškiai

Kad neužgestų.

Sode bėgo upelis (jie bėga ratu)

Atvyko šimtas bokštų („skraido“ ratu)

Ir sniego pusnys tirpsta, tirpsta, (pritūpęs)

Ir gėlės auga (tiesia ant pirštų galiukų, rankos aukštyn)

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Dabar kalbėsime apie gyvąją gamtą. Kas gali būti priskirtas prie gyvosios gamtos? (vaikiškos prielaidos)

Kas nutinka paukščiams (jie pajunta artėjantį pavasarį, pradeda garsiai giedoti, stato lizdus jaunikliams)

Pavasario pasiuntiniai yra uogos. Jie pasirodo kovo pradžioje. Sakoma, kad „uostai čiupo šaltinį“. Rookai yra labai naudingi. Ką? (Jie valgo kenksmingus vabzdžius ir jų lervas).

Starkiai skraido paskui varnus. Pagrindinis varnėnų rūpestis – būstas. Mes galime jiems padėti. Kaip? (Pastatykite ir pakabinkite namelius paukščiams.)

Kovo pabaigoje atkeliauja lervos. Liaurai lizdus kuria ant žemės. Šis paukštis gieda tik pavasarį, o vėliau rūpinasi jaunikliais.

Žaidimas „Išdėstyk paukščius“ (kapsalas, starkis, lervas).

Pirmiausia atskrenda visaėdžiai ir grūdėdžiai paukščiai, vėliau – vabzdžiaėdžiai. Po plėšriųjų paukščių ir neseniai vandens paukščių.

Paukščiai sudaro poras, kuria lizdus, ​​deda kiaušinius ir juos peri.

Yra toks ženklas: jei saulėtoje pusėje paukščiai kurs ir lizdus, ​​tai vasara bus šalta.

Vyksta didaktinis žaidimas „Atpažink paukštį iš balso“ (garso įrašas)

GCD rezultatas atliekamas:

  1. Koks yra svarbiausias pavasario ženklas, o nuo kurio priklauso visi kiti?
  2. Koks pavasaris kovo mėnesį?
  3. Kurie paukščiai atskrenda pirmi, kurie paskutiniai?

GCD už NVO „Kognityvinis vystymasis“ Vaikas ir mus supantis pasaulis. su vyresniais vaikais.

Tema "Pavasario kančia"

Organizacijos forma: kelionė.

Tikslas : Išplėskite savo supratimą apie žemės ūkio darbų ypatumus pavasarį.

Užduotys:

Pavasarį ir toliau plėskite vaikų supratimą apie žemės ūkio darbų ypatybes.

Ugdykite smalsumą ir iniciatyvą. Suaktyvinkite žodyną (pavasarinis derlius, kombainas, agronomas ir kt.)

Ugdykite pagarbų požiūrį į žemės ūkyje dirbančius žmones.

Įranga: projektorius, nešiojamas kompiuteris, pristatymas „Pavasario šventė“

Darbo etapai

Mokytojo veiksmai

(metodai ir būdai)

Medžiagos ir įranga

Motyvuoti vaikus užsiimti veikla

Dunno ir Znayka ateina aplankyti vaikų. Jie dėl kažko ginčijasi.

Pedagogas "Dėl ko ginčijatės?" Vaikinai, pasisveikinkime su savo svečiais.

Nežinau . Suaugę sako, kad prasidėjo pavasario kančios. Kodėl žmonės pradeda kentėti pavasarį? Pavasarį reikia mėgautis saule!

Auklėtojas. Tai problema! Vaikinai, ar žinote, kas yra pavasario kančia? Pavasario derliaus nuėmimas yra sunkus darbas pavasarį ruošiantis sėjai. Ankstyvą pavasarį pagrindinis darbas – pavasarinis arimas.

Znayka. Mačiau lauke dirbantį traktorių!

Nežinau. as irgi noriu paziureti!

Vaikų keliami tikslai

Kaip galime padėti Dunno?

Darbas kartu su vaikais ieškant veiklos

IN:- Vaikinai, visi kartu pamatysime, kaip traktoriai dirba laukuose. Ir mūsų svečiai, ir jūs, vaikinai, sužinos, kaip vyksta pavasario kančios.

Peržiūrėkite pristatymą.

Savarankiškas vaikų darbas tikrinant veiklos metodus

Nežinau. Kaip įdomu! Kokios sėklos patenka į žemę?

Auklėtojas. Taip sėjami grūdai ir ankštiniai augalai. Javai – tai augalai, iš kurių gaminami grūdai – kviečiai, rugiai, ryžiai, soros, miežiai ir kt. Grūdai yra pupelės, žirniai, sojos pupelės ir kt.

Agronomai, žemės ūkio specialistai žino, kada ir kokius žemės ūkio darbus reikia atlikti. Nuo to, kaip seksis pavasario laukų akcija, priklauso visų metų sėkmė.Ne be reikalo senoji valstietiška išmintis sako: pavasario diena maitina metus. Pažvelkime į grūdus po padidinamuoju stiklu.

Auklėtojas. Ko reikia, kad sėkla išdygtų žemėje? Iš tokio grūdo iš pradžių išaugs mažas daigelis, paskui – spygliuočiai, tada šie dygliukai bus surinkti ant lauko kombainais ir nunešti į miltų malūną. Kepėjai gamins tešlą ir keps bandeles, duoną, vyniotinius. Ar žinote, kodėl duona būna skirtingų spalvų? Yra kvietiniai miltai – gaminami iš kvietinių, o ruginių – iš ruginių. Iš kvietinių miltų kepama balta duona, bandelės, batonai, o iš ruginių miltų – juoda duona ir ruginiai meduoliai.

Mokytojas parodo kviečių ir rugių sėklas. Klausia vaikų, kaip elgtis su duona? Ką reiškia jį apsaugoti?

Klausykite patarlių apie duoną.

Duona yra visa ko galva.

Duona kelyje nėra našta.

Duona yra gera visur, ir pas mus, ir užjūryje.

Duona ir vanduo yra didvyriškas maistas.

Kas nenuilstamai dirba, negali gyventi be duonos.

Dirbk iki prakaito, valgyk duoną, kai nori.

Leidžia vaikams suprasti, kad daugelis žmonių sunkiai dirbo, kad galėtų valgyti skanią duoną.

Apibendrinant

Žiūriu animacinį filmuką „Lengva duona“.

Traktorius akėja žemę geležiniais akėčių dantimis

Kai žemė paruošta sėjai, prie traktoriaus pritvirtinama sėjamoji. Iš sėjamosios sėklos tolygiai krenta į žemę grioveliuose

Taip elgiamasi su pasėliais. Maitinimas geresniam augimui, taip pat apsauga nuo kenkėjų ir ligų

Agronomas – žemės ūkio specialistas – žino, kada ir kokius žemės ūkio darbus reikia atlikti. Visų metų sėkmė priklauso nuo to, kaip vyks pavasario lauko kampanija.

Javai – tai augalai, iš kurių gaminami grūdai – kviečiai, rugiai, ryžiai, soros, miežiai ir kt.

Ankštiniai augalai yra pupelės, žirniai, sojos pupelės, pupelės.

Duona tinka visiems Duona gera visur – ir pas mus, ir užjūryje. Duona ir vanduo yra didvyriškas maistas. Kas nenuilstamai dirba, negali gyventi be duonos. Dirbk iki prakaito, valgyk duoną, kai nori. Patarlės apie duoną


Integruotos pamokos vyresniųjų grupėje santrauka

„Metų laikai – pavasaris“

Švietimo sričių integravimas : „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, „Kognityvinis vystymasis“, „Kalbos raida“, „Meninis ir estetinis vystymasis“, „Fizinis vystymasis“.

Vaikų veiklos rūšys : žaidimų, bendravimo, švietimo ir tyrimų, produktyvaus, muzikinio ir meninio.

Tikslas: sisteminti vaikų idėjas apie sezoną – pavasarį

Užduotys:

- edukacinis: įtvirtinti ir patikslinti idėjas apie pavasario ženklus; išmokite pastebėti joje pokyčius, patys raskite ženklus; tobulinti gebėjimus sudaryti sakinius iš paveikslėlių, susiejant juos prasme į pasakojimą; ugdyti gebėjimą atrinkti daiktavardžių būdvardžius; išplėsti žodyną tema „Pavasaris“; išmokite piešiniu perteikti džiugią nuotaiką, susijusią su pavasario atėjimu.

- kuriant: lavinti mąstymą, dėmesį; gebėjimas orientuotis lėktuve; plėtoti regimąjį suvokimą; ugdyti gebėjimą teisingai suvokti ir jausti menininko peizaže atspindinčią nuotaiką; ugdyti meninius ir kūrybinius gebėjimus.

- edukacinis: ugdyti žodinį dėmesį, estetinį požiūrį į gamtą per gėlių įvaizdį; ugdyti meilę gimtajai gamtai.

Įranga : bandomieji lapai tema „Pavasaris“, temos paveikslėliai tema „Pavasaris“, skiltelės ir iškarpytos paveiksliukai kiekvienam vaikui, albumo lapai, akvarelės, teptukai Nr. 3, Nr. 1; magnetofonas, P.I. kūrinių įrašymas. Čaikovskio „Metų laikai“, D. Šostakovičiaus „Pavasaris – pabudimas“.

Preliminarus darbas: pokalbiai apie pavasarį ir jo ženklus; einant stebėti gamtos pokyčius; apžiūrėti garsių menininkų paveikslų apie pavasarį reprodukcijas; mintinai mokantis eilėraščius apie pavasarį, skaitant kūrinius, dainuojant dainas, klausantis P.I. Čaikovskio „Metų laikai“.

Pamokos eiga:

1. Įvadinė dalis

V.: Vaikinai, klausykite. Ar nieko negirdi? Kas buvo tas, kuris taip tyliai vaikščiojo už lango?

Kas taip tyliai atėjo?

Na, žinoma, ne dramblys,

Ir, žinoma, begemotas

Aš negalėjau to išgyventi tyliai.

Ir niekas iš jūsų negirdėjo

Kaip iš pumpuro išlendantis lapas,

Ir tu negalėjai išgirsti

Kaip žali žolės stiebai

Nusiaudama žalius batus,

Jie tyliai išniro iš žemės.

Ir sniegas tyliai išlindo.

Ir visur tylu.

Tai reiškia, tai reiškia:

Tyliai atėjo pavasaris.

Pavasaris atėjo pas mus. Jau spėjai, kad kalbėsime apie pavasarį Koks yra pavasaris?

2. Pagrindinė dalis

V.: Vaikinai, pažiūrėkime į nuotraukas ir prisiminkime, kokie pokyčiai gamtoje vyksta pavasarį. (vaikai žiūri į korektūros lapą Nr. 1 tema „Pavasaris“)

Didaktinis žaidimas „Pavasario ženklai“

Pavasarį ryškiai šviečia, šildo, kepa...?

Ką paukščiai veikia pavasarį?

Kokios gėlės pasirodo pirmosios pavasarį?

Kas atsibunda pavasarį?

Kas pasirodo ant medžių pavasario pradžioje?

Kas yra mėlynas, aukštas, švarus pavasarį?

Kas bėga ir murma pavasarį?

Pratimas: „Tęskite sakinį“

Ilgas, šaltas... (žiema) baigėsi;

Atėjo šiltas, ilgai lauktas... (pavasaris);

Pavasaris vis šviesiau šviečia... (saulė);

Pavasarį sniego pusnys nuo saulės kaitros... (nusėda, tirpsta...);

Atsiranda pirmieji... (atšilę lopai);

Teka skambūs...(srautai);

Varva nuo namų stogų... (varvekliai);

Medžiai brinksta... (pumpurai);

Iš šiltų kraštų... (paukščiai) skrenda;

Mes labai mylime pirmąjį pavasarį... (gėlės);

Pirmieji pavasario žiedai yra... (snaigės);

Pavasarį ant medžių pumpurai... (brinksta);

Pavasarį paukščiai stato, stato, kuria ... (lizdus);

Po žiemos ateina... (pavasaris);

Žiema praėjo, o pavasaris atėjo ... (atėjo);

Žiema šalta, o pavasaris... (šilta);

Vaikinai stato starkiams... (paukščių namelius);

Ledas ištirpo, atsirado ... (balos).

Didaktinis žaidimas: „Atspėk mįsles, uždengk atsakymus žetonais“

Aš ruošiuosi balandžio mėnesį -

Visi laukai sužaliavo!

Uždengiu kaip kilimą

Laukas, pieva ir mokyklos kiemas (žolė)

Mėlynais marškiniais

Eina daubos dugnu (upelis)

Pirmasis išlipęs iš žemės

Ant atšildyto pleistro.

Jis nebijo šalčio

Nors ir mažas (Snieguolė)

Čia ant šakos kažkieno namas,

Jame nėra nei durų, nei langų,

Bet jaunikliams ten šilta gyventi

Tai namo pavadinimas... (Lizdas)

Miško savininkas

pabunda pavasarį

O žiemą, po pūga kaukia

Miegas sniego namelyje (Meška)

Rudenį jie skrido į pietus,

Kad nesusitiktų su pikta pūga.

O pavasarį sniegas ištirpo,

Ir mūsiškiai grįžo... (pulkai)

Kas atsivėrė ant šakų.

O žydėjo balandį? (lapija, pumpurai)

Mėlyni veidrodžiai

Debesis nukrito ant žemės.

Seklus, negilus.

Kreidelės yra kaip lėkštės.

Nebijo šalčio

Mėlyna... (Pudros.)

Miške sniegas, daug sniego pusnių

Bet jūs galite išgirsti papų trintį

Nuo stogo tiesiai į kelią

Garsai varva……….(laša)

Pažiūrėkite, vaikinai.

Danguje kabojo vata -

Jie plaukia pas mus iš toli

Mėlyname danguje... (Debesys)

Lizdas iš šakų -

Mylimiems vaikams.

Kas tie mažyliai vaikai?

Kartu jie prašo maisto... (Viščiukai)

Miško savininkas

Atsibunda pavasarį...(Meškiukas)

Fizinis pratimas „Į mūsų grupę atskrido vabalas“

Į mūsų grupę atskrido vabalas stovi, rankos į šonus

Jis zvimbė ir dainavo „w-w-w“ zvimbdamas žemyn

Čia jis skrido į dešinę,

Visi žiūrėjo į dešinę. kūno sukimasis

Aš skridau į kairę

Visi žiūrėjo į kairę.

Vabalas nori sėdėti tau ant nosies, Rodyti

Mes neleisime jam atsisėsti, mojuoti delnu

Mūsų vabalas nusileido, atsisėdo ir atsistojo

Šmėžavo ir sukosi

Vabalas – tai gražus delnas verpimo

Pasėdėk ant jo kurį laiką.

Vabalas atskrido rankas aukštyn

Ir atsisėdo ant lubų

Atsistojome ant kojų pirštų, Ant kojinių

Bet mes negavome vabalo,

Paplokime kartu

Plak-plak-plak ploja rankomis

Kad jis galėtų išskristi.

Didaktinis žaidimas: „Paaiškinkite žodžių reikšmę“

(Pažiūrėkite į paveikslėlius ir paaiškinkite žodžių reikšmę)

Srautas yra...;

Paukščių namelis yra...;

Kapelis yra...;

Snieguolė yra...;

Inkstai yra...;

Atšildymas yra...;

Lizdas yra...;

Pulkas yra...

Vabzdžiai yra...

Didaktinis žaidimas „Sudarykite sakinį“

(mokytis savarankiškai, kurti pasakojimą tema „Atėjo pavasaris“, naudojant korektūros lentelę Nr. 1, tema „Pavasaris“)

Didaktinis žaidimas „Palygink ir pavadink“

(vaikai žiūri į korektūros lapą Nr. 2 tema „Pavasario saulė“

Mokytojas pradeda frazę, o vaikas turi ją užbaigti).

Saulė geltona kaip... (kiaulpienė, vištiena, citrina)

Saulė apvali, kaip... (rutulys, apelsinas, bandelė)

Saulė švelni, kaip... (močiutė, mama)

Saulė linksma, kaip... (daina, klounas, žaidimas)

Saulė šilta, kaip... (viryklė, kumštinės pirštinės, kailiniai)

Saulė ryški, kaip... (lemputė, žibintas, žvaigždė)

Saulė kaitina, kaip... (ugnis, laužas).

Fizminutka

Meška išropojo iš duobės,

Apsidairiau ant slenksčio. (suka į kairę ir į dešinę)

Jis išsitiesė iš miego (ištiesia rankas aukštyn)

Pavasaris vėl atėjo pas mus.

Norėdami greitai įgyti jėgų,

Meškos galva susisuko. (galvos pasukimas)

Pasilenkė pirmyn ir atgal (lenkimas į priekį ir atgal)

Čia jis vaikšto per mišką.

Meška ieško šaknų

Ir supuvę kelmai.

Juose yra valgomų lervų -

Vitaminas lokiui. (pakreipkite: dešine ranka palieskite kairę koją,

Pagaliau lokys pasisotino tada atvirkščiai)

Ir jis atsisėdo ant rąsto. (Vaikai sėdi)

V.: Žmonės nuo seno mėgo pavasarį ir vadino jį „pavasaris yra raudonas“. Poetai rašė eilėraščius apie pavasarį, kompozitoriai – muziką, dailininkai vaizdavo ją savo paveiksluose. Ir kiekvienas menininkas tai matė skirtingai. Pažiūrėkime į A. Savrasovo paveikslą „Ankstyvas pavasaris“ ir V. Bakšajevo „Mėlynasis pavasaris“.

(lentelės Nr. 3 nagrinėjimas; „Pavasaris menininkų kūryboje“)

Pratimas: „Galvok ir atsakyk“

Koks metų laikas pavaizduotas paveiksluose? Kodėl taip nusprendėte?

Kuris paveikslas rodo ankstyvą pavasarį?

Kuriame paveiksle rodomas vėlyvas pavasaris?

Koks oras? Nuotraukos nuotaika?

Ką galite pasakyti apie paveikslo grožį?

Kaip pavadintumėte šiuos paveikslus?

V.: Dabar irgi grosime, tapsime menininkais ir piešime pavasarį. Pirmiausia pagalvokite apie piešinio siužetą. Prisiminkime, koks yra pavasaris? Ką galite pavaizduoti? Dabar kibkime į darbus, o muzika padės pajusti, kaip gamta bunda po žiemos šalčių. Paklausykite, kaip muzika perteikia pavasario nuotaiką ir pabandykite tai atspindėti popieriuje.

Vaikai kimba į darbą. Kam sunku, mokytojas padeda patarimais.

Rezultatas:

V.: Vaikinai, šiandien daug kalbėjome apie pavasarį, žiūrėjome nuotraukas su pavasario ženklais.

Ką sužinojote apie pavasarį?

Puiku, stengėtės iš visų jėgų ir nutapėte puikių pavasario paveikslų, kurių gali pavydėti puikūs menininkai. Apžiūrėkite vaikų darbus, pagirkite juos ir pasakykite, kad visi susidorojo su tokia sunkia užduotimi. Pasiūlykite surasti paveikslėlį, kuriame pavaizduota giedra diena, ankstyvas pavasaris, vėlyvas pavasaris ir pan.

Tuo mūsų pamoka baigta. Labai ačiū visiems!

Literatūra:

    Apytikslė pagrindinė ikimokyklinio ugdymo programa „Nuo gimimo iki mokyklos“ / Redagavo N.E. Veraksy, T.S. Komarova, M.A. Vasiljeva. Leidykla MOSAIC-SINTEZĖ. MASKAVA.“, 2014 m

    N.V. Gavrish, Bezsonova O.K. „Vaiko informacijos ir žaidimų kūrybiškumo kaleidoskopas. Taisymo lentelių naudojimo metodinės rekomendacijos“. K. Vidavnitstvo: Žodis. 2012. 256 p.

    Dabartinis užimtumas ikimokyklinėje įstaigoje: pagrindinis metodas. poz_b. / pagal leid. N. V. Gavrišas; automatinis Plk.: N. V. Gavrish, O. O. Linnik, N. V. Gubanova. − Lugansk: Alma Mater, 2007. − 496 p.

    Krasheninnikovas E.E. 4-7 metų ikimokyklinukų pažintinių gebėjimų ugdymas. Federalinis valstybinis išsilavinimo standartas. Leidėjas - Mosaic-Synthesis. Serija – Programos „Nuo gimimo iki mokyklos“ biblioteka, 2014 m

    Komarova T.S. Vaizdinė veikla darželyje. Vyresnioji grupė. Užsiėmimams su 5-6 metų vaikais. Federalinis valstybinis išsilavinimo standartas. Leidėjas - Mosaic-Synthesis. Serija – Programos „Nuo gimimo iki mokyklos“ biblioteka, 2014 m

    Kasatkina E.I. Žaidimų technologijos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdymo procese.//Ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadyba. - 2012.- Nr.5.

    Vaikų aplinkosauginio švietimo programa „Mes“ / N, N, Kondratiev ir kt. – 2 leid., pataisyta. Ir papildomai – Sankt Peterburgas: „Vaikystė-spauda“, 2001. – 240 p.

    Nikolaeva S.N. Žaidimo vieta ikimokyklinio amžiaus vaikų aplinkosauginiame ugdyme: vadovas ikimokyklinio ugdymo specialistams. – M.: Naujoji mokykla, 1996. – 48 p.

    Molodova L.P. Žaismingi aplinkosauginiai užsiėmimai su vaikais: Ugdymo metodas. Vadovas darželių auklėtojams ir mokytojams. – Mn.: „Asar“ - 1999 – 128 p.: iliustr.

Jus taip pat gali sudominti:

Vyras parsivežė kitą moterį. Vyras parsivedė savo meilužę gyventi su žmona
Jei sapnuojate, kad jūsų meilužis su kuo nors linksminasi, tada laukite nesutarimų su...
Barsuko riebalai nėštumo metu: sudėtis ir taikymo ypatybės
Pasiruošimas motinystei apima daugybę pokyčių: hormoninių pokyčių...
Tarptautinės vaikų gynimo dienos renginiai, skirti vaikų gynimo dienai
Paskelbta 06/01/17 01:04 Vaikų gynimo diena 2017 Maskvoje: renginių programa 1...
„Šeimos tradicijos“.  Anketa tėvams.  Klausimynas
Tikslas: Atkreipti tėvų dėmesį į kultūrinių vertybių ir šeimos tradicijų svarbą...
Piešimo pamokos santrauka antroje jaunesniųjų grupėje „Gėlių vaivorykštė“ Dailės užsiėmimai 2 ml grupėje
Ilgalaikis vizualinės veiklos planavimas 2-oje jaunesniųjų grupėje. Mėnuo...